Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Beebi
Laps võtab liiga palju kaalus juurde...appi:S
 
d.d. 07. juuni 2010, kl 09.16
Tere. Mure tekitab 1-kuuse ja 7 päeva vanuse poja liiga kiire kaalutõus. Poja sünnikaaluks oli 4 kg (pikkust 53 cm), kuid hetkel kaalub poiss juba ligi 6.4 kg (pikkust 57 cm). Söögiisu on tal üle mõistuse suur, igal toidukorral 200 ml piima süüa pole tema jaoks mingi probleem. Kuna mul endal rinnas piima nii palju pole, nagu tema tahaks, siis olen sunnitud juurde andma rpa-d. Mida teha?? Lastearst vaatab mind kurja pilguga, nagub toidaksin oma last meelega üle. On last üldse võimalik üle toita? (Ma saan aru, et kui tal kõht täis, siis ta keeldub lihtsalt rohkem söömast.) Ja kui poisile vähem süüa anda kui 200 ml, siis ta magama ei jää ning nutab ahastusega. Laps on samas õnnelik ja justkui terve....Kui nii edasi läheb, siis kaalub poiss varsti sama palju, kui poole aastane laps.
On äkki kellegil sarnaseid kogemusi?
 
perekoolikas 07. juuni 2010, kl 10.20
Mitmesse foorumisee pole ikka vaja postitada :D
 
emma 07. juuni 2010, kl 11.41
tee kindlaks see kui palju laps sinult rinnapiima saab.
edasi vaata mida talle annad. kui laps suure söömaga siis ehk annad talle rpa asemel mingit juurvilja keeduvett, kapsakeedu vesi sobib väga hästi. karta pole vaja, sest selle kapsakeedu vee peal varemgi lapsi üles kasvanud. mu enda lapsed nt ei talunud rinnapiima ja ainult kapsakeedu vett nad saidki kuni 2 kuuni, siis hakkasin veidikese haaval kapsat läbi sõela juurde pressima. muuseas,kapsas on palju mineraalaineid ja need annavad lapsele jõudu - edu sulle

ja sulle perekoolikas - ää ole nii tõre, kui inimesel on mure siis ta loomulikult küsib mitmelt poolt, mina nt pperekoolis lugemas ei käi...
 
Inga 07. juuni 2010, kl 13.30
lapsel voib ka lihtsalt janu olla, anna natuke keeduvett. Mul vottis ka kiiresti juurde, koik soi ara, toidukord oli 3-4 tunni tagant. Sai 180ml 1,5kuuselt... arst arvas, et vahem anda, kahtlesin , kuidas reageerib, aga laks ilusti, puua siis natuke kogust vahendada.
 
... 07. juuni 2010, kl 16.38
minu pisike tüdruk sündis 3.3 kilosena ja võttis kuuga juurde 2 kilo ja 4 cm pikkust.Saab ainult rinapiima..ei tea küll et selles midagi halba on.
Aga kas rpa-l mingit piiri pole palju anda võib?
Ja tee ehk nii et päevas teatud aegadel saab rinda ja teatud ajal rpad..minu omal just enne ööunne minekut hiiglaslik isu.
Ja ehk lutti anda...
 
ka sama 07. juuni 2010, kl 16.47
Ära muretse. Mul poiss kaalub poole aastasena pea 11 kg (see on aastase lapse kaal). Võttis ka alguses tohutult juurde. Sündis 3.6 kg-sena. Lastearst imestas kogu aeg, et nii suur, et mis süüa annan, samas ütles, et ega midagi teha ole,kui nii kiiresti kasvab ja juurde võtab. On teisigi selliseid. Viimane kord, kui käisime, rääkis, et poisil on aastase lapse kaal.
Seega, ära muretse, kui ta aktiivsemaks muutub, ei võta enam nii palju juurde. Lisaks olen kuulnud, et kui hakkad püreed andma, siis see tekitab täiskõhutunde ning samas ei anna see ka palju kaalule juurde.
 
neiu 07. juuni 2010, kl 17.29
Minu tütar kes on 2,2 aastane kaalub 11 kilo ja täitsa normaalne laps on .
appike kuidas kaalud ikka nii erinevad lastel.
Minul kogemust ei ole sellise asjaga ühesõnaga kuid minu sõbrannal ka ülisuur laps. Hetkel ta on 1,7 aastane ja kaaluks 15 kg kuid titena oli ikka väga väga paks ja ka just sellepärast et ema toitis teda kogu aeg piimaga ja kusjuures laps saab siiani öösiti mitu korda piima. Kuid tõesti proovina anda lapsele vett vahepeal või mingit teed. Kuid kas ta sul piima välja ka ajab ? Sõbranna lapsel oli see asi ,et ta ajas ka väga palju piima välja alati peale söömist ja seetõttu jäi kõht tühjaks vist. Hetkel aga laps sööb normaalset sööki ja võtab kaalust alla sest sööb päris vähe. Ma küll ei te ami mõju see avaldab lapse tervisele kui teda ülesööta. Minu lapsel olid kindlad söötmise ajad ja nii pisikesena sõi ta 120 ml korraga , kuid andsin talle ka juurde vahepeal keedetud vett .
tegelikult peaks ikka lastearst sulle nõu andma mis teh amitte imelikult vaatama.
 
d.d 07. juuni 2010, kl 21.03
Ostsin luti, mis pojal hetkel suus on. Tundub, et talle täitsa meeldib see. Lisaks olen nüüd terve päeva teda üksnes rinnale pannud, rpa-d ei ole kordagi juurde andnud. Nüüd aga probleem niisugune, et poiss magab (,,,no kui üldse magama jääb) max 30 minutit. Ja peale seda hakkab jorisema ning nutma. Ilmselt ei saa ta sealt ikkagi nii palju süüa kui tahab. Olen seepeale lutti andnud, et toidukordadel vähemalt mingidki vahed oleksid. (RPa-d andes magas poiss aga 3-4 h jutti).

To neiu:Piima on välja ajanud ainult üksikutel kordadel ja seegi pigem krooksutamise ajal.

To ...:RPA-d võib pakendi järgi anda 6 korda ööpäevas,olen seda rangelt ka järginud.
 
teine rebane 07. juuni 2010, kl 22.10
Mida tihedamini lapsele rinda annad, seda rohkem piima tuleb.
 
d.d 08. juuni 2010, kl 09.11
Nii nad räägivad, kuid tundub, et minu puhul see reegel ei kehti...Olen ka kõik võimalikud teed jm. soovitused piima tekkeks järele proovinud, kuid abi ei miskit...damn:S
 
mutt 08. juuni 2010, kl 10.49
proovi rinnapiimaeritust suurendavaid teesid juurde, aga ega midagi teha ei ole kui laps kiiresti kasvab, minu oma oli samasugune, poole aastaselt 10 kg, siis kui käima hakkas siis tõmbas tagsi, praegu on täielik pilbas. Jälgima peab, et suure kaalutõusuga rahiiti ei tekiks, minu laps sai A ja D vitamiini lisaks isegi suvisel ajal, sest kolju oli väga pehme kaua aega.
Passi siis peale, et ise jahedat ei saa, kui rinnad paiste lööb siis on laps sellest vähesestki ilma.
 
kolmelapseema 14. juuli 2010, kl 23.15
joo hästi palju ja hoia last nii palju rinnal kui ta soovib ,siis on varsti rinnapiima ojadena.kõigi kolmega läbiproovitud asi.tissilastega ei ole vist kunagi ülekaaluprobleeme.soovin sulle jaksu ja püsivust oma titaga.
 
ete 15. juuli 2010, kl 14.24
:)lohutuseks, meie poja kaalus sündides 5kg(54cm), 1 kuuselt kaalus 6,7kg ja 60cm, nüüd 2 kuune ja 8,1kg, 64cm:) saab ainult rp. Ainus paha asi on tõstmine, süles hoidmine ja kussutamine, raske on. Ei karda, et tuleb suur paks laps, esimene poja oli titena samasugune, nüüd vaid luu ja nahk järgi, kuigi sööb väga hästi ja palju korraga. Ei olnud ta laisk ei keeramisel ega käima hakkamisel, käima hakkas 10 kuuselt. See on laste eripära, ju siis vaja, kui jalad alla saavad siis kaob ka kõik üleliigne. MEie nerame, paks laps ilus laps, kõik kolm kohustuslikku volti olemas:)
 
3xemme 16. juuli 2010, kl 00.54
ära muretse. rinnapiimaga pole võimalik last üle toita. ja isegi kui ta esimese eluaasta lõpuks paras rullike on, siis see kahaneb kiirelt.
olen kõiki oma kolme last toitnud aasta ja 9 kuud rinnaga. esimese eluaasta lõpuks olid mõnusad parajad pontsakad. Niipea kui imetamise lõpetasin, müttas laps oma voldid maha. Rinnapiimaga lähevad need imekiirelt. Kunsttoiduga varkult paksuks söödetud lapsel see ei õnnestu kahjuks.
Praegu mul vanemad lapsed 14 ja 11 ja pesamuna 2,7 aastased - kõik normaalsed, kui ehk mitte liigagi kiitsakad.
Ära anna vett juurde, kui vahegi saad enne lapse 6 kuuseks saamist. See POLE vajalik. ;)

Edu!
 
3xemme 16. juuli 2010, kl 00.58
uups! sorry. nyyd läks küll halvasti. lohutamise asemel hoopis hirmutasin :( palun vabandust, ma üldse ei märganud, et sa rpa -d oledki sunnitud andma.
aga see soovitus, et pane ta igal võimnalikul hetkel rinnale ja vaata et õige imemisvõte oleks, ehk siis ikka tuleb ka endal piim - on küll õige.
 
s. 02. september 2010, kl 23.03
Hea lugeda, et ma pole oma lapsega ainus. Mul on pisike ka paras õgard:D Saab ainult rinda, kuid kasvus ja kaalus viskab mühinal juurde, õhtuti on mitmetunnised söötmismaratonid, kus panen teda ühele ja teisele rinnale. Seal ta jääb enamasti magama, et siis voodisse panekul varsti jälle vääksuma hakata. oeh, väsitav..:) Esimese kuuga tuli 3 cm ja natuke üle kilo juurde. (kolmandast nädalast neljandani tuli pool kilo(nädalaga!))
 
heio 28. juuli 2014, kl 21.34
Mul on üks suur mure, nimelt asi on selles. Mu laps on kahe ja poole kuune, rinda ma ei anna kuna ma ei jaksa anda. Siis ma annan talle piima segu. Mu laps on paks mitte nii et kohe paks aga teised ütlevad mina ja mu mees ja mu vanemad on ka väga mures. Ma tahaksin oma küsimustele vasuse saada et mis ma pean tegema. Ma olen vähendanud 150 ml peale kas sellest on ka palju?

Ma tahan saada kiiremas korras vastuse
 
hmm 02. august 2014, kl 13.29
konsulteeri arstiga selles asjas parem
 
k 26. august 2014, kl 22.37
RPA puhul saab lapse üle toita kindlasti, sest see on ju tunduvalt rasvasem ja rammusam kui RP. Samuti ei tähenda lühikesed uned ja lapse jorisemine, et laps alati näljas on. Titad jorisevad ka muude probleemide pärast. Ma saan aru, et kui laps söögi peale magama uinub, siis tundub see hea lahendusena, aga iga piuksu peale ei pea ju RPA-d pudeliga toppima....rind on hoopis teine asi.
 
Dame Ali 28. august 2014, kl 14.07
see teemaalgataja titt ei peaks RPAd üldse juurde saama - lisatoidu andmisegaon laps ju täiesti nuumal. RP-lapsed magavadki korraga vähem ja söövad sagedamini.

Sobiva toidukoguse arvutamiseks on selline valem:
kehakaal kg korrutada 150=päevane toidunorm
Viiekilose toidunorm on seega 750 ml päevas ja see on Su oma asi, mitme toidukorraga selle talle sisse lükkad.
 
Ema1234 04. jaanuar 2016, kl 14.31
Minul syndis poeg 55cm ja 3960. Nyyd on kahe kuune ja kaalub 6860 ja 64 cm. Ainult rinnapiimal ja sööb ilusti iga 3 h tagant. Isegi öösel. hea laps on. Aga tahaksin proovida 21.00 Anda rinnapiimale lisa pyreed (kartul koos rinnapiimaseguga) et kui 22. Ööunne jääb võiks ta magada 6 ni. Kui palju võiks anda lisa kui imik kaalub 7 kg. Lutipudeliga esialgu..mitu ml segu??
 
Kahe lapse ema 12. jaanuar 2016, kl 21.12
Ära öösel küll püreed anna, saavutad ainult kõhuvaevused! Lisatoiduga tuleks alustada paari lusikatäie kaupa, kui laps on pooleaastane ja kindlasti päeval, mitte õhtul.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!