Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Beebi
10 kuuse toit
 
vanaema 20. juuli 2010, kl 19.16
No ei taha laps süüa muud kui rp. Ema teeb värsket püreed lihaga, läbi häda sööb 150ml, aga mitte korraga vaid aeg ajalt lusikaga taga joostes. Pudrud keedetakse, aga sööb paar lusikatäit ainult. Kõik see kajastub ka lapse kaaalus, 10 kuune ja kaalub 8,1kg. Kaal on kogu aeg probleemiks, aga arst küll veel häirekella ei löö, sest poiss on ka paras energiapomm, hetkegi paigal ei püsi, ka mitte süles. Vanasti anti selles vanuses lastele juba viinereid ja üldse palju sellist sööki, mida endale sai tehtud, tänapäeval nii ei ole. Aga kas näit jogurtit või kohupiimakreemi võiks proovida, ehk maitseb see rohkem? Soola ka ei soovitata, aga ehk maitseks püree paremini, kui mingi maitse oleks?
 
mmm 20. juuli 2010, kl 20.56
Mu väike õele on antud juba kolmandast elukuust saadik banaanitoru (kohupiimakreem), mis oli ta lemmikumaid. Võiksite ehk ka erinevaid maitsega kohupiimasid proovida. 6-7 kuusena sõi ta küll juba rõõmsameelselt viinereid jms "suurte inimeste" toitu ja pole tal miskit hullu juhtunud - jube terve laps, ükski nakkus ei võta juba 10 aastat. (kuigi ega need viinerid tervislik toit ole ja kohupiimakreemid sisaldavad suhkurt - laps võib veel aktiivsemaks ehk muutuda kui praegugi)
 
ohhh 20. juuli 2010, kl 20.58
minu teada ei joostud lastel vanasti lusikaga sabas ka. kui oli söögiaeg siis oli söögiaeg ja kui ei söönud siis oma viga, mingit tissi ka ei saanud väljaspool söögiaega. ja need püreed ja pudrud tee ikka sellised, et ise ka sööksid, loomulikult soola vähem...
 
Inga 21. juuli 2010, kl 15.07
minu laps kamonikord eriti ei taha, enne oli paris hea isuga... koguaeg kaib keerutamine, vaja seda, teist... annad asja katte, siis natuke pusib ja saab paar mpsu suhu panna. Pidevalt pead midagi valja motlema. Ma arvn, et kui see toit eriti ei maitse, siis ta ei tahagi suua....paar korda olen pidanud midagi muud vaatama, kuna valmis tehtud supp ei lahe alla... Eks siis peab proovima midagi muud anda, mis maitseb, kull siis soob. Laual voib ju olla valmis toit (kartul, liha..), aga kui kaega saia peale naidatakse, ei jaa ule, kui anda. Uldiselt jogurtid lastele maitsevad. Minu lapsele meeldivad ulekoige mandariinid.
 
vanaema 21. juuli 2010, kl 22.07
Kas siis tõesti enamus samas vanuses lapsi sööb ette nähtud toite (pudrud, püreed jne)hea meelega ja sellistes kogustes, et arst ka kaaluga rahul on? Meie majas on 2 sama vanusega last ja tõesti söövad neid beebide toite, püreed teevad emad ise, aga nad on minu silmale ikka rohkem paksud lapsed. Tänapäeval on mingid normid, mille järgi arst vaatab, et kui alla seda normi, sisi pole rahul. Need paksukesed on mõlemad normis, vanasti küll nii ei arvatud, aga aeg muutub.
 
anna olla 21. juuli 2010, kl 23.02
mis te nutate, pange kommid, küpsised, krõpsud jms maiustused lauale, limonaadid juurde küll siis lapsed ise võtavad ja söövad mida soovivad, mis te opite neile neid lihasid ja nõmedaid püreesid nagu mingid maakad ja vana aja inimesed. andke lastele maiust ja puuvilju jms mida lapsed ise tahavad
 
?? 22. juuli 2010, kl 09.19
Mitte ei saa aru viimasest kommist, mingi jobu arvutisse sattunud või muidu tohman? Loodetavasti ei pane teemaalgataja seda tähele. Mina arvan, et võite proovida nii jogurtit kui kohupiimakreemi selles vanuses lapsele. Pudrule võiks natuke võid lisada ja terake soola püreele ei tee ka midagi halba kuigi ei soovitata alla aastastele soola lisada. Ilmselt peate katsetama, mida ta tahab, sest kui rp enam ei saa, siis võib tõesti probleem tekkida.
 
anna olla - ga sama meelt 22. juuli 2010, kl 13.42
no ja kui ikka laps midagi ei söö siis , et mitte lasta tal nälgida tuleks tõesti anda lapsele valid akasvõi maiustusi ja ehk võtab ka puuvilju. kohupiimakreemi ja jogurtit ka laps ju iga päöev ei taha.
 
ka emme 18. august 2010, kl 11.09
arvan, kui ikka lapsel kõht tühjaks läheb,siis ta ikka sööb seda püreed ka mis ema ise keedab lapsele. kus ta ikka pääseb.mul ka 10 kuune saab ka rinnapiima veel aga ainult peale söömist sest pärast on kõhus magus rp ees ja putru võin ise süüa.on ka juba nii suur ja kogu aeg beab ringi sebima, et toolis enam ei istu ja sülest vingerdab ka välja.siis seisab või istub minu kõrval maas uurib mõnda karpi või midagi ja vahepeal võtab ampsu ka ja nii me saame ikka söödud.on ka nii et võtab paar ampsu ja siis on mängimine ikka huvitavam.küll tühi kõht ikka endast märku annab ja tuleb süüa otsima.minu lapsed ka ei ole paksukesed kuigi võiksid natukenegi ümaramad olla.jõudu ja palju kannatlikkust
 
emme oma lastele 18. august 2010, kl 12.34
lugesin ka neid toiduga tagaajamise lugusid.
no ma ei tea, ma ei viitsinud küll lastel lusikaga järele joosta.
panin korraga soolase toidu ja magustoidu lauale, lapsed käsi pesema, ja sööma, kes ei söönud see ei söönud, oma asi. enne solane siis magustoit, kui üks ei kõlvanud söödi teist. ja mingit mängimise ajal nosimist või näksimist ei olnud, telekas oli sel ajal kinni kui lapsed söömas. eks lastel jah oligi mingi periood selline kus nad ei tahtnud eriti süüa, aga nälga nad end juba ei jätnud, oskasid küll näidata ja omas keeles küsida kui kõhud tühjad. vot siis pesid käed, istusime laua äärde ja laps sõi. aastaselt said ise ilusti noa ja kahvliga hakkama, ei olnud enam vaja emal toitu suhu panna
 
mel 06. september 2010, kl 14.16
tundub, et paljud räägivad siin juba vanematest lastest. 10-kuune ju ei söö veel ise. ma ei kujuta ette, kuidas mu 10-kuune peaks oma 1 hambaga viinerit sööma. ta mul ei oska veel iseseisvalt istudagi. ikka minu süles ja siis mina toidan teda.
 
no mai tea 06. september 2010, kl 16.44
mul istus küll 8 kuue laua taga oma toolis ja pistis ise lusikaga putru , püreed, jms peenesttud toitu suhu, neelas alla ka.

to mel!
sellisest solgist nagu viiner hoia oma 10 kuuna parem üldse eemale! ja 10 kuusele võid väga vabalt nt keedetud liha hakklihamasinas peenestada ja segad siis sau mikseriga juurviljadega kokku hästi peeneks püreeks...

10 kuune kindlast istudes sööb juba ja lusikaga pekas toitma, piima ikka joob klaasist peale mitte lutikast
 
uudishimulik22 02. mai 2016, kl 13.31
Kas kindel, et 10 kuune peab juba liha saama? Rahvusvahelised kliimahalvenemise uuringud n5itavad, et maakera saaste, suurenev kasvuhoonegaaside probleem just maailma elanikonna toitumisharjumustega seotud. (Lihas5ltuvus.) Lihatootmine suure co2 v5ljalaskega. Kas mingit m5istlikku alternatiivi pole sellele lihas55misele? Kui asi kiudainetes mida seedimisele vaja siis seda saab ju ka lillkapsast ja p5hklitest ja muust.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!