Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Beebi
ära anda
 
taavi 17. juuni 2003, kl 09.30
Põhimõtteliselt jube või mitte aga mis tehtud see tehtud ja ega tagantjärele hurjutamine enam nii kui nii teps mitte ei avita. Ajate lapse siin veel rohkem ahastusse. Mis teil inimesed küll viga on kes igas asjas mingit süüdlast otsivad. Ise oled mingi tegelane muinasjutust või?
 
taavile 17. juuni 2003, kl 11.39
ei ole muinasjutust, aga alati peab vastutama oma tegude eest ise, mitte veeretama vastutust teiste kaela (nagu see lapse äraandmine oleks). Täiskasvanud inimest eristabki lapsest see, et suudetakse vastutus võtta. Mõni ei suuda seda terve alu ja jääbki nn. lapseks. Kui juba voodisse meestega lähed, siis pead oskama ka´vastutada oma tegude eest. Lapse äraandmine ei ole õige tegu isegi siis kui oled väga täbaras olukorras. Minu arvates oleks juba õigem olnud see rasedus õigel ajal katkestada kui nüüd terve laps ära anda.
 
taavi 17. juuni 2003, kl 12.08
Tagantjärele tarkus jätta! Ma ei näe et sa oleksid hurjutanud siin seda tüüpi, kes lapse tegi. Miski pärast vibutad näppu ainult selle tüdruku suunas. Ta ei taha ju vastutust kellegi teise kaela veeretada. Ma arvan, et ta on väga suures segadused, ega oska sellest ise välja tulla. Tal on hüva nõu vaja. Mis sa arvad, et inimene kes oleks oma lapse suhtes ükskõikne ja tal oleks savi, mis lapsest saab oleks üldse siin kirjutama hakanud. Mina arvan, et see inimene oleks oma lapse lihtsalt kuhugi vedelema jätnud. Asi pole ju selles,et ta oma last ei armasta või ta ei taha seda....tal pole võimalutki praegu ju. On vaja otsida lahendus, et ta saaks lapse endale jätta või siis äärmisel juhul otsida head kasuvanemad, sest siin kaua vaieldes ja tema tagagantjärele õpetamisega võib asi viia jällegi Õhtulehe pealkirjani a'le "trepikojast leiti imik".
 
taavile 17. juuni 2003, kl 14.36
loomulikult on ka see tüüp süüdi, kes lapse tegi, kuid tahes-tahtmata jääb suurem vastutus naise õlule selles küsimuses. Sest last kannavad ju nemad ja peavad ka seega rohkem muretsema, et soovimatut rasedust ei tuleks, aga see selleks...
Aga kõnealusel juhtumil oli ju ka tädi ja nagu maaru saan pole tädile sellest räägitudki. Tuleks rääkida ja võib-olla sealt tulekski lahendus. Noored ei oska tihti oma vanemaid või siis hooldajaid hinnata nagu peaks, selles mõttes, et nad arvavad et teavad vanemate reaktsiooni, aga tegelikult ei tea. Mina arvasin ka et ema saab jube vihaseks kui talle oma rasedusest teatan, aga näe imet, reaktsioon oli hoopis teistsugune. Sellepärast peaks ikka oma sugulastega kõigepealt rääkima, siis saad ikka hiljem kui aru pähe tuleb, ise oma lapse eest hooliytseda. Muidu närib süütunne terve elu ja võid veel hullumajas sellepärast lõpetada. Ma ei kujuta küll ette missuguse enesetundega mina elaksin, kui oleksin oma lapse ära andnud. Ma oleksin endast mõelnud kui kõntsast ja teadagi milleni sellised mõtted viivad.
 
L. 17. juuni 2003, kl 14.48
Ta ju kirjutab, et tädi ei taha tedagi enda juurde, rääkimata lapsest. Tekib tegalikult küsimus, kus see laps lapsega praegu siis elab.
 
... 17. juuni 2003, kl 15.00
aga kust ta teab nii täpselt, et tädi ei taha. Kas ikka tädiga on sellest räägitud??? Teise inimese reaktsiooni ei SAA ennustada
 
aru ei saa... 17. juuni 2003, kl 20.50
mis mõte on sellel, et nyyd tagantjärele õiendada ja moraali lugeda!!! sellisel hurjutamisel võivad olla väga kurvad tagajärjed. Ega vaeseke siia ju selleks oma muret kirja pannud, et lugeda mõningaid mõnitavaid kirju. Juhtub ju kõigil. Keegi meist pole ingel!
Aga kohe kindlasti mitte ära anna last ära. Ma ise olen ka lapsendatud ja ega see eriti hea teadmine pole eluks ajaks, et ema on mind hüljanud. Mina isiklikult seetõttu ei usalda kedagi ning sellega kaasnevad muudki jamad.
Leidub kindlasti võimalus, kuidas hakkama saada.
 
Kristina 18. juuni 2003, kl 20.53
On olemas lapsega emade turvakodu, aga laps ära anda, see on küll liiast.
 
Tydruk 19. juuni 2003, kl 00.44
Kurb ise on suht vaikseks jäänud? Huvitav mis neist saanud on? Keegi on ehk kursis?
 
rebecca 20. juuni 2003, kl 16.04
See oli nüüd küll vist eksperiment. Või olen mina naiivitar, aga lugu tundub liiga...räige
 
mirei m. 30. juuni 2003, kl 20.30
libateema
 
L. 01. juuli 2003, kl 13.25
Et kui tõesti tõsine mure on, siis kohe libateema... Tulge mõistusele, inimesed. KÕIK EI ELA HÄSTI KOOS ABIKAASADEGA JA OMA
ELAMISES, MIS LAENUGA OSTETUD, KÕIK POLE KÕRGEPALGALISED. Tulge ometi maapeale ja tehke oma värvitud silmakesed lahti ja vaadake enda ümber, mis toimub!!!!
 
kalli 01. juuli 2003, kl 14.25
Minul on ka ostetud laenuga korter, kus on vaja küll remonti teha, aga silmi ma ei värvi ja kõrget palka ka ei saa. Panid nüüd asja paika või?
 
******* 02. juuli 2003, kl 13.00
nu...ma jumaldan lapsy kui tahad reegida...kindlazty on ts armazz...äraq talle haiget tee palun ja meilige siiis mulle kui on kellegil mingy suur mure lapsega (ära andmizega)palun oootan vastutseyd...
 
******* 02. juuli 2003, kl 13.03
beibe001@hot.ee
 
Reet 02. juuli 2003, kl 15.57
Kas sa oled juba lahenduse leidnud?Kuidas teil läheb?Miks sa enam ei ole kirjutanud?Inimesed ju muretsevad teie pärast!Kirjuta ja ma usun ,et sind aidatakse.olen nõus sind aitama.E-Posti aadress krissu@kodu.ee
 
='( 05. juuli 2003, kl 22.56
heh tere ega sa siis titest kohe nii kiiresti ei pea lahti saama,usu mind pärast kahetsed!!!ja see kes ennem kirjutas et tal ka laps ära anda peab küll pisut segi olema äkki oleks ta võtnud selle lapsega ennem midagi ette! Mul tuttav tegi alles millalgi aborti ja nüüd täiegta kahetseb..kas su poiss kes sulle lapse tegi oli nii kaua sinuga kuini titt sündis???:S
 
endine kurb 11. juuli 2003, kl 12.34
Olin 6 aastat tagasi sarnases situatsioonis.Olin siis 17 ja rase.Mees kes oli mu lapse isa oli algul lapsest kuuldes vaimustunud kuid kui joudis katte 7s kuu ytles et leidis endale teise naise ja tehku ma abort,andis veel isegi yhe nurgataguse gynekoloogi numbri.Kujutage ette-7s kuu ja abort??? Ja leidub isegi arste kes seda teevad???Loomulikult ei hakanud ma enda eluga riskima ja saatsin selle mehe nii pikalt kui voimalik.Syndis tytar ja oli kohutavalt raske,sest elasin koos oma emaga kes ei tahtnud lapsest midagi kuulda,st istusin kodus ainult oma toas ja tegelesin lapse vaigistamisega,sest kui ema kuulis et laps karjub viskas ta meid molemaid valja.Olime siis vahest sotsmajades.Aga ma sain hakkama,mis sest et raha eriti ei olnud ja tuttavadki moistsid mind hukka,et miks ma seda last ara ei anna.Hiljem(2 aasta parast) olin saanud paremad tuttavad ja leidsin endale hea mehe kellega olen siiani koos,abielus ja mul on nyyd ka 1a poeg.Mees lapsendas ka minu tytre ja suhtub temasse nagu oma lapsesse.
LOO MORAAL>Ykskoik kui raske sul praegu on see laheb mooda.ara iialgi loobu oma lapsest,sest lapsed on ainsad kes sul on ja ja"a"vad.Laste kasvatamine on kyll raske,kuid see room mis nad su ellu toovad ei ole vorreldav yhegi teise asjaga.
 
memmu 24. juuli 2003, kl 00.46
oh..valus lugeda..ei tea mis tast saanud on
 
kurb 24. juuli 2003, kl 01.00
Tagantjärele tarkus jätta! Ma ei näe et sa oleksid hurjutanud siin seda tüüpi, kes lapse tegi. Miski pärast vibutad näppu ainult selle tüdruku suunas. Ta ei taha ju vastutust kellegi teise kaela veeretada. Ma arvan, et ta on väga suures segadused, ega oska sellest ise välja tulla. Tal on hüva nõu vaja. Mis sa arvad, et inimene kes oleks oma lapse suhtes ükskõikne ja tal oleks savi, mis lapsest saab oleks üldse siin kirjutama hakanud. Mina arvan, et see inimene oleks oma lapse lihtsalt kuhugi vedelema jätnud. Asi pole ju selles,et ta oma last ei armasta või ta ei taha seda....tal pole võimalutki praegu ju. On vaja otsida lahendus, et ta saaks lapse endale jätta või siis äärmisel juhul otsida head kasuvanemad, sest siin kaua vaieldes ja tema tagagantjärele õpetamisega võib asi viia jällegi Õhtulehe pealkirjani a'le "trepikojast leiti imik".Tagantjärele tarkus jätta! Ma ei näe et sa oleksid hurjutanud siin seda tüüpi, kes lapse tegi. Miski pärast vibutad näppu ainult selle tüdruku suunas. Ta ei taha ju vastutust kellegi teise kaela veeretada. Ma arvan, et ta on väga suures segadused, ega oska sellest ise välja tulla. Tal on hüva nõu vaja. Mis sa arvad, et inimene kes oleks oma lapse suhtes ükskõikne ja tal oleks savi, mis lapsest saab oleks üldse siin kirjutama hakanud. Mina arvan, et see inimene oleks oma lapse lihtsalt kuhugi vedelema jätnud. Asi pole ju selles,et ta oma last ei armasta või ta ei taha seda....tal pole võimalutki praegu ju. On vaja otsida lahendus, et ta saaks lapse endale jätta või siis äärmisel juhul otsida head kasuvanemad, sest siin kaua vaieldes ja tema tagagantjärele õpetamisega võib asi viia jällegi Õhtulehe pealkirjani a'le "trepikojast leiti imik".Tagantjärele tarkus jätta! Ma ei näe et sa oleksid hurjutanud siin seda tüüpi, kes lapse tegi. Miski pärast vibutad näppu ainult selle tüdruku suunas. Ta ei taha ju vastutust kellegi teise kaela veeretada. Ma arvan, et ta on väga suures segadused, ega oska sellest ise välja tulla. Tal on hüva nõu vaja. Mis sa arvad, et inimene kes oleks oma lapse suhtes ükskõikne ja tal oleks savi, mis lapsest saab oleks üldse siin kirjutama hakanud. Mina arvan, et see inimene oleks oma lapse lihtsalt kuhugi vedelema jätnud. Asi pole ju selles,et ta oma last ei armasta või ta ei taha seda....tal pole võimalutki praegu ju. On vaja otsida lahendus, et ta saaks lapse endale jätta või siis äärmisel juhul otsida head kasuvanemad, sest siin kaua vaieldes ja tema tagagantjärele õpetamisega võib asi viia jällegi Õhtulehe pealkirjani a'le "trepikojast leiti imik"Tagantjärele tarkus jätta! Ma ei näe et sa oleksid hurjutanud siin seda tüüpi, kes lapse tegi. Miski pärast vibutad näppu ainult selle tüdruku suunas. Ta ei taha ju vastutust kellegi teise kaela veeretada. Ma arvan, et ta on väga suures segadused, ega oska sellest ise välja tulla. Tal on hüva nõu vaja. Mis sa arvad, et inimene kes oleks oma lapse suhtes ükskõikne ja tal oleks savi, mis lapsest saab oleks üldse siin kirjutama hakanud. Mina arvan, et see inimene oleks oma lapse lihtsalt kuhugi vedelema jätnud. Asi pole ju selles,et ta oma last ei armasta või ta ei taha seda....tal pole võimalutki praegu ju. On vaja otsida lahendus, et ta saaks lapse endale jätta või siis äärmisel juhul otsida head kasuvanemad, sest siin kaua vaieldes ja tema tagagantjärele õpetamisega võib asi viia jällegi Õhtulehe pealkirjani a'le "trepikojast leiti imik".Tagantjärele tarkus jätta! Ma ei näe et sa oleksid hurjutanud siin seda tüüpi, kes lapse tegi. Miski pärast vibutad näppu ainult selle tüdruku suunas. Ta ei taha ju vastutust kellegi teise kaela veeretada. Ma arvan, et ta on väga suures segadused, ega oska sellest ise välja tulla. Tal on hüva nõu vaja. Mis sa arvad, et inimene kes oleks oma lapse suhtes ükskõikne ja tal oleks savi, mis lapsest saab oleks üldse siin kirjutama hakanud. Mina arvan, et see inimene oleks oma lapse lihtsalt kuhugi vedelema jätnud. Asi pole ju selles,et ta oma last ei armasta või ta ei taha seda....tal pole võimalutki praegu ju. On vaja otsida lahendus, et ta saaks lapse endale jätta või siis äärmisel juhul otsida head kasuvanemad, sest siin kaua vaieldes ja tema tagagantjärele õpetamisega võib asi viia jällegi Õhtulehe pealkirjani a'le "trepikojast leiti imik"..Tagantjärele tarkus jätta! Ma ei näe et sa oleksid hurjutanud siin seda tüüpi, kes lapse tegi. Miski pärast vibutad näppu ainult selle tüdruku suunas. Ta ei taha ju vastutust kellegi teise kaela veeretada. Ma arvan, et ta on väga suures segadused, ega oska sellest ise välja tulla. Tal on hüva nõu vaja. Mis sa arvad, et inimene kes oleks oma lapse suhtes ükskõikne ja tal oleks savi, mis lapsest saab oleks üldse siin kirjutama hakanud. Mina arvan, et see inimene oleks oma lapse lihtsalt kuhugi vedelema jätnud. Asi pole ju selles,et ta oma last ei armasta või ta ei taha seda....tal pole võimalutki praegu ju. On vaja otsida lahendus, et ta saaks lapse endale jätta või siis äärmisel juhul otsida head kasuvanemad, sest siin kaua vaieldes ja tema tagagantjärele õpetamisega võib asi viia jällegi Õhtulehe pealkirjani a'le "trepikojast leiti imik".Tagantjärele tarkus jätta! Ma ei näe et sa oleksid hurjutanud siin seda tüüpi, kes lapse tegi. Miski pärast vibutad näppu ainult selle tüdruku suunas. Ta ei taha ju vastutust kellegi teise kaela veeretada. Ma arvan, et ta on väga suures segadused, ega oska sellest ise välja tulla. Tal on hüva nõu vaja. Mis sa arvad, et inimene kes oleks oma lapse suhtes ükskõikne ja tal oleks savi, mis lapsest saab oleks üldse siin kirjutama hakanud. Mina arvan, et see inimene oleks oma lapse lihtsalt kuhugi vedelema jätnud. Asi pole ju selles,et ta oma last ei armasta või ta ei taha seda....tal pole võimalutki praegu ju. On vaja otsida lahendus, et ta saaks lapse endale jätta või siis äärmisel juhul otsida head kasuvanemad, sest siin kaua vaieldes ja tema tagagantjärele õpetamisega võib asi viia jällegi Õhtulehe pealkirjani a'le "trepikojast leiti imik".Tagantjärele tarkus jätta! Ma ei näe et sa oleksid hurjutanud siin seda tüüpi, kes lapse tegi. Miski pärast vibutad näppu ainult selle tüdruku suunas. Ta ei taha ju vastutust kellegi teise kaela veeretada. Ma arvan, et ta on väga suures segadused, ega oska sellest ise välja tulla. Tal on hüva nõu vaja. Mis sa arvad, et inimene kes oleks oma lapse suhtes ükskõikne ja tal oleks savi, mis lapsest saab oleks üldse siin kirjutama hakanud. Mina arvan, et see inimene oleks oma lapse lihtsalt kuhugi vedelema jätnud. Asi pole ju selles,et ta oma last ei armasta või ta ei taha seda....tal pole võimalutki praegu ju. On vaja otsida lahendus, et ta saaks lapse endale jätta või siis äärmisel juhul otsida head kasuvanemad, sest siin kaua vaieldes ja tema tagagantjärele õpetamisega võib asi viia jällegi Õhtulehe pealkirjani a'le "trepikojast leiti imik".heh tere ega sa siis titest kohe nii kiiresti ei pea lahti saama,usu mind pärast kahetsed!!!ja see kes ennem kirjutas et tal ka laps ära anda peab küll pisut segi olema äkki oleks ta võtnud selle lapsega ennem midagi ette! Mul tuttav tegi alles millalgi aborti ja nüüd täiegta kahetseb..kas su poiss kes sulle lapse tegi oli nii kaua sinuga kuini titt sündis???:Sheh tere ega sa siis titest kohe nii kiiresti ei pea lahti saama,usu mind pärast kahetsed!!!ja see kes ennem kirjutas et tal ka laps ära anda peab küll pisut segi olema äkki oleks ta võtnud selle lapsega ennem midagi ette! Mul tuttav tegi alles millalgi aborti ja nüüd täiegta kahetseb..kas su poiss kes sulle lapse tegi oli nii kaua sinuga kuini titt sündis???:Sheh tere ega sa siis titest kohe nii kiiresti ei pea lahti saama,usu mind pärast kahetsed!!!ja see kes ennem kirjutas et tal ka laps ära anda peab küll pisut segi olema äkki oleks ta võtnud selle lapsega ennem midagi ette! Mul tuttav tegi alles millalgi aborti ja nüüd täiegta kahetseb..kas su poiss kes sulle lapse tegi oli nii kaua sinuga kuini titt sündis???:S
 
jojo 07. august 2003, kl 19.20
parem on kui laps ära andakse. Inimesed kes ise lapsi ei saa võivad väga-väga hästi last kasvatada, hullem oleks kui hiljem, kui laps on suurem siis "ema" ikkagi avastab et ta ei saa selle lapsega hakkama. Tüdruk kes raseduse lõpus või juba lapse sündides ikka veel mõtleb sellele siis ta tõenäoliselt tõsiselt ei taha seda last(oli tal ju 9-kuud aega mõelda). Ma olen selliseid naisi näinud kellel on tõesti raske ja ka neid kes lihtsalt ei taha, olgem normaalsed ta on 16 - tal endal peod pidamata ja poisid nägemata. Ma olen mitmeid aastaid lastekodus töötanud ja tean missugused on naised kes oma lapsi ei ole tahtnud. Tavaliselt naised kes tõesti hoolivad teevad aborti või saavad hakkama nagu endine kurb sai. Statistika aga näitab et need vanemad kes oma last nähes siiski tahavad temast loobuda loobuvad varem või hiljem temast nagunii.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!