Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Beebi
marlimähkmed
 
kribu 05. veebruar 2007, kl 22.49
emmed kes on otsustanud oma lapsel kasutada marlimähkmeid, muljetage palun, kuidas te nendega majandate (millega ja kuidas peset, kust hankisite jne)
 
info 05. veebruar 2007, kl 23.18
3 põhjust miks valida puuvillased mähkmed

Ühekordseid pabermähkmeid on mugav kasutada. Võtad mähkme ära, viskad prügikasti ja ongi pealtnäha kõik. Ometi on viimasel ajal üha enam ja enam hakatud rääkima pestavate mähkmete eelistest ja ühekordsete mähkmetega seotud riskidest. Miks siis?

Lapse tervis
Kui laps emaihust ilmale tuleb on tema nahk eriti õrn ja vastuvõtlik, seega tuleks kõik kemikaalid hoida nii kaugel kui võimalik. Ühekordsed mähkmed sisaldavad tselluloosi, plastikut ja superimavat sisu. Mähkme superimavus saavuatatakse keemilise aine naatrium polüakrülaadi näol, mis seob vedelikku. Naatrium polüakrülaat leidis varem kasutamist ka naiste tampoonides, kuid keelati seal toksilise shoki sündroomi tekitajana ära.

Kuna pabermähe on kaetud kilega, siis tekib mähkme sees umbne seisev õhk, mis on soodne kõikvõimalike bakterite vohamiseks, seega on põletikud kerged tulema.

Teatavasti peab poistel munandite temperatuur olema kehatemperatuurist 2(kraadi märk) madalam, seetõttu asuvad nad ka kehast väljaspool. Kilemähkmes, eriti sooja pissi sees, jäävad aga suguelundid pikaks ajaks hauduma ning tekib küsimus kuidas see mõjutab nende poiste viljakust hilisemas eas.

Lapse kaka järgi saab üsna hästi hinnata tema tervislikku seisukorda, ka siis, kui pealtnäha kõik korras tundub. Puuvillaste mähkmetega on seda tunduvalt parem jälgida kui pabermähkmetega, kuna viimastes olev superimav geel tõmbab kõik vedeliku endasse.

Seisev õhk, kõrge temperatuur, mähkmes olevad kemikaalid ning mähkmete mittepiisav vahetamine (tänu sellele, et nad tunduvad kuivad kui on märjad) on mähkmelööbest teinud igapäevase ja üsna tavalise haiguse.

Keskkond
Eestis sõidutavad tossavad prügiautod uste tagant ära üle 60 miljoni mähkme aastas. Tulevaste põlvkodade õnnetuseks võtab kilemähkmete kõdunemine sadu aastaid. Mähkmeid põletada ka ei tohi, sest siis eralduvad õhku mürgised vähkitekitavad dioksiinid.

Üks laps jätab endast maha 4000-5000 mähet, mis on umbes 900kg mittekõdunevat prügi. Nende mähkmete tootmiseks kuluva tselluloosi tegemiseks tuleb maha võtta keskmiselt neli puud. Mähkmetesse mineva paberi pleegitamisel tekivad kõrvalainetena samuti väga mürgised dioksiinid.

Võttes arvesse ka kõik mähkmete pesemisega ja puuvilla kasvatamisega seotud tegurid, on ühekordsete mähkmete tootmise ja tarbimise mõju keskkonnale kaks korda suurem (Women's Environmental Network analüüs). Seda enam , et meil on võimalus valida ka orgaanilisest puuvillast mähkmed.

Rahakott
Kuigi pestavate mähkmete soetamine nõuab korraga suuremat väljaminekut, osutub nende kasutamine ühekordsetest mähkmetest mitmeid kordi odavamaks.

Kui arvestada mähkme hinnaks 3,8 krooni ja pakil olevat nõuet mähet iga nelja tunni tagant vahetada, siis kulub päevas 21 ja aastas 7665 krooni. Olenevalt mähkmeea pikkusest kulub pabermähkmetele kokku seega 10 000-15 000 krooni. 900kg prügi äravedu läheb maksma umbes 800,- . Ja arvestage siia veel kreemid ja emulsioonid, mille järele ühekordste mähkmete kasutamine näib nõudlust tekitavat.

Puuvillaste mähkmete soetamiseks kulub ainult 500-3000 krooni, olenevalt mudelite ja materjali valikust. Pesukuludeks võib arvestada keskmiselt 600 krooni aastas.
Vahe on märgatav!
-------------------------
Kas teadsid, et...

* Ühe lapse peale võib kuluda kuni 5000 ühekordset mähet
* Eestis läheb prügimäele umbes 60 000 000 mähet aastas
* Pabermähkmeid kasutades suureneb pere igaastane prügikogus ligi 400 kg
* Ühest mähkmest võib leida kuni 100 erinevat viirust, mis säilitavad eluvõime mitme nädala jooksul
* Teatud komponendid pabermähkmetes on kõdunematud, seega võib neid leida ka sinu lapselapselapse laps
* Ühe lapse mähkmete tootmiseks vajaliku tselluloosi saamiseks tuleb maha võtta 4 keskmist puud
* Pabermähkmetega kulutad ligi 5 korda rohkem raha kui puuvillaste pestavate mähkmetega
--------------------------
Heidepüksid

Heidepüksid on juba vanast ajast tuntud oma heade niiskusthoidvate omaduste poolest. Villal on omadus vett endasse imada, tundumata sealjuures märg. Vill on käega katsumisel märg alles siis, kui ta sisaldab üle 30% vett. Lisaks sellele sisaldab lambavill loomulikku lambarasva, mis omakorda sisaldab lanoliini, mille omaduseks on neutraliseerida uriinis ja higis olev ammoniaak. Seega ei pea pissiseks saanud mähkmepükse pesema vaid piisab nende kuivatamsiest ja aeg-ajalt tuulutamisest. Mida vähem heidepükse pesta, seda paremini säilivad nende head omadused. Kui nad kord juba pessu lähevad, peab varuma kannatust ja aega nende kuivamiseks ning soovitav on neid siis ka lanoliinisisaldava vahendiga töödelda.
Heidepüksid tõmmatakse kas kokkuvolditud nelinurmähkme või öömähkme peale. Nad lasevad nahal vabalt hingata ja ei aja higistama, hoides samal ajal vajalikku soojust. Kuna villaheie on korrutamata, siis on ta pehmem kui tavaline villane lõng, teadma peab vaid seda, et väga väike osa lapsi võivad olla villas oleva lanoliini suhtes allergilised.


! Soovi korral võib vormiõmmeldud sisemähkmed ka puuvillaste mähkmepükste sisse kinni õmmelda, siis aga tuleb nad iga kord peale pissimist kogu kupatusega pessu panna. Samas on see ehk mugavaim ja kiireim variant lapse mähkmimiseks
-----------------------------------
Kuidas mähkmeid hooldada?

Siinkohal üks hea ja lihtne nipp, kuidas mähkmed kerge vaevaga puhtaks saavad:
varu koju üks vettpidav kaanega suletav nõu, täida see poolenisti veega ja lisa veele 3-5 tilka teepuuõli, 1 tl soodat või 2-3 spl äädikat, et bakterite kasvu ära hoida. Nõu suurus sõltub sellest, mitme päeva tagant plaanid pesu pesta. Kui laps on kakanud, loputa surem must veega maha ja pane mähkmed nõusse likku. Pissised mähkmed võid otse leovette asetada. Kui pesuaeg käes, tõsta märg pesu nõust otse pesumasinasse ja lülita sisse kas madal tsentrifuug või lihtsalt vee väljapumpamiseprogramm. Seejärel käivita tavaline pesuprogramm - 60C.

Veel mõned nõuanded:

* Enne esimest tarvitamist on soovitav kõik sisemähkmed 95C juures läbi pesta, see tõstab mähkme imavust
* Kui sa mähkmeid ei leota, siis loputa nad kohe peale äravõtmist läbi ning enne põhipesu käivita kas loputusprogramm või eelpesu
* Pesemisel sulge mähkmepükste takjakinnised ja keera mähkme sisemine pool välja
* Kasuta keskkonnasõbralikku pesuvahendit
* Ära kasuta pesupehmendit, sest see vähendab mähkme imavust
* Pesu teeb kõvaks kare vesi, mida saab pehmendada loputusveele lisatud sortsu äädikaga
* Ära kasuta pesuvalgendit, see rikub kangast
* Võimalusel kuivata mähkmeid õues, päike on parim valgendaja
* Heidepükse pese käsitsi ja ainult siis kui nad on määrdunud, pissi korral piisab kuivatamisest-tuulutamisest
* Heidepüksid laota kuivama alusele ja kohenda käega kergelt õigesse vormi
* Mähkmeid ei ole vaja triikida

NB! Arvesta, et mähkmed tõmbuvad pesus veidi kokku!
LOE ISE:
äkki sobib sulle see link?
http://www.tervevalik.ee/

või

Viited
Eestis saab riidest mähkmeid ja muud:
http://www.piritaperekool.ee

Netipood, mis mulle soodne tundub ja kus oli hea ning kiire teenindus:
http://www.thebabyorchard.com

Soome netipood, kus müüakse muuhulgas mähkmekangaid ja -lõikeid:
http://www.ekopirpana.com

Ülevaade, missuguseid riidest mähkmeid üldse on (galerii):
http://www.babyidea.fi/vauvanhoidosta/kestovaipat.html

Lõiked ja info mähkmete õmblemisest:
http://www.diapersewing.com
http://www.geocities.com/cyndiegran/dia persamples.html
http://www.ottobredesign.com/fi/kaavat

Ingliskeelne juhend villaheidepükste kudumiseks:
http://www.angelfire.com/biz/mothershelpinghands/crochetedsoaker.htm l

Üldse mähkmeteta olemisest
http://www.natural-wisdom.com
http://www.babyidea.fi/vinkkeja/vaipatto muus.html

Vasta sellele kirjale
Re: Ühekordsed või pestavad mähkmed
Autor: info
Kuupäev: 21-10-05 17:31

http://homepage.mac.com/ahto/Kylli/Esileht.htmlKusagil oli viitsitud välja arvutada, et laps kasutab enne potil käima hakkamist 6000-10000 mähet, see teeb umbes 1-2 tonni. St 1-2 tonni pahna, mis ei idane ega mädane!
Korduvmähkmendust propageerivates artiklites on esimese argumendina tavaliselt ära toodud ökonoomsus. Ma ise pole küll kuulnud, et keegi riidest mähkmeid vaid sellepärast kasutaks, et raha säästa. Pigem on majanduslik kasu lisaboonus. Et mähkmete pesema hakkamine sattus meie peres juhuslikult kokku ka pideva pepupesemise, igaõhtuse vanni ja muu suurenenud pesuhulgaga, on raske öelda, kui palju kuus mul rohkem vee ja elektri peale läheb, kuid kolmeliikmelise pere külma vee kulu on kokku umbes 3-4 kuupmeetrit. Ökonoomne pesumasin on iga kell õige valik.Esmapilgul näib ühekordsete mähkmete kasutamine olevat kulukam. Lapse vanuse kasvuga, alates 3.-4. elukuust, kulub aga ühekordseid mähkmeid järjest vähem.

Statistika kohaselt kulub imikul mähkmete kandmise perioodi jooksul kokku päevas keskmiselt 3,2 mähet (nooremana rohkem, vanemana vähem). Lihtne arvutus näitab, et kui ühe mähkme hind o­n 3,2 krooni, siis kokku kulub kuus mähkmetele umbes 300 krooni. Aasta peale o­n see summa 3600 krooni, kahe aasta peale 7200 krooni.Kreenholmi poodidest sain 4-pakid, valmisõmmeldud mähkmeid.. paki hind oli vast 10 krooni.
Kreenhomis võib olla ka prefold-mähkmeid, need on niisugused, kus keskmine osa paksem, maksavad vist 4 kr, soovitan neid ka, odavad ja mugavad.

Ja 2 paari villaheidepükse pole ka hingehinnaga.

Ostsin 20 marlimähet, kokku 50 krooni ja lisaks villaheidepüksid, kokku 150.-

Sain 2 aastat 200 krooni eest kuiva peput lapsele;)Hooldamine:
pesin masinaga
kaka loputasin kohe välja, seebitasin mähkme majapidamisseebiga sisse ja panin vette (kaanega ämbrisse), pissised loputasin ja ka samasse
enne pesemist valasin vee ära, kui viitsisin väänasin ka
pesumasinasse ja lisasin seebihelbeid (või nn Pipi , Bembi pesupulbrit), pesin, tsentrifuugisin
kuivatasin vannitoas, rõdul, lihtsalt radikal

ei mingit lõhna, ei plekke...pea lumivalged ka pärast II last
http://www.tervevalik.ee
Kui palju ja milliseid mähkmeid varuda?

Kui sa oled otsustanud puuvillamähkmete kasuks, siis on soovitav läbi lugeda mähkme info, sealt saad teada, millised on meie poolt valmistatud mudelid ja millist materjali me kasutame.

Ei ole olemas üht mähet , mis oleks võrdselt parim kõigile.

Mähkmevalik sõltub sellest:
kui vana on laps

* kui agar pissitaja sa oled
* kui tihti plaanid pesu pesta
* millised on kuivatamistingimused
* millist mugavust sa soovid
* kas jääd osaliselt ka pabermähkmete kasutajaks.

Arvestada tuleb sellega, et väiksemad lapsed pissivad ja kakavad tihedamini kui suuremad ja seetõttu tuleb neil ka mähkmeid tihedamalt vahetada.

Arvesta, et mähkmeid tuleb vahetada:

* kuni 1 kuusel lapsel keskmiselt iga 2 tunni tagant, öösel enne või peale igat söötmist või iga 4 tunni tagant
* 1-6 kuusel lapsel keskmiselt iga 2,5 tunni tagant, öösel enne või peale igat söötmist või iga 4 tunni tagant
* 6-12 kuusel lapsel keskmiselt iga 4 tunni tagant
* 12 kuusel ja vanemal keskmiselt 3-4x ööpäevas.

Kui tihti laps mähkmetesse soristab, sõltub loomulikult ka sellest kui tihti te teda potitate. Nagu kogemused näitavad võib ka tublilt alla aastane laps pissile küsida ja mähkmesse tegemisest keelduda, kui tema märguandeid jälgida ja ta varakult pissima aidata.

Eeltoodust lähtuvalt võid arvestada, et keskmiselt kulub ööpäevas:

* kuni pooleaastase lapsega 10-12 mähet
* pooleaastase kuni aastase lapsega 6-8 mähet
* ja üle aastase lapsega 3-4 mähet.

Ja loomulikult tasub mõned mähkud rohkem varuda, kuna iialgi ei tea, kas algav päev vastab keskmisele või ei.

Kui plaanid pesu pesta kahe või kolme päeva tagant, siis pead arvestama, et sul läheb vaja ka sellevõrra rohkem mähkmeid.

Ära unusta kuivamisaega! Trummelkuivati teeb küll kiire töö, aga vähendab mähkme eluiga. Kõige paremini kuivavad mähkmed päikesepaistelise ja tuulise ilmaga õues. Üsna ruttu saab pesu kuivaks ka radika või ahju läheduses. Kui küttesüsteem ei tööta ja ilm vihmane ning niiske on, kuivab ka pesu kauem. Kui nelinurkmähkmed saavad päikese käes kuivaks pea 5 minutiga, siis paksemate mähkmetega tuleb tubases tingimuses arvestada vähemalt ööga. Kui viitsimist on võid kergelt pissised mähkmed kohe jooksva vee all ära loputada ja kuivama riputada.

Arvestada tuleb sedagi, et kui laps alles enamus ajast pikali asendis on, oleks otstarbekam varuda kas nelinurkmähkmed või öömähkmed, mis küljed kaetuks jätavad ja mähkmepükse kohe ära ei määri. Nelinurkmähkmete kasutamisel võib imavust suurendada lisatud väikese nelinurkmähkmega või vormiõmemldud sisemähkmega.

Seda kõike arvestades on üsna mõistlik mõned variandid läbi proovida ja siis vaadata , mis just teile kõige paremini sobib. Pakun siinkohal välja ka omapoolse variandi, mis igapäevase pesemise korral kogu mähkmeea vajaduse katma peaks:

* 20 suurt nelinurkmähet
* 10 väikest nelinurkmähet
* 10 vormiõmmeldud sisemähet
* 4 öömähet
* 6 paari puuvillaseid mähkmepükse (igat suurust)
* 2 paari heidepükse
 
minu kogemus 05. veebruar 2007, kl 23.20
Potitamine

On 2 võimalust:
*)oodata kuni laps on võimeline istuma ja potitamise mõttest aru saama...nii u 2-aastaselt, pool aastat siia-sinna ja siis olema lollilt järjekindel: vaatama poti poole kohe peale sööki, magamast tõustes, õuest tulles...st suuresti on see ka ema hool...
meil potitas kogu pere kaksikuid suvel, alustasime 1a 8k ja 2. sünnipäeval polnud ka öömähet enam: mähe hoopis ära (koduõues) või marli asemele...öömähe seni, kuni krõpsud ikka veel kuival läbi kulusid
suur venna oli kuiv juba aastaselt...kui mina hoolas olin, ise potil käima, ilma meeldetuletuseta, hakkas u 2,5-aastaselt
marlimähkmed olid ainult

*) varase-potitamise teooria, mis ütlebki, et lapsed alguses annavad oma hädast märku, neil on puhtusepidamine kaasasündinud, kuid kui vanemad sellest väljagi ei tee, loobuvad märku andmast. Seetõttu lõppeb see varase potitamise harjutamisperiood 4-5 kuul.

oma II lapsega proovitud... Olin kahega kodus ja 1a4k venna "potitus" ammu, st ise ei küsinud aga mõistlikul ajal pannes tegi ära, no igaljuhul mähkmeid aastaselt enam polnud. Lugesin mingit Nikitinite raamatut ja jälgisin piigat- kui häda tuli, krimpsutas nägu, niheles...lisaks oli alati magamast tõustes kuiv ja pissis nii 3-4 minutit peale rinnaga toitmist (tegin seda lamades, piiga sai paljalt õhuvanni ka...)
Seega jäi üle alati, kui märku anti või õuest jm tudust tuldi ja söögi järel laps kätele võtta ja suure pesukausi kohale tõsta...Toimis!!! Umbes 4-kuuselt esimene kuiv päev, muidugi tänu minu viitsimisele. Mähe päevaks ära lõplikult u 10-kuuselt Ja kui 20 marli asemel läheb 2-3 päevas, on see kahe pisikese emale ilmselge kergendus ;)
Loomulikult ei pannud potile ja ISTUMA enne, kui istumine selge!

III lapse ajal proovisime ka, kuid tegemist oli rohkem ja nii hästi ei läinud...siiski oli 10-k enamasti kuivad päevad.


Kõik 3 esimest olid marlides, kaksikud algul marlid, siis pampersid ja kõndides uuesti marlid.
Marli plussid on õhu läbilaskvus, märjatunne, võimalus fikseerida pissimise aega,ja kaitseb mööbli-vaibad ka ära, mis püksikesed ei tee ju...

tegelikult sõltub palju lapsest aga märg taguots sunnib puhtust pidama kiiremini küll... vaks vahet kas 10 kuud kuni 1a või 2a lapimajandust.
 
no kuule mis marli 06. veebruar 2007, kl 09.25
 
kribu 06. veebruar 2007, kl 09.47
aitäh, kes siia nii põhjaliku info kopisid! :)

9:25 -le soovitaks minna ja areneda veidi
 
tahaks teada 06. veebruar 2007, kl 12.06
Kui on marlimähe ja peal veel heidepüksid, kas seal sees ei lähe siis laps hauduma? Näiteks magamise ajal ei hakka ma teda ju üles ajama, sest piss püksis.
 
katariina 06. veebruar 2007, kl 12.58
pole neid heidepükse ise uurinud, aga kuivõrd nad on villased. siis see peaks ikka õhku läbi laskma küll
 
ka 06. veebruar 2007, kl 13.30
MIna kasutasin ka neid pükse ja marlimählmeid (küll mitte kogu aeg) ja need mähkmepüksid on 100% meriinovillast ehk siis hoiavad sooja ka siis, kui on märjad ja aitasid lapsel näiteks ka gaasivalude puhul. Marli peale käib mähkmepaber, mida on rullidena müügil ja seega läheb see paksem ollus ikka prügikasti ja mähkud lihtsalt loputad.
Siinkohal on ka pakkuda mähkmepüksid kuni suuruseni 68, meile enam jalga ei lähe, ja rull mähkmepaberit kokkuleppehinnaga.
veel infi saab
www.looduspere.ee
 
karvik 07. veebruar 2007, kl 19.13
õudselt lahe on avastada inimesi, kes kohe otsivad omale tite kõrvalt tegevust juurde. selleasemel, et puhata ja enesele aega saada, nemad pesevad ja riputavad MARLIMÄHKUSID kuivama :)))))))
no täitsa huumor kohe:))))))
EDU JA JÕUDU!!!!!!
 
katariina 07. veebruar 2007, kl 19.34
karvik võiks ka minna areneda, ja alles siis kui on piisavalt puhata ja mängida iseendaga saanud, lapsekasvatamisele mõelda:))
 
karvik 07. veebruar 2007, kl 19.38
jajah, aga te mässige titele õled ka ümber, sest SEE ON MARU NATURAALNE JA LOODUSLIK:))))))
 
msx 08. veebruar 2007, kl 19.59
ma saan nendest aru, kelle laps ei kannata nö pampersit ja vajab marlimähet. veidi mõistan ka nö super-hüper loodushoidlikke, kes ei taha loodust kasutatud mähkmetega saastada (ehkki siis valiks lihtsalt kompostikõlblikke pabermähkmeid). aga nendest, kes vabatahtlikult marlimähkme-heidepükste orjusesse lähevad, ma küll aru ei saa. ja päris pahaks panen neid jobusid, kes teisi lihtsalt erineva vaatenurga pärast "arenema" saadavad.
 
ilus 08. veebruar 2007, kl 22.52
Krt, enam vene aega küll ei tahaks.
Mis mähkmete etendust toas/aias ikka korraldada?
Alla 3.80 saab ka mähkmeid.
Nii looduslik ma ka poleks, et prügi lagunemisele mõtleks. On palju suuremaid loodussaastajaid.
Moltex on nagu marlimähe- nahasõbralikum. Marlimähkmega läheb pepu ju kohe hauduma, oleneb vist lapsest- 1 piss ja juba märg. Muud ei saa kui lapse pepu kallal toimetada. Enda valik. Pesumasin kütab ja pesupulbrit läheb samuti. Marlikad peavad ju olema veatult valged.
Endale panete kunstküüsi ja blondeerite juukseid- ka tööstuslik.
Elamine on üldse kahjulik.
 
kribu 09. veebruar 2007, kl 09.57
neile, kes aravavad, et teistest erinevalt toimivate (kusjuures mitte arutult toimivate) inimeste üle naerma peab, soovitan julgelt ka edaspidi areneda veel.

pealegi ei tulnud ma siia reklaamima marlimähkmete kasutamist vaid soovisin kogemusi kuulda kuidas nendega preagusel ajal paremini majndada. minupoolest kasutage edasi oma pamperseid ja johnsoneid ja kunstküüsi
 
N24 09. veebruar 2007, kl 17.02
Ema on ka inimene:) AGA.... Kellel ikka allergiline laps, siis tuleb valida naturaalsed materjalid ja kasutada marlit , puuvillast kiudu. Ja seda allergiat on tänapäeval ikka enam ja enam. Tegelikult olen ise mõelnud, et kui ebamugavad on näiteks naiste hügieenisidemed- minul ajavad näiteks tuti sügelema, aga kui kasutan vähe looduslikumat alternatiivi ei sügele midagi. Nii et lapsed enda eest seista ei saa ning kellel vähegi viitsimist võib selle töö ette võtta.
 
nelladella 10. veebruar 2007, kl 00.57
yahoos on kaks gruppi kust võid rohkem lugeda sellest teemast
http://groups.yahoo.com/group/metsapoolejutud/
http://groups.yahoo.com/group/piss_pott/

seal rohkem marlikatest ja üldse loodussõbralikumast elust.. selle suhtumisega et "mis nüüd mina, vaata mis teised teevad" kaugele ei jõua paraku.. ja ma ei saa aru, kas on raske lapsel neid marlikaid vahetada, mul imekombel pole, ma nagunii tegelen temaga ja sis pole raske ka seda teha.. ja lapse riideid pesen ma nagunii, pole raske neid marlikaid ka pessu visata.. aga ju sis mõnel võtab tüki küljest
 
vilmps 14. veebruar 2007, kl 13.00
Müüks sümboolse tasu eest (250 eek) mio nappy mähkemd pea kaks pakki (poes pea 200 eeku üks pakk), kasutasin vaid 2 tk, siis vaatasin et ikka ei jõua nendega mässata ja sai mu ind otsa. Need siis kuni 7 kiloni sobisid vist (pakil oli kirjas) + need ümbrispüksid (kuni 5 kiloni). 1 kasutasin aga teine täitsa uus ja kasutamata.
võib meilida kui huvi on t.simson@solo.delfi.ee
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!