Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Beebi
vaktsineerimine
 
emmeke 07. november 2009, kl 12.27
Ei soovi saada mingit suurt arutelu selle üle,kas vaktsineerida või mitte.Tahaks lihtsalt teada palju liigub siin ka emmesid,kes pole last(lapsi)vaktsineerinud.Mõtisklen ise sel teemal.Aitähh vastamast!
 
vaktsiin 07. november 2009, kl 12.35
kas su enda laps on vaktsineeritud?
 
emmeke 07. november 2009, kl 12.46
üks laps on,teine on saanud ka esimese kolmikvaktsiini
 
maailma näinud 07. november 2009, kl 20.00
tead, objektiivset infot vaadates ei ole võimalik jõuda muule otsusele, et vaktsineerimine on mõistlik. minu lapsed on vaktsineeritud. ja tahaks loota, et neid, kes vaktsineerimisest loobuvad, ei ole, sest kui vaktsineerimine väheneb, võivad hakata haigused uusti levima ja need ei ole mingid kerged või hästi raitavad haigused.
kõik jutud selle kohta, et vaktsiin põhjustab üht või teist haigust, on osutunud puhtakujulisteks kõlakateks.
 
Kata 07. november 2009, kl 21.52
No vot ei vaktsineeri ja ei ütleks, et mu poeg on tõbisem , kui teised, pigem vastupidi: eelmine talv polnud kordagi nohu, kuigi viibis pea iga päev tatininade seltskonnas lasteaias. Mina lõpetasin oma poja vaktsineerimise 3 elukuul kui laps lihtsalt karjus hüsteeriliselt tunde ja lamas nagu halvatud, ega lasknud ennast puutuda, no miks peaksin oma last piinama.
viimasele:
"Puhtakujuline kõlakas", et vaktsiin võib tekitada mõnedel tüsistusi on sellepärast et teadlastele makstakse selle eest et nad vaktsiinide kasulikust tõestaksid, aga mitte nende kahjulikust. Ja sellepärast pole ka vastavaid uuringuid tehtud.
Mitte miski pole ju siin ilmas tasuta, ka vaktsiin mitte. Ja mida ta sisaldab ja kuidas ta igale inimesele mõjub pole kellelegi teada.
 
ka kata 08. november 2009, kl 17.26
Üldiselt olen ma püüdnud ise lapsena vältida vakstineerimisi koolis , kuna mu emale tehti teetanuse vastane süst ühe väikese õnnetuse pärast ja peale seda on ta närvid täiesti läbi ja pool keha oli halvatunud,hea ,et nüüd aastakümneid peale seda õnnetust enamvähem korras ,kuigi närvid just mitte,
pole ma ka lasknud oma lapsi vaktsineerida,praeguseks on kõik mu 3 last suureks kasvanud ,ilma ühegi haiguseta.isegi mitte nohu
 
ise teadlane 09. november 2009, kl 11.06
Katale - no see on nüüd küll väga täpselt teada, mis vaktsiinides on.
Ja ilmselt pole sa ühtegi teadusuuringut ise lugenudki. Kindlasti mitte teinud. Selliseid teadusuuringuid finantseeritakse suurte sõltumatute grantidega, neid viiakse läbi ülikoolide poolt, kohe kindlasti ei ole võimalik sellistes laiapõhjalistes uuringutes midagi kinni mätsida
Tegelikult on vaktsiinide ohutust äärmiselt põhjalikult uuritud. Mõne vaktsiini puhul on ilmnenud väga väikese ulatusega ohutusprobleem - näiteks esialgne rotaviirusvaktsiin, kus ühe soole kõrvaltoime risk oli üks juht 10 000 kohta ning koheselt võeti see vaktsiin kasutusest maha.
Küll aga levib internetis igasuguseid alusetuid kuulujutte, seda kohe kindlasti.
 
herta 10. november 2009, kl 11.46
Vaktsiinid, mida väikelastele tehakse ei ole ju nohu vastu. Need on ikka tõsiste haiguste ärahoidmiseks - difteeria, b-hepatiit, lastehalvatus jne.
Üks tark arst ütles kord, et ainult üksikud saavad jätta lapsed vaktsineerimata, kui seda teeks suurem enamus, oleksid tagajärjed väga tõsised.
Aga iga lapsevanem teab ise, millega riskib.
 
? 12. november 2009, kl 19.46
Aga kui on teada, et lapsel nt geneetiline soodumus suhkrutõveks? Või mõneks muuks tõveks, mille vallandajaks just vaktsineerimine võib olla? Ise dilemma ees, ei tea veel, mida teha.
 
ise teadlane 13. november 2009, kl 09.01
Selle kohta on tehtud hästi suured uuringud - vaktsineerimine ei mõjuta kuidagi suhkrutõve riski.
Suhkrutõve saaks vaktsiin äärmisel juhul vallandada siis, kui ka see haigus, mille vastu vaktsineeritakse, suhkrutõbe vallandaks. Aga ükski nendest haigustest ju ei ole suhkrutõve vallandaja! Ja pealegi, kui see nii olekski (aga pole), oleks selgi juhul mõistlikum vaktsineerida, kuna päris haigustekitaja oleks palju tõenäolisemalt siis diabeedi tekitaja, kui vaktsiinis olev nõrgestatud või hoopis inaktiveeritud haigustekitaja või selle üksikud antigeenid.
 
selline lugu 13. november 2009, kl 09.02
oli väike tüdruk, 2 kuuselt pisteti lastesõime, kuna ema meelest tundus mõttetu ja igav kodus istuda. kui laps oli vahel tõbine siis oli ta vanaemaga tööl kaasas, aga lasteaias lasi ema märkida, et laps on kohal. sest siis ei pidanud ta hiljem oma aega raiskama ja lapsega arstilt puudumistõendit toma minema. taaskord oli laps tõbune, nohu, köha, väike palavik ja oli vanaemaga tööl kaasas. vanaema töötas võõrastemajas toateenijana, sõitsid lapsega liinibussis 20 km vanaema tööle ja 20 km tagasi.
lapsel palvik kadus ja ema viis ta lasteaeda. laps 1a 3k vana ja sel päeval aga vaktsineeriti lapsi - ka see laps sai süsti kätte, sest mitte miski ei viidanud sellele, et laps oleks haige olnud - laps oli ju kirjade järgi koguaeg lasteaias ka käinu ja med õde kes laste kohaloleku lehte vaatas jättis seekord vaktsineeimata 2 last les olid 2 nädalat tagasi haiged olnud, aga kuna selle tüdruku kohta midagi haiguse kohta kirjas polnud siis sai tema süsti kätte.
teisel päeval oli laps veidi virin õhtul, aga kuna käidi ka petega koos kusagil külas ja tuldi hilja siis arvasid vanemad, et laps on üleväsinud. järgmisel hommikul oli laps haige, palavik 37 ja veidi peale, oli laupäev ja õhtul kutsuti arst, kes soovitas looduslike ravimteesid. öösel palavik tõusis ja soovitati palavikuravimeid. hommikul tuli arst vaatama ja kihutasid lapse isa autoga kiiresti 50 km kauuselasuvasse maakonnahaiglase... ca tund hiljem saadeti laps lahangule.

lahangu tulemus lahtiseletatuna tähendab seda, et lapse organismis oli välja ravimata haigusetekitaja (meningokokk)juba pikemat aega - sellest ka varasemad lapse haigestumised. saadud vaktiin aga vallandas haigustekitaja aktiivsuse.
lapse surmas aga olid süüdi kõik teised peale lapse vanemate - küll kasvatajad, arstid, õed.

oma teist tütart, kes sündis aasta hiljem see naine vaktsineerida ei lasknud ja see laps sai mumpsi läbipõdemisel südamelihasekahjustuse ja on praegu seetõttu 27 aastane puudega ja töövõimetu inimene
 
sille 13. november 2009, kl 10.59
kõik on suhteline. Mul kolm last ja vaktsineerisin neid siis, kui lasteaeda läksid (s.o. kahe aastaselt), muidu ei oleks võetud. Lapsed täisinimesed ja pole haiged olnud.
 
? 13. november 2009, kl 12.28
Aga sama son teooria, et teatud viirused vallandavad suhrutõve ja teised jällegi kaitsevad selle eest. Vaktsiinis ju viirus nõrgendatud kujul ikkagi olemas.
 
? 13. november 2009, kl 13.11
Olen lugenud päris palju artikleid just suhkrutõve teemal ja on teadlaste arvamusi ning tähelepanekuid teatud vaktsiinide suhtes, nt tuberkuloosivaktsiin näib selle eest pigem kaitsvat, kuid Hib hoopis vallandavat. Oli isegi üks konkreetne teadlane (nime ei mäleta), kelle sõnul nt Soome laste puhul on Hib-vaktsiin näidanud suurenenud suhkrutõppe haigestumist alla 7-aastaste laste seas.
 
ise teadlane 14. november 2009, kl 11.05
Hib vaktsiini kohta see hüpotees, nagu soodustaks diabeeti, ei ole suurtes ja põhjalikes uuringutes ikkagi kinnitust leidnud.

Vaktsiine on erinevaid ja enamuses pole mingit elusat (nõrgestatud) viirust, Hib vaktsiinis ei ole mingit nõrgestatud viirust, seal on vaid 2 antigeeni pole isegi terveid surmatud haigustekitajaid (mis on bakterid). Nende antigeenide abil lihtsalt immuunsüsteem õpib haigustekitajat ära tundma ja päris haigustekitaja jaoks on siis antikehad juba olemas. Need antigeenid kaovad kohe, kui antikehad juba tekkinud.
Kõik immuunsused tekivad nii, et antigeenide abil immuunsüsteem tunneb haigustekitaja ära ja on valmis sellest järgmine kord juba jau saama.
Ja kui juba Hib nakkus diabeeti ei põhjusta, siis vaktsiin ei saa seda kohe kuidagi teha.
 
Mari 14. november 2009, kl 18.11
Mina ei vaktsineeri kohe kindlasti oma last! ta mul praegu kuu ajane ja peale ka paar nadalat ja siiamaani saan monitada pere arsti kaest. ja haiglas ka... seal lausa karjuti me peale.... aga mina ei saanud vaktsiine enne kui ma lasteaeda laksin ja minu vaike 3 aastane ode pole yhtegi saanud ja minu tutvusrinkonnas on vaga palju neid kes pole saanud ja ei saa ka... ja need lapsed on esiteks ilusamad ja muidugi tervemad ja rahulikumad. nii et 100 % selle poolt et ei tee!
 
Mari 14. november 2009, kl 18.24
ja kui keegi soovib siis on mul selle kohta pohjalikum materjal ka olemas.... lihtsalt andge teada ja ma saadan teile selle! ja siis saavad ka koige "targemad" teadlased aru mis se vaktsiin tegelikult on!
 
? 15. november 2009, kl 18.37
ise teadlane, kas saad anda ka mõned lingid, kus on põhjalikud uurimistulemused üleval (tõesti põhjalikud, mitte 1 nädala pikkused)?
 
Mari 16. november 2009, kl 00.58
ja sina .. suur ja põhjalik uuring....... saada mulle moni selline kuson toestatud et vaktsiinod on taiesti ohutud. isegi su perearst ei saa sulle seda 100% vaita... voi kui saab siis ta ei ole suurem perearst!
 
ise teadlane 19. november 2009, kl 13.46
Neid uuringuid on väga palju, ainuüksi diabeedi kohta mõned näited :
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15070789?ordinalpos=6&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_DefaultReportPanel.Pubmed_RVDocSum
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11731639?ordinalpos=1&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_DiscoveryPanel.Pubmed_Discovery_RA&linkpos=1&log$=relatedarticles&logdbfrom=pubmed
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12182385?ordinalpos=1&itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_SingleItemSupl.Pubmed_Discovery_RA&linkpos=3&log$=relatedarticles&logdbfrom=pubmed
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10895848?itool=EntrezSystem2.PEntrez.Pubmed.Pubmed_ResultsPanel.Pubmed_RVDocSum&ordinalpos=8
Jne.

Marile:
Mitte ükski asi maailmas ei ole täiesti ohutu. Mitte ükski. Ka süües võib surra (kui toit kurku tõmmata), aga söömisest päriselt loobumine (kurkutõmbamise hirmus) on tervisele ja elule kindlasti oluliselt kahjulikum tegevus. Sama on vaktsineerimisega - tõsiseid kõrvaltoimeid esineb äärmiselt harva. Oluline on kasu ja võimalike riskide vahekord - vaktsineerimise korral on kasu väga suur ja võimalikud riskid väikesed. Aga kui sa arvad, et vaktsineerimine teeb lapsed inetumaks või et suvalisel veebilehel avaldatud materjal on tõe allikas (kuigi süvenedes selgub suurima tõenäosusega selle veebilehe kohta kaks varianti - sellel veebilehel müüakse ka imettegevaid, aga kalleid pille või sooltepuhastusi vms või on lehe kokkupanija jätnud mõned olulised tabletid mõnda aega võtmata), siis jäägu sulle see usk:-)
 
? 19. november 2009, kl 17.23
Leidsin sellelt lehelt emade kirjeldatud reaalsed juhtumid, kohutav!
ise teadlane, kas oled ka meditsiiniga seotud reaalis? Oskad ehk vastata, kui suguvõsas esinenud autoimmuunseid haigusi, siis kas oleks mõistlikum imikut mitte vaktsineerida ja teha need hoopis hiljem?
 
Mis aineid sisaldavad vaktsiin 19. november 2009, kl 22.50
Novartis Focetria Adjuvanted H1N1
Influenza Vaccine Ingredients/Toxicity
Polysorbate 80: Sterilie Agent - steriliseeriv aine
Potassium Chloride: Neurotoxin - närvimürk
Squalene: Neurotoxin - närvimürk
Thimerosal: Neurotoxin - närvimürk

Novartis H1N1 Monovalent Influenza Vaccine Ingredients/Toxicity
Beta-Propiolactone: Carcinogen – kantserogeen (tekitab pahaloomulisi kasvajaid)
Polymyxin: Neurotoxin - närvimürk
Neomycin: Immunotoxin – immunotoksiin (immuunsüsteemi hävitav mürk)
Thimerosal: Neurotoxin - närvimürk

H1N1 Flu
GlaxoSmithKline Arepanrix Adjuvanted
H1N1 Influenza Vaccine Ingredients/Toxicity
Formaldehyde : Carcinogen – kantserogeen (tekitab pahaloomulisi kasvajaid)
Polysorbate 80: Sterilie Agent - steriliseeriv aine (hävitab paljunemissüsteemi)
Sodium Deoxycholate: Immunotoxin – immunotoksiin (immuunsüsteemi hävitav mürk)
Squalene: Neurotoxin - närvimürk
Thimerosal: Neurotoxin - närvimürk

GlaxoSmithKline Pandemrix Adjuvanted
H1N1 Influenza Vaccine Ingredients/Toxicity
Octoxynol 10: Immunotoxin – immunotoksiin (immuunsüsteemi hävitav mürk)
Polysorbate 80: Sterilie Agent - steriliseeriv aine (hävitab paljunemissüsteemi)
Potassium Chloride: Neurotoxin - närvimürk
Sodium Deoxycholate: Immunotoxin – immunotoksiin (immuunsüsteemi hävitav mürk)
Squalene: Neurotoxin - närvimürk
Thimerosal: Neurotoxin - närvimürk

GlaxoSmithKline Fluarix 2009-2010
Formula Ingredients/Toxicity
Formaldehyde : Carcinogen – kantserogeen (tekitab pahaloomulisi kasvajaid)
Octoxynol 10: Immunotoxin – immunotoksiin (immuunsüsteemi vastane mürk)
Polysorbate 80: Sterilie Agent - steriliseeriv aine (hävitab paljunemissüsteemi)
Sodium Deoxycholate: Immunotoxin – immunotoksiin (immuunsüsteemi vastane mürk)

Sanofi-Pasteur H1N1 Influenza Vaccine Ingredients/Toxicit
Formaldehyde : Carcinogen – kantserogeen (tekitab pahaloomulisi kasvajaid)
Polyethylene Glycol: Systemic Toxin – laia toimeskaalaga mürk
Thimerosal: Neurotoxin - närvimürk
MedImmune H1N1 Vaccine Ingredients/Toxicity
Monosodium Glutamate: Neurotoxin - närvimürk
Gentamicin Sulfate: Nephrotoxic – neerumürk (halvab neerude töö)
Monobasic Potassium Phosphate: Immunotoxin – immunotoksiin (immuunsüsteemi vastane mürk)

FLUARIX 2009 Latest Package Insert Ingredients/Toxicity
Formaldehyde : Carcinogen – kantserogeen (tekitab pahaloomulisi kasvajaid)
Gentamicin Sulfate: Nephrotoxic – neerumürk (halvab neerude töö)
Polysorbate 80: Sterilie Agent - steriliseeriv aine (hävitab paljunemissüsteemi)
Sodium Deoxycholate: Immunotoxin – immunotoksiin (immuunsüsteemi vastane mürk)
Thimerosal: Neurotoxin - närvimürk

H1N1 Flu
CSL PANVAX H1N1 Vaccine Ingredients/Toxicity
Beta-Propiolactone: Carcinogen – kantserogeen (tekitab pahaloomulisi kasvajaid)
Neomycin: Immunotoxin – immunotoksiin (immuunsüsteemi vastane mürk)
Sodium Taurodeoxycholate: Carcinogen/Immunotoxin – kantserogeen/närvimürk (tekitab pahaloomulisi kasvajaid ja mürgitab närvisüsteemi)
Polymyxin: Neurotoxin - närvimürk
Thimerosal: Neurotoxin - närvimürk

CSL Afluria H1N1 Influenza Vaccine Ingredients/Toxicity
Beta-Propiolactone: Carcinogen – kantserogeen (tekitab pahaloomulisi kasvajaid)
Neomycin Sulfate: Immunotoxin – immunotoksiin (immuunsüsteemi vastane mürk)
Polymyxin B: Neurotoxin - närvimürk
Potassium Chloride: Neurotoxin - närvimürk
Sodium Taurodeoxycholate: Carcinogen/Immunotoxin – kantserogeen/närvimürk (tekitab pahaloomulisi kasvajaid ja mürgitab närvisüsteemi)
Thimerosal: Neurotoxin - närvimürk

Vaata sama kasutaja kommentaare (5)

hoiatus copylt, 19.11.2009 17:55
Hoidke heaga vähemalt lapsed ja rasedad vaktsiini eest! Muuseas, testosterooni tõttu on poisid jamehed vaktsiini mürkidele tunduvalt vastu
 
ise teadlane 21. november 2009, kl 14.21
@?
Kui nakkushaigus autoimmuunhaigust esile ei kutsu, siis ei saa seda kuidagi teha ka vaktsiin. (Küsimus on antigeenide ristreaktiivsuses).
Ei ole põhjust vaktsineerimist edasi lükata, sest siis jätad lapse tõsiste nakushaiguste eest lihtsalt kaitseta, ilma, et sa sellega midagi võidaks.

Ja rahu, ainult rahu , paanikakütjad. Need eespool loetletud asjad ei ole mingid mürgid. Mulle tundub, et hoopis mürgikuulutajatel on närvid läbi...
Neomütsiin ja polümüksiin ja gentamütsiin on bakteritevastased rvimid, mida kasutatakse põletike raviks, mitte närvimürgid või neerumürgid(ja vaktsiinides on neid tõesti täiesti mikroskoopilistes kogustes, et tootmise käigus vaktsiin bakteritega ei saastuks); skvaleeni toodab meie oma maks ja see on meie enda rasu koostisosa jne.

Aga jah, tegelikult võib iga inimene ju absoluutselt iga sõna järele kirjutada sõna "närvimürk"...

22:50 postituse teinud isik on täiesti toksiline. Levitab rumalusemürki internetis.
 
:D 21. november 2009, kl 22.15
Karauul - autor-"Mis aineid sisaldavad vaktsiin":
Kas sa kontrollid ka nii huvi pärast aeg-ajalt, mida copy-pasted?

Kaaliumkloriid ja närvimürk :P
"sterilie agent" tõlge "steriliseeriv aine" :P

Üks loll laskis internetti listi lahti ja ülejäänud lollid kopeerivad seda üritades hirmtähtsat nägu teha... iccc.
 
Mari 22. november 2009, kl 18.11
to ise teadlane: aga kuhu kadus jaapanis hallisurm kui vastsyndinute vaktsineerimine lopetati? ja naiteks ka selline fakt et usas on tehtud selline fond kus pakutakse et ykskoik mis arst teeb endale koik need vaktsiinid mida saavad vastsyndinud ja siis saab selle raha endale se on nyyd juba paris mitu sada tuhat dollarit! ja miks paljud arstis enda lapsi ei vaktsineeri? just need kes asjas teavad ka, sest minu perearst ei teadnud mis koostisosad on vaktsiinides aga kui Sina seda tead ja kui Sa ka tead mis on lubatud elavhobeda kogus kehas siis Sa saad aru ka et need vaktsiinid on puhas mürk. Ja kus tulevad tanapaeval nii palju allergiaid, hyperaktiivsust,autsimi? ja se et no vanasti ju olid need haigused ja et peale vaktsiine need kadusid. nii se paris ei ole, need haigused kadusid kui inimeste hygieen muutus, et siis enne kui vaktsiinid tulid. ja 1918 surid koik inimesed kes olid vaktsineeritud hispaania gripi vastu hispaainia grippi.
 
Mari 22. november 2009, kl 18.12
Ja veel lugege miks on austraalias kolmik vaktsiin keelatud?
 
teadlane 23. november 2009, kl 08.50
Jaapanis ei kadunud hällisurm kusagile, kui 1970ndatel keskel läkaköha vastane vaktsineerimine ajutiselt 2 a vanusele edasi lükati. See, nagu hällisurmad siis Jaapanist ära kadunuks, see on kõigest vaktsineerimisvastaste hulgas ringlev valelik müüt. Sel perioodil tegelikult Jaapanis hällisurmad sagenesid (vaata Pubmedi), samuti puhkes laste hulgas läkaköha puhangud , mille tagajärjel suri päris palju imikuid. Juba ammu jaapanlased taas vaktsineerivad läkaköha vastu kõiki imikuid (aastast 1981).

Kui Sa kolmikvaktsiini all mõtled MMR vaktsiini, siis see on vägagi Austraalias kasutusel.

Gripivaktsiin on maaailmas olemas olnud vaid 40 aastat.
Ja kohe kõik, keda siis gripivaktsiiniga vaktsineeriti, kui gripivaktsiini olemas ei olnud, surid Hispaania grippi ära?

Kas sa ise ka aru saad, armas Mari, et su jutt on ikka puhta loll.
 
Mari 23. november 2009, kl 19.47
Loll jutt jah ;D ei noh palju onne sulle mis mul muud ikka oelda on :P vaktsineeri oma lapsi ja jumal hoia neid et neil koik hasti laheks :D mu suguvosas on vaga palju hinnatuid arste ja nemad on vaga selle poolt et nendest systidest hoiduda, aga mul on nii hea meel et vahemalt sinusugune tark inimene on olemas :D joudu sulle!
 
teadlane 23. november 2009, kl 20.16
Mis motiveerib inimest rumalusi internetti laiali paiskama?
Ei-noh, sellest ma saan veel aru, et kuuled kusagilt kelleltki, et MMR vaktsiin on Austraalias keelatud jne vms ja ei viitsi asja üle mõelda ja usudki (kuigi see, et nendel mari eelpooltoodud väidetel mingitki tõepõhja all ei ole, on minimaalsegi kriitilise teabeotsingu oskusega inimese jaoks hõlpsasti tuvastatav).
Aga mis paneb inimest selliseid lollusi internetifoorumisse panema?
Igavus? Eneseteostusvajadus? Lihtsalt rumalus? mari, anna teada!

See oleks psühholoogidele päris huvitav uurimisaines ja küllap seda analüüsitaksegi.
 
Mari 24. november 2009, kl 02.12
Uuri välja mis on inimese kehasse lubatud elavhõbeda kogus ja kui palju on elavhõbetat kokku nendes vaktsiinides mille eesti laps saab yhe aasta jooksul. Ma toesti ei viici neid siia kirja panna aga kui Sa väga soovid voin ma seda teha! ja teatavasti on teada mida teeb elavhõbe inimese ajule. Ja sa ei maininud miks ei lase (just nimelt USA arstid endale neid vaktsiine teha) eesti arstid ei ole enamjaolt yldse sellega kursis. Ja miks ei ole eestis synnitades seal lehe peale kuhu sa pead oma allkirja andma, kirjas et mis voivad olla vaktsiinide tagajarjed?
Autism? Juhuslikult on se nn tanapaeva haigus!
Ja hallisurm on siis misasi? lihtsalt lapsed surevad? tead sa monda mitte vaktsineeritud last kes on hallisurma surnud? mina kyl ei tea aga kahjuks tean kahte last kes on sellesse surnud. ja guess what... molemad olid vaktsineeritud! need on sellised lihtsad ja mitte väga keerulised argumendid
Mina ja minu ode ei ole vaktsiine kunagi saanud ja ule poolte minu tuvusringkonnas ei ole yhtegi vaktsiini saanud ja usu voi ara usu aga me oleme koik elus ja ilma yhegi allergiata ilma yhegi muu tervisprobleemita. Nohud ja koha on ikka vaga harv nahtus ja isegi kui on ei kesta se kunagi yle kolme paeva. Ma arvan et yksgi inimene ei peaks oma vaikese imiku sisse systima sellist myrki, eelkoige seda elavhobedat mis seal sees on plus veel muud komponendid. need ei ole ohutud. aga kyl eesti inimesed ka sinna varsti jouavad. ma ei kahtlegi selles.
http://vierascheibner.com/
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!