Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Väikelaps
nohune laps lasteaeda
 
üks ema 12. september 2003, kl 08.22
Öelge kuidas on lood Teie lapse lasteaias. Kui lapsel on nohu,(ma ei räägi mädasest ja tugevast nohust, vaid lihtsalt kergest nohust)kas siis laps ei või lasteaeda minna(3 a.) ja ema on kohustatud võtma haiguslehe. Mida arvab Teie tööandja tihedast
haiguslehe võtmisest?
 
L. 12. september 2003, kl 09.22
Minu eelmises töökohas lasti lahti kõik need emad, kes olid haiguslehel olnud. Kusjuures nad olid tööle tulnud aasta esimesel poolel ja aasta lõpuks olid läinud.
 
kalli 12. september 2003, kl 10.03
Kui on korralik tööleping, siis tihe haiguslehe võtmine ei anna küll tööandjale õigust töötajat lahti lasta, ERITI kui ta on väikse lapse ema. Ma ei tea mis ime kohtades see L. töötanud on. Aga kõige tähtsam on ju lapse enda tervis. Esiteks, kui sa viid nohuse lapse rühma, siis läheb tal ju see hullemaks (mädaseks) ja teiseks ta ju nakatab ka teisi lapsi. Ma arvan et lasteaed soovib säästa just teiste laste tervist. Mina olen enda lapse, kui ta on nohune, jätnud lasteada viimata ja vastavalt võimalusele siis kas jätnud hoidjaga koju või võtnud tööle kaasa (mul õnneks on selline võimalus). Ma arvan et mõtle ikka eelkõige oma lapse tervisele.
 
nii-nii 12. september 2003, kl 10.40
Emana: Väike nohu küll pole asi, mis sunniks mind lapsega haiguslehele.
Tööandjana: Ega pole ikka meeldiv küll, kui väikese lapse ema on nädal tööl ja kaks kodus ja nii pidevalt. Kes töö ära teeb? Kus leida asendajat ( seaduse järgi pole ju lubatud metsikult ületunde - töötajate kaitseks ).
Lasteasutuse juhatajana: Ei taha ühtegi nohust last kollektiivis näha - lapsel raske haigena olla, nakatab teisi lapsi ja nullib nende vanemate "töö", kes kohusetundlikult laste nohu ravivad ja siis kollektiivi tulles lapsele jälle nohu korjavad.

Erinev staatus annab erinevad arvamused ja need kõik ühes inimeses korraga.
 
einoh 12. september 2003, kl 10.52
Väikese nohuga olen küll lapse lasteaeda viinud. Seda ainult väikese nohuga. Kui lapsel ikka suurem nohu jms siis istun raudselt kodus. Kodus haige lapsega olen vähemalt 2-3 kuud aastas. Muuseas, ka praegu. Tööandjad lepivad nukra näoga. Tööl olles teen ma mitme inimese töö ära, eks sellepärast pole kobisemist olnud.
 
kelly 12. september 2003, kl 15.08
mina jälle selline ema ,et last nohusena lasteaeda ei vii,sõimes saime selgeks ,et asjal aga puudub mõte sest teised ikka toovad nii käib minu laps max4-5päeva lasteaias ja on 2-3nädalat kodus ,sest kohe on nohu ja köha küljes ja laps on praegu 2,5aastane ja tööle minekust võin ainult unistada sest arvan ,et mu tööandja leiaks kohe võimaluse minust lahti saada kui ma sellise graafikuga tööl käiks!kahju,,,,
 
kai 12. september 2003, kl 21.22
mind ajab päris ahstusse, poolhaiged lapsed lasteaias. viisin oma tirtsu esmaspäeval esimest päeva( peale suvepuhkust) lasteaeda. täna reede ja laps 4 päeva lasteaias käinud ja nüüd 39,6 -ga kodus. oh seda rõõmu:( kui esmaspäeva hommikul rühmauksel nohuste ninadega lapsed vastu jooksid. küsimus teema-algatajale- milline on väike nohu?
 
kassy 12. september 2003, kl 22.57
Kus siis kasvataja silmad on? Kui laps on natuke nohune siis pole ta mitte koguaeg tatine,nuuskab vahel,kui on ninaalune pidevalt märg siis ikka lasteaeda last viia ei tohiks .Elu on näidanud ,et ei kao nohused lasteaiast kui keegi midagi ei ütle.Isiklik kogemus:Viisin lapse lasteaeda ja palusin viisakalt ,kas saaks nii ,et laps jääks tuppa kui teised õue lähevad,köhis natu ja kartsin ,et jääb päris haigeks.Kasvataja hakkas hurjutama ,miks toon haige lapse lasteaeda?
Vihastasin ja ütlesin ise käite haigetena tööl ja ei võta sinist lehte ja teistelt nõuate kui laps ei ole veel haige siis jäi järele.Käivad ju kasvatajad tihti ise haigetena tööl.
 
einoh 13. september 2003, kl 10.34
Väike nohu on see (minu jaoks) kui laps vajab taskurätti 3-4 korda päevas. Nii, et peale ülesõusmist on vajadus nuusata, aga muidu eriti mitte. Midagi kogu aeg ninast välja ei tilgu ega jookse.
Muidu eelmise kirjutajaga nõus: Kasvatajad ise haigena tööl, kusjuures pidevalt. Ja terve rühm on nohus. Mina olen see ainus loll, kes lapsega koju sinisele lehele jääb :(
 
mina 14. september 2003, kl 16.20
Siiani on Delfi normaalsem kui Perekool olnud, aga nüüd kisub samasuguseks. Tulge nüüd kõik ja hakake lasteaednikke sõimama!!! Sest kõiges on nemad süüdi!!! Ega lasteaias normaalseid ju ei leidu.
 
lasteaiaõpetaja 14. september 2003, kl 21.37
to kassy

missugust lollust ma siit küll loen, haige laps jäägu koju, mitte et ema toob ta lasteaeda ja hakkab veel nõudma, et laps õue ei läheks. Kuhu see laps siis pannakse nii kauaks? Õpetaja on ju lastega lõuna ajal õues ja rühmas viibib õpetaja abi, kes tuulutab ruumid ja peseb põrandat. Seega pole lapsel kuskil olla! Mõelge enne ikka, kui rumalusi suust välja hakkate ajama. Või soovite, et teie laps istuks jope seljas garderoobis ja ootaks kuni toad tuulutatud ja teised jälle tuppa tulevad. Armastage oma lapsi ikka rohkem.
 
patsi 15. september 2003, kl 17.46
Minu põnn läks esimest korda sõime 21,08,03 täna on 15,09,03 selle aja jooksul on ta seal olnud 6 päeva.Ülejäänud aja kodus nohune.Küsisin arsti käest mida need kasvatajad teevad lastega et pidevalt haiged?Arst seletas seda nii et igal lapsel oma põdemis lävi,igal oma süsteem ju siis ei sobi ühe või teisega ja nii haige ollakse.Õnneks tööl käimisega eriti probleeme pole. Ja pidavat see ka immuunsüsteemis kah kinni olema.Naabri lapsed käivad kivipõrandal talvel paljajalu ja pole haiged on saanud rinnapiima 2aastaseni-minu oma 2kuud ja eluilmaski ma kivipõrandale suvelgi ei lase teda(hullumeelselt kah ei mäss
iietesse)ja on ikka haige.Võta sa siis kinni need laste asjad kuidas õige kuidas vale.Igaljuhul jõudu ,jaksu
 
kah lasteaiaõpetaja 15. september 2003, kl 21.30
Otsige vingu-viiulid ikka põhjusi iseendas kah. Enamus lapsi, kes õigesti (s.o. tervislikult) toituvad ja iga päev värskes õhus viibivad, ei jää ka lasteaeda tulles haigeks ega saa isegi köha-nohu. Lasteaed pole viiruste kasvuhoone. Enamus lapsi tulevad aga esmaspäeval ja räägivad, kuidas nad terve nädalavahetuse kodus konutasid ja emme puhkas. Ja süüa sai nii head - kartulikrõpse ja kommi. Loomulikult saavad nad iga väiksema tuulekese peale siis mingi haiguse. Ja homoöpaadid ütlevad üldse, et nohu on vanemate selgeksrääkimata suhete tagajärg.
 
lapsevanem 16. september 2003, kl 15.02
isiklikud kogemused lasteaiaga veel puuduvad, küll aga olen nt talvel väljas jalutades vaadanud, kuidas lasteaialapsed õues mängivad. paljudel on kõrvad paljad ja sall ripakil või on viimane üldse ununenud, sügava mulje jättis ka vaatepilt kuidas nii kolmene tüdruk suur lumekamakas käes hangedes ukerdas ja sealt isukalt suuri suutäisi haukas (ei olnud temalgi salli kaelas). Väljas oli nii -7 ja kasvataja ei teinud muidugi märkamagi. Tean ka juhust, kus lapsed päevase une ajaks põrandale madratsitele magama pandi, sest "saksamaal ka tehakse nii" ja tulemuseks olid tuuletõmbusest tingitud (sest meie aknad ntx ei ole veel nagu saksamaal) mõned kopsupõletikud.
mis seal lasteaedades toimub üldse?
 
ka emme 17. september 2003, kl 10.47
huvitav küll - kui olen lapsega kodus - nt puhkuse ajal, siis on laps terve, sest lihtsalt ise ju jälgid oma last, vaatad ikka hoolsamini, kas ta ikka on korralikult riides, kas käed ei ole külmad ja kas laps liigub piisavalt väljas ringi - mitte ei istu ühe koha peal.
Aga nii kui lapse lasteaeda viin, on nii umbes nädalakese pärast laps haige. Õhtuti talle järele minnes avastan ikka päris tihti, et käed on külmad, pole alussärki alla pandud või on tuulise ilmaga kael puhta paljas. Märkustest kasvatajatele pole mingit tolku, sest 1 päev on tööl 1, teine päev teine ja nii edasi.
Ja ütlen tõesti, et palju - väga palju sõltub kasvatajast. Üks hooliv kasvataja ikka suudab küll 20 lapsel niipalju silma peal hoida, et aeg-ajalt katsub, kas käed pole külmad/ ma mõtlen, jääkülmad/ ja ergutab lapsi rohkem liikuma. On ju palju õuemänge, kuhu saab kõik lapsed haarata, ei pea ju kasvataja istuma pingil ja teistega lobisema samal ajal kui lapsed istuvad liivakastis ja külmetavad! Ja sellistele kasvatajatele, kes lubavad lastel üldse maas istuda, annaks kohe hea meelega kerepeale! Vahest tundub, et nad tõepoolest lausa ihkavad, et enamik lapsi tõbistena koju jääksid, siis nagu lihtsam, või kuidas???
 
kassy 17. september 2003, kl 12.24
to lasteaiaõpetaja
Kas astusin kellelegi varba peale või? Soovitaksin tekst korralikult läbi lugeda .Kirjutasin ,et laps köhis natuke ,ei olnud haige,laps oli siis 6 ne ja olin ennegi näinud ,et lapsi oli seal rühma jäetud,lootsin lihtsalt vastutulekut kasvatajalt,lõpuks ta jättiski ja laps ei jäänud haigeks,oli talvine aeg.Ei jäänud mul ka märkamata see kui lapse hommikul rühma viisin,kuidas mõni lapsevanem kasvatajaga arutas mis kell lapsele rohtu anda ja köharohu siirupipudeli kasvatajale andis,neid kordi oli rohkem kui üks.Ma ei ole see isik kes vingub kasvatajate kallal ja pole millegagi rahul,samas lasteaias käimas juba kolmas laps ja saan nii endiste kui präeguste kasvatajatega suurepäraselt läbi.Teema oli nohune laps ja sellest ka kommentaarid ja isiklik kogemus.
 
gigi 18. september 2003, kl 21.23
Enne kui kasvatajaid kritiseerima hakkate, tehke enda poolt kõik, mis võimalik, et lastel ei tuleks nohugi ja õues ei külmetaks. Mul kolm last lasteaias käinud, üks tervem kui teine. Paar reeglit millest kinni pidasin. Kui lapse nina läks nohuseks nädalalõpuks jätsin reedel kindlasti koju. Kolm päeva kosus. Õueriided olid sellised, et polnud vaja salli.Müts äärmiselt mugav ja seisab hästi peas. Püksid sellised, et võib talvel õues vabalt pikalt maas istuda. Kindad vettpidavad ja mugavad. Kõik on tänapäeval saadaval. Toariided kindlasti puuvillased. Nii talvel kui suvel käivad lapsed kodus palja jalu. Nii palju kui võimalik õue. Viimane käis õues ka suure vihmaga. Talle kohe meeldis vihm. Nii et, pingutage!
 
lasteaiaõpetaja 20. september 2003, kl 11.46
Minu isiklikud lapsed on külmetushaigustest puutumata jäänud, pean põhjuseks karastamist.
Kuidas aga lastaialapsed riidesse topitud on, tekitab hämmeldust. Ema paneb lapse riidesse justnagu laps seisaks terve õuesoleku aja, aga laps liigub. Õuest tulles katsun lastel selga ja see on pea igal lapsel lausa märg. See on esimene märk, et laps on üle topitud.
Laste tiheda külmetamise põhjuseks ei pea ma mingil juhul akende avamist lasteaias (sest puhas õhk ei tee kedagi haigeks ja aknad on lahti siis, kui lapsi rühmas ei ole), vaid külmetamist higise seljaga. Sest kui seesama higise seljaga laps seisab kuskil uste vahel, kus õhk rohkem liigub, ongi kõik.
Aga paljude vanemate põhimureks on õhtul üle vaadata, et lapsel kõik riided seljas oleksid.
 
emme 22. september 2003, kl 00.02
mul laps on üldiselt terve laps aga sõimes sai 4 päeva käia ja on haige.kirjutan selle pigem elumuutuse arvele.loodan et kohaneb.laps 2a5k
 
anniki 22. september 2003, kl 00.22
nõustun kassy-ga täitsa.omalgi kolm lasteaias käivat jõnglast.juhuse tõttu olin talvel 2korda2 nädalat haiguslehel .minnes tööle leidsin eest tigeda võitu ülemuse ja töökaaslased.kuna väikeettevõte siis pidid nad tegema topelt koormusega kogu selle aja kui mina "puhkasin".nii ma ei julgenudki enam haiguslehele jääda kui väike nohu või köha kimbutasid.ikka rohupudel kaasa ja lasteaeda.
muu seas pole kõikidel võimalik palgata lapsehoidjat,rääkimata vanavanematest.
töökoht on ju vajalik.raha pole mitte jalaga segada kui üksi neid kasvatama peab.
 
lasteaiaõpetaja 24. september 2003, kl 15.31
Aga rohupudelid on lasteaias keelatud ja karistatav. Nende kohta ütleb kontroll, et lasteaed ei ole raviasutus, vaid haridusasutus. Ja kui laps vajab ravimit, siis on ta HAIGE laps.
 
teooria 24. september 2003, kl 16.49
Ei saa muud, kui nõustuda v.paljude eeskõnelejatega. Minul saab laps kohe-kohe kolmeseks, sõime läks eelmise aasta augustis. Sinnani ei olnud õieti haigegi olnud - sõimes hakkas peale süsteem, ja kestab ka pärast lasteaiavahetust- ikka nädal kodus, kaks aias...
Õnneks ei ole tööandjal plaanis mind veel lahti lasta, eks kevadel sai suurem osa tööst järgi tehtud. Sellegipoolest kihvatab sees iga kord, kui näen lapsi, kes permanentselt haigetena kohale tuuakse. Ma kasvatan ise ka last üksi ja raha ei ole ja nõnda edasi, aga on ju ÜLIMALT mõttetu last haigest peast lasteaeda viia, sest mingil hetkel jääb ta siis ju VÄGA haigeks. Ja peale selle nõrgema immuunsussüsteemiga lapsed on kõrval kohe haiged.
Ja rohtu (imemistablette/vitamiine siis) olen minagi kasvatajale andnud ja on vastu võetud ja lapsele antud küll. Samad kasvatajad muidugi andsid ka ühele nakkava silmapõletikuga lapsele silmatilku ;)
Aga väikese nohuga - nagu seda eelpool defineeritud - viiks lapse isegi aeda - enamasti ju ongi lihtsalt väike nohu...
Igatahes lootus jääb, et suuremaks saades laps ka vähem haige on.
 
nohu ekspert 30. september 2003, kl 03.00
Võtan selle nohu teema korraks siiki veel üles.
On mitut erinevat sorti nohu.

On see nn. väike nohu- Lapsel kerge külmetus - see hakkab külge vaid neile, kel juba niigi organism mingil põhjusel haigustele vastuvõtlikum ehk kel juba mingi haiguse järg kuskil peidus on.
Selle nohu puhul ei ole mõtet last kodus hoida. Hoopis vastupidi las käib väljas. Sageli see nohu siis kaob. Ei öelda asjata, värske õhk toob tervist. Need lapsed aga kes väikese nohuga lapsega kokkupuutel haigestuvad.. oleksid niigi mingi aja möödudes haigestunud.. nii umbes kaha nädala jooksul (külmetuse või stressi peiteaeg on 3päeva kuni 2 nädalat.)

On olemas see paha suur nohu- kollaka lima eritusega. Selle nohu puhul jätta laps kindlalt koju, isegi siis kui seda värki sealt ninnust tuleb vägagi vähe (nii 3 korda päevas nuusata) See kollakas nohu tahab ravi kindlalt saada. See nohu võib ilma ravita üle minna põskkoopa-põletikiuks või hullem varjant krooniliseks (olgu veel mainitud.. kollane nohu on põletikuline nohu- lastel kõik põletikud aga kiired laiali levima)

Ja nüüd see nohu mis on viimasel ajal kõige rohkem levinud ja mida lihtsalt ära ei tunta. Kui lapsel tuleb "vett" st. selget vedelikku lausa oajadena on 99% tegemist allergilise nohuga. Alati ei tähenda allergja punne või punetavaid silmi või köha ja aevastamist. See nohu ei ole nakkav see ei ohusta isegi neid juba nõrgenenud tervisega lapsi.

Nii-et ärge kiirustage oma järeldustega.. nohune laps ohtlik laps.
 
tiina 01. oktoober 2003, kl 09.52
MInu tütar on 5-aastane. Lasteaeda läks 2-aastaselt ja neid nohutamisi oli pidevalt, kurk ka selline õrnavõitu. Algul ikka nii, et nädal lasteaias, 2 kodus ja vastupidi - aga aja jooksul läks olukord paremaks. Suured jamad olid allergiaga, sest teste tehes selgus, et on allergiline peaaegu kõigele söödavale ja ümbritsevale (ometi oli rinnalaps pea poolteist aastat, peres suitsetajaid ei ole, raseduse ajal jälgisin toitumist, jne). Eelmisel sügisel hakkasime käima ujumistrennis. Kevadel olime paraku põskkoopapõletiku ja astmadiagnoosiga haiglas, aga sellest ajast saadik ei ole ka suuremaid muresid olnud. Suvi oli vahel - terve suve oli ta maal vanaemade juures. Nüüdseks on ta juba poolteist kuud pausideta lasteaias käinud. Igaks juhuks on kodus nohurohi Humer - mis tegelikult ei olegi rohi, vaid merevee lahus, millega nina loputada, ja meie puhul toimib väga hästi.
 
moss 02. oktoober 2003, kl 14.41
Kui nohu pole siis lasteaiast saab, seepärast ei pea pisikest nohu patuks.
 
Efka 14. oktoober 2003, kl 14.52
Minul poiss sai 5-aastaseks paar kuud tagasi. Lasteaias on sildid üleval, et haiget last tuua ei tohi. Kui on väike nohu, viin ikka, sest arst sellega haiguslehte ei anna ja hoidjat palgata pole võimalik. Ja ega tööandja ka nende haiguslehtede peale hästi ei vaata.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!