Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Väikelaps
1,5 aastast üldse saab kuskile lasteaeda ?
 
Annelii. 14. juuli 2014, kl 10.08
On üldse võimalus nii pisikest kuskile lasteaeda saada ? Kõikjal näen miinimumvanust 2.a
Küll aga ootavad maksud ja laenud maksmist ja ei saa omale pausi sisse lubada.
Kes ja kus on saanud 1,5 aastase lapse sõime, kasvõi eralasteada Tallinnas ja mis hinnaga on eralasteaed ?

Tänud ette
 
Mittekeegi Olikord 14. juuli 2014, kl 11.06
Võid Haridusameti kodulehe lahti teha, sealt leida lasteasutuste kontaktid, võtta aega ning järjest helistama hakata :)
Lapse vanus ei tohiks probleemiks saada, küll aga võivad sellises vanuserühmas kohad täis olla... Kuid imesid on juhtunud, nii et tegutse :)
 
hiljaks jäänud 14. juuli 2014, kl 11.20
Arvan, et võetakse küll, kuid oled vist hiljaks jäänud. Lastaaia järjekorda pannakse laps juba paarikuuselt, et 1,5 aastaselt koha saaks. Meil määratakse kohad ära alati märtsikuus, et sügisel saaks emme lapse lasteaeda-sõime panna.
 
tiia 14. juuli 2014, kl 11.24
Kui Sa osakad siia ise juba kirjutada, siis pane google otsingusse eralasteaiad Tallinnas. Saad teada kus kohal nad asuvad ja hinnakirjast saad ka teada kohamaksu. Mina võtsin ette näiteks Toome ja Pesamuna eralasteaia. Näiteks seal on kohamaks koos toiduga 460 eurot. Kohalikud omavalitsused annavad ka toetust. See lahutatakse 460 eurost ja ülejäänud maksab lapsevanem. Kui oled Tallinna sse sisse kirjutatud, siis Tallinn maksab kohamaksu toetust 111.50 ja lapsevanem seega 348.50, Seal sees on ka toiduraha. Kohamaksust saad tagasi ka tulumaksu tagastuse, toidurahalt mitte. Lasteaiast saad arvestuse. Kui aga näiteks oled Kernu valla elanik, siis Kernu vald toetab oma valla lapsi 271.58 euroga. Vähem lapsi ja saab toetada. Internet ongi selleks, et ise infot otsida. Mina olen 70 aastane pensionär ja oli moment vaba aega, et aidata.
 
tiia 14. juuli 2014, kl 11.37
Tänapäeval pole mõtet nii väga kõiki läbi helistada. Igal eralasteaial on oma kodulehekülg. Saad täita koha- taotluse. Vaatasin, et on ka märksa odavamaid lasteaedu, saad muidugi e-mailiga küsida ja muidugi kõigil on ka telefonid, kes Sulle meeleldi vastavad. Kõik lasteaiad tahavad teenida ja rõõmsalt ja turvaliselt Sinu last hoida.
Leidub ka Sinu lapsele koht Tallinna eralasteaias , hiljem tavalises lasteaias.
 
to tiia 14. juuli 2014, kl 11.37
tänud soovituste eest, aga palun ära targuta !
Vastata võib ka rahulikult inimene, kes on hiljuti või millalgi mitte ammu nii pisikese sõime pannud.
Kui kogemust pole, pole mõtet siin õiendamas käia, et a´la kasuta netti, googlet ja ei tea mida veel. See siin ongi muideks nett. Selleks foorum ongi, et asju küsida ja vahel lihtsamini teiste soovituste järgi asutusi jm leida. Teiste kogemused on vahel palju abistavamad kui lihtsalt hakata 100 asutust järjest läbi helistama.
 
Mittekeegi Olikord 14. juuli 2014, kl 12.43
Kui on tõsine soov kohta saada, siis just ongi mõtekas 100+3 asutust läbi HELISTADA. See on mitmete noorte emade KOGEMUS. Meili teel suhtlemine on aeglasem ja mittetöötavam. Aga Sa tundud selline kuri ema olevat, nii et Mustamäe lasteaiad Sind ei oota...
 
Annelii.. 14. juuli 2014, kl 13.34
mul ei ole kiire, aega küll.
Samas oleks tore olnud kuulda kogemusi nii pisikeste teemal, mitte õpetusi, et "Kui Sa oskad siia ise juba kirjutada, siis pane google otsingusse eralasteaiad Tallinnas."
Väga inetu tänitamine.
 
Annelii.. 14. juuli 2014, kl 13.35
ja minu kiri oli mõeldus sellele tänitavale tiiale :
tiia
14. juuli 2014, kl 11.24

Rohkem nõuandeid ei soovi.
Õiendavatest muttidest pole huvitatud.
 
lastehoidis 15. juuli 2014, kl 09.24
Miki Minni Lastehoid Narva mnt. Soovitan panna 4 päeva 290 eur ja linnalt-vallalt toetust taotleda pole hullu midagi.
 
mõtlik 16. juuli 2014, kl 10.59
Pane google'i otsingusse piirkond ja lastehoid, näiteks "Kristiine lastehoid" või "Nõmme eralasteaed" vmt. Siis leiad oma piirkonna erahoiud üles. Riiklikud on kindlasti täis, sõimekohtadest on puudus lausa, nii et nende läbihelistamisel ole mingit mõtet. Otsi välja endale meeldivad erahoiud, vaata, millel on kõige normaalsem kuustasu ja saada sinna e-kiri. Mina ei näe helistamisel mingit mõtet, ma tahan, et mulle saadetakse konkreetne info, mida ma saan siis pärast teistest kohtadest saadud infoga võrrelda ja valida, mis mulle sobib. Jõudu!
 
mimm 21. juuli 2014, kl 17.14
lastehoid on üldjuhul odavam, kui ealasteaed- vahe siis selles kes su lapsega tegeleb. ühes peavad olema kõrgharidusega inimesed teises mitte. samas ühe aastasele ei õpeta niikuinii eriti midagi seal hoius, rohkem harjutatakse emast eemal olekut, seda nii erakas kui lastehoius. ainult hinna vahe u 200eur.
soodsad lastehoiud on ka hingelind ja mammumari, need siis kristiine kandis.
 
Sib 17. august 2014, kl 01.05
Hingelindu küll ei soovita, vähemalt enne sinna panekut googelda selle kohta põhjalikult, sealt inimestel palju halbu kogemusi.
 
:) 21. august 2014, kl 11.21
Panime pönni kohe syndides järjekorda. Sel suvel pakuti söime kohta.Laps saab alles talvel 2.

Meie kyll loobusime,aga järelikult on kyll vöimalik
 
teemast mööda 31. august 2014, kl 19.52
Pead arvestama ka sellega,et kui sa saadki sõimekoha on laps horkem kodus kui sõimes. Adopteerimisaeg, viirused, mõnes kohas ei tohi last nohuga või köhaga sõime tuua. Sul peab olema võimalus kodus tööd teha või mõnda sugulast-tuttavat hoidjaks kasutada.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!