Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Väikelaps
Kuidas kommenteerida lastele täiskasvanute halba käitumist
 
Kati 29. mai 2012, kl 18.59
Tere,

no meil on ikka tavaks, et kui läheme külla, viime külakosti. Ja kui meile tullakse külla, siis tuuakse meile ka midagi. Ja külas ei tohi teiste asju ise võtta, tuleb küsida ja kui lubatakse, siis tänada ja pärast panna samasse kohta tagasi, kust võetud sai. Aga meil käis külas noorema venna sõbranna, kes tuli tühja käega, käitus nagu omas kodus, võttis ülakorruselt mingeid asju, mida vaja läks ja läks nendega alla korrusele. Pärast kasutamist või vaatamist jättis suvalisse kohta vedelema. Kuidas sa täiskasvanule ikka reegleid õpedad, noorema venna sõbranna veel pealegi. Lapsele ütlesin pärast tema küsimise peale, et tädi ei olnud nii viisakas kui sina oled. Ei saa ju sellist käitumist õigustada ka ja eriti mitte lapse ees. Kuidas teie käituksite ja kuidas lapsele selgitate, miks mõni täiskasvanu kasvatamatult käitub?
 
tead mis 29. mai 2012, kl 19.07
Sa oled väga silmakirjalik inimene. ausalt, siin nüüd kirud, aga kui oli õige aeg elda, siis jäi julgust puudu? ma ei saaa ru, mis takistas öelda, et kui midagi võtsid, pane tagasi ka? sest olid näo ees lipitsev limukas, issand kuidas ma vihkan sinusuguseid. ja ära saa valesti aru, muidugi oli ta ebaviisakas, muidugi EI OLE sobiv võtta ise külas ükskõik mida, muidugi! aga SIna olid see, kes ei julgenud öelda, pärast selja taga kiruda aga küll. kuidas Sa seda oma lapsele seletaksid`vot see ongi juba raskem phkel, ilmselt jätad lapsele mulje, et oled perfektne ja viisakas - paraku, aga nii see pole. karm teadmine, onju?
 
mõte 29. mai 2012, kl 20.00
kui ootad punase tule all ja inimesed kõnnivad üle tee, kus on loogika?
kui rong sõidab ja on punane tuli, seisan oma 3aastane käekõrval, inimesed lähevad üle ülesõidukoha?
kuidas rääkida lapsele, et meie nii ei tee aga nemad teevad?
kellel on kogemusi, palun aidake tõesti
 
3 lapse ema 31. mai 2012, kl 15.39
minu kolmeaastane röögiks sellele valel ajal üle tee läinud inimesele järgi, ei tohi punase tule alt üle tee minna.
polegi vaja miskit seletada.
 
aga 01. juuni 2012, kl 21.02
Võta aga kiiresti mingi seisukoht, varsti läheb laps kooli ja sa seisad kahe tule vahel. Õpetajad räägivad, et vanemad saavad kodus kaasa aidata, et õpilased neid austaks, teisalt pead kadus lapsele selgitama, miks mõni õpetaja taob raamatuga pähe, tutistab, sõimab idioodiks ja jobuks. Mingi seisukoht tuleb vanematel juba varakult võtta, on`s see siis õige või vale. Toimi oma südame järgi.
 
2 lapse ema 02. juuni 2012, kl 07.21
ei näe nagu probleemi, st. tühjade kätega külla tulemine ja asjade võtmine ei ole küll asi mida peaks lapsele eraldi hakkama selgitama, ilmselt ei paneks sellist asja tähelegi.
Punase tule puhul, sodi maha viskamine jne - seal külol räägin lapsele lahti
 
ja 09. juuni 2012, kl 21.43
kusjuures minu 3aastane karjub ka tänaval - ei tohi minna!
 
kuri ema 10. juuni 2012, kl 23.00
Kolmeaastastastel ei ole viisakas karjuda tänaval teiste inimeste peale, isegi kui nad seadustest kinni ei pea. Laps võib ksrjuda ainult siis, kui on häda käes - kellegagi juhtunud õnetus v on kommionu (-tädi) tüütamas.
Katile. Mina oleksingi käitunud nii nagu 'tead mis' kirjutas. Inimestel on erinevad kasvatused ja paljud ei tule paljude (isegi lihtsate) asjade peale (nt nagu '2 lapse ema'). Kui on normaalne inimene, siis ta aktsepteerib konstruktiivset kriitikat.
Kuidas lapsele selgitada. Sellele küsimusele ei oska ma ka vastata.
 
to kuri ema 15. juuni 2012, kl 10.45
viisakas ei ole kommenteerida teisi lapsi tänaval.
kui ikka täiskasvanu rikub reegleid ja kolmeaastane sellele tähelepanu pöörab, siis peaks häbenema täiskasvanu mitte kolmeaastane
 
Timbu 17. juuli 2012, kl 11.17
Mu laps küsib alati et miks tädi/onu punasega üle läks. Ja ma vastan kõva häälega nii et inimene ise ka kuuleks " sellepärast et ta on väga rumal inimene"
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!