Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Väikelaps
adenoidi operatsioon
 
nõutu ema 03. juuni 2005, kl 15.07
Nimelt ootab see operatsioon ees minu 4 aastast last.On kellelgi kogemusi selle operatsiooniga.Oleks tore kui jagaksite seda ka siin.On see lihtne ja kas lapsel peale oppi on kõik ok,või esineb mingeid probleeme.Igasugune info on teretulnud.Milleks seda operatsiooni üldse vaja teha on?
 
reeda 03. juuni 2005, kl 15.43
Op on lihtne ja kõik oleneb lapsest. Minu 3-aastane tütar oli peale op-i väga uimane. Ei söönud ta midagi, isegi mitte jäätist. Järgmisel päeval muutus natukene aktiivsemaks, kuid süüa ei tahtnud ta mitu päeva, v.a. jäätis. Samas meiega ühes palatis olnud 2-aastane poiss oli kohe peale op-i igati kombes. Ta oli aktiivne ja nõudis süüa. Nii et, kõik oleneb. Aga seda op-i kartma küll ei pea. Käid op-l ära ja praktiliselt paari tunni pärast saad juba koju (erahaiglas). Lastehaiglas vist peab sees olema 1 ööpäev.
 
WWW 03. juuni 2005, kl 15.53
samad sõnad,peale ärkamist nagu poleks midagi olnud
 
Tädi 03. juuni 2005, kl 21.21
Mina lähen oma 5 aastase pojaga 09.juunil adenoidiopile, riiklikku haiglasse.Op on varahommikul ja kui narkoosist ärkab, saabki koju.
Vaja on selleks, et suurenenud adenoidid takistavad normaalset hingamist (ninast), ühtlasi tekitavad üldist hapnikupuudust, norskamist, kroonilist nohu,pidevaid kõrva -ja kurguhaigusi jne.
 
sipsik 04. juuni 2005, kl 00.00
minul 4a poeg käis ka riiklikus ja läks väga hästi - peale ärkamist sõi ja mängis ning oli muidu lõbus.
 
Mõhk 04. juuni 2005, kl 02.43
Lugu seeriast "mis tänapäeva lastel viga" :)
minul lõigati adenoidid paarkümmend aastat tagasi ilma igasuguse tuimestuseta, seoti tooli külge kinni ja raks-raks kisti mingite tangidega välja. Karjusin nii mina kui ainult vene keelt kõnelenud arstid/õed. Aga tegelikult mul on hea meel, et tänapäeval asjale natuke inimlikumalt lähenetakse, nii et usun, et Sul pole muretsemiseks mingit põhjust.
 
kkk 04. juuni 2005, kl 09.42
meie 3-sel põnnil oli kolm nädalat tagasi,magas haiglas paar tundi peale op-i,pisut uimane oli aga õhtul nõudis süüa ja igati nii nagu enne.
 
kiisu 06. juuni 2005, kl 10.45
Minul praegu tytar 9 , 3-eselt oli opp ja täiesti normaalselt läks. Nyyd väike piiga 2 ja läheb kaa kohe kohe. Norskab ja löriseb mis kole , aga opp on lihtne ja karta pole midagi!
 
kah kogenu 06. juuni 2005, kl 17.43
laps viidi opituppa, poole tunni pärast toodi süles tagasi ärkamistuppa. Laps oli uimane, nuuksus, emme, emme. Lohutamisest abi pole, ole lihtsalt lapse juures, hoa kätt, silita pead. Ta ei saa niikuinii midagi aru ja pärast ei mäleta. Enne anti lapsele rohtu, mis tegi ta lõbusaks, nagu purjus oleks, siis pidi vaatama, et ta ei kuku ja ennast ära kuhugi ei löö. U poole tunni pärast jäi laps magama ja magas peaaegu tunni. Kui ärkas, oli lõbus, poole tunni pärast saime juba koju. Pärast kodus sõi korralikult, enne oppi ju ei tohtinud süüa ega juua aga pool päeva juba möödas. Edaspidi muret polnud. Ei kurtnud valu ega nutnud. Nuusates tuli mõnda aega veresegust tatti.
 
k 06. juuni 2005, kl 17.58
Loe ja imesta,opp on nagu käkitegu.Mina kaalusin kaks aastat,et kas lasen oma 5 aastasel lõigata või ei aga kui peavalu üle kurtis siis pidin ikka minema,polnud ta ei haige,nohune ,ainult norskas.Verd tuli meil ninast veel lähem tund ja kodus ka kui riideid vahetama hakkas ja ei söönud ta kaks päeva kuna kurk oli väga valus mis kadus kolmanda päeva õhtuks.Kõik lapsed on erinevad aga ärgem nii kergelt rääkige,see on ikkagi operatsioon.Ja narkoos on küll inimlikum aga ka sellel on tagajärgi.
 
Rosin 08. juuni 2005, kl 15.00
Mida väiksem laps seda parem, suured lapsed oskavad rohkem valu teadvustada. Minu pisipoja käis opil märtsi algul, Ta ei olnud veel kolmenegi. Kui narkoosist välja tuli, tsipake tihkus, aga paari tunni pärats kihutas haiglas ringi ja kiusas medõdesid. Op toimus Tartus. Väga hea teenindus (haigekassa maksis). Hommikul kell 8.30 oli op ja kell 14. oo olime juba Tallinnas tagasi.
NB! Karta pole vaja!
 
nõutu ema 09. juuni 2005, kl 09.18
mina lähen lapsega tartu lastehaiglasse luninis.
 
mähh? 13. juuni 2005, kl 09.37
kas sellele on ka aastate pikkused järjekorrad?
 
essukas 15. juuni 2005, kl 01.37
Meie käisime erahaiglas (Medisfäär), kõik läks hästi, oli uimane ja viril, kuid see läks paari tunniga mööda. Saime siis ka välja haiglast. Suurem probleem sellega, et arst ei lubanud joosta/hüpata nädal aega peale oppi, et koorikud võivad ära tulla ja siis on pahasti, aga kuidas sa seletad seda kahepoolesele. Mina küll arvan, et kui on vaja minna, siis tuleks seda ka teha, meie laps oli kogu aeg haige ja ise pressisime seda oppi, riiklikus ei jõudnudki ära oodata järjekorda. Pärast lõiganud kirurg ütles, et adenoid oli nii suur ja kõva, et ime, et ta üldse hingata sai.
 
minna 16. juuli 2005, kl 21.12
meil lõigati ära 3.aastaselt Magdaleena haiglas.laps oli küll uimane ja viril ,aga pärast sai koju ja kõikj läks hästi.meil pidi ära lõikama sellepärast,et tütrel oli kogu aeg nohu ja köha.kui arst on otsustanud,et on vaja ,siis ära pabista.ole ise julge.mina ka kartsin,aga sain sellest üle.nüüd tütar 5.aastane ja vähem haige,enne oli 2 päeva lasteaias ja mitu nädalat kodus .nüüd on ikka suurema aja lasteaias.olge tublid ja kõike head teile.
 
Mina26 20. veebruar 2018, kl 11.48
Aga kui lapsel on nohu kas nad siis teevad oppi minu oma käis lasteaias ja ei saagi nohust lahti taga seibas on suur adenoid
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!