Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Väikelaps
naljakalt väljendavad väiksed lapsed
 
Üks emme 19. juuni 2003, kl 14.24
Eriti kui nad juhtumisi on alles 3.-4. aastased.
viimasel ajal on meie väikse neiu (sai 3 alles) põhiliseks ütluseks umbes nii, kui midagi väga tahab, et "emme anna mulle...., muidu ei ole sinu sõber ka!"
Või ükspäev tahtis hirmsasti kiirelt potile " emme, anna pott, pissi tuleb püksi" (ise oli tegelikult püksata)
Või tundes köögist tulevaid koogilõhnasid " ja söögijanu on ka!"
 
kiisu 19. juuni 2003, kl 15.17
Meil on põhiline (poiss, 3 a.), kui midagi tahab saada, et anna/näita mulle seda ka, ma ei ole mitte kunagi seda saanud/näinud!!! Ja seda selliste igapäevaste asjade juures nagu nt. kartul, mõni vana raamat või jäätis:)
 
ema 20. juuni 2003, kl 10.11
minu poja 2,5 aastane. Vahest küsid talt näiteks kas süüa tahad. Ei vasta. Küsid veelkord. Siis öeldakse: issand jumal, ei taha..
 
Kahe tütre emme 20. juuni 2003, kl 14.03
See issand jumal on lapsel küll emalt võetud:) Minu 3-aastane ütleb isale vahest, kui pahandada saab suure ohkega: juba saan aru, pole vaja riielda...
 
emme 20. juuni 2003, kl 14.56
minu 4 poeg jõudis järeldusele, et teda ei saanud ikkagi kurg tuua... kured ju detsembris ei lenda, tõenäoliselt oli ikkagi päkapikk see, kes ta sussi sisse pani :) ja ta teatas seda kõike nii, et võtku mina ja issi seda omale teadmiseks.
 
kassy 20. juuni 2003, kl 15.40
Minu tütar sai ka just kolmeseks,sellises vanuses on lapsed eriti armsad .Nad on nii siirad oma ütlemistes ja samas hästi asjalikud.
 
...... 20. juuni 2003, kl 23.50
minu 3a õetütar ütles vanaemale: ja mis sa siin varahommikul alasti ringi kooserdad (ema oli veel öösärgis), ja oma 20 aastasele oñule ütles ta: ütle mulle kongeetselt!
 
:) 21. juuni 2003, kl 23.17
meil on 4 aastane tütar ja kui temaga riielda siis ütleb ta sulle ,et ära aja mind nutma.ja riidlemise ajal nutab aga samas ise irvitab ühe suu poolega.
ja selline asi et" pole kunagi saanud" on meie lappsel ka nagu eespool kirjutati
 
kalli 25. juuni 2003, kl 09.55
Meie 1a 10k tütrele on vanaisa "mahaisa".
 
milla 25. juuni 2003, kl 17.03
Aga meie laps laulis selle Põdramaja laulu refrääni mitte "Kop, Kop, ..." vaid "Kloh, Kloh lahti tee..".
 
r 26. juuni 2003, kl 12.50
kolme ja poolene tüdruk kisas eila kõva häälega aias: emme, siplekas (sipelgas) läks trepa-liinule (lepatriinule) kukile!
mõned päevad tagasi teatas ta: aga mulle meeldivad kirjud bilikad (liblikad) rohkem kui kollakad ja kõige ilusam on ikkagi emme.
 
:) 26. juuni 2003, kl 13.54
siis kui minu laps väiksem oli siis olid tal ka kõik sõnad segasedpaar näidet oleks sellised rasvakriit -vafatiit,plastiliin-pasmeliin,telefon-taafu
 
liiska 26. juuni 2003, kl 15.39
aga meil on ketšup kepsuti....:)
 
väikseke 27. juuni 2003, kl 10.14
Meil alles 3.a. saanul on supp - upsi ja päkapikk - papaditu
 
neljase ema 27. juuni 2003, kl 10.17
Minu tütar rääkis kord omaette: "Nõial on oks. Sellega ta lendab. Seda oksa nimetatakse luuaks."
 
kati 27. juuni 2003, kl 21.21
Lugesin just hiljuti teemakohast raamatut - "Vanad tädid enam ei mune", kuhu on kogutud laste ütlemisi. Naera ribadeks. Ei saanud vahepeal krampide tõttu püstigi. Kui tahate tõesti südamest naerda, ostke/laenutage ka.
 
kata 28. juuni 2003, kl 21.06
minu neljane tütar teatas ükskord et tema akkab kõigepialt neiuks siis emmeks siis pensionäriks ja lõpuks miljonäriks ja et tema on jalad väsimusest krussis
 
whiskas 30. juuni 2003, kl 13.08
Mul kolme poolene poiss kellel on kindel pissihäda mitte kange pissihäda. Ja kui millegiga nõus on siis ütleb "okvai" See on okey ja davai liitsõna vist.Ka see et ta pole mitte kunagi midagi sellist saanud on suhteliselt sage meie majas.
Poiss on kunagi näinud kui mina endal bikiiniranti ajan ja ükskord vannitoas kukkus üks raseerimisaparaat maha ja poiss tuli suure kisaga tuppa (seal oli ka minu äiapapa) emme su tussu tööriist kukkus maha! No eks mina siis naeratasin ja võtsin vastu otsuse et laps on piisavalt suureks kasvanud, et enam ei tohi tema nähes selliste asjadega tegeleda.
 
Oh 01. juuli 2003, kl 19.32
"Tussutööriist" - Naera herneks!!!
 
:) 01. juuli 2003, kl 23.36
kui meie laps väiksem oli siis dussu oli tal pii ja noku oli pau.präegu aga kui ma oma mehel juukseid kodus aparaadiga lõikan siis tema ütleb et ta tahab ka issil juukseid imeda.
 
kissu 03. juuli 2003, kl 09.52
Appi, kui naljakas:DDDD!!! Sellega tulevad meelde oma laste "pesupasi" (pesumasin) ja "miima ja possi"(piima ja morssi). Kahene poeg hõikas alati rongi nähes "lont tuleb!". Nüüd on neljane ja tal on valmis mõeldud, mitu last tal tuleb , kus elab ja mis autod tulevikus tal kõik on. Eile just ütles oma õele, et kui ta suureks saab, siis ehitab taevani maja ja võtab kõik sõbrad sinna elama, aga emmet ei võta. Küsisin, et miks, siis vastas, et sina hakkad seal ju jälle pahandama!
 
maarja 03. juuli 2003, kl 15.01
minu 1a 10 kuune laulab põdramajalaulu: kopp, kopp, lahti tee kurivaim!
vanaema on tal jõjõtt. Kui sääsk hammustab, ütleb et emme, tule kitsi (kratsi). Naksitrallid on naksitollid. Limonaad on nitanaad. pulgakomm on limpsikomm.
 
eveliinu 04. juuli 2003, kl 19.29
Minu ämm käis täna kulmusid värvimas. Hommikul laps nägi vanaema, siis oli kõik ok. Kui laps pärast vanaema nägi,ütles ta kulmude värvimise kohta nii: "Ma kardan vanaema, sest tal on silmad koledad."
Eile teatas laps mulle peale saia söömist, et ta sõi terve persetäie saia. Ise on alles 2,7 aastane.
 
anni 04. juuli 2003, kl 22.14
Minu 3,7a. tütar tahab saada beibeks.Vanaema oleks pikali kukkunud kui küsimusele,keleks sina suurena saada tahaksid sellise vastuse sai.Isa võtab omale meheks ja kogu perega kavatseb koos meie praeguses kodus elama hakata.Väga naljakas.
 
emps 06. juuli 2003, kl 00.03
aga minu laps teatas mõniaeg tagasi,et tahab senti.sellist senti mis peas käib.no mina ei saanud üldse aru millest jutt.laps juba muutus pahuraks ja seletab ,et sellist senti nagu printsessil peas käib.
lihtne ja loogiline ju.laps umbes mäletas mis see oli mis printsessil peas käib,pole ju siis vahet kas kroon või sent.
 
emme 06. juuli 2003, kl 03.02
Minu 4a tütar ütles paar tundi peale suureksõeks saamist:
"emme mina soovin et minu väikeõde on tüdruk"
 
! 06. juuli 2003, kl 14.13
aga minu laps teatas ükspäev et ostaks talle lenorit tal jube lenori isu.küsisin siis et mis see lenor on ja ta vastas et selline nag arbuus aga kollane ja seest valge.ehk teisisõnu tahtis ta melonit
 
Lotte 06. juuli 2003, kl 19.15
Meie alles 3a. saanud piiga ei oska veel täpselt värve ise öelda, aga kui mingi konkreetse asja soov ja silmapiiril ei näe, siis näitab teise asja peale,( mis on ka seda värvi) et "näe, seda värvi" ja mina siis juba enamasti saan aru, millest jutt.
 
pips 06. juuli 2003, kl 20.25
Minu 3-aastane poiss ütles ükskord vanaemaga magama minnes eriti tähtsal ilmel: "Ma pean magama minekuks püksid jalast ära võtma, emme ja issi võtavad ka püksid jalast ära, kui magama lähevad! Vot!" Vanaemal ei tulnud suutst aa-d ega ee-d... :)))
 
ester 06. juuli 2003, kl 23.20
Minu 2-aastane õelaps nimetas varem kõiki linde kanadeks. Nüüd on tal aga eraldi kukk-kanad ja kana-kanad. Ei saa aru, mille poolest need siis nüüd erinema on hakanud.
Multifilm on tal näiteks mutipinn.
Enda aastane laps paraku kuigi naljakaid sõnu veel ei ütle, aga ootan huviga, kuni tema omi mõtteid ja leiutisi kuuldavale tooma hakkab.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!