Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Väikelaps
laps ja coca
 
kristen 30. juuni 2003, kl 17.30
Poleks üldse selle peale tulnudki, et keegi võib midagi niisugust teha, kui ise mänguväljakul näinud poleks. Nimelt kuidas armastav ema oma kõige rohkem pooleteise aastase poja lutipudelisse lahkesti coca-lighti valas, ja sugugi mitte lonks ega kaks vaid ikka pool tassitäit umbes. Kusjuures natuke enne seda lapse kallal karjuti, et mis sa jooksed nagu segane - rahmeldas teine tõesti rohkem kui ülejäänud lapsed.
Ka võis mõne päeva pärast sealsamas näha pilti vanaisast, kes oma nii kolme-neljaseid lapselapsi energy energiajoogiga turgutas.
Tahakski küsida, et armsad lapsevanemad, kas te ikka teate, et sellised joogid on nii väikestele lastele kõige leebemalt väljendudes ebatervislikud? Lisaks kofeiinile/guaraanale, mis nii väikeste närvisüsteemi igatpidi üle kurnab (samahästi võiks neile hommikuti kohvi serveerida), on tänu cocas olevale fosforhappele ntx sel pooleteiseaastasel mõne aasta pärast ilmselt üsna tõsiseid probleeme neerudega.
Olen ise siiani kogu aeg arvanud, et see on küll asi, mida iga lapsevanem teab
 
sam 30. juuni 2003, kl 17.50
ja siis teine variant on see, kui armsad lapsevanemad sydamerahuga laste juuresolekul sigarette suitsetavad. hoian kahe kaega pead kinni vahel ja tunnen kaasa lastele, kes seda myrki on sunnitud sisse hingama :((
 
njaa 30. juuni 2003, kl 23.32
... ja see suitsuhais üldiselt ikka kahjulikum kui pool klaasi cocat. i
 
unn 01. juuli 2003, kl 09.42
kõik mis ei tapa teeb tugevamaks, niiet tönapäeva laste tervist väike coca, või energiajook üldjuhul kuidagi ei häiri, sest seal ei ole mitte rohkem neid "kahjulikke"aineid, kui ülejäänud toiduainetes.
suitsetamisega on muidugi iseasi, seda ma ei salli ka ise, kuid , ega näiteks kesklinnas elades, ülejäänud õhk eriti puhtam pole, passiivne suitsetamine pidi ju kahjulikum olema, kui aktiivne, nii et lapsevanemad, võsukestele plärud ette:)
 
meemull 01. juuli 2003, kl 19.40
eee... minu laps joob hommikukohvi, lasteaias. Et mis sa sellega tahtsid öelda: "samahästi võiks neile hommikuti kohvi serveerida" ???? (poiss on kohe kolmene ja kokakoolat ei tarbi)
 
kohv ja coca 01. juuli 2003, kl 22.25
kohv ja coca viivad organismist valja kaltsiumi, mida laps vajab luude kasvamisel. Tehke lihtsad jareldused.
 
kristen 01. juuli 2003, kl 23.02
meemullile:
pakun, et see mida lasteaias antakse, on kas viljakohv või mingi variant kust enne kofeiin välja võetud. Ei usu, et ükski vähegi mõistuse juures olev lasteaia personal lastele puhast oakohvi sisse joodaks
 
meemull 02. juuli 2003, kl 11.23
kristen: ma pole väitnudki, et see OAkohv on, asi on põhimõttes - minu laps joob kohvi ja minu meelest pole selles midagi nii hirmsasti pahasti. Ja las teised vanemad joodavad oma võsukestele mida tahavad - tegemist pole ju sinu lapsega... Pealegi, äkki oli laps juba mitu nädalat hullu koolajuttu ajanud ja emmel viskas lihtsalt ära... ja laps jõi seda koolat võib-olla esimest ja viimast korda oma elus? Ja anna emmele au - ta jagas lapsele light-koolat, järelikult ikka pisike mure oli. (mina pole sellist rõvedust peale esimest korda omale enam sisse joond - lighti mõtlen siis)

Oakohvi kohta seda, et kui ma oma kohvitassi kraanikausi äärele panen, siis poiss KINDLASTI käib sellest tassist veel korra keelega üle... nii hirmsasti meeldib. Ja ma pole kiirabi kutsunud. Oioioi kui kohutav ema ma olen!!! :P
 
uuu 02. juuli 2003, kl 12.12
minu kolmene poiss saab küll vahest korra nädalas coca-colat.Ei saa ju ometi lapsel kõiki asju siin ilmas ka keelata süüa,lõppude lõpuks on siis igas toiduaines midagi halba,seega ei tohikski lapsele üldse süüa ega juua anda.
 
unn 02. juuli 2003, kl 12.16
ja Itaalias joovad lapsed veini, minu laps joob samuti teinekord väikse mahlaga segatud veini või siis poiss luristab natuke õllevahtu, neil tänapäeva lastel organismid nii tugevad et võivad kõike näost sisse ajada:)
 
meemull 02. juuli 2003, kl 14.18
oijah, ununes tunnistamata, et minu poiss on täielik õllefänn - kuskil väljas grillimise ajal jõuab sirgelt veic alla klaasi ära juua. Ja suvel me grillime u korra kahe nädala kohta.

Ma ei väsi imestamast, KUI halb ema ma olen.:P :P :P
 
murjan 03. juuli 2003, kl 07.50
Sattusin kaunis juhuslikult siia ja kui ei oleks istunud, oleks ilmselt istuli kukkunud. Miks te arvate, et koka, energiajook, õlu ja vein ei tee kahju, vaid hoopis tugevamaks, sest ei tapa. Kui ikka üks kaheaastane laps joob klaasi õlut korraga ära ja seda suht regulaarselt ja teisele armastav ema joodab mahlaga segatud veini, siis ei ole mingit mõtet imestada 10-12-aastaste halbade kommete üle stiilis "oi kui noorelt", nende kontsentreerumis- ja õpiraskuste üle. Kuna te olete täiskasvanud inimesed, siis ühe kommentaatori jutt teid ümber ei veena, aga teil on ju arvutid olemas, kammige veidi netis ringi ja uurige nende eelnimetatud jookide toimet inimese, eriti lapse füsioloogiale.
 
kissu 03. juuli 2003, kl 10.09
100% nõus murjaniga. Kahjuks armastab minu poja ka kohvi, nii et ma teen omaarust kavalalt- panen klaasi piima sisse niipalju kohvi, et piim muutub õrnalt beeþikaks, ega muidu jonnist lahti saa. Ja lasteaias on neil ka kohv, kahjuks. Kusjuures ma ei teagi, kust selline kohviisu tulnud on.
 
murjan 03. juuli 2003, kl 10.34
Minu lapsed jõid ka "kohvi", st. klaas piima+ 3 teelusikatäit kohvi minu tassist, olid väga rahul ja ega kohv mürk ei ole. Lasteaias joovad nad ilmselt viljakohvi, mis kofeiini ei sisalda. Ja kohviisu tuleb ilmselt tahtmisest meid endid matkida :))
 
kristen 04. juuli 2003, kl 00.19
mindki võtavad sarnaselt murjanile osad siinsed kommijad kergelt õhku ahmima. Nii on meemulli laps tema jutu põhjal u iga kahe nädala tagant purjus ja ema ise uhke pealekauba. Meemull, kui sul on tõesti sihikindel plaan joodik majja kasvatada, lase aga edasi. Usu, need kogused lähevad aja jooksul üksnes suuremaks, sellest kuidas see lapse üldisele taiplikkusele ja õpivõimele mõjub, ma parem üldse ei räägi. Ja nii kohv kui coca (btw coca-light ei tähenda üldse mitte väiksemat kofeiinikogust vaid hoopis aspartaami suhkru asemel, mis väikelapse organismi seisukohalt veel hullem kui lihtsalt coca) on päris kindlasti head, kui sihiks on hüperaktiivsete kalduvustega ja keskendumisraskustega laps. Muidugi, kõik sõltub kogusest - minagi usun, et nt 3 lusikatäit kohvi ei tee miskit hullu. Aga poes on ometi ka kofeiinivaba kohv ja alkoholivaba õlu olemas ja coca pooleteistaastasele on liig mis liig. Ta ei nõudnud seda ise, ta ei osanudki veel rääkida
 
coca vastane. 11. juuli 2003, kl 12.16
Olen kristeniga nõus et, väikestele lastele ei tohiks üldse sellist jooki anda.Ja ausalt öeldes ega isegi cocat ei joo peale seda kui keegi tegi eksperimenti ja pani väljatõmmatud hamba coca pudelisse mis hommikuks täiesti lagunenud oli.
 
musitroll 11. juuli 2003, kl 20.58
Siis viimaste kommijatega nõus. No hallohallo - lapsele õlut!

Aga eks lapsed matkivad vanemaid jah. Mina ja mees kohvi ei joo ja lapsele kah pinget ei paku, ütleb et mõru. Veini tahtis küll maitsta, aga ta leidis, et juba lõhn on kibe. Ise joon ilma vurtsuta jooke, ilmselt siis minu eeskujul ei hooli tema kah enam vurtsuga limpsidest (no ma ei keela neid loomulikult). Aga ilma süsihappegaasita jookidest peale AcE ja Kingsway teisi vist polegi. Ja ACEs viskab mul viimasel ajal üle keemia maitse ja värvainete sisaldus on seal kah võimas. Nii et eks siis vesi ja kodused mahlad on ainsad, mille kvaliteedis olen kindel.
 
yks ema 15. juuli 2003, kl 18.14
Minu 6 ja 10 aastased ei saa oakohvi, cocat, 6lut, kangemast kraamist raakimata ega kartulikr6pse. Seda viimast ehk kord kuus. Me joome mahla palju, vett ja rohuteed ning piima ja jogurtit, ka isetehtud - kefiirist ja marjadest.
 
leffagirl 17. juuli 2003, kl 08.57
ma arvan,et õlu ja vein on väikesele lapsele küll liig mis liig...aga coca cola?vahest ju võib?aga noh...võib-olla päris väikesele on parem siiski mitte...ise ei joonud limonaadi vist 6 aastaseni...uskuge või ei,aga ma EI TAHTNUD...kuni teil veel lapsed väiksed ja kohutavalt igasugust rämpsu ei nõua,võiks ju ometi püüda harjutada neid tervislikuma toiduga...iseasi mis edasi saab;)coca ja krõpsud pole ju maailma lõpp?alkoholiga muidugi juba väheke teine lugug..
 
... 17. juuli 2003, kl 14.32
kuulge nüüd, asi ei ole ikka nii hull midagi. Või et coca teeb lapsed hüperaktiivseks? Huvitav, enda juures pole seda küll täheldanud, kuigi jõin lapsena vähemalt 3 pudelit pepsit (cocat sel ajal polnud) nädalas.
 
mk 17. juuli 2003, kl 19.59
"jõuab sirgelt veic alla klaasi ära juua"

Anna andeks... no ei saa aru mis lapsevanemal on arus...
 
vastus 18. juuli 2003, kl 02.31
...mitte m6hkugi.
 
kökk 18. juuli 2003, kl 19.44
minu aastane laps joob klaasi õlut alla ja väikse viski peale. või vastupidi, kui soovite. cocat ikka ainult rummiga ja tomatimahla veikse viinaga. nii, et neil emmedel, kes seda normaalseks peavad, on, mida järele teha.
 
mina 19. juuli 2003, kl 15.57
minu kaheaastane tütar ei tea küll veel, mis on coca, kohv või õlu jne. vaevalt et sellises eas üldse osatakse tahtagi kui mitte vanemad ise ei paku oma võsukestele selliseid jooke maitsta. kui laps tahab koos teistega midagi juua võib talle ju vett, morssi või muud sellist pakkuda.
 
ai,ai,ai... 26. juuli 2003, kl 09.15
vaadake,mis see coca lapse hammastega teeb ja luudki veel arenemisjärgus...
 
carol 02. august 2003, kl 20.44
nu ja laps ei ole rumal, ei käi see asi päris nii, et laps ei tahagi selliseid "pahasid" asju, kui minu laps (2a) näeb mind siidrit joomas, siis loomulikult ta soovib ka seda maitsta aga ma ei anna talle seda, tuleb ikka selgitada, et lapsed ei joo selliseid asju ja kui ma talle kunagi midagi üldse annan maitsta, siis ikka puhast viina(mida ma ise pole iial joonud) ja olen kindel, et enam ei taha ta küll nii pea mingeid selliseid jooke proovida. Cocaga meil muidugi kehvem lugu, lapsele see väga meeldib ja seega me seda siiski kord nädalas kuskil koju ka toome. Kohvi me kumbki ei joo ja seega puudub lapsel ka põhjus seda kodus norida aga kui vanaema poole minek on, siis seal on hommikul esimene asi mida ta nõuab -kohvi. Tuleb tunnistada, et annan talle masinakohvi, kuid siiski rohke piimaga ja ei tunne ennast selle pärast halva emana, vahel ju ikka võib. Aga lapsele alkoholi anda?,iga ema peaks oma lapsele ikka parimat soovima, mitte teda mürgitama!
 
Liz 09. august 2003, kl 23.40
Tunnistan et andsin aastasele poja keelele tilga õlut, et ta enam seda pudelit sealt laualt ei näpiks, et pole nagu suurem asi kraam. Lapsele see maitse ei meeldinud ja jättis pudeli rahule.
Kui mul täna sõbranna teatas, et tema 2,7 aastane joob pidevalt cocat, et õudalt maitseb, siis nagu ehmatas ära küll, et vanasti tundus sõbranna natsa mõistlikum olevat.
Cocadest hoian oma last võimalikult kaua eemal, harjutaks ikka mahladega pigem. Kommidest kah, kuni hambapesu käpas on.
 
ligeja 11. august 2003, kl 14.29
Jah ,jätke hammas nädalaks ajaks coccasse ja näete kas seda vulbib seal sees või ei? Ei .See ütleb juba midagi , mida sisee joodetakse lastele.Mul on ka 2,5 a.laps ja tema ei tea cocast praegu küll midagi .
 
doris 13. august 2003, kl 11.23
Meie 4a lapsele õnneks coca ei meeldigi - talle gaasidega joogid ei meeldi. Õlle puhul piisas talle selle nuusutamisest ja ta pole sellest huvitatud - ütleb õlu kohta "ökk".
Meie pere armastab tohutult mahlu (eriti vanaema tehtud - maasika, kirsi, vaarika...) ja jogurteid!
 
Laura 24. august 2003, kl 05.00
loomulikult osakab laps tahta asju mida on näinud oma isa-ema tarbimas aga laps ei pea ju ometi kõike saama? Hullem lugu on kui külas teised lapsed joovad, siis on juba raskem seletada, et coca ei ole laste jook... Meil sellist probleemi õnneks pole kuna kõik millel gaasid sees on "kibe jook" ja seda tunneb juba klaasi suule tõstes.
aga kui nüüd veel seda jubedat alco-teemat puudutada siis maal sugulaste juures kuulsin, et üks mitte päris alkaššide pere aga noh ütleme nii - napsulembenepere - andis imikule igal õhtul tilga veini, et uni rutem tuleks ja issi-emme rahus napsutada saaks. Kuni tuli kutsuda arst, sest laps nuttis hommikuti ja mis selgus - peavalud õhtusest veinist... väikesest lapsest oli tasapisi alkohoolik saanud... see on muidugi äärmuslik lugu aga ikkagi - alkohol (kange või lahja) pole siiski laste jaoks ükskõik kui väga see neile maitseb ja kui väga nad seda nad seda tahavad...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!