Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Väikelaps
hommikune ärkamine
 
kesskuss 08. august 2003, kl 13.39
Mure järgmine

Laps 4-aastane
Hommikul tuleb ärgata kell pool 7, et laps lasteaeda viia ja emme õigeks ajaks tööle jõuaks - päris kauge maa bussiga sõita.
Ei saa last kuidagi hommikuti üles. Samas puhkepäeval võib ta teinekord iseenesest enne 7 üles tõusta.
Olen küll proovinud üht-teist:
Panen nt raadio mängima,
kõditan,
saadan kassi teda äratama,
mängin talle klaveril,
ajan juttu
esitan talle küsimusi,
imestan, et küll on ikka ilus ilm
vahest teen üllatunud hääle, et oih, mis see nüüd aknast mööda lendas jne jne jne...

Reaktsiooniks tihti pahane ja nutune emme-ära-sega või ma-ei-taha-täna-lasteaeda-minna.
Ega ta tõesti hea meelega lasteaeda ei tahaks minna, kodus on ju mõnusam olla! Aga teha pole midagi, peab minema!
Haletsenud teda ei ole, pole kunagi sellise pirina peale teda koju jätnud (kuigi meil on vahest võimalik vanaema last hoidma kutsuda), pigem olen ise omaalgatuslikult vahest talle ettepaneku teinud vanaemaga koju jääda, kui mul tööl on kiire aeg ja oleks vaja hommikul varem tööle jõuda. Aga seda juhtub kord-paar korda kuus.

Palun jagage oma kogemusi - häid nippe, kuidas last hommikul kiiremini ja ilma tuju rikkumiseta üles saada!
 
ups 08. august 2003, kl 14.17
Aga mis kell laps õhtul magama läheb?
 
kesskuss 08. august 2003, kl 14.22
magama läheb nii umbes pool 10 - ütleme siis, et 10 kindlalt magab juba
 
ups 08. august 2003, kl 14.54
Minu neljane läheb kell 9 magama ja ega meiegi alati probleemideta ärka.
Ja kuna lapsed on erinevad on nii raske midagi soovitada.
Olen ka ise kõike proovinud ja kui ükskord mängida, et sipelgas ronib ja laps hakkab lõpuks naerma, siis järgmine kord ta lihtsalt vihastab su peale.
Aga mis talle kõige rohkem meeldib on see kui ta magavana sülle võtan ja ta veidi veel süles edasi magab.
Siis on aega musitada ja rääkida.
See aga nõuab seda, et sa pead lapse jaoks aega varuma.
Mina tavaliselt tõusen varem ja teen oma toimetused ära.
Lapse jaoks jääb rohkem aega ja ise oled ka rõõmsam mitte ei mõtle, et kui kiire on.
Minu laps peab ärkama kell 7 ja seega ärkan mina veel varem.
Suvehommikud on ju ka nii ilusad!!!
 
memm 08. august 2003, kl 15.00
Minu laps on sama vana ja peab samal ajal ärkama. Võtan ta sülle ja räägin ja räägin ja räägin, kuni lõpuks märkan, et ta vaatab mulle suurte selgete silmadega otsa. Siis on päriselt ärkvel. See võtab oma 10 minutit ikka ära.
Aga selline äratus on ainult praegu. Kui jälle hommikutelevisioon peale hakkab, siis täpselt 6.50 tuleb sealt multifilm (eelmine hooaeg oli nii ja tõesti loodan, et ka sellel aastal) ja piisab sellest kui hommikul ütelda :"Multifilm!"
Põnn on kohe üleval ja teleka ees. Vaatab filmi ära ja siis on juba tegutsemist täis.
Magama läheb ta ka umbes pool 10. Proovisin varem panna, aga ei tulnud tal und kahe nädala jooksul ikka varem. Siis läks vana korra juurde tagasi.
 
kesskuss 08. august 2003, kl 15.06
Olen mõelnud ja proovinud ka, et panen ta õhtul varem magama - no umbes 9 hakkaks voodi poole liikuma. Aga kui ikka õhtul koos koju jõuame alles poole 7-ks, siis tahab laps ikka oma vanematega ka pisut mängida/tähelepanu. Kohe koju jõudes pole ju võimalik lapsega mängida jne- ikka tuleb ka koduseid toimetusi teha - süüa, koristada, kütta talvel...
Aega napib!
Talvel on mul masendus veelgi suurem, sest hommikul läheme kodust välja pimedas ja saabume tagasi koju pimedas. Päev justkui raisku läinud, ole nagu rongaema...
 
ups 08. august 2003, kl 15.08
Tundub, et sülle võtmine aitab teisigi.
Eks nad ole veel päris väiksed ja vajavad seda emme hoolt ja armastust!
 
Muska 08. august 2003, kl 15.25
Sülle ja multikas.
 
kesskuss 08. august 2003, kl 16.26
süllevõtmist proovin - aitäh!
aga multikate vaatamiseks meil hommikul küll aega ei jää (või peaks juba 6-st tõusma hakkama...) - ja kui 1 nähtud, siis tahetakse veel ja veel... vaatab tavaliselt videolt, õhtuti, vahest, hommikuti temale mingit lemmikmultikat kahjuks ei tule.
 
Gabis Zdaja 09. august 2003, kl 10.43
vala külma vett krae vahele, tatikas on hetkega üleval
 
zonna 14. august 2003, kl 15.26
mul on vedanud, et pean teda äratama alles 8.20 ja siis musitan teda ja kallistan ja siis lähme elutuppa multikaid vaatama ja pleedi alla mõnusalt multikaid vaatama kuskil 10 minti ja siis topin hambaharja suhu ja pesule:)))
 
gigi 15. august 2003, kl 21.44
Mõnel inimesel on lihtsalt raske ärgata. Sinna ei ole midagi parata. Üks tuttav on väga raske ärkamisega. Ülikooli lõpetas ka ainult tänu kannatlikule sõbrannale, kes kõik aastad teda igal hommikul voodist välja kangutas. Üks lastest tal samamoodi raske ärkamisega. Igal hommikul raiskab palju aega selleks, et 10korda last äratamas käia. Suhtub sellesse huumoriga, sest teab ise täpselt, mis tunne see on.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!