Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Väikelaps
rääkimine
 
mammi 10. august 2003, kl 18.45
kui vanalt ütlevad lapsed tavaliselt oma esimese sõna?
minu poeg on 1 aasta ja 8 kuu vanune. oma esimese sõna ütles ta alles paar kuud tagasi (see oli KAKA),kuid rohkem pole ma ta suust ühtegi sõna kuulnud. kui vanalt umbes hakkavad lapsed rääkima?
 
tädike 11. august 2003, kl 12.09
minu poiss ütles esimese sõna 8-9 kuuselt, see oli aitäh.
1 aasta ja 8 kuuselt ta mul ikka pisut rääkis juba.
Nüüd saab septebris 3-aastaseks ja räägib puhtalt, isegi R-täht on selge.
 
oh 11. august 2003, kl 12.50
ääretult erinev. väidetavalt olevat minul juba 7kuuselt kaks sõna olemas olnud, aga paljud lapsed hakkavad alles mõneaastaselt rääkima. enamasti ei ole see lapse intelligentsitasemega seotud.
 
pk 11. august 2003, kl 12.51
perekooli foorumites www.perekool.ee on sellest palju juttu olnud. vt sealt otsinguga nt lapse arengu teemade alt.
 
keccu 11. august 2003, kl 14.31
on erinev jah. nt mina olin kaheselt vait kui sukk, aga minu pisike on praegu 2,4 a ja vatrab nii mis jaksab. ei tea, millest see oleneb. aga usun, et muretsemiseks pole küll põhjust :)
 
ah 12. august 2003, kl 12.22
See on tõesti väga erinev. Minu laps hakkas esimesi üksikuid sõnu ütlema kõvasti peale kahte eluaastat ja enam vähem rääkima alles 3,3 aastaselt. Ja nüüd ei saa enam üldse suud kinni, muudkui jahvab.
 
whiskas 13. august 2003, kl 14.59
Minu laps rääkis 1,8 aastaselt korralikult kahe ja kolme sõnaliste lausetaga ja sõbranna laps ei rääkinud 4 aastaseltki korralikult.
 
mmm 15. august 2003, kl 20.18
Vanem poiss hakkas rääkima aastaselt, pooleteiseselt juba täiesti korrektselt. Noorema suust tuli kaheselt üksikuid sõnu, kahe pooleselt hakkas rääkima, aga r tuli alles kolm ja peale.
Tuttav poiss ei rääkinud kolmeselt peale ühe sõna midagi. Nüüd on mõni kuu peale ja räägib vabalt. Iga ühe jaoks oma aeg (rääkimahakkamiseks), ära ainult väga palju muretse. Omast kogemusest tean, et mure on suur.
 
gigi 15. august 2003, kl 21.23
Üks venna tütardest ei rääkinud korralikult kooli minneski, aga koolis sai ülihästi hakkama. lõpetas keskooli kiitusega ja nüüd ka ülikool juba seljataga.
 
mirks 18. august 2003, kl 15.19
Minu laps hakkas rääkima alles 2 aastaselt ja siis ka silpidena.
Näiteks,emme-me me, tule-tu, siia-iia. Pole hullu midagi,iga laps areneb erinevalt.
 
jjj 19. august 2003, kl 10.25
Minu poiss hakkas ka hilja rääkima, muretsesin ka, sest temast noorem juba rääkis. Nüüd saab poiss nov.5.a.-ks, jutt igati arukas, nagu väike vanainimene.
Kui laps saab palju teiste, rääkivate lastega mängida, siis aitab see ka palju kaasa.
 
nipsu 20. august 2003, kl 15.41
minu laps ütles esimese sõna 10 kuuselt ja 1a 8 kuud rääkis juba ladusalt oma päeva tegemistest, nüüd 2,6 a on "R" gi selge. Mõni laps õpib lihtsalt "vaikides", kui tunneb, et kõik ongi selge, vot siis tuleb, nii et ei jaksa ära kuulata.
 
kodukana 01. september 2003, kl 09.52
minu poeg on 4 aastane ja käib logopeedilises rühmas.see aitab väga palju aasta tagasi ei osanud ta suurt midagi rääkida aga nüüd jahvatab nii et vähe pole kuigi väga valesti.
 
tt 26. oktoober 2003, kl 15.37
minu poja ütles esimese sõna 9 kuuselt. rohkem sõnu hakkas tulema 20 kuuselt, seni alla 10 sõna. Oma keeles vatrab ta vahetpidamata ja saab kõigest ülihästi aru. Artikuleeritud kõne areng ei olevat seotud vaimse, vaid füüsilise arenguga- aparaadis toimub mingi muutus. Samuti on minu meelest suur vahe 9 kuuse ja 18 kuuse lapse sõnade õppimises. Esimesed sõnad arenevad vist rohkem välja lapse enda häälitsustest, millele tuleb tähendus juurde. Nt. minul hakkas ta niimoodi kindla tähendusega aitähh ja tadaa ütlema. Hiljem õpib ta aga konkreetsele tuttavale esemel nime juurde ja mingi hetk õpib seda ka välja ütlema.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!