Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Väikelaps
lasteaed
 
Murelik 22. august 2003, kl 20.19
Kui vana lapse te lasteaeda panite?
 
kkkk 22. august 2003, kl 20.35
 
kika 22. august 2003, kl 22.22
 
j 22. august 2003, kl 22.53
Kui oli 2 kippus sõime, oli yhe päeva, enam ei tahtnud.
3,5 läks lasteaeda.
 
di 23. august 2003, kl 20.12
meie laps läks lasteaeda 1 aastaselt.
 
EMME 23. august 2003, kl 21.58
Meil läks laps ikka 3a.nüüd pean panema 1,8 pean tööle minema.
 
ei 23. august 2003, kl 21.58
Tahtsin lapse lasteaeda panna 4.a.-selt, algul lapsele meeldis, sest ise oli ka juures. Kui aga üritasin last üksi jätta lasteaeda, siis läks selline hüsteeriline kisa lahti, et pidanud vastu ja nüüd siis kükitamegi kodus. Ju siis kuulub minu laps nende laste hulka, kes ei sobigi lasteaeda.
 
kassy 23. august 2003, kl 23.15
Alustasime just lasteaias käimist .On 3,3a .Esialgu oleme jäänud kuni magama minekuni.Oleme käinud kaks päeva.Eks ta alul on raske sellepärast,et last ei tohi ära hirmutada.Esim päev polnud viga ,teisel otsis lõunaajal taga kus emme on.Järgm.nädal jätkan samamoodi,kunisaan jätta õhtuni.Lapsele peab tegema asja huvitavaks.Kodus räägime mis põnevat seal oli.Neis kes üldse ei sobi lasteaeda on ikka väheseid,mõnel läheb harjumisega lihtsalt pikemalt.
 
töö 24. august 2003, kl 04.07
Meie laps läks 1a ja 10k sõime, ise olin terve sel ajal veel kodus, et kohe kui mingi pisik kimbutas sai lapse koju jätta. Kuna laps on meeletu energiaga ja hea suhtleja probleeme ei tekkinud. Paar nädalat tagasi alustasime lasteaiaga ja uued kasvatajad, uued sõbrad ja uus keskkond on pärast emmega veedetud suve nii huvitavad, et laupäeva hommikul on väike tegelane voodi ees - "emme lähme lasteaeda, sõbrad juba ootavad".
 
maribel 24. august 2003, kl 11.35
Mina harjutasin oma plikat mitu nädalat lasteaeda. Aga ei jäänud - ainult oli mul ümbert kinni ja karjus, kui tehti juttu sellest, et emme peab ära minema ja tuleb pärast järgi. Olin juba täiesti ahastuses. Kasvatajad andsid head nõu -
kõige lihtsam nipp, mida proovida, on lasta issil laps lasteaeda viia. Meil toimis täiesti. Laps on harjunud, et issi läheb tööle - nuta või naera, aga kui emme juures on, ei lase emmet mingil juhul minema... Ja jäi issiga minnes ilusasti lasteaeda teistega mängima ja ootama, et emme tuleb varsti ja viib koju.
 
kiisela 24. august 2003, kl 22.13
vanem oli 2,2 ja noorem 2,1 aastat vanad
 
kodus parem 25. august 2003, kl 15.58
Ei pannudki. Kooliminekul oli küll pabin sees, et sotsiaalset küpsust äkki vähevõitu, pealegi ilmus sel ajal just mitu artiklit, mille põhisõnum just oligi, et kodused lapsed on andetud lollpead, keda ei tohikski kooli saata, sest nad ainult segavad seal. Lapsed õppisid lugema üks 4-aastaselt, noorem ja laisem 5-selt, elementaarne arvutamine sai ka ikka ammu enne kooli selgeks, ringides- trennides said nad teisi lapsi näha ja mingi distsipliinimaigu ka kätte. Nüüd neil mitu aastat koolis käidud, hinded suurepärased ja pole selle sotsiaalsusega ka midagi lahti : käitumishinne korras ja sõpru palju. Kuna ma ise pole ka lasteaias käinud, siis tundub üldse hästi mõttetu asutus.
 
meeri 26. august 2003, kl 11.12
9-kuuselt,sundkorras. Neljandal päeval jäi juba õhtuni. Väga palju oleneb lapsevanemast, kes alati rohkem pabistavad kui asi väärt on. Praeguseni käib väga hea meelega, nimetab seda enda "tööl käimiseks". Kõige kurvem asi oli tema jaoks lasteaia suvepuhkus.
 
liisa 29. august 2003, kl 14.45
Minu plika läka lasteaeda 2,1 aastaselt. 2 nädalat oli poole päevani ja nuttis minnes natuke ja ka siis, kui ma järele läksin. sellest hetkest alates kui ma ta terveks päevaks jätsin sinna oli rahu majas. Enam ei nuta,saab aru kui selgitada, et emme läheb kooli, issi tööle ja laps lasteaeda. On kindel ja teab, et õhtul tullakse järele. Kõik on nüüd korras.
 
lasteaia õpetaja 07. september 2003, kl 10.50
1a ja 4 kuune
 
Natalie 08. september 2003, kl 15.53
1 a ja 8 kuud - ega varem ei võetud. Huvitav kushohas see ülalmainitet sõim on kus 9-kuuse lapse eest vastutatakse?!
Mulle ( TLN) öeldi et tingimused 1a 6 k + et ise sööb ja ise joob tassist.
 
neiumina 19. september 2003, kl 12.07
1.6 sõime
 
Sirts 21. september 2003, kl 01.12
1,8 hakkasin harjutama ja 2.5 alles hakkas korralikult käima. Eks kõik sõltub lapsest ja soost. Tüdrukud jäävad kergemini, poistel võtab kauem aega. Kui oled temaga vähe seltskondades viibinud siis pigem arvesta pikema ajaga, aga üldiselt, mida varem harjutama hakkad, seda kergemini ta hiljem sinna jääb. Endal peab ka hea kannatus olema. Ise tulin tihti hommikul nuttes lasteaiast, sest poiss röökis kui segane ega tahtnud sinna jääda. Lapse andsin sülest sülle ja tulin ise tulema. Väga raske oli. Kui see 2.5 tuli tundus, et poiss on selleks juba valmis. Hea meelega läheb ta sinna alles siis kui tal on tekkinud sõbrad. Jõudu ja külma närvi !
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!