Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Väikelaps
laste naljad
 
tiina 01. oktoober 2003, kl 09.02
Mu 5 aastane tütar avastab maailma lahedal moel.

Hommikusöögilauas teatas ta issile:
Issi! Istu sirge seljaga, muidu jääd KÜÜRAKUKS!
(Lasteiaias oli teemaks sirge seljaga olemine)

Hommikul autos istudes venitas kätte sõbranna kindaid, mis kogemata lasteaiast tema taskusse olid jäänud ja arutles:
"Onju, TÕUKRITEL on ka kindad, neil, kes vee all ujuvad..."

Sõbranna poeg tuli koolist teatega:
"Emme, mul on homme koolis hiiigelnaela vaja... "
Oli juba hiline õhtu ja mees ka parasjagu komandeeringus, nõnda sukelduski Sõbranna mehe tööriistakasti hiigelsuurt naela otsima.
Nael leitud, teatas poeg, et lõnga oleks ka vaja...
(tegelikult oli siis tööõpetuse tunniks vaja heegelnõela + lõnga)
 
Emme! 01. oktoober 2003, kl 11.41
Minu 3 aastane poja teatas, et tema mängib lateaias ainult meestega, plikadega tema ei mängi.
 
emme 01. oktoober 2003, kl 17.09
Lugesin täna poja päevikust:päästeameti õnne päev.Läks ikka hetk aega,enne kui jagasin,et õppepäev ikka.
 
hahaa 01. oktoober 2003, kl 17.56
minu kaheaastane teatab hommikuti oeale emme kohustuslikke megiminuteid, et ilus oled, tule sööma
 
tic-tac 01. oktoober 2003, kl 23.24
Töötan lasteaiaõpetajana ja kuulen "kilde" iga päev, aga paraku ei jõua neid alati üles kirjutada, aga mõned meeldejäävamad olen ikka üles kirjutanud või on siis lihtsalt meelde jäänud.
Eelmine nädal õppisime varsti kolmeseks saavatega inimese kehaosasid tundma, kui üks neist teatas kulmude kohta enesekindlalt: SILMAVUNTSID!!!
Täna kuulsin ka kuuse kohta uut väljendit: SIILIPUU
 
Kissa 02. oktoober 2003, kl 10.38
Aga mul juhtus lasteaias lõbus lugu. Olin just harjutamas last lasteaiaga ja see oli kevadel. Seal üks tüdruk väga sõber ja küsis, et mika ta issiga ei käi harjutamas. Mina räägin et temal issit pole. Seepeale tüdruk mõtles natuke ja kostis: aga minu issi teeb igal õhtul emmele "peput". Ja mõtles veel hetke, mispeale siis küsis: aga kes sinule siis "peput" teeb??? Oh ned kasvatajate nägusid, kuidas nad ootasid, mida mina selle peale vastan!?
 
nööp 03. oktoober 2003, kl 18.09
Mu tütar teatas just: Lugesin need 2 raamatut tühjaks...
 
lapsevanem 06. oktoober 2003, kl 15.49
Pelmeene süües arutles mu tibu (5 aastane):
onju, pelmeeni naha sees on peidus frikadell...
- hi -hii, see oleks nagu enese ehtimine võõraste sulgedega...
 
kay 07. oktoober 2003, kl 10.31
meie vaatasime 2-aastase lapselapsega raamatut, kus oli loomaia pilt - sebrad, lõvid, kaelkirjakud, elevandid ja kaks karusselli, mille kohta seletasin, et need käivad ringi-ringi, tsiuudiii... Siis hakkas ta mürama ja ma võtsin kõhu alt kinni ja keerutasin tsiudiii... Kui maha panin, hüüdis ta - tahan veel elevanti!!! Karussell või elevant, mis vahet seal on...
Mu oma lastel oli kunagi hurdakoer - burdakoer (ajakiri Burda järgi), ja muskuspart oli mustlaspart ja Krakovi vorst oli draakoni vorst.
Kirjutage alati üles, armsad emmed, need naljalood, lapsel suurena nii vahva lugeda.
 
be 07. oktoober 2003, kl 13.37
Meil käisid jõulude ajal pikapäkad ja suvel tegid mutid mutamullihunnikuid (mutimullahunnikuid).
 
Poja emme 07. oktoober 2003, kl 15.19
Minu 4a teatas ükspäev autos, et tema tahab saada ILMATEATEKS
ja päkapikk oli meil 2a KÄPAKIPP
ja ämblik oli ÄMBIK
ja kaelkirjak KILKAERAK :))
 
kats 07. oktoober 2003, kl 20.13
Käisin täna oma kahe aastase pojaga külas. Järsku hüüdis, poja, et tal on pissi häda. Kuna külas väiksed lapsi ei ole ja samuti väikest potti läksime siis suure poti peale . Tegime vetsu ukse lahti ja seal oli selline jala kujuline vaip, poja kilkas rõõmust ja hüüdis -emme aata anaisa albad. V- tähte ta ei ütle ja tähendab siis tõlkes seda, et emme vaata vanaisa varbad.
 
mili 09. oktoober 2003, kl 10.21
Kirjutasin lapse armsaid sõnu üles küll, kui ta pisike oli, praegu neist meenub päkapiku kohta - täkiki ja shokolaad oli okolelle. Sõbranna laps ütles linnukese kohta innenko:) Hämmastav, kuidas nad neid sõnu enda jaoks suupärasemaks väänavad!
Vaatan ,et tüdruk on praegu,kaheksa aastasena just eriti teravmeelseks muutunud, koguaeg ütleb midagi, mis muigama paneb. Eile proovisin peegli ees riideid selga ja ei sobinud üks ega teine ja omaette ütlesin,et noh, ma hommikul mõtlen,mida panna. Tütar selle peale teatab: Oi, siis sa pead küll lausa kell viis üles tõusma ,et tööle ka jõuda:P
Mõni aeg tagasi tegime koos matemaatikat ja seal oli vaja koostada tekstülesanne, kasutades arve 20, 6 ja neli. Laps vaatab mind ja ju siis sai inspiratsiooni minu suht hõredatest juustest ja hoobilt ülesanne valmis: Emmel on peas 20 juuksekarva, kui tal esmaspäeval kukkus ära 6 juuksekarva ja teisipäeval neli, kui palju oli emmel järel juukseid kolmapäevaks:D Noh, vihikusse me seda õnneks ei kirjutanud , oli nõus natuke ringi tegema<!
 
Emme 12. oktoober 2003, kl 11.51
Minu poja tuli eile õuest tuppa ja ütles, et ta on nii udune.....tahtis öelda, et on nii higine:)
 
1naine 13. oktoober 2003, kl 15.04
Laupäeva hommikul oli meil mehega naeru palju....
Meie 4 aastane tütar oli järjekordselt meie vahele end kaissu poetanud ja alustanud oma järjekordsete küsimuste pommitamisega. Neid oli muidugi palju aga kõige lahedam, millest meie pärast kõhutäie naerda saime oli - Millest on tehtud puukott????
Meie: ???? mis puukott? Ja vaatame teineteisele nõutult otsa.
Tütar: Mis puukott-mis puukott? Kas teie siis ei teagi - see on korv ju!!!
:))))))) aga omamoodi loogiline kah.
 
gerli 16. oktoober 2003, kl 23.03
minu tädipojale meeldis telefoni vastu võtta. Nii kui telefon helises jooksis ta telefoni poole ja hõikas :hallo mina olen anti: Heal juhul jõudis torru -ti. Alati kui neile helistasin ja kuulsin ti siis teadsin et anti on toru võtnud.
 
üks emme 18. oktoober 2003, kl 14.54
Poja 1.10 ja hommiku on esimene asi-kommi,kipsi(küpsis),ämblik-äbik,koer-koir,
 
,,, 21. oktoober 2003, kl 09.12
Ühel hommikul:
emme:miks sa teki all ei maga, sul hakkab ju külm?
2,3 poiss:ma ei taha, teki all on pime.

Sõitsime botaanikaaeda seenenäitusele. Eks siis rääkisime, e t lähme seeni vaatama. Poolel teel teatas poiss:mul pole ju ämbrit kaasas.
 
Emme 21. oktoober 2003, kl 12.09
Minu poja lükkas ratast käe kõrval. Kui tuppa jõudis siis ütles mulle, et ta sõitis rattaga, sest ei viitsinud jala tulla.
 
killu 23. oktoober 2003, kl 15.33
3.a. Kärol kui kass küünistas-kiisu nuga
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!