Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Väikelaps
vorstid-viinerid
 
DITA 22. oktoober 2003, kl 23.12
Kas aastasele maksab anda lastevorsti ja viinerit? Ja milliseid? Olen palju kuulnud ja lugenud, et neis sisaldub hulaliselt halba kraami, konservante jne. Mida teie oma lastele annate, mingit liha peab ju andma.
 
emme 23. oktoober 2003, kl 09.38
andsin talle juba ammu enne aastat viinerit lutsutada, tulemuseks on see , et poiss armastab jubedalt igasuguseid lihatooteid. Kui ta väiksem oli, siis ei saanud lihaletist nii mööduda, et midagi ei ostaks, nõudis alati vorste ja sardelle. Teised lapsed nõudsid kommileti ees, aga minu oma lihaleti ees. Kuidagi halvasti see küll talle mõjunud pole- vastupidi, ta on hästi tugev poiss, mitte paks aga ikka nagu laps välja nägema peab. Praegu on ta kahe poole aastane ja kaalub 15.500. Ma arvan, et võid anda talle küll viinereid, mina andsin talle neid saaremaa viinereid. Valga teeb ka siin reklaami, et tal puha aus kaup, kuid asi on küll ausast kaubast väga kaugel- rakverel ka tegelt täitsa head tooted.
 
Monts 23. oktoober 2003, kl 12.05
Kunagi kuskilt lugesin,et väiksele lapsele tohix päevas ainult ühe viineri anda ja just tema koostise pärast.Ise pole julgend anda(poiss 11 kuune).Olen püüdnud vähe naturaalsemat anda.Näitex tean ma,et Tartu lähedal elades vorstitehast,kus on ikka vorsti sisux puhas liha.Väiksemad lihatööstused teevad kindlasti puhtamast lihast.Muidugi olen teinud ise lapsele hakklihast toite ja ta sööb ka purgitoite,kus liha sees.
 
L. 23. oktoober 2003, kl 13.04
Osta liha, tee ise hakklihaks ja siis hakklihast kotlette, frikadelle, pikkpoissi, hakklihasousti. Variante kui palju ja laps saab oma lihaportsu kätte.
 
kah üks emme 23. oktoober 2003, kl 13.15
poja saab 2-eks dets.ja peale liha ja pudru ei taha ta midagi.Igaljuhul anna enne viiner ja vorst,kui kommi või eriti suure keemia sisaldusega tooteid.Minu poja saab nii viinerit kui vorsti küll aga mõistlikult.Näiteks tatrapudru viineri peal õppis ise sööma!!!!See oli põnev ajada taga viinerit ja ühtlasi tuli pudru ka kaasa.Ja ära põe mis viiner või vorst ,mis ise sööd anna lapselegi ja kui aus olla ei tea me keegi mis tegelikult viineris on see sama rakvere paneb kondimassi
sisse aga vastse-kuuste ei pane.Ja olen ise täheldanud seda et turu viiner läheb kiiremini halvaks kui poe oma.
 
veel kord üks emme 23. oktoober 2003, kl 13.22
keeda liha ja saumikseriga tee püreeks,või hauta koos porgandi ,kaalika ja muude toiduga ,püreesta ära ta ju veel einäri korralikult
 
, 23. oktoober 2003, kl 14.45
tee püreeks,hakki.....kas teie lapsed närida ei oska?
 
emme 2 23. oktoober 2003, kl 16.59
nõus , -minu lapsel oli juba kuue kuuselt kaks kikut suus ja nendega oskas ta juba siis imet teha. Minu aastane laps istus laua taga ja ajas ise lusikaga endale suhu. Kartulid tegin vaid kahvliga tükkideks, kuna tal selles vanuses juba palju hambaid suus ju.
 
wow 23. oktoober 2003, kl 19.38
viiner pole lihatoode. asja, mis sisaldab lisaks pisikesele kogusele lihale ka hulgaliselt muud rämpsu, ei saa nii austavalt lihtsalt nimetada.
minu lapsed (praegu kolmene ja neljane) on neid saanud üsna harva, aga kuna ma pole mingi põhimõtteline friik, siis päris loobunud me vorstidest-viineritest pole.
 
leenu 23. oktoober 2003, kl 20.42
issver!!!kui te vaid teaksite mis on vorsti ja viineri sees!!!!!ise töötan lihatööstuses(tänu teadmisele mis seal sees on,seda ei söö),lastele kah ei anna vabalt kätte.vahest ehk paar korda kuus,kui tõesti muud ei ole.
 
to issver 24. oktoober 2003, kl 09.30
Mis seal vorsti ja viineri sees siis on? Võiksite siis meile ka rääkida, et me teaks.
 
,, 24. oktoober 2003, kl 09.44
kui laps suureks kasvab,kes siis talle neid püreesid ja hautised teeb?Või teie emmed ei käigi tööl?Vähemalt seda samat viinerit minu laps saab ise keeta ja saab kõhu täis kui emmet ei ole kodus.
 
kah lihatehnolloog 24. oktoober 2003, kl 09.54
to leenu- pole seal midagi tapvat, praeguse aja lihakombinaadid ületavad iga kell vanad stagnaaegsed tööstused. Tean juhtumeid, kus kautati punast wc paberit vorsti värvi parandajana. Praegu, aga suurtes kombinaatides on ikka kaup käinud läbi saja kontrolli ja kvaliteedi nõuete. Meil eestis ei tehta veel vorste, mida ka nelja aasta pärast süüa kõlbab- vot selliseid ei soovita ma teil, ega ka lastel süüa.
 
leenu 24. oktoober 2003, kl 12.54
koheselt tapvat jah pole kuid pikemas perspektiivis küll.kas on näiteks tehtud uuringuid nitritsoola kohta?nitrit on see mis hoiab liha värvust punasena.kui palju toorliha on kodumaine?vaevalt tuleb lihatööstus laulma kui palju on neil plokkidena külmutatud välismaist liha sees.tonnides.me ei jõuakski osta vorsti kui see oleks puhtalt ja ausalt eestimaine.nt.ainuke kes toodab puhast linnuliha on linnuvabrik.aga sealgi kasutatakse sisseostetud kondiliha vorstides.
 
to leenu 24. oktoober 2003, kl 14.56
nitritid on kasutatud juba ammustest aegadest peale- on siis keegi sinu tuttavatest sellesse ära surnud, nitriti siasldusprotsent vorsti on väga väike, tõsi ta on , et teda lisatakse vaid värvi parandamiseks, aga kui seda ei tehtaks, kes siis seda hallisegust vorsti ostaks. See plokkliha käib samuti läbi saja kontrolli, enne, kui ta tootmisse jõuab(seda muidugi korralikus lihakombinaadis)
 
Üks väike pahe 24. oktoober 2003, kl 19.46
Kas aastasele maksab anda lastevorsti ja viinerit? Alla kahe aastasele neid ei tohi anda (ajakirjanduses on ka palju sellest juttu olnud).
Mida anda? hakkliha(mida saad ka ise teha), kana-keedad pehmeks ja hakid ära ja kala. Peaks nagu piisama.
Minu kodus ei söö vorsti keegi, sinki aga sööme mõnikord küll.
 
wing 25. oktoober 2003, kl 12.29
mina olen just see, kes pigem eelistab hallisegust nitrititeta vorsti osta, on juba ka selliseid olemas.
vorste-viinereid sööme üldse vähe, sest vorst ei ole minu arvamuse kohaselt lihatoode. aastasele ei annaks, lihtsalt nii mõttetu toode see viiner mu meelest.
 
a 25. oktoober 2003, kl 16.46
ärge siis sööge, aga, selge on see, et vorst pole ju KEDAG TAPNUD
maitse asi ka ju.Ja lugege ja uskuge ikka rohkem, mida ajakirjandus räägib,üks leht ühte, teine teist, mine siis võta kinni, kellel õigus on- ema süda loeb
 
wow 25. oktoober 2003, kl 18.18
ja kui ema süda ütleb, et ausalt öeldes ei viitsi mingit spets roogadega jännata, viskan lapsele viineri ja kartulikrõpsud pihku, jälle üks toidukord möödas, siis on ajakirjandus muidugi eriti mõttetu.
 
to wow 26. oktoober 2003, kl 13.32
minu kaheaastane ei teagi muideks, mis kartulikrõpsud on. Valmistan iga päev korraliku eine tervele perele- eraldi lapsele ma küll enam süüa ei tee, ta sööb sedasama , mis meiegi-kartulid, kapsad, pudrud,jne, jne. Viinerit sööb ta ka päris hoolega, peale sedagi veel, kui on kõhu enne korralikult täis söönud, poiss on terve kui purikas, kaalub 15.5 kg ja põsed õhetavad heast tervisest.Koogid valmistan ka ise, neid sööb ta ka hea meelega, parema meelega isegi, kui kommi. Olen seesama emme sealt eespoolt, kelle laps ei saa lihaletist mööduda, ilma et ta sealt midagi ei saaks. Enne ostan talle viinerit, kui mingit mõttetut kommi, kus palju rohkem keemiat sees ha jambaid kohutaval kombel lõhub. Ajakirjanduse koha pealt niipalju, et kus kohast teavad nemad nii täpselt kuidas erinevad lihakombinaadid oma tooteid valmistavad
 
to emme, 26. oktoober 2003, kl 14.15
minu jutt oli mõeldud a-le. sead kahtluse alla ajakirjanduse pädevuse, olen nõus, et ega 100% neilgi õigus ole. kas sina tead täpselt, mis vorsti see on või pistad pea liiva alla ja kujutad ette, et see on puhas liha? mina leian, et vahel võib ju viinerit anda, aga kujutada ette, et nüüd on laps sellega saanud täisväärtusliku lihaportsu, on puhas rumalus.
 
emme 26. oktoober 2003, kl 20.37
olin ka "A". Ma ei kujutagi ette, et see on täisväärtuslik lihaports, aga arvan et viiner nüüd küll last ära ei tapa. Andsin ikka oma kahe hambaga lapsele mõnikord viineri pihku ja ta lutsis seda suure mõnuga. Ega siis see teema ei olnudki mõeldud selleks, et vot hakkan tänasest oma lapsele ainult viinerit andma-vaid uuriti, kas teised emad on ka oma lastele vorsti andnud ja mida sellest arvata. Minu arvamus ongi see, et ega see vahest viineri andmine nüüd last ära ei tapa. Varsti nunnutatakse lapsed söögi suhtes nii ära, et varsti ei kõlba neile ei üks ega teine. Immuunsüsteem muutub nõrgaks ja on haigustele palju hõlpsamini vastuvõtlikumad- Ja kui teada tahate, siis minu poja nõrkuseks on kassikrõbinad. Loomulikult ei luba ma tal neid süüa, aga kui ta märkab, et kassikrõbinad on kusagil tema ulatuses on kindel minek.
 
ehee 03. november 2003, kl 14.26
on teil aimu, mitu kilo viinerit saab ühest kilost lihast? 18 et te teaks... nii et kui lapsele liha tahate anda siis viiner ega vorst see nüüd küll olema ei peaks. rääkimata sellest, kui palju liigset soola, rasva kemikaale ja issand ise teab mida sinna sisse on veel aetud. poes on teatavasti päris liha ka müügil
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!