Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Väikelaps
adenoidid
 
suzi 10. august 2004, kl 21.19
selline küsimus,et kas keegi oskab õelda mida kujutavad endast adenoidid ja kas need lõigatakse kindlasti kolme aastasel lapsel ära.ehk on kellegi lapsel seda tehtud ja oskab siinkohal oma nõuga aidata.olen väga tänulik.
 
Mirr 11. august 2004, kl 00.01
Adenoidid ehk nina-neelumandlid on lymfoidse koe vohandid ninaneelus, mille ylesanne on kaitsta organismi nakkuste eest.
Kui haigusnähud, milleks on norskamine, öine nutt koos ärkamisega, läbi suu hingamine, "ninahääl", on tagasihoidlikud, pole ravi näidustatud, sest suuremaks kasvades adenoidid taandarenevad. Kuid lasta tuleb kontrollida arstil, sest kui on pidevad körvapöletikud, siis tekivad muutused keskkörvas.
Mu enda lapsel ka on ja op ootab ees 30 augusti hommikul. Tean, et see tehakse haiglas yldtuimestust kasutades. Löunaks saab koju. Laps peab koju jääma 3 - 6 päevaks. Peale opi on köri natuke valus, ninast ja suust vöib tulla natuke verd, järgmisel päeval vöib olla kerge palavik ja veritsus. Eemaldatud adenoididega lapsed haigestuvad vähem viirusinfektsioonidesse.
Mina isiklikult pean laskma selle protseduuri läbi teha, sest mul on lapsest kahju. Enamus aega hingab ta läbi suu, norskab öösiti ja vähkreb magamise ajal, keerab ning rullib ning iga kord on erinevat pidi voodis kui vaatamas teda käin (öigemini juua andmas) ja tekk ka ei meeldi. Veel nutab ta hysteeriliselt päris pidevalt öösiti ja kysib juua. Suu lahti magades see ju kuivab ja raske hingata, sellepärast nutabki. Arstiga rääkides, väitis ta et köik näitajad viitavad adenoididele ja vaadates paistsid ka need suuremad. Tavaliselt tehakse veel ka röntgenpilt, kuid meil seda ei tehtud.
 
emma 11. august 2004, kl 09.50
minu 3a pojal lõigati adenoidid ära kuu aega tagasi. asi algas sellest, et ta norskas väga kõvasti, küsis pidevalt öösel juua ja ärkas igal ööl vähemalt paar korda. mõtlesin, et ma ei saa enam iial öö läbi rahulikult magada. ma ei tulnud selle pealegi, et adenoidid on. arvasin, et kuiv õhk... ta on meil kolme aasta jooksul haige olnud umbes 5x, kordagi pole olnud kõrvad või kurk haige. perearst ei uskunud ka, et midagi viga on, arvas, et lihtsalt rahutu laps. kauplesin ikka uuringuteks saatekirja välja. tehti pilt ja pandi kohe opi aeg kinni. pidime minema lastehaiglasse novembri lõpus. kuna enne oppi peab laps olema vähemalt kaks nädalat terve, siis otsustasime opi teha juba praegu( kui laps kindlasti terve ja lasteaias ka ei käi). läksime erakasse. võtsin perearstilt uue saatekirja ja käisime "medisfääris". seal vaadati pilti ja tehti läbivaatus. arst ütles, et meid oleks pidanud erandkorras kohe opile lastama. igaljuhul neljapäeval käisime seal näitamas (50.-), reedel tegime analüüsid opiks (250.-, aga oleks võinud lasta perearstil ära teha, oleks tasuta saanud), laupäeva hommikul kl. 8.30 oli op ja 11.30 olime juba kodus (2500.-).
suhtumine oli lihtsalt super. issi läks opi tuppa kaasa, kõigile anti "naljakad riided" selga ja laps sai kõigepealt vererõhku mõõta issil ja siis vaadati peeglist, kellel kõige "kiftim" kostüüm on, narkoosimaski sai kah ise valida (mis värvi tahab) jne. ühesõnaga lapsele tehti asi nii põnevaks, et magama jäi ta naeratus suul. laps küsis pärast oma "kostüümi" koju kaasa. pärast oli arsti käsul kohustuslik jäätisepäev (jahutas hästi valusat kurku ja tegi tuju paremaks), tõsi küll see üks jäätisepäev venis nädalaks.
muide peale oppi selgus, et lapsel olid adenoidid veel palju suuremad, kui pildilt näha oli. peale oppi ei tohi joosta, rattaga sõita jne. nädal aega. laps peab kodus olema vähemalt 2 nädalat (mitte toas loomulikult, aga ei tohiks viia lasteaeda), parem, kui lausa 3 nädalat. meile öeldi nii, et kui peale oppi suudame last hoida haigestumisest kuu aega, võib juhtuda, et nohu ei tule enam kunagi.
meie ööd muutusid igaljuhul väga rahulikuks. alates teiset ööst peale oppi oleme maganud ühe jutiga hommikuni! tuju on parem ja ei mingit norskamist enam( nädal aega peale oppi ta siiski norskas veel). väga pikk jutt sai, aga loodan, et sellest oli natuke kasu ka. ilusat suve jätku!
 
xxx 11. august 2004, kl 10.16
pane otsingusse, olen seal ise ka kirj.
 
lill 11. august 2004, kl 12.48
väga tore on kui keegi jagab oma läbielatud kogemusi.aga ma siin unustasin ennist mainida,et meil on probleem mädase angiiniga.aga magamatuid öid meil olnud ei ole seoses hingamisprobleemidega.peale selle angiini on veel lapsel meeletu higistamisprobleem.täiesti võimatu on teda nii riidesse saada,et ta peale viie minutilist jooksmist ei oleks ülepeakaela higine.et kui äkki kellelgi oleks seoses nende probleemidega mõnda kogemust ja ka ravi mis on aidanud?ette tänades
 
Monika 16. august 2004, kl 08.55
Adenoide saab ka rohtudega ravida, ei pea tingimata loikama. Perearst saadab kurgu-nina-korva arstile ja tema andis retsepti. Saimegi jagu, kuigi oli vaga suur adenoid.
 
.. 16. august 2004, kl 21.11
Loll jutt!!Ei saa ilma opita.Eriti veel siis kui on suur adenoid.
 
mann 17. august 2004, kl 12.44
Ikka peab lõikama. Minu pojal lõigati 6 aastaselt. Kui probleem on, siis soovitatakse enne kooli minekut vähemalt ära teha. Igasugused külmetused ja muud haigused ei hakka siis nii kergesti külge.
 
** 18. oktoober 2004, kl 17.30
Adenoidid ehk nina-neelumandlid on lymfoidse koe vohandid ninaneelus, mille ylesanne on kaitsta organismi nakkuste eest.
Kui haigusnähud, milleks on norskamine, öine nutt koos ärkamisega, läbi suu hingamine, "ninahääl", on tagasihoidlikud, pole ravi näidustatud, sest suuremaks kasvades adenoidid taandarenevad. Kuid lasta tuleb kontrollida arstil, sest kui on pidevad körvapöletikud, siis tekivad muutused keskkörvas.
Mu enda lapsel ka on ja op ootab ees 30 augusti hommikul. Tean, et see tehakse haiglas yldtuimestust kasutades. Löunaks saab koju. Laps peab koju jääma 3 - 6 päevaks. Peale opi on köri natuke valus, ninast ja suust vöib tulla natuke verd, järgmisel päeval vöib olla kerge palavik ja veritsus. Eemaldatud adenoididega lapsed haigestuvad vähem viirusinfektsioonidesse.
Mina isiklikult pean laskma selle protseduuri läbi teha, sest mul on lapsest kahju. Enamus aega hingab ta läbi suu, norskab öösiti ja vähkreb magamise ajal, keerab ning rullib ning iga kord on erinevat pidi voodis kui vaatamas teda käin (öigemini juua andmas) ja tekk ka ei meeldi. Veel nutab ta hysteeriliselt päris pidevalt öösiti ja kysib juua. Suu lahti magades see ju kuivab ja raske hingata, sellepärast nutabki. Arstiga rääkides, väitis ta et köik näitajad viitavad adenoididele ja vaadates paistsid ka need suuremad. Tavaliselt tehakse veel ka röntgenpilt, kuid meil seda ei tehtud.
 
Kertu 23. oktoober 2004, kl 13.23
ma olen 10 a mul lõigati 2-nädala eest. Ja kurk enam ei valuta.
 
muska 25. mai 2005, kl 12.38
Lugesin siin seda juttu, ja sain isegi ühtteist teada ka, aga ühest ei saa ma aru, miks siis mina pean pean oma poisiga haiglasse jääma ööd veetma? Siin ilmneb, et kõik on peale oppi kohe koju saanud.
Ka olid probleemid mandlitega, aga siis ilmnes ,et hoopis adenoidid on see kurjajuur, nüüdseks on oppi edasi lükatud 4 korda, olen vaat et juba oma inimene lastepolikliinikus:)
pidevalt ilmneb mingi jama, ausalt öeldes on see juba ära tüüdanud ka.
Aga noh, loodan kõige paremat.Enam pole ju mõtet alla anda.
 
Renx 12. august 2005, kl 14.05
Minu 2a pojal ka vaja need ära lõigata. Tulime eile just arsti juurest ja aja saime 12jaan 2006!!!
Samas Selline firma nagu Medisfäär pidavat 3000EEK lõikama millest 1000EEK pidi haigekassa kinni maksma ja suht väikese järjekorraga! Eks helistan sinna ja vaatame mis saab!
Ka meile öeldi, et laps tuleb ühe vanemaga haiglasse opile...hommikul tehakse opp ära ja ööseks peab haiglasse jääma!
Ja kodus peaks peale seda ca 2nädalat olema!
 
Liisu 18. oktoober 2005, kl 15.45
saab tõesti adenoidi ka rohtudega ravida,hullud olete et arstid kohe kallale lasete sedasi lastele. Sain aja parima arsti juurde ja loodan,et me ei pea üldse opile minema!ja mainituna ära parim arst,kes kaalub enne lõikamist teisi alternatiive ja kontrollib asja põhjalikult
 
Pille 10. november 2005, kl 15.28
Tere!
Olen oma 3-aastase tütrega juba adenoide lõikamas käinud (pool aastat tagasi) ja nüüd tahab arst meid uuesti lõikusele saata, sest adenoid on tagasi.Arvan, et see pole normaalne, et pean lapsega 2 korda aastas lõikusel käima ja kes ütleb, et poole aasta pärast jälle opile minema ei pea ja võib-olla nii kuni kooliealiseks saamiseni?
Teie saite adenoididest lahti ilma opita, kuidas see õnnestus?
Olen väga murelik ja sooviks rohkem infot selle kohta, kuidas last ilma operatsioonita ravida.Äkki Te olete isegi nõus avaldama arsti nime,kes Teile head nõu andis.

Ette tänades,

Pille
 
murelik ema 24. november 2005, kl 16.56
Tere lugesin teie kirju siin kui aus olla ei oskagi midagi kohe öelda..Mu aastasel pojal on ka adenoidid ja talle tuleb teha op kui aus olla siis on mul lapsest väga kahju..kas tõesti on võimalik ka ravimitega ravida...
 
kas lõigata või mitte lõigata? 09. detsember 2005, kl 22.08
Samuti mures oma 6 aastase lapse pärast ,kah tehti röndken pilt ja oli näha et suurenenud adenoidid,lastearst ei öelnud algul midagi kuid kui kõrva-kurgu arst vaatas ütles kohe et adenoidid tuleks ära lõigata.
Olen nüüd peale arstil käiku rohkem uurinud küll,ja olen kuulnud et pakutakse kolme viisi mida minu lapsele ei pakutudki,et kas ravimid,soolakamber või lõikus,rääkisin oma sõbrannaga kes targem ja apteegis ise töötab,tema lastel sama jama,ja arstid on tahtnud kohe lõikusele saata ,isegi kui pole piltti teinud,et ainult midagi saaks lapsel ära lõigata,ja mis ma teada veel sain ,arstid keda meie ju usaldame saavad selle eest palkka et nad midagigi ära lõikavad,mulle jääb küll mulje et nad hoiavad patsientti lõa otsas,et ainult terveks ei saaks,muidu jäävad ilma ,sest kui adenoidid ära lõigata tulevad nad tagasi,seda mulle kah muidugi ei räägitud,ja mina lihtne inimene kes USALDAB arste,võta näpust mida nüüd teha,meie laste saatus on meie kätes,ja kes ütleb et me õieti talitseme,seda näitab ainult tulevik,aga seda ei tea keegi ju....sooviksin kah infot rohkem oma meilile kui keegi oleks hea saatma :(
 
Priit 11. november 2014, kl 09.22
Tere,meil lõigati nad alles eile ära ja poiss on 7-aastane juba! Peale oppi on nina veel kinni ja magab raskelt! Süüa ainult vedelat ja mitte kuuma!
 
Siiludus 25. veebruar 2015, kl 21.23
Homöopaatiliste rakusooladega loodan oma viieaastase poja terveks ravida või vähemalt ta olukorda kergendada, lõikus on ikka viimane väljapääs ja väldin seda viimse hetkeni. Rakusoolade purk maksis seitse euri, pole nagu mingi väljaminek isegi et kahelda. Sõbranna oma poisiga katsetas ja logopeed pani kohe muutusi tähele peale nädalast ravikuuri.
Uskumatu ausalt öldes et lasete oma pisikesi neil lihunikel lõikuda!
 
QQ 31. märts 2015, kl 15.24
Siiludus- kas on mingit arengut ka? Kõlab igatahes nagu ajuloputuse moodi.
 
Madli123 07. jaanuar 2016, kl 13.26
Soovitan Vitaclinikas
http://vita.ee/teenus/lor/adenoidid/



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Madli123 12.01.2016 10.09.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!