Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Väikelaps
sibula ja mee segu
 
emme x 27. november 2006, kl 15.57
...kuidas teete ja kuidas annate väikelapsele?
 
gerlyta 31+ ja 2a,4k. 27. november 2006, kl 16.10
Mina hakin ühe keskmise sibula tükkideks, keedan 5 minutit siis lisan kolm supilusika täit mett ja lasen paar-kolm tundi tõmmata. Siis kurnan läbi sõela ja annan kaks teelusika täit kolm korda päevas. Külmkapis hoides, säilib umbes viis päeva, muidu paar päeva. Kõigepealt testi ikka kas su pisike mett talub.
 
mina 27. november 2006, kl 17.06
ei keeda sibulat. nii sa ju hävitad kõik kasulikud ained. toorele sibula tükkidele pane mesi peale.lase niikaua seista , kui tekib peale siirup.
 
to mina 27. november 2006, kl 17.36
njh, kuidas keegi, nii õpetas mulle minu vanaema.
Olen seda retsepti soovitanud paljudele sõbrannadele ja kõigil on see aidanud. Ei kao need kasulikud ained sealt nii ruttu kuhugu,pigem tulevad nad rohkem sibula seest välja. Ega sa neid ju täis võimsusel ei keeda vaid väga vaikse tulega.
 
kiki 27. november 2006, kl 18.02
mille jaoks see retsept üldse on?
 
gerlyta 27. november 2006, kl 18.20
Köha puhul annan seda lapsele.
 
a 27. november 2006, kl 19.06
isegi kiirabiarst käskis sibulat keeta 3 minti ja siis lisada mesi ja siis anda lapsele lusika kaupa
 
meedik 27. november 2006, kl 20.17
EI KEEDETA, kindlasti kohe on toorest mõjusam.

Koorida mõned sibulad, hakkida või lõigata ratasteks. Peale panna supilusikaga mett või suhkrut. Jätta mõneks ajaks seisma, kuni mahl sibulatest välja nõrgub. Seda mahla neelata supilusikaga 4-5 korda päevas.
NB
meie oleme vahel seda sibulasiirupit teinud teisiti. viilutan lihtsalt sibulad ära ja panen suhkrut peale, seistes tekibki see vedelik.
 
isehakanud meedik??? 27. november 2006, kl 20.52
Kle meedik, mine arene!!! Keedetakse küll ja mis ravitoime on suhkrul tahaks teada??? Kui paned palja mee sibulale, ei tule sealt õieti mingit vedelikku välja!!!
 
naine42 27. november 2006, kl 21.58
Purustatud sibul+mesi-sibulamahl meega st.
Terve sibul muidugi mahla ei anna :)))

Keedetud sibul piimas on ka üks köha leevendaja.

Rahu, ärge kakelge, mõlemaid võib kasutada.
Suhkur aitab kui mesi ei sobi...teeb magusamaks, väike laps muidu küll sibulamahla ei võta, kindel see.
 
vanaema 27. november 2006, kl 22.14
ei keeda sibulat. aga ära tuleb hakkida või lõigata rattad. suhkur toob sibula mahla välja ja lapsel pole nii paha võtta. to 20,52 mul on selline tunne , et sul endal küll lapsi ei ole , liiga tige oled ja tee nüüd uuesti proovi meega , aga äkki sinu keedu sibulal tõesti mahla ei tule. mina teen toore sibulaga.
 
to vanaema 28. november 2006, kl 21.00
jäta oma tunded enda teada, mul on teine laps tulemas ja pole ma mingi tige:) Aga nii ka ei saa, et sina ütled ,et ainult nii tehakse ja nii ongi!!! Arst soovitas lapsele ikka keeta sibulat ja siis mesi lisada. Tahaks näha, milline laps on nõus sinu reptsepti järgi tehtud rohtu suu sisse võtma?? Minu laps võtab seda hea meelega ja aitab ka köha vastu väga hästi.
 
naine42 28. november 2006, kl 21.39
eelmisele-
mul on 5 last ja nii nemad kui ka mina ja pereisa oleme toore sibula ja meega köha ravinud juba u 20 aastat
seda on heaks kiitnud nii perearst, lastearstid kui ka minu medõest kasuõde(tema on see meedik kes siin vastas eile, muide), ja mehe isa kes on pensionil arst

mõjub
ja ka juba 1a laps võtab (tõsi, alla 1,5a olen andnud suhkruga, mitte meega)


keedetud sibulat ei piimaga ega toidus (kaste, supp) meie lapsed ei söö, oksendavad lausa

mis sellest järeldada?

sinule sobib üks variant, meile teine, eks

ja mind paneb tõesti imestama kui täiskasvanud naine, varsti 2 lapse ema reageerib nii nagu sina tegid

mõtlen seda:
"Kle meedik, mine arene!!! Keedetakse küll ja mis ravitoime on suhkrul tahaks teada??? Kui paned palja mee sibulale, ei tule sealt õieti mingit vedelikku välja!!!"
 
to naine 42! 29. november 2006, kl 11.21
Ja mind paneb imestama, et ainult sina tead oma arust kuidas õieti tehakse, enne ma ei lugenud küll kuskilt välja ,et ühele sobib üks ja teisele teine varjant!!
EI KEEDETA, kindlasti kohe on toorest mõjusam.???
Mis te kohe perekondlikult vastate siin v? Tehke siis oma foorum kus ainult teie oskate nõu anda, teiste retseptid ei ole ju tõhusad ega kõlba kuhugile!!!
 
emme x 29. november 2006, kl 11.30
aitäh vastuste eest.Tegin toore sibula ja meega ja tõesti aitas juba paari päevaga, muidugi lisaks andsin ka Toclase ja tegin sinepivanne.
Aga tõesti igaüks teeb omamoodi ja mulle ka ei meeldi see,et tullakse ja hakatakse sõimama, sest mina ei küsinud kas nii on õige või teistmoodi!!!


aga päikest teile nendesse vihmastesse ilmadesse.
 
Sirli 31 29. november 2006, kl 11.35
Mina olen ka kuulnud ,et keedetakse ja siis mesi peale.
Ja kui eelnevat lugeda siis ütleks sellele meedikule, et kui sa aktsepteerid ainult seda mida sina õigeks pead siis on sul veel tõesti väga palju arenemisruumi:D
Sama käib naine 42 kohta. Ma ei õigusta kedagi aga miks hakata kohe teise soovitust maha tegema? Igaüks on leidnud endale sobivama varjandi ja las siis teema algataja ise otsustab milline ta lapsele rohkem meeldib ja sobib.
Tõesti oli paha lugeda, et keegi võtab õiguse teise soovitus maatasa teha.
 
imesta või vihasta... 29. november 2006, kl 12.09
Huvitav et igaüks kes küll peaks lugeda oskama siiski EI OSKA lugeda???

kus ütles meedik et KINDLASTI mingil tingimusel ei keedeta?
ta väitis et nn sigul+mesi köharohi, üldtuntud, arstide poolt heaks kiidetud variant on keetmata ja andis õpetuse kuidas teha, väites et TOORES ON MÕJUSAM

aga meie lahmiv naisterahvas kukkus sõimama, soovitas areneda jne jne


kui vanaema väitis et tema teeb ka nii nagu meedik soovitas...
sai ta vastuseks mida?
Üsna vihase solvunud reageeringu:

"jäta oma tunded enda teada,...Aga nii ka ei saa, et sina ütled ,et ainult nii tehakse ja nii ongi!!! ... Tahaks näha, milline laps on nõus sinu reptsepti järgi tehtud rohtu suu sisse võtma??"

Kui naine42 kirjutas MIKS ja KELLE SOOVITUSEL ja KUIDAS tema teeb siiski mainides et on kuulnud ka piim+keedusibul variandist aga põhjendades miks nemad seda ei kasuta ja et neile sobib toores, mis vastuseks?
Kas teema arutelu? Oh ei. Jälle vaid näägutused...

KUS MEEDIK ÜTLES ET EI TOHI KEETA? Ta SOOVITAS kuidas seda tavaliselt tehakse aga vastus
"kui sa aktsepteerid ainult seda mida sina õigeks pead siis on sul veel tõesti väga palju arenemisruumi:D"

Või kui naine42 vastas ülipõhjalikult siis
"miks hakata kohe teise soovitust maha tegema?...Tõesti oli paha lugeda, et keegi võtab õiguse teise soovitus maatasa teha"

Mina näen ülereageerimist ja vihast (lolli, vabandust), asjasse süvenemata vastuvaidlemist ja õigustamist vaid kirjades
Autor: isehakanud meedik???
Aeg: 11-27-06 20:52
Autor: to vanaema
Aeg: 11-28-06 21:00
Autor: to naine 42!
Aeg: 11-29-06 11:21
ja
Autor: Sirli 31
Aeg: 11-29-06 11:35
................

kahtle siiralt kas lapse kõha ravimisel neist nääklejatest abi oli ega imesta kui need kes nõu anda püüdsid seda enam ei tee

eriti kui meditsiini õppinud inimesel ja ka lasterikkal kogenud emal soovitatakse otsesõnu siit foorumist lahkuda sõnadega..."Tehke siis oma foorum kus ainult teie oskate nõu anda, teiste retseptid ei ole ju tõhusad ega kõlba kuhugile"


Mis on FOORUMI mõte?

Küsida nõu. saada erinevaid vastuseid: Vahetada muljeid ja kogemusi.

Seega peaks iga kasutaja just seda tegema. Vastama teemale ja avaldama arvamust. Mitte andma teistele vastajatele hinnanguid ega käskima neil mitte vastata.

Edu emadele.
_________________________________________________
Ah jaa, lisan oma pere kogemused köha ravis, võetud kasutusele ühest teisest foorumist, perekooli omast:


Kohaliku köhaabi:
LKöhaabi (mis ka imikule ok)

*Toa õhk peaks olema niiskem tavalisest. Kuna nohuga kaasneb sageli ka köha, eriti lastel, võiks proovida niiske auru sissehingamist ehk inhalatsiooni. Selleks sobib kasutada tavalist vett, aga tõhusam on aur raviteega; võib ka ravimtaimede ekstrakte vette tilgutada.

Pisut määrida?
Natuke midagi õhku?
-------
AUR eelkõige!
Vannituppa kuum vesi jooksma ja sinna nii 5 min hingama. ...võiks proovida niiske auru sissehingamist ehk inhalatsiooni. Selleks sobib kasutada tavalist vett, aga tõhusam on aur raviteega; võib ka ravimtaimede ekstrakte vette tilgutada. Väikelapsele võib auru teha vihmavarju all. Ettevaatust, et kuum anum ei oleks lapse käeulatuses! Lapse voodi kohale võib ehitada ka "telgi" panna lina üle voodi ja põrandale linaserv alla anuma aurava vedelikuga.

AURU TEGEMINE
st niiske auru sissehingamist ehk inhalatsioon

Selleks sobib kasutada tavalist vett, aga tõhusam on aur raviteega; võib ka ravimtaimede ekstrakte vette tilgutada.

1) Väikelapsele võib auru teha vihmavarju all. Ettevaatust, et kuum anum ei oleks lapse käeulatuses!
2) Lapse voodi kohale võib ehitada ka "telgi" - panna lina üle voodi ja põrandale linaserv alla anuma aurava vedelikuga. Sobib uneajal.
3) Magava lapse tuppa aurumasin tööle või matkapliidile vesi keema, või veekeedukann mis end välja ei lülita.
4) Lihtsaim viis- mine vannituppa, sule uks, hoia last süles, pane kuum vesi jooksma...olge ruumis u 5 minutit

----------------
*Kummeliaur teeb nina hästi lahti ja röga on siis kergem välja köhida. Tehakse kange kummelitee, pannakse laps kausi lähedale, hingatakse 7-10 minutut.
*Hea kurguravim on kartulikeeduaur, abi võib saada ka lihtsalt auru sissehingamisest.

- Hanerasv
Sulatada leegi kohal supilusika sees hanerasva kuubikud, kasta vatitups sularasvasse, määrida võimalikult kuuma rasvaga rindkere ja jalatallad, panna jalga villased sokid ja ümber rindkere villane riie. Hea kui teha õhtul ja jätta nii terveks uneajaks.

-Sooja kartulipüreed rindkerele. Hoida kuni jahtumiseni peal.


-Mentoolõliga niisutatud märg rätik ööseks radika või ahju peale annab leevendust.
-Tilgutada eukalüptiõli padjale või panna veevanni aurama.

IIsuurematele
+
- Tärpentinisalv
Määrida ööseks rindkere ja jalatallad tärpentinisalviga, villased sokid jalga ja villane riie ümber rindkere.

- Röga lahtistava toimega on mukaltiin (see on looduslik).
-Paiselehe tee aitab kroonilise köha puhul. Võtab köha jäägid ära.
-Sibulamahl meega (haki toores sibul, lisa mesi, lase mõned tunnid seista, võta vedelikku 4-5 spl päevas)
Sinepiplaastrid?
Teed?

Jalavannid?
- Sinepijalavannid.
Puistada kuuma vette sinepipulbrit ja hoiad jalgu 10 minutit seal sees. Pärast villased sokid jalga. Võib teha mitu korda päevas.

*Saialilletinktuur kurku pihustada või määrida. Või astelpaju-saialille.
*Ööseks meekompress ümber kaela.
*Külmetusest kipitavat kurku võib kuristada salvei-, teekummeli- või
teeleheteega. Neid teesid võib ka juua.
*Pärnaõie-, mustsõstra- ja vaarikavarretee. Külmetuse korral võib keeta ravitee mustsõstraokstest
või kuivatatud marjadest, samuti vaarikavartest pooleks kuivatatud
nurmenukuõitega.

Külmetushaiguste ärahoidmiseks on mõistlik süüa C-vitamiinirikast
sibulat ja küüslauku.
Väga hästi korvab C-vitamiini vaegust ka
kibuvitsamarjatee.

* Võta peotäis kuivatatud kibuvitsamarju ühe liitri
vee kohta. Purustatud marju keeda 5 minutit, purustamata marju 15
minutit, seejärel lase 8 10 tundi tõmmata nii tulevad marjadest välja
kõik organismi tugevdavad ained.
- Määrida rindkerele mett, panna peale kapsaleht(i), siduda kinni ja jätta ööseks.
-Taruvaigu lahus kurku pihustada või määrida.
- Sooja soolveega kuristamine. Väga ebameeldiv, aga samas äärmiselt tõhus.
-Saialilletinktuur lahjendada, kurku pihustada või määrida.

-Tõsisema angiini korral soolaheeringa kompress ümber kaela.
Lõigata heeringast filee, soojendada, panna ümber kaela, katta kilega ja siis paksema riidega. Sool tõmbab põletiku välja. Väga ebameeliv, aga samuti tõhus ja aitab siis kui muu ravi ei pruugi aidata.

Kasutada võib
apteekides müüdavaid köhamikstuure.

NB!!!!!!!!!!!!!!!! Kui köha muutub pehmeks, rögaseks, siis võib mikstuurid ära jätta, kuid soojendusi ja määrimisi tuleb edasi teha, kuni köha püsib.
 
Sibula söödik 29. jaanuar 2022, kl 21.07
E i oska midagi muud lisad kui olen koguaeg teinud sibul väikesteks tükkideks ja mesi tuleb vedelikku
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!