Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Väikelaps
3-aastane poisslaps ei räägi :(
 
puru 12. märts 2014, kl 09.48
Kas laps lasteaias käib? Võiks nõu pidada ka lasteaiaõpetajatega.
Ega laps ei puutu igapäevaselt kokku mõne teise keelega? Sel juhul läheb rääkimaõppimine natuke teisiti.
Minu meelest võib minna ka esimese ettejuhtuva logopeedi juurde - kui see mingil põhjusel ei sobi, võib ju teise otsida. Aga 4-aastastega logopeedid tegelevad juba kindlasti - kiirusta, oleks võinud juba natuke varemgi logopeedile minna.
 
egle 17. märts 2014, kl 11.32
suur äitäh teile kuid mul on selline mure ka veel et ma ise elan soomes ja ka mu laps on soome sisse kirjutatud kas ma siis saan minna eesti logopeedi juurde soomes ta käib mul eesti lasteaias.
minu j6ud hakkab lihtsalt otsa saama ma tean et ma pean kiiresti abi otsima kuid ma ei tea head logopeeti v6i neuroloogi äkki saate aidata kes on head
 
puru 18. märts 2014, kl 10.04
No selge, kui Soomes elate: lapsel lihtsalt läheb aega, et eesti ja soome keelt eristama hakata.
Mina esiteks ikkagi küsiksin lasteaiaõpetajatelt, kas nemad oskavad nõu anda logopeedi leidmisel. Kes teab, äkki Helsingis töötab ka eesti päritolu logopeede? Kui lasteaias keegi ei tea, siis äkki tasub küsida Eesti saatkonnast? Või on soomlastel mingid lastekaitse- või nõustamise asutused, kust saaks nõu küsida?
 
Egle 19. märts 2014, kl 10.55
Rääkisin kasvatajaga kuid temagi soovitas minna eesti seega tuleb reis ette võtta Eesti loodan et saan sealt abi
 
puru 20. märts 2014, kl 09.57
Vaata, üks logopeed nõustab ka Skype'i teel:
http://logopeed.onepagefree.com/index.php
 
Vaikus 27. märts 2014, kl 21.09
Mõni laps ongi selline, et ei vatra hommikust õhtuni. Kui midagi tarka öelda ei ole, siis ei ütlegi.
Samas, kui aru saadakse, mis soov tal on, siis ei olegi ju motvatsiooni päriselt sõnu ja lauseid moodustada.
 
Logopeed 14. august 2014, kl 19.39
jaah Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui kolmeseks saanud laps ei räägi, siis on igal j
> uhul põhjust muretseda. Asjatundja (logopeed , neu
> roloog , pediaater või kes iganes) on seda ala õpp
> inud oma ala spetsialist ja temaga konsulteerida t
> asub sellisel juhul küll.On ju väga hea kui saate
> sealt vastuse, et ei ole vaja muretseda, kuid kui
> asi on tõsisem, siis mida varem laps abi saab seda
> parem. Näiteks kauaks jäänud keelekida lõikus või
> b põhjustada valet hääldust jne. alustada tuleks
> perearstist. Põhjuseid on väga erinevaid kakskeeln
> e pere, sünnitrauma,kuulmisprobleemid, vähene suht
> lus jne.jne.
> Kui kolmene ei räägi, siis hiline
> nud kõne on see igal juhul Delfi foorum ei ole kin
> dlasti raviasutus nii , et konsulteeri ja aita oma
> last.

Rumal jutt topi suhu tagasi ole hea!
 
logopeedile 15. august 2014, kl 16.48
vaevalt sa oled logopeed, oma lapsega olen pidanud väga paljude logopeedidega suhtlema.tean seda probleemi ja tean ka seda , et sellega tuleb tegeleda.
jah tõesti võib-olla mõnel veab, laps hakkab järsku 3 aastaselt õieti ja ladusalt rääkima aga see on pigem erand ja olles ise see ema ja näinud palju neid emasid, kes selle probleemi ees seisavad, võin kindlalt öelda asjaga tuleb tegeleda.
Tallinnas nt. on eralogopeedi seanss alates 20 eurist ja seda aastaringselt iga nädalal. riigilt sa toetust ei saa ja raviasutuste logopeedid pikaajalist taastust ei tee ja logopeedilistesse lasteaedadesse on pikad järjekorrad ja kui laps jõuab kooliikka oled õnnelik, et leiad kooli, kus lapsel hea ja mille õpioskustega oled rahul. see on pikk ja vaevaline tee, mida ema peab läbima ja nalja siin pole küll mõtet teha.
Logopeed Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> jaah Kirjutas:
> --------------------------------
> -----------------------
> > Kui kolmeseks saanud
> laps ei räägi, siis on igal j
> > uhul põhjust mu
> retseda. Asjatundja (logopeed , neu
> > roloog ,
> pediaater või kes iganes) on seda ala õpp
> > inu
> d oma ala spetsialist ja temaga konsulteerida t
>
> > asub sellisel juhul küll.On ju väga hea kui saa
> te
> > sealt vastuse, et ei ole vaja muretseda,
> kuid kui
> > asi on tõsisem, siis mida varem lap
> s abi saab seda
> > parem. Näiteks kauaks jäänud
> keelekida lõikus või
> > b põhjustada valet hääl
> dust jne. alustada tuleks
> > perearstist. Põhj
> useid on väga erinevaid kakskeeln
> > e pere, sün
> nitrauma,kuulmisprobleemid, vähene suht
> > lus j
> ne.jne.
> > Kui kolmene ei räägi, siis hiline

> > > nud kõne on see igal juhul Delfi foorum ei ole
> kin
> > dlasti raviasutus nii , et konsulteeri j
> a aita oma
> > last.
>
> Rumal jutt topi suhu
> tagasi ole hea!
 
jana 13. oktoober 2014, kl 17.56
Minul sama probleem, 3. aastaseks saav laps ei räägi, vähemalt mitte nii nagu eakaaslased. Logopeedil käidud, kutsuti poole aasta pärast tagasi, autism ei ole.Laps näitab asju ja vahel ka nimetab neid õigesti, kasutab umbes 10 et üksiksõna. Mind tirib käest ja ütleb tule siia või seda tahab-kui midagi tahab. Neid sõnu mida nimetada ei oska ütleb oma keeles ära, uusi sõnu eriti kasutusele juurde ei võta.
 
võib ka nii olla 13. oktoober 2014, kl 18.54
Ei ole kogemust kõnehäiretega lapsega, minu laps hakkas väga hästi rääkima. Aga nägin kõrvalt ühte tuttavate last, kes hakkas väga hilja rääkima ja seal oli viga selles, et ema ei rääkinud oma lapsega. Ei seletanud ega õpetanud, ei lugenud raamatuid ette. Kui me kõrvalt hakkasime lapsega rääkima, et see on koer, see on kass, vanaema ka ette lugema, läks asi kiiresti paremaks.Lihtsalt ei tule selle peale, kui rumal võib mõni noor ema olla. Küsisime, miks ta seda ei teinud, siis ütles, et mis ma räägin, ta ei saa ju veel aru
 
ema 14. oktoober 2014, kl 18.01
Positel pidavadki see areng aeglasem olema. Minu poeg, kes hetkel 4,5a, selles vanuses ei tahtnud ka rääkida. Praegu, ei jõua teda ära kuulatagi. Vanem poeg hakkas aga veelgi hiljem korralikult rääkima, kõne muutus soravaks alles kooli minnes. Käib hetkel 6. klassis ja nagu normaalne laps ikka. Logopeed on suureks abiks. Soovitan pöörduda sinna.
 
hh 15. oktoober 2014, kl 11.24
Mitte, et kakskeelne areneb aeglasemalt, vaid kaks keelt korraga on suurem tükk ja selle nö seedimiseks läheb rohkem aega. Üldiselt hakkavad hiljem rääkima, aga siis juba kahes keeles.

Kõne arendamisel tuleb olla järjepidev ja lapsega igapäevaselt tegeleda. Logopeedilt küsida nõuandeid, milliseid harjutusi kodus teha. Lihtsalt oodata, ahh poisid hakkavadki hiljem rääkima, on laiskus.

Tänapäeva emad eriti ei viitsi oma lapsega rääkida. Arvutid, nutid ja muud tehnikaimed imevad ema tähelepanu. Ära sega, mis sa tahad, mine mängi üksi.
 
-------- 15. oktoober 2014, kl 11.32
Lapsega koos olles räägi ise nagu raadioreporter. Kirjelda ja kommenteeri tegevusi, mida teete nagu pimedale. Näiteks hommikul last riietades ära nohise vaikides, vaid räägi kaasa: püksid siuhti jalga, särk hopstpi selga, traksid klõpsti kinni.
 
kaire 07. september 2016, kl 09.35
Mul sündis ka poiss enneaegsena nüüd on juba kolmene ja ei räägi,teeb mähkmedega,kõnnib kikivarvul,sööb lusikaga aga vahel nägudega. Käib lasteaias. Logopeedi juures käis,logopeet ütles,et keelekida on nii nagu peab. Poiss räägib ainult emme,ai,aitäh ja ülejaanud on tita keel. Olen ka mures. Poiss pandi 2-3 a kokku. Ennem oli ainult 3a koos. Soovitati ka perearstiga rääkida. Liialt muretsemine pole üldse hea. Oleme tugevad kõik laabub
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!