Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Väikelaps
väike kaal
 
123 06. märts 2009, kl 10.05
Tere,eile käisin oma pojaga arstil kaalumas-mõõtmas,nimelt sai ta 1 aastaseks,kaaludes tegi arst-resident suured silmad ja väitis et aastane laps peaks rohkem kaaluma.Mu poja kaalus 8.888-kusjuures ei ole ta 2 kuud juurde üldse võtnud.Muidugi on ta väike ka pikkust on kõigest 73cm,aga ma toidan teda küll suht rammusalt-taluvõi pudrul,vahukoor kissellil jms,sest eks me kõik ju tahame et meie laps kasvaks pikaks ja kaaluks palju.Lähemal vaatlusel ei paista ta sugugi alakaaluline,vaid täiesti normaalne laps,.Tegelikult häiris mind hoopis ess et ta ütles et vaatame teda 2 kuud et kui ta juurde ei võta et siis saadetakse uuringutele-selle asemel et küsida ,kui pikad on vanemad ,või et kui aktiivne on laps ise ,hakatakse kohe kahtlustama ja vanemaid sokeerima-loomulikult lisan ma ju nüüd menüüsse veel rohkem võid ja veel rohkem koort,et siis kahe kuu päras tõestada et mu laps lihtsalt ongi väiksemat kasvu
 
kukimuki 06. märts 2009, kl 10.26
Nii väike laps peab kogu aeg juurde võtma, kas sa ise ei tundnud siis varem muret? Uuringud on väga kasulikud, saad teada mure põhjuse või vähemalt seda, et kõik on sisuliselt korras.

Alla 9 kilo ei ole mitte väikest kasvu laps, vaid ikka väga alakaaluline. Eriti kui pole 2 kuud üldse juurde võtnud.
 
123 06. märts 2009, kl 10.37
kui lapsel on midagi viga siis saaks sellest ju aru-käitumisest om loid jms kusjuures ta sööb ju normaalselt seda toitu mis me isegi
 
krista 06. märts 2009, kl 10.41
Uuringud ei ole ju midagi hullu, saad hoopis oma südamerahu tagasi!
Minu last on ka uuritud, kõik ok. Aastasena kaalus 7,4kg, pikkust oli 72cm.
Praegu 9 aastane, kaalub 19kg ja 140cm pikk.
 
pipp 06. märts 2009, kl 10.53
Pigem võiks menüüsse lisada siis rohkem liha, kui võid ja koort, kuigi need on ka omal kohal.Oluline on, et laps saaks rakuloomeks vajalikku valku. Minu laps ka väike ja praegune perearst ka koguaeg toonitab, et rohkem peaks sööma. Samas laps sööb ilusti, lihtsalt aktiivne, tütarlaps ja vanemad ka pisikesed(mõlemad oleme 165cm). Kusjuures aastaselt kaalus meie tips vähem, kui sinu aastane:D Ära muretse, vaata menüü pisut üle. Ja kui ka lähete uuringule, siis ongi hea, ellimineerib kahtlused.
 
Margit 06. märts 2009, kl 12.24
Poisslapse kohta pisike küll. Aga kuidas vanemate pikkused on? Kui vanemad ka väikest kasvu, ei saagi laps hiiglane olla.

Kahtlasem on see, et ta pole 2 kuud üldse kaalus juurde võtnud. Kuni aastani peab laps kasvõi natuke iga kuu ikka juurde võtma. Äkki on viga menüüs? Sööte äkki palju ebavajalikke ja rämpstoitu? Viinerid jm. taolised ei asenda liha. Liiga soolased ka. Tea, mina näiteks ei annaks üldse vahukoort kisselliga- pole see ju mingi eriline söök, see ei anna ju lapsele midagi vajalikku. Pigem kohupiim puuviljadega.
 
murakas 06. märts 2009, kl 13.36
Muidugi on seda lapse oleksust näha kas on miskit viga!mina 2 aastane tüdruk kaalub 11kg,ka arstid teevad suured silmad,aga laps on ise rõõmsameelne ja näha on et kõik on ok.Söögi isu on tüdrukul väga hea.
Mina igatahes ei muretse. Sündides kaalus 2500.
Ongi selline nunnu tüdrukuke;)
 
eden 06. märts 2009, kl 14.06
Minu poiss on aasta ja 1 kuu, ja kaalub 9kg. Pole ka viimaste kuudega eriti juurde võtnud. Arst ütleb küll et võiks natuke rohkem kaaluda, aga et kõik on siiski norm. 9kg ei ole alakaal. Pikkus on 75cm. Sündides oli ka väike. Sööb vähe, tihti võtab ühe ampsu ja siis lükkab lusika eemale. Ainult musta leiba läheb nagu muti auku. Meil on probleem vist hammaste tulekus, kui tulid esimesed silmahambad siis kadus isu, hetkel tulevad purihambad. Mina ei muretse sellepärast, küll ta ükskord sööma hakkab. Tean seda omast käest, sest olin ka väike laps ja sõin halvasti.
 
Hille 06. märts 2009, kl 16.43
või,vahukoor,koor ja pudrud ei ole nüüd küll tervislik lapsetoit!

Või,koor on puht rasv ja pudrud teevad üldse väikelapse
paksuks :( aga kasvamiseks ja arenemiseks vajab laps
valke(liha),süsivesikuid,vitamiine ja mineraalaineid.
nagu keegi juba eelpool sulle mainis kiselli asemel parem kohupiim puuviljadega.
kui sul on mõni raamat kodus uuri natuke seda toitumise asja!
peale 2 kuud ,kui midagi ei muutu tuleb minna kohe kindlasti uuringutele!
 
Margit 06. märts 2009, kl 17.08
Hillele: kindlasti peab 1 söögikord päevas olema puder. Manna on kõige väheväärtuslikum, kõik teised pudrud aga väga head. Vildakas arusaam, et puder teeb lapse paksuks.

Küsiksin teemaalgataja käest veel seda ka, et kui palju laps korraga ära sööb. Aastane laps sööb korraga ära umbes 200-250 g toitu+jook. 800-1000 g sööki peaks aastane ööpäevas ikka saama.
 
mismõttes 06. märts 2009, kl 17.34
to krista: 9 aastane ja 19 kg???? anna lapsele nüüd süüa kulla inimene
 
Kati 06. märts 2009, kl 18.28
Kui laps tunneb ebd hästi sellise kaalu ja pikkuse juures ja sööb normaalselt siis saada see arst-resident kuupeale- mingu õppigu veel.
Iga laps on individuaalne ja toonitan veelkord, et kui ta ise on rõõmsameelne ja aktiivne siis on kõik korras- kasvab hiljem järele.
Minu poeg kaalus aastasena 7kg ja hetkel 4 aastasena kaalub 13kg , igati normaalne , terve ja aktiivne lasteaia põnn. Sööb vähe, no ja mis siis ega ma teda sondiga nüüd sellepärast ka söötma ei hakka et pole arstidele sobivas norm. kaalus. Ära muretse!
 
Piiksu 06. märts 2009, kl 18.54
Minu 11,5 kuune poeg on 72 cm ja kaalub 9300. Eelmisel kahel kuul oli sama ja pole midagi hullu. Ise olen ka lühike (166) ja laps on parajalt saledake. Ega nad ei peagi siis ju pekised olema, kõik lapsed on erinevad. Mõned hakkavad alles hiljem rohkem sööma ja juurde võtma.
 
niinii 08. märts 2009, kl 16.44
Mu tuttava laps kaalus 11 kuuselt 17 kilo. See pole nali! Praegu 1,6 a. kaalus 23 kilo.
 
!!!!! 08. märts 2009, kl 17.33
Mul tytar nüüd4,6 ning17,8 ja 110.Väiksena ka mõni kuu üldse juurde ei võtnud,oli nagu kajakas sõi ning läks kakale-sõi muidugi vähekese aga rahmeldas koguaeg.mina küll ei muretseks,käige õues tihti ning peasi et laps rõõmus on.
 
a 09. märts 2009, kl 10.15
Mul laps oli aastaselt 10 kilo ja 2 aastaselt ikka 10 kilo(siia-sinna) arst ütles et mis teha ja vaatas naeratades mind. Emme-issi ka pisikesed ja ta ei leidnud et oleks midagi hullu. Lisaks veel, et laps kakab ka mul nagu loom, seega sööda palju tahad, mida rohkem annad seda rohkem s.....:)
 
Vabameelne. 10. märts 2009, kl 10.51
Mina olin 12 aastaselt 29 kilo täiesti normaalse toitumisega.

Minu laps saab aastaseks, ja kaalub kuskil 10 kilo, mida tänapäeva suuret laste kõrval vähe.
 
my 17. märts 2009, kl 10.42

Minu lapsed astaselt kaalusid aastaselt 8,5 (sündides 2600) ), 10 ( 3200) ja 11(3500) (poisid) kilo. Ükski arst ei teinud probleemi. Muide, kui laps hakkab käima, või üldse rohkem liikuma, siis kaalukasv aeglustubki, enedrgiat kulub rohkem. Ei ole vaja lapsi paksuks sööta, kõik ei ole hiiglased.
Uurida muidugi võid, saad hingerahu ja järgmisele "targale" uuringutilemused ette näidata.
 
123 18. märts 2009, kl 12.35
tänan kõiki kes püüdsid mind kuidagi lohutada,sellest oli abi
 
ki 18. märts 2009, kl 14.05
mu poiss oli aastasel 9 kilo ja 74 pikk ei tea miks su arst nii ütles, meil oli alates synnist kui ta kaalus 3400 , et kasvas esimene aasta täpselt nagu raamatus kirjas...
 
ki 18. märts 2009, kl 14.06
unustasin! Praegu kohe saab neljaseks ja 17,5 kilo ja 100 cm nii ,et kyll jõuab, poiss oli meil alguses väga halva söömaga ka
 
ema 18. märts 2009, kl 14.51
Minu laps on 4-aastane ja võttis aastaga juurde vaid ühe kilo ja kasvas ka vähevõitu. Lastearst ütles, et seda on vähe, kuid kuna laps rõõmus ja terane, siis me sellest numbrit ei teinud. Kaal kui selline ei näita veel midagi. Pigem olgu laps kõhnapoolne kui tõeliselt vanemate poolt ületoidetud trulla. Ära muretse. Kui pakutakse uuringuid, tee need ära, siis jääb Sul endal süda rahule.
 
Eeva 18. märts 2009, kl 16.22
Teemaalgatajale.

Kusjuures ei saa ise aru, et lapsel võiks midagi viga olla.
Meil oli täpselt sama asi. Tütar kaalus aastasena 8 kg.
Pidime hakkama kindlal kellajal teda toitma neli korda päevas. Ära jätma magusa ja magusad joogid. Laps hakkas juurde võtma igal kuul
300 g. Tal ei olnud mitte kunagi söögiisu. Ja asja korda saamiseks läks terve aasta.
Kehva söömise tagajärjel tekkis tal lehterribi. Ka tekkis samal ajal allergia.
Need jutud, et ei laps ennast nälga jäta, on täiesti jamad. Laps jätab ennast nälga, sest näljatunde võtavad kohukesed, mahlad jne ära.
Ta on praegu 7 a ja on ka praegu kõhn, aga ta sööb vähemasti normaalselt ja pole vastikust söömise suhtes.
Sinul soovitan seda toiduasja väga tõsiselt võtta.
 
soni 18. märts 2009, kl 22.48
To Eeva - sain Su jutust nii aru, et kogu trikitamise juures on laps nüüd 6 a hiljem ikka kõhn, niiet milless point?
Mul endal on ka väikese kaaluga laps. Tüdruk, sündis 2,6 kg; praegu on 1a 5 k ja kusagil 9,3 kg. Laps on väga liikuv ja rõõmus.
Mina lihtsalt niisama oma lapsele mingeid uuringuid ei laseks teha, sest üldiselt teevad need rohkem või vähem lapsele ikkagi haiget. Kui ise ka millegi pärast mures oled, ainult siis lase uurida.
 
K 19. märts 2009, kl 14.45
Sündides oli meie tüdruk 2600 g ja 47 cm, aastaseks saades oli ta 9800 g ja 83 cm. Peale seda hakkas kaalu väga nigelalt juurde tulema. Nüüd 4,9 aastane ja kaalub 14-15 kg.
 
Eeva 20. märts 2009, kl 09.33
To soni.
Jah, ta on kõhn. Tüdruk on praegu 7 a ja kaalub 20 kg. See on päris normaalne kaal.
Jutu mõte aga oli selles, et aastasena ta üldse ei tahtnud süüa, mitte kunagi. Ja ma kuulasin noore naiivse emmena ikka neid jutte, et ega laps ennast nälga jäta ja küll ta sööb, kui kõht tühjaks läheb. Ise olin lihtsalt rumal - laps ühtegi korralikku toitu ei söönud ja siis mõtlesin, no võtku siis vähemalt kohukestki vms. Ja see ajaski asja hulluks.

Ma arvan, et ma sain veel õigel ajal oma vigadele lõpu tehtud, /praegu sööb mu tütar väga kenasti, täitsa palju kohe, tal on ka muidugi väga kiire ainevahetus, nii et priskeks ta vaevalt kunagi läheb/ tänu arsti tähelepanekule ja soovitustele, seega soovitan siiralt teistel emadel ka laste toitumist väga tõsiselt jälgida.
 
ema Eevale 24. märts 2009, kl 15.33
Ei söö mu laps kohukesi ega joo magusat mahla, komme ei taha üldse ( kui, siis vahel harva Pilvekese batoonikest ), aga ei söö ikka . Vägisi teda toitma ei hakka ( minuga tehti nii lasteaias ja see emotsioon on mulsiiani meeles )
 
Piiksu 25. märts 2009, kl 10.51
No muidugi ei taha laps normaalset toitu süüa, kui talle magusaid jooke ja maiustusi pakutakse. Ta saab neist "söönuks" ju. Kui seda saasta sisse ei sööda, küll siis mõne ampsu normaalset toitu ikka sööb. Ja kui rohkem ei taha, pole sundida vaja.
Mäletan, et kui olin umbes kuuene, jooksin hommikust õhtuni teistega õues ringi ja toas käisin vaid vett joomas ja pissil. Õhtul üks võileib ja magama. Olin normaalses kaalus ja nälga ei olnud. Ju siis lihtsalt polnud vaja. Hiljem hakkasin tihemini sööma aga mitte sunniviisiliselt.
 
:D 17. aprill 2009, kl 18.10
mina laps oli kolme kuuselt 8,5 kg :D nüüd ta 4 a ja kaalub 22.
ja sinu laps ei ole ju ometi alakaaluline, igal lapsel oma kaal :)
 
nul 20. aprill 2009, kl 09.47
Minu laps oli aastaselt 8kg ja 72cm. Magusat ei söö, mahlasid ei joo. Sööb iga söögikorraga kuskil 250g. Füüsiliselt ka kõik korras, uuritud-puuritud. Lihtsalt kiire ainevahetusega :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!