Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Väikelaps
väike kaal
 
j 22. aprill 2009, kl 20.49
Minu tüdruk oli aastaselt 77cm ja 8,2 kg. Sööb 5-6 korda päevas, isu on hea, 2 toidukorda päevas on puder, 1 kord ühepajatoit või supp ja üks kord kas mõni piimatoode või puuvili. Ülejääud korrad see, mis just juhtub. Arst ei näinud küll mitte mingit probleemi. Maiustusi ja mahlu ei saa.
 
meta 05. mai 2009, kl 15.54
ise 2 väikelapse ema ja see kaaluprobleem pole ka meie perest mööda läinud
vanem poja oli aastaselt 9.27 ja pikkust 80 cm. nüüd 2 aastaselt 12.3 ja 88 cm. ma mäletan, et aastaselt olin ka hirmus närvis, õnneks on meil rahulik perearst, kes lihtsalt ütles, vaatame edasi. söömise koha pealt on ta lihtsalt nadi, ei taha ja kõik, sundima ma teda ei hakka. seda ei soovitata, olen tutkinud neid ingliskeelseid pere ja pediaatrafoorumeid, spetsialistid vägisi toitmist ei soovita. ennast lapsena sunniti sööma kõik toit ära, senini ülekaalulisusega võitlen.
üldiselt teen mina nii, et hommikul puder , lõunal liha ja kartul või köögivili, õhtul siis vaba teema , kas kohupiim või võileib või puuvili. lisaks ka vahepalasid.hoolimata madalast kaalust lapsele komme ei taha anda, hammaste pärast ja selle pärast ka, et siis pärast ei söö, pugib oma kalorid täis ja kõik. aga kokkuvõtteks võin öelda, et mu vanem poeg on nii aktiivne ja kiire laps, jookseb ja hüppab ja kogu toidu lihtsalt kakib välja. kus see kaal siis peakski tulema.
noorem poeg on aga ehtne mina, muudkui pgib ja pugib, 7 kuusena on ta rinnapiima ja lisatoidu peal ja kaalub 8.5 kilo ja 68 cm pikk.minusse
 
kurb 09. mai 2009, kl 19.01
no nii.... kordki minu teema.alustuseks vast ehk niipalju, et lapsed on kõik väga erinevad ja meedikute standard on poole aastaselt 2xsünnikaal ja aastaselt 3x sünnikaal...vat siis on nad lapse lahterdanud normaalseks...mis igati tunduka ka jube mõistlik. mul on teile tuua 2 võrdlust oma 5 lapse kohta. 4laps sündis ajalisena ja sünni kaal oli 2.340 kg ja 47cm pikk aastaselt kaalus ta 7.500kg ja pikkust oli 70 cm. igati normis oli ta koguaeg oli ehk pisut pisem, sõi hästi ja oli muidu selline asjataja laps. nüüd om mees 17 ja 170 cm pikk. samas 5 laps sündis ajalisena 3.670kg ja oli 51 cm...kõige raskem ja pikem oma sünninumbritega ja oli ka kõige pikemalt rinnapiimal....10 elukuuni. kasvu ja kaalukõver oli normaalne kuni 4 elukuuni ja siis pidurdus see aastaks. aasta 2 kuuselt kaalus mu mees 6.100 ja oli 64 cm pikk, kohutavalt hea isuga ja ülimalt aktiivne....mure oli vastr selles, et laps ei kasvanud ja kaalu polnud. ise olen 153cm ja mees on 186 cm. nüüd saab see mees 4 aastaseks ja kaalub 24 kg ja on 100cm pikk. mis vahepeal juhtus....kes tahab saab teada... aga, et mingeid võrdlusi reegliteks teha on ka ülim lollus...ja veel tõsine haigus ei pea alati avalduma loiduses ja muus negatiivses. kõik siin ilmas on suhteline ja omamoodi. enne pole mõtet ärrituda kui miski pole selge. edu teile sellel raskel teel. kaitske ja hoidke neid, sest elu on habras.
 
ema 09. mai 2009, kl 20.48
kahtlane värk,9 aastane ja 19kilo.Mul poiss 7 aastane 134cm pikk ja
27 kilo, sügisel läheb kooli.
 
3 lapse ema 20. mai 2009, kl 19.56
minu lapsed on sündides olnud kõik 4kilosed, aastaselt kaalunud u 9,6 kilo, pikkust 75. saanud rinda kaua. ühel lapsel avastati 1,3aastaselt aga kaasasündinud südamerike, oli küll hästi aktiivne (5 kuuselt juba jalgel seisis), aga söögiisu polnud eriti, samuti polnud südamekahinaid. rike tehti korda, hakkas kohe juurde võtma, kuuga kilo kohe. seega uuringuid ei tohiks karta.
 
naine 21. mai 2009, kl 08.55
minu poja oli ka väike ja kleenuke pisikesena.nüüdseks on ta 13 ja on oma klassis üks pikematest.
 
Ema 04. mai 2016, kl 17.39
Mul on ka mure.
Nimelt mu 13aastane tütar kaalub 25kg.
Kuigi ma kaalusin ka umbes tema vanuselt sama palju aga ma ei tea kas see on norm.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!