Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Väikelaps
ussirohi wermox arsti loata?
 
laura 17. juuli 2009, kl 22.37
kas keegi oskab öelda - kas retseptirohtu wermoxit võib anda ka juhul kui arst pole lapsel usse diagnoosinud? mina aga kahtlustan, et need võivad lapsel olla, laps on vanavanematega maal, seal jahikoerad, ei ole kõige puhtam, kardan, et saab sealt ussid. kuna mul on eelmisest korrast wermoxit üle, siis teeksin tal ühe kuuri. või pole see mõistlik tegu? peaks ikka proovid andma?(olen aga kuulnud, et ussimunad ei pruugi jääda proovi sisse).
 
jp 17. juuli 2009, kl 23.05
ega see proov muud ei näita jah kui neid ussi mune
kui kahtlustad siis anda võid ikka, aga vaasta õiged annused peaks ka infolehel kirjas olema.



ja ega see ümbruse puhtus alati ka ei loe, võib olla ka nii, et on piinlik puhtus ja lastel ikka need nugilised
 
jah 18. juuli 2009, kl 06.12
mul ka jäi kevadel üle ja olengi nüüd jälginud, et ega lastel neid jälle pole, seni õnneks pole, kuid kui peaksid tekkima, ongi hea kohe võtta ja anda,
võid anda küll, aga enne veendu, et ikka on ussid, niisama pole mõtet anda.
tegelt peaksid ju kõik pereliikmed võtma, aga no meil kellelgi teisel kevadel ei olnud, ei suurematel lastel ega täiskasvanuil (ilmselt seetõttu, et sõime küüslauku, see pidi ka neid hävitama, naaskelsdabad aga armastavad just magusat ja piimast keskkonda)
meie pole kunagi proove andnud, see on ju näha, kas laps kratsib öösiti peput või siis on potis kaka sees ussikesi näha
 
!!!!! 18. juuli 2009, kl 11.58
ära ilma asjata ikka anna-laps kaebab kõhuvalu ning kindlasti pepuauk sügeleb ning on punane.Kuivatatud kõrvitsaseemned sobivad profülaktikaks ka,tablett on ikka keemia ning seda ikka siis kui kindel oled ussides.
 
laura 18. juuli 2009, kl 21.32
arvate nii, et pigem mitte? mul selles asi, et tütrel kunagi olid, lasteaiast sai, tal polnud mitte ühtegi tunnust - kuni ühel ööl lihtsalt vaatasin, ja see oli kole vaatepilt...ussid siblasid maruliselt, uhh.
 
jah 18. juuli 2009, kl 22.37
mitte just nii, et pigem mitte, aga kas praeguse seisuga midagi näha ei ole, mingeid sümptomeid?
laps loid, pahur, tusane, tujukas või siis otseseid tunnuseid:sügelust, ussikesi...?
vaata praegu ka nüüd öösel järgi, kui laps magab, võta siis, kui laps on mõned tunnid juba maganud, püksid ära lapsel (läbi lapse une) ja vaata, kas on pepuaugu ümber mõni "valge niidiotsake" vingerdamas, kui üks või mõni on, võid kohe rohtu hommikul anda.
 
m 18. juuli 2009, kl 22.47
ja kuidas oleks võimalik koolilapsel usse diagnoosida, söögiisu kehv ja pärast sööki korraks läheb süda pahaks ja kõht valutab. Ei saa ju minna vetsu passima ja polegi ju midagi passida kui kõik potist kohe alla läheb. Muidugi poiste asi, ei viitsita igakord korralikult käsi pesta ja pole ime kui ussidki võivad olla.
 
no aga 18. juuli 2009, kl 22.54
kui on vesiklosett, siis saaks ju näha potist, kui aga kuivkäimla, siis tõesti raske, aga koolilaps saab ju öelda, kas tal pepuaugu ümbrus sügeleb või kui kratsima kipub,
pealegi, häda ei anna häbeneda, võib ema ju ka koolilapsel öösel vaadata (ehk ei saa laps arugi:P, sry, ei taha kohatut nalja teha, aga mingi lahenduse peab ju leidma)
alati ei pruugi kõhuvalu ja kehv söögiisu usse tähendada, aga muidugi kahtlusi võib olla
 
b 19. juuli 2009, kl 13.22
no võiks ikka igaks juhuks anda see sisse,ega midagi hullu ei tee see
 
b 19. juuli 2009, kl 13.22
no võiks ikka igaks juhuks anda see sisse,ega midagi hullu ei tee see
 
Kass 21. juuli 2009, kl 14.41
Meil peres 3 täiskasvanut, õues käiv suur koer ja 2 kassi. Profülaktikat võib vermoxiga teha 1-2 korda aastas. 2 a lapsele samuti. Halba ei tee ju. Endal pole kunagi olnud usse, aga vat oskan neid ka mitte tahta, seega 1-2 korda aastas profülaktikat ja elu muretu.
 
tiia 23. juuli 2009, kl 15.57
Võib küll Vermoxit ilma arsti loata anda. Kui olnud kokkupuudet loomadega, siis kas või profülaktiliselt u.1-2 x aastas
 
!:d 24. juuli 2009, kl 22.20
aga k kui nakatud peale neid andmisi,mis siis teha??
 
!:d -le 26. juuli 2009, kl 13.19
Kui nakatud peale neid andmisi, eks siis annad jälle ühe tableti.
Muidugi võid ka nii mõelda, et võib-olla 5 aasta pärast nakatun, ma parem praegu ei võta seda rohtu , eks siis kuskil viie aasta pärast võtan tableti ja hävitan ka praegu olevad võimalikud ussikesed...
Ei saa ju elada mõttega, et äkki kuskil tulevikus toimub millessegi mingi nakatumine...
 
teemaalgataja 31. juuli 2009, kl 17.03
tänan kõiki - ma just sellist vastust tahtsingi, et jah, võib, kasvõi profülaktika mõttes. ilusat suvejätku!
 
ei soovita 02. august 2009, kl 18.22
anda profülaktikaks vermoxi..anna kui oled kindel , et ON ussid!
vermox tapab koos ussidega ka normaalse mikrofloora soolestikus.
 
juuli 02. jaanuar 2015, kl 01.53
Usse ei ole muide kunagi väljaheites näha.
Peale nende väikeste musta peadega tegelaste. Lisaks on erinevaid usse nii palju ja nende mune on ka laborites raske avastada. Pärnus o tervistav stuudio ja seal tehakse parasiite kindlaks hoopis syljeproovi kaudu. Proov saadetakse Sankt Peterburgi ja vastuse saab ca 1 kuu jooksul. Minul avastati solkmed( ascarid ).
Kuid ennem seda mulle perearst ussirohtu vermoxit ei kirjutanud. Arvas et profilaktikaks ei ole vajadust. Kuid sain need siiski. Soime kogu perega. Udun et ussid on organismis kordades hullemad tegelased kui vermox!!!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!