Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Väikelaps
lapsel pissu punane
 
nipi 23. november 2009, kl 09.27
Kui lapsel pissu punane, kas annab koduselt midagi ette võtta või peaks kohe arsti juurde minema. Ei teagi millest see tingitud on, varem sellist asja pole olnud.
 
ema 23. november 2009, kl 09.51
Kõigepealt lase silme eest läbi lapse menüü.Kas ta pole söönud või joonud midagi mis pissile värvi teevad- peet,aroonia,sõstrad jne.Tavaliselt kui on veri pissus siis on need eraldi sellised väiksed vereliblekesed,lase pissida purki ja vaata vastu valgust kui piss on sogane ja seal hõljuvad mingid libled siis konsulteeri arstiga.
 
ema 23. november 2009, kl 09.53
Ja veel paljud poemahlad ja siirupid on värvaineid täis ja need ka võivad uriini värvust muuta.Oma lapsel läks nn lastemahlast piss lihtsalt sogaseks.
 
cc 23. november 2009, kl 10.47
saan aru, et piss pole punane, vaid pissu. heaks koduseks vahendiks selle vastu on tärklis. tupsuta tärklist punase koha peale, vajadusel korda. olen oma lapse punast peput/pissut ikka tärklisega "ravinud".
 
Margit 23. november 2009, kl 14.09
Samad ravimid, mida kasutatakse kui pepu punane. Tsingiga salv Weleda oma ja olen kasutanud ka Sudocrem-i. Mõlemad on aidanud.
 
l 23. november 2009, kl 17.35
rääkige siis ikka täiskasvanute keeles, et aru saaks, mis see parajasti punane on.
 
n 23. november 2009, kl 20.03
Jah, ühinen viimasega, mis see pissu veel on?
 
nii 23. november 2009, kl 20.33
mina saan aru nii,et tussu on see koht kust pissitakse.pissu e.piss peaks siis uriin olema.teemaalgataja,kas sain õigesti aru?
sinu jutust ei saa aru jah mis punane,kas koht või vedelik.
 
... 23. november 2009, kl 21.15
ehk aitab igaõhtune sooja veega pesemine ja kummeliteega loputamine.
 
emme 24. november 2009, kl 03.58
minu lapsel oli ka pissu punane..aitas lastekreemiga kreemitamine ja iga õhtune pesemine...punaseks läks ta see pärast et ei saanud lapse pissut iga õhtu pesta, kui uuesti hakkasime iga õhtu pesema oli ka punetus ja valu kadunud :)
las jookseb ilma pesuta ringi, või siis aluspüksid olgu sellised nagu vanasti olid, puuvillased mitte nagu praegu - sünteetilised
 
nii 24. november 2009, kl 06.18
ikka ei saa aru,miks nimetatakse kohta,millest pissitakse-pissu?ja mis selle vedeliku nimi,mis sellest pissust tuleb?
 
a 24. november 2009, kl 12.08
Tere Nipi
Kui laps pole tõesti näiteks peeti eile söönud.See võiv pissuj ja kaka tõesti punakaks teha,aga mitte mitmeks päevaks.Siis kohe arstile ja vaja teha pissuproov.Tegemist võib olla põie või neeruvaagna põletikuga.Ei soovita hakata ise omalkäel eriti ravima hakata.Seda ravitakse ikka ab-ga.
 
m 24. november 2009, kl 12.12
ütle otse ,et tü.ra on punane
 
????? 24. november 2009, kl 12.24
tõesõna, ega täpselt aru ei saa, mis asi see punane on. kirjutage ikka normaalsete sõnadega, seda sõna võib ju kaksipidi mõelda. lapse kohta ju võib öelda küll, kas hargivahe või uriin, näiteks jne.
 
kai 24. november 2009, kl 13.34
on ju kaks erinevat kas piss või pissu. Piss-uriin, pissu-suguelundid.
 
b 24. november 2009, kl 13.37
siin on pissu all ikka suguelundit mõeldud. nõme on lapse suguelundi kohta tussu öelda.
 
nii 24. november 2009, kl 14.05
b-le.
Meie 4 ja poole aastasel tüdrukul on küll tussu.Midagi nõmedat selles ei näe.
 
ema 24. november 2009, kl 16.12
muidugi tussu. poistel noku ja tüdrukutel tussu. mis ma siis peaksin rääkima väikesele tütrele vagiinast ja tupest ve??? pissu palju rumalam, ega see kehaosa kogu aeg uriiniga koos pole...
 
t 24. november 2009, kl 17.30
suguelundite kohta pissu öelda on ikka veel 100x nõmedam. eriti veel täiskasvanute seltskonnas
 
lihtne ja loogiline 24. november 2009, kl 20.34
Mingi uduse pissu asemel kasutaks küll sellist üheseltmõistetavat sõna nagu jalgevahe- selge, konkreetne, ja mis ka tähtis- ei kõla halvasti.
 
iik 24. november 2009, kl 20.50
jumal küll, kanad, lähete sellise asja peale vaidlema. see, kuidas keegi oma lapse suguelundit nimetab, on puhtalt tema asi.
 
k 24. november 2009, kl 22.52
kui küsitakse nõu ja teised aru ei saa, millest räägitakse, siis ei ole ju ainult tema asi
 
e 25. november 2009, kl 10.24
Inimesed miks norite? Mina saan aru et lapse pissu-piss-uriin-@!#$ jne. on punane ja see on väga tõsine asi. Mina ütlen ka oma lapsele pissu,pissupott. Mis seal siis naljakat on???? Kui jutt pissust miks te räägite ja mõni veel väga inetult suguelunditest.Üks räägib aiast ja teine aia august!!!!!!!!!
 
ka emme 25. november 2009, kl 10.59
On pissu ja on pissi-igaühe oma asi kuidas mõistab:)
Meil on ka pissu suguelund ja see mis sealt tuleb on pissi.
 
nii 25. november 2009, kl 11.23
kahjuks teemaalgataja nipi pole üldse sõna võtnud(peale esimest korda),et ikkagi arusaamatu mis seal punane on.aga mul juba suva.
 
eh? 26. november 2009, kl 15.56
Ja kui laps ükspäev osutab teie rindadele ja küsib mis need on siis ütlete tissu või??Ja lapsed siis kakuvad ka või?Katsuks ikka asju nimetada nende õigete nimedega;)
 
ema 27. november 2009, kl 10.59
aga miks rääkida pudi keeles? lapsele alguset peale seletada, seal all on tupp loomulik asi, mis sündides juba olemas. Tupp, ei midagi roppu ega valesti mõistetavat?
 
viimasele emale. 01. detsember 2009, kl 14.30
Sina ütlesid siis lapsele ,et tal on tupp seal all ainult...?
Siin ei seletata lastele ju nende sisemistest suguelunditest vaid välimistest ja ka üksnes sellest piirkonnast.Täpsustustesse laskumata.lapsed ise küsivad kui täpsemalt huvitama hakkab,kas on tupp vöi toru vm.
 
ja 01. detsember 2009, kl 14.34
Ja seleta siis lapsele,et noal on ka tupp ja sinna sisse käib nuga. ja vaata ,et su last siis huvitama ei hakka,mis muude tuppede sisse käib..:s
 
eh 04. detsember 2009, kl 12.24
imelikud naised. Teemast mööda oma joru ajama ...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!