Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Väikelaps
vanalt laps lasteaeda ?
 
heili 09. detsember 2009, kl 14.20
Minu tekkis lapse isaga ( oleme lahus ) tüli teemal,et millal siis laps lasteaeda panna. Laps on hetkel 1,9 aastane ja kui vaja saaks suht kiirelt ta lasteada , kuid mina olen selle vastu. Arvan,et ta on ikka veel liiga pisike selleks et hommikul umbes kuuest ajada ta ülesse ja siis õhtul kuuenit eda lasteaias hoida. Elame linnast väljas ja minul autot ei ole ja seega see kodus äramisest kuni lasteaeda jõudmiseni võtab ikka mitu head tundi aega. Praegu on laps harjunud õhtul 22 magama minema ja hommikul 10 tõusma, mul ei ole lihtsalt südant et ajada teda nii vara ülesse. Teine teema on muidugi see teiste lastega koos olemine, ta on väga seltsin ja suhtleb alati kõigiga ja võõrastamisega probleeme ei ole,et suhtemise mõttes oleks küll hea kui ta seal oleks. Teine võmalus et sügisel panna kuid siis ta 2,6 aastane . . . no minua rust siiski pisike, ise tahask panna ta 3,6 aastaselt siis järgmine sügis lasteada.
Lapse isa on aga väga vastu ja käsib ta hiljemalt see sügis panna lasteada :S Tööd mul ei ole,seda hakkan otsima kui lasteada minek kindel. Ühesõnaga mida arvate teie sellest teemast?
 
ˇh 09. detsember 2009, kl 14.29
ikka üle 3 aastase paneks. laps tervem ja närvisüsteem korras!samas jälle, on sul materiaalselt võimalik kodus olla? äkki mees ei taha üksinda last ülal pidada?
 
K 09. detsember 2009, kl 14.29
Meil läks laps lasteaeda 2,3 a.vanuselt (septembris). Minu arust oli isegi siis natuke vara, aga kahjuks´ei olnud võimalik enam ühte aastat endal kodus olla.
Kui endal võimalik lapsega kodus olla, siis mina küll oleks.
 
heili 09. detsember 2009, kl 14.40
mul tegelikult oleks rahaliselt võimalik kodus olla. loomulikult oleks raha vaja , kuid saame hakkama küll..kõhud täis ja uued ilusad riided seljas seega on mulle olulisem lapse heaolu. Ta on ju ainult kord elus nii pisike ja siis peaks teda ju rohkem ikka hoidma. nagunii läheb varsti lasteaeda ja siis edasi kooli aga milleks seda kõikke nii varajaks nihutada kui on võimalus kodus olla.
 
! 09. detsember 2009, kl 14.52
normaalne 3.selt aga mina panin ise 4a.(sain kodus olla)
 
meta 09. detsember 2009, kl 15.09
pane laps siis lasteaeda kui su süda selleks loa annab
muidugi kui tööl hakkad käima, siis varem
 
test 09. detsember 2009, kl 18.51
lilianlylee@gmail.com
 
marism 09. detsember 2009, kl 22.21
minul läheb 3 , 3 aastaselt lasteaeda..
 
Mara 10. detsember 2009, kl 10.25
Laps, kes on seltsiv ja õpihimuline, võidab lasteaias käimisest väga palju. Lasteaiaküpse lapse areng lasteaias on vägagi silmatorkav juba kuu ajaga. Paraku see küpsus ei ole üks-ühele vanusega määratav, loevad ka muud asjad.
Esimesel aastal on parim, kui laps ei pea olema lasteaias maksimaalset aega. See on kohe alguses lihtsalt liiga traumeeriv. Ideaalne oleks ta viia hommikusöögi ajaks ning tuua ära peale oodet, saab mängida, puhata, õppida.. aga tegeleda ka kodus omaette isiklike mänguasjade, raamatute ja emme-issiga. ning lisaks võimaldada vabasid päevi ka nädala sees. Esimesel aastal haigestuvad lapsed ka rohkem, seda enam, kui päevad pikad ja puhata ei saa. Seega peaks sinu otsitav töö olema maksimaalselt paindlik.

Mulle tundub, et asi ei ole üldse lapses ega tema valmisolekus lasteaeda minna, vaid teil on peres, sinu ja mehe vahel mingid muud probleemid, mis klaarimata. Raha, töötamine, panus pereelusse, lapse kasvatusküsimused vms. Sellest ka ultimaatum, et hiljemalt sügisest PEAB laps lasteaeda minema.
Sinul oleks vaja igal juhul luua võimalused liigelda iseseisvalt. Valige lasteaed vahetult kodu juurde või olgu sul auto millega muretult liikuma saaksid. Laps võib päeval haigestuda, lisaks on kell 7-18 lasteaias olemine ikkagi lapsele liig. Kas sina või su mees tahaksite või jaksaksite püsivalt 13-tunniseid tööpäevi teha ??
 
muri 10. detsember 2009, kl 11.16
Kolmeselt hakkab laps juba endast küllaldaselt aru saama ja ta huvi pöördub teiste suunas. Seega öeldakse, et kolmeselt on kõige parem aeg laps lasteaeda panna. :) Samas on kõik lapsed erinevad. Kui sa arvad, et on liiga vara, küllap siis on liiga vara. :)
(Ja mina olen ka nõus, laps tõesti veel liiga pisike. :) Eriti kui võimalusi on kodus olla. Laps on vanemana enesekindlam ka ja ei karda enam niipalju, seega tuleb üleelamisi vähem.)
 
õ 10. detsember 2009, kl 11.44
alla kolmesel pole lasteaiast midagi peale haiguste kasulikku saada.
 
ema 10. detsember 2009, kl 16.19
minu laps on 3.4 peale ja käink aah lasteaias
 
ema 10. detsember 2009, kl 16.19
minu laps on 3.4 peale ja käink aah lasteaias
 
ka üks emme 10. detsember 2009, kl 17.47
minu laps ka 3.4 ja 1nädal lasteaias 2nädal kodus (haige jälle)ma olen sellest nii kõrini:))
 
väikese pojaga 10. detsember 2009, kl 23.24
Mees käsib? Pikalt ja pidevalt saada!!! Pigem tundub jah, et mees tahab hoopis, et sa tööle läheks ja tema enam nii palju toetama ei peaks. Kui sa mehest just ei sõltu ja rahadega ise hakkama saad, ära vii last lasteaeda. Mina panen 2,6 aastaselt, sest pean tööle minema.
 
Mh 11. detsember 2009, kl 00.14
Võibolla su mees ei taha sulle öelda, et tal on ka rahadega raske ning lapse lasteaed surumise taga on ikkagi majanduslikud põhjused. Väga paljud lapsevanemad peavad juba ka enne lapse 2 aastaseks saamist tööle minema sest lihtsalt ei ole võimalik vaid mehe rahakoti peal elada, kui sul aga see võimalus on ning mees sellega lepib talita oma südametunnistuse järgi. Arvestama pead aga sellega, et ükskõik millal lapse aeda paned siis esimene aasta on laps vägapalju haige. Kui otsustad 3 aastaselt panna ja kohe tööle minna võib uus tööandja päris pahane olla kui sa rohkem kodus ja peab nagunii asendaja võtma. Seega soovitaks ikkagi last harjutama hakata ja ise tööd otsima hakata vaikselt või kui vaja siis võtta enne mingeid koolitusi et oma konkurentsivõimet parandada. Väike laps ja töökoha kaugus kodust just kasuks ei tule kui ei ole jut oma ala tippspetsilist, seega võib tööle saamine võtta pikka aega ja siis juba ka laps parajas vanuses.
 
sandra 11. detsember 2009, kl 00.29
meil laps praegu 1,3a-ne. Aasta alguses lõppeb mu emapalk. Tahaks ka lapsega pikemalt kodus olla aga mees tahab, et siis kohe peale emapalga lõppu tööle läheksin. Ta ei suutvat peret ülal pidada ja vahel tekib ka tunne, et ta ei tahagi seda. Lapse sünnist siiani olen mina oma emapalgast lapsele kõik vajaliku ostnud ja ära toitnud terve pere(ühesõnaga kõik tarviliku poekraami osatan mina). Mees maksab oma laenud ja maksud. Mees võiks ka meie heaks end ohverdad. Ja siis räägitakse, et mees kui perepea peab oma peret ülal. Mind ja mu last küll ülal pole peetud. Mul ei oleks tööle minemise vastu midagi. Mitte, et oleksin laisk vaid laps lihtsalt kannatab kõige rohkem selle all kui ma peaksin ta peagi lasteaeda panema. Ega see orjapõlv ei lõppe enne kui laps pensile jääb(lasteaed, kool, töö kuni pensieani), lapsel nagu lapsepõlve polegi. Siis jääb ka kogu vastutus minule, kuidas laps lasteaeda ja lasteaiast koju saab (väike lasteaed meil oma külas olemas).Lube mul pole ja tööle minnes pean bussi peale kiirustama. Jooksen ennast segaseks. Mehe töögraafik ei võimaldavat seda aga minu oma PEAB võimaldama. Tal paistab savi olevat kuidas see lasteaia värk ja minu töö toimima hakkab.
 
Valleene 11. detsember 2009, kl 09.07
Viisin lapse lasteaeda, kui ta oli 2,3 (sel sügisel). Ise veel palgalisele tööle pole läinud, küll aga tegutsen seltsis, mis on ju tasuta töö.
Laps on kohanenud hästi-on 9-16, sööb ja magab paremini, kui kodus.
Nii et-palju oleneb lapse iseloomust, teme seltsivusest ja milliseks ta on kasvatatud.
 
sah 11. detsember 2009, kl 13.12
Praegu veel tõesti liiga pisike. Ja kui on võimalus emaga kodus olla, siis tuleks seda lapsele ikka võimalikult kaua võimaldada. Ja kui on veel probleeme lasteaeda saamisega, siis tõesti, milleks? Või on isa valmis iga hommik sinu juurest läbi sõitma ja lapse lasteaeda viima?
 
heili 11. detsember 2009, kl 14.19
Lapse isa teenib hästi 25 tuhat tuleb kuus ära , kuid oma rahaga ta toime siiski ei tule ja kogu aeg on vingumine et raha ei ole. ise ta töötab välismaal ja minul lube ei ole . Ühesõnaga peaksin hakkama ma seda pisikest last solgutama siit linna igal hommikul mitme erineva bussiga,sest siia lasteaeda ei saa ma enne kui ta viiene. nagu sandra siin mainis ka minu lapse isal paistab savi olevat kuidas ma üksinda peaksin saama tööle ja lasteaeda siit . Mees ütleb mulle ka ei ma PEAN hakkama saama, no tegelikult peangi jahh...Ühesõnaga üks suur sõda on siin majas tulemas selle teema kallal veel.
 
ka lubadeta 11. detsember 2009, kl 14.54
Katsu linna oma elamine vahetada. siis lihtsam ja kulub ka vähem aega. Kui sa tööl käima hakkad ja paar tundi hommikul ja paar tundi õhtuk ainuüksi punktist a punkti b sõiduks läheb. Millal sa siis süüa lapsele teed või pesu pesed jne. varsti laps läheb kooli siis millal ta õpib kui tal selle sõitmise peale nii palju aega kulub. Minul ka lube ei ole ja sõidan ühis transpordiga, aga saan hakkama kuna sõidan ainult linna piires.
 
mkmk 11. detsember 2009, kl 16.49
Minu laps läks ka 1,4 aastaselt sõime kuna siis maksti emapalka vaid 1 aastaseks saamiseni. Aga kuna oli väga seltsiv laps siis kohanes kiiresti ning õppis ruttu ära paljud asjad millega kodus olime pikalt vaeva näinud - potil käimise, ise söömise ja kergema riietumise. Tõesti on nii, et mida pikemalt seda emapalka makstakse seda pikemalt tahetakse ka lapsega kodus olla, paljudes riikides on see aeg alla aasta ning siis peavad kõik emad tagasi tööle minema (kui nad just ei olegi püsivalt koduperenaised) ning seda võetakse väga loomulikult ning ei saada meie 2-3 aastast kodus poputamisest aru.
 
kats 11. detsember 2009, kl 23.30
Mina küll ei laseks niimoodi mehel öelda, mida sa lapsega tegema pead. Muidugi, ta on ise ja tore, et lapse elus osaleb. Aga sellist asja nõuda on absurd. ütlegi, et see pole võimalik ja kui tal on lahendus olemas, siis palun öelgu!
 
Margit 12. detsember 2009, kl 15.29
Bussiga solgutamine jääb ära. Load tuleb ära teha. Kui maale kolida, siis on nr. 1- naisel peavad olema load ja auto kasutamise võimalus.

Palju sõltub sellest, millise iseloomuga on laps, kas ta on sltsiv või hoiab ema seeliku varju. Esimesel juhul on lihtne, saab kenasti lasteaias hakkama. Aga teisel juhul võib minna kuid enne kui laps harjub emast eraldi olema, lasteaias sööma ja magama. Kindlasti tuleb arvestada sellega, et lapse on suur osa ajast haige. Nädal lasteaias ja 2-3 nädalat ravimist, see on paljude lasteaialaste elu.

Tundub aga et probleem ei ole lapse aeda saatmises kuivõrd teie omavahelistes suhetes. Midagi on väga logisemas. Seega ära ravi tagajärgi (mees käsib lapse lasteaeda panna), vaid otsi põhjuseid (miks mees on selline) ja vaadake, mis te teha saate.
 
ka ema 14. detsember 2009, kl 16.11
Eriti raske ongi siis, kui laps läheb lasteaeda ja ema kohe tööle, näiteks uude töökohta. Esimesel lasteaia-aastal hakkab lapse organism kohanema teiste lastega koos viibimisega ning kõikide uute pisikutega, millega ta kokku puutub. Lisaks veel ühelt teisele levivad viirused ja ongi tulemuseks see, et nädal lasteaias, poolteist kodus.

Aga kui oled alles tööle läinud, siis on eriti kehv minna jälle töövõimetuslehe jutuga, et laps haige ja pead koju jääma. Väga hea oleks,kui lapse paaril-kolmel esimesel lasteaiakuul oleks emal võimalik kodus olla.

Minu lapsed läksid 2a 2k vanuselt ja 1a 10k vanuselt lasteaeda. No ja mõlemal oli ikka esimesel aastal ka mõni kuu, kus lasteaias kohal käia sai vähem kui kodus haige oli. Aga kuna mõlemad loomult väga seltsivad, siis tavalisi probleeme, et laps ei taha lasteaeda minna või jääb nutvana maha, meil ei tekkinud. Pigem oli vahel, et tahaks veel edasi mängida mitte koju minna.

Kui sa tunned, et ei sooviks veel last lasteaeda panna ja rahaliselt ei ole just probleeme ette näha, siis soovitaksin mehega veel rääkida ja kirjeldada kuuldud teiste vanemate kogemusi. Ehk saate kaubale ja saad asja aasta edasi lükata? Usun, et kui lapse lasteaeda paned ja ta siis muudkui haige on, siis hakkad ise väga muretsema ja kahetsema.
 
mõmmik 15. detsember 2009, kl 09.59
Eelmine jutt on täitsa õige. Minu omad läksid lasteaeda 2,9 aastaselt. Rohkem on nad kodus olnud kui lasteaias. Lõpuks ei kiirustanudki nende lasteaeda viimisega. Mul on võimalik õnneks vanaema kasutada.
 
mina 15. detsember 2009, kl 18.35
minu oma laks aeda kui oli 2.2 aastane. 2 paeva nadalas. see oli siis 3 kuud tagasi ja nyyd plaanin veel yhe lisapaeva panna kuna laps naudib aeda niivaga. isegi kasvatajad raagivad kui vaga talle seal meeldib. samas see ka arusaadav kuna laheduses ei ela yhtegi lsatega tuttavat ja seega pisikesi kylalisi eriti ei kohta, ainult valjas manguvaljakutel.
 
? 16. detsember 2009, kl 01.46
mul tekkis küsimus, kui palju sa lapse isast sõltud?
praegu jääb mulje, et elad tema rahade peal kuigi olete lahus.
miks muidu ta sind tööle kupatab...
kas ja kuidas alimentidega on?

nii kaugel lasteaias käimine on täiesti välistatud kui atojuhilube pole. lisaks tuleb kõige pealt harjutamise periood, laps käib paar päeva nädalas lasteaias, haigustest siin juba juttu oli.
väga raske saab esimene aasta olema....

vbl teed ettepaneku, et mees maksab sul autokooli kinni?
 
heili 16. detsember 2009, kl 13.43
jah,sõltungi mehe rahadest ja mees maksab kuus meile 4000-5000 + lapseraha 900 tuleb.
Jättis ta meid ise maha kui laps oli 7 kuud vana.
Eks talle kindlasti käib pinda et me tema rahadel elame , mulle ju ka kuid lapse heaolu on mulle tähtsam siin.
Autokooli lubas mu saata aasta tagasi , kuid enam sellest juttu ei ole ja usun et ei saadagi ,sest kogu aeg kuulen lauset et raha ei ole kuigi teenib ta 25 tuhat ja endal võlga ega autot ei ole.
Aga tänan teid, tean nüüd vähemalt kuidas see asi hakkab olema arvatavasti ja räägin ka lapse isale.
 
minu arvamus 16. detsember 2009, kl 20.17
kui te ei eila koos, siis on tal ka ju elamis kulud, kui töötab välismaal, siis sealt ka kulud, see 25 pole tegelt mingi raha enam, me teenime ka mehega niipalju ja see läheb majale ja autole suht ära, sa võid olla õnnelik, et su mees sulle see 4-5000 annab palju emad ei saa sedagi, ei saa isegi alimenete
Mina arvan, et sa oled ärahellitatud, kui mehega koos olid said kõik ja nüüd siis ei saa hakkama ja kurdad et tal on niipalju raha ja sina pead nüüd tööle minema, et ta enam ei taha anda.
muide kas sa oled ikka kindel, et ta üldse teenib veel seda raha, vb nüüd teenib ka tema vähem, ka tema tahab elada, praegu ei toeta ju sina last üldse, ainult mees peab teid üleval, kas endal ei ole häbi nii
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!