Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
Kord koolis
 
Ha ha 30. detsember 2011, kl 15.54
No näed siis, õnnestuski välja süüa üks tüütus!
 
eesti kool sakib 30. detsember 2011, kl 17.51
Sakkija tegi tööd, sakkijal ei olnud tasustatud koolivaheaeg, nagu tigedatel Tartu? pedagoogidel.

Laagri koolis on kaamerad ja kõik on ülirahul. Eriti rahul on lapsevanemad, sest see distsiplineerib pedagooge ja kohe väga. Sinna kooli on suur konkurss ka. Üheks põhjuseks ongi kaamerad koolis, sest need tagavadki kvaliteetsema õppekeskkonna ja seega ka kõrgemad õpitulemused.
 
kle 30. detsember 2011, kl 18.08
tegelikult ongi kaamerad hea mõte, sest siis saab kanaemmedele näidata, kuidas tema tupsununnuke koolis käitub ja kuidas on tema teadmised näiteks võrreldes klassikaaslastega. See vast distsiplineeriks lapsukesi ka.

Aga paraku, nagu olen täheldanud, pole paljudes koolides veel klassides palju vajalikumaid IT vahendeid - näiteks projektoreid, korralikke arvuteid jne), siis on natuke palju vast esialgu nõuda klasside varustamist jälgimisseadmetega. Küllap sel Laagri koolil on siis kõva KOV taga, kes ses osas finantseerib.
 
kle le 30. detsember 2011, kl 18.31
Sinus tundub olevat sama palju viha nn kanaemmede ja tupsununnude vastu, nagu sakkijas õpetajate vastu. Või ehk rohkemgi.
 
eesti kool sakib 30. detsember 2011, kl 18.34
KOV selle kooli ehitas, jah. Ja pani kohe kaamerad projekti sisse. Ja loomulikult on see rikas KOV.

No aga siis on viimane aeg taotleda koolidel eurorahadega kaameraid koolidesse? Kui väga tahta, siis saab ju kõike.

Ja kanaemmede lapsed taltuvad ka koolides kiiresti, kui teavad, et asi võib iga kell avalikuks tulla. Kõigile oleks see lõppkokkuvõttes kasulik.
 
Matsiste 30. detsember 2011, kl 18.39
kle Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Matsiste, kust võtad, et õpetaja hakkas vastu räus
> kama? Sa valdad päris hästi demagoogiavõtteid.

Matsiste: Ühel juhul olin ise juhuslikult ligidal. Aga teisel juhul õpetaja ise kelkis ühel sünnipäeval. Edev suu on ikka kere nuhtlus! Õpetajaid on igasuguseid.
>
>
> Aga muideks, väike tähelepanek: peale minu küs
> imusi on sakkija kuhugi kadunud...

Matsiste: Minul sama probleem, keegi lubas mulle halvasti öelda aga võta näpust. Hea mees kes lubabki.
 
Matsiste 30. detsember 2011, kl 18.42
Ha ha Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> No näed siis, õnnestuski välja süüa üks tüütus!

Matsiste: Kui kõik tüütused välja süüa siis ei ole enam midagi lugeda ja kedagi õpetada.
 
Matsiste 30. detsember 2011, kl 18.56
Kas sakkija kirjutas viimases kirjas midagi valesti kaamerate kohta? Minu ettepanek, et nõudke julgemalt koolidesse kaameraid.
Arvuteid polegi tegelikult klassidesse vaja, piisaks terminalidest klassidesse ja ühest serverist kogu kooli peale. Siis on lihtne tunni aeg internett keelata ja e-õpet korraldada. IT müüjad lihtsalt määrivad võhikutele arvuteid osavalt kaela .
projektorid on aga eilne päev, uusi osta pole mingit mõtet kui just paari sendiga kätte ei saa.
 
Rene 30. detsember 2011, kl 22.34
Sakkija, töö tegemine on sind rahustanud, rõõm näha. Kas oskad nüüd mõne positiivse külje leida eesti koolis ja õpetajas või ongi kõik 100% mäda. Ps on palju meeldivam lugeda inetute väljendite ja labase sõimuta kirja.

Matsistele.
Kas ma eksin, kui arvan, et teie puhul on tegemist meesterahvaga?
Partei loomine kellegi hakkaja ja meelekindla eetiliste väärtuste kandjale oleks absoluutselt soovitatav.
Keda olen valinud, eks ikka neid, kelle jutt kuidagi aruka ja usutavana on TUNDUNUD. Nagu öeldud, olen enamasti pettuma pidanud. Eriti õõvastav oli solidaarsuse jutt masu alguses. Lihtsalt labaselt irvitati oma valijatele näkku. Tõsiselt masendav oli vaadata haritud inimeste harimatust ja kitsarinnalisust. Räägiti, ise enda juttu kuulmata. Kuidas mindi lastega peredele mõeldud pisitoetuste kallale. Ootame haritud pealekasvavaid noori, aga kui vanem ei saa oma andekat last huviringi saata ja see on saanud privileegiks vaid teatud peredesse sündinud lastele, siis see ei ole riik, kes mõtleks oma rahvale. Sellistel hetkedel olen tundnud minagi nagu sakkija, et läheks sinna, kus on parem, aga kus? Samas sotsiaalabiga kõiksugu saamatuid lõputult toetada ei ole minu nägemus. Igaüks peab ise parima nimel ka pingutama. Seda soovitan ka sakkija õp terrori?? alla sattunud lapsele.
Mina ei olegi see tark, kes ilmaasjad kõik õigeks oskaks sättida, aga nii palju nokib minu talupojamõistus küll, et need, kes riigikokku kandideerides esmajoones sealseid privileege ja sealt lahkudeski päranduseks saadud hüvesid esmatähtsaks peavad, meie elu-olu paremaks muuta oma eesmärgiks seadnud kunagi polegi. Ja nagu ütles äsja teles H. Valk, paljudele on rahva heaolust tähtsam vaid omavaheline poliitiline kähmlus. Ja selliseid on kahjuks sinna saanute seas liialt palju. Järelikult on nad meiesugused suutnud päris hästi ära lollitada.
Õnneks on siiski seal eesotsas ka arukaid inimesi nagu meie õpetajate seaski, muidu oleks ka meil võinud minna veel poole hullemini, täpselt nagu paljudel kodanikel, kes end eufoorias lõhki laenasid, ma ei parasta neid sugugi, see on pigem paras traagika.
Lõpetuseks küsin hoopis, mis on projektorite alternatiiv, plaanisime lastevanematega just väikest korjandust klassi hüvanguks ja juttu oli videokahurist, vabandan oma sellealast võhiklikkust. Videokahurit olen näinud, projektorit samuti, tunduvad suhteliselt sarnased, kas ongi põhimõtteliselt samad?
 
kle 30. detsember 2011, kl 22.50
ja kaamerad siis kõigi jälgimiseks on sinu arvates tulevik? Kas see terminalikast seal nurgas on siis vaid selleks, et saaks õpetaja e-kooli täita? Et siis õpetaja funktsioon ongi tulla klassi, teha külmalt ja tuimalt ära oma töö, täita e-kool ja aidaaa.
Mina olen siiani ikka õpetajalt inimlikkust oodanud. Ja enamasti pole pidanud pettuma.

Aga sina, Matsiste, oled kinni kuskil haridusteooriates. Teoorias oled sa kõva mees, aga tahaks näha sinu praktilist poolt. Sellised tuimad teoreetikud ongi olnud meie koolielule õnnetuseks, sest just sellised on vastu võtnud otsused, mis on viinud koolielu allakäigule.

Kui juba eelduses on sees, et KÕIK õpetajad on halvad, ei õpeta, mõnitavad ja mida iganes nad ka ei tee, siis polegi midagi oodata. Peksa koera ja ühel päeval ta lööb hambad sisse. Ehk siis pekske aga õpetajaid ja tulemuseks on üha vähem motiveeritud õpetaja, kes kaotab kiiresti oma esialgsed ideaalid ja muutubki just selliseks, nagu te eeldate ta olevat.

Arstide peksmine lõppes üsna ühemõtteliselt, suur osa neist lihtsalt lahkus lahe taha. Ja ära tule ütlema, et need olid kehvad arstid, ei olnud.

Miks peaks noor andekas inimene üldse minema tööle õpetajaks? Äkki suudab mulle keegi tuua ühegi põhjuse. Jätame praegu kõrvale tema nooruse sinisilmsuse ja idealismi. Noor õpetajaks õppinud inimene ei lähe kooli tööle või ei jää sinna erinevatel põhjustel püsima. Tänapäeva noor ei jää enam uskuma lubadusi palgatõusust või ameti väärtustamisest. Ta lähebki sinna, kus mitte ainult ei räägita, vaid ka tõeliselt hinnatakse.
 
Rene 30. detsember 2011, kl 23.16
kle, sul on üsna õigus. Usun, et see kehtib iga inimese kohta igas ametis, kui sind ainult kritiseeritakse, lööd lõpuks käega, kui kiidetakse, märgatakse sinu panust ja sellest ka teada antakse, innustab see andma endast parimat. Naerdagu pealegi, et kiida lolli, loll jookseb. Las jookseb, ikka parem, kui siunab, sõimab, vedeleb.
Tänu ja tunnustus annab tiivad ka raskel hetkel, seetõttu soovitangi ka sakkijal leida midagi positiivset kirutud haridussüsteemis ja haridusandjates.
kle, olete vist õpetaja, aga usun, et ei pea paika see väide, et te tupsununnude ja kanaemmede vastu viha tunnete. Nemad peaks siiski õpetajtele lausa meeldima. Kui olete õpetaja, palun selgitage, millega tänapäeval ülbitsejat on võimalik taltsutada. Koolikeeld oleks sellistele ju lausa kingitus??
Ps sattusin 2011 nov Pere ja Kodus kirjutatud artiklile "Eesti kool täna(mitte sakib:): imelapsed, unistajad ja möllumehed" päris huvitav, soovitan lugeda, kes lugenud pole.
 
eesti kool sakib 31. detsember 2011, kl 09.42
Mitte töö ei rahustanud mind, vaid saigi pilt selgeks üldisest olukorrast Eesti koolis. Kokkuvõttes umbes nii (lapsevanema seisukoht): nii õpetajad kui õpilased teevad koolis,mida tahavad. Mingit kontrollmehhanismi põhimõtteliselt pole. Kui julged pedagooge arvustada, hakkab neil peas põlema vaid üks lambike: "Meie omi pekstakse! Rünnakule!" Ja saab nii laps kui lapsevanem nii, et tolmab. Mitte miski ei muutu, sest Eesti õpetajad ei taha muutuda. Enamik neist naudib seda sovjetilikku "sisteem balalaikat", kus kõik logiseb ja mädaneb - vähemalt ei saa keegi kellelegi midagi öelda, sest midagi ei saa tõestada.

Kui õpetajad on ebakompetentsed ja edastavad lastele räigeid erialaseid faktivigu või ei oska oma ainet arusaadavalt edasi anda, siis ei tohi õpetajat kritiseerida, sest vastuseks tuleb kohe masskambakas, mida ka siin foorumis elava näitena kogesin. Lapsevanemal ei jää muud üle, kui: 1) Õpetada oma last ise ja/või palgata oma lapsele eraõpetaja(d), et ta vähemalt õpitavad ained nõutaval tasemel omandaks, tühja neist hinnetest. Neid võivad õpetajad niikuinii oma suva järgi pilduda. 2) Registreerida ennast protestiks ümber mõne teise riigi maksumaksjaks, sest milleks pidada üleval süsteemi, millele tuleb veel omalt poolt peale maksta? 3) Kolida lapsega välismaale, kus vähemalt õpilaste, õpetajate ja lapsevanemate õiguste ja kohustuste osas on koolis tehtud selge sott.

On võimalik veel ka laps koduõppele jätta, kuid seegi võimalus on vist anult kuni 6. klassini, nii et seegi on poolik lahendus.

Mu "rahu" põhineb siin vaid käegalöömisetundel, et Eesti kool ongi mõttetu koht ja mõttetu on sealt üldse midagi loota ja oodata.

Mõned positiivsed näited Eesti koolist muidugi on, kuid neist ei julge siin hingatagi, sest muidu tormavad kambareeglite järgi elavad pedagoogid nagu kaarnad selle mõne üksikugi vaikselt õitseva saarekese kallale Eesti koolis.
 
kle 31. detsember 2011, kl 11.34
sakkija, head aastalõppu, rahu ja õnne uuel aastal. Iga asi on just nii halb, nagu me seda näha soovime. Kui prooviksid võtta uuel aastal peast mustad prillid ning üritaksid näha maailma veidi avatuma pilgu ja hingega - usu, kõik muutub hoopis kergemaks ja lihtsamaks. Meie oma hoiakuid peegeldavad kaaskodanikud meile vastu: naeratajale naeratatakse, ründajat rünnatakse....

Miski pole õnn ega õnnetus, vaid kõik sõltub sellest, kuidas me asjasse suhtume.

Rahu ja õnne kõigile teile, kes te siin oma arvamust avaldasite.
 
eesti kool sakib 31. detsember 2011, kl 11.55
Aitäh, sulle, kle, ilusate soovide eest ja sama kaunid soovid sullegi tagasi.

Ma olen siiski väga ratsionaalne ja loogikat austav inimene ja halba heaks mõelda ei suuda. No et kui külm tuul puhub aknast sisse, siis mõnda aega võin ju naeratada ja mõelda, et aga südames on ju soe, võin ka sooja teki endale ümber keerata, kuid lõppkokkuvõttes jään ikkagi komsupõletikku, kui just elamisse vahepeal kütet juurde ei keerata või aknaid vatiga kinni ei topi. Aga kui ühistu esimees teatab, et see aasta ongi korterid poolkülmad, siis palju selles olukorras muuta ei saagi. Võib elukohta vahetada või ise oma kuludega juurde kütta. Jääb ainult küsimus, et mille eest see ühistu esimees siis palka saab...
 
Matsist 31. detsember 2011, kl 16.37
kle Kirjutas:
Matsiste: Head vanaaasta lõppu armas kle!
-------------------------------------------------------
> ja kaamerad siis kõigi jälgimiseks on sinu arvates
> tulevik?

Matsiste: Miks siis mitte? Kaamerad parandaksid olukorda palju. Kaameraid kardavad ikka ainult need kelll on põhjust. Näiteks kaupluste vargad virisevad samuti tihti, et kauplustes ei tohi kaameraid ja valvureid olla, inimesi tuleb usaldada.

> Kas see terminalikast seal nurgas on sii
> s vaid selleks, et saaks õpetaja e-kooli täita?

Matsiste: Terminal peaks olema iga õpilase jaoks ja kontrolltööd tuleks kõik teha terminali abil. Hoiab kokku paberit ja õpetaja tööaega.


> Et siis õpetaja funktsioon ongi tulla klassi, teha k
> ülmalt ja tuimalt ära oma töö, täita e-kool ja aid
> aaa.
> Mina olen siiani ikka õpetajalt inimlikkus
> t oodanud. Ja enamasti pole pidanud pettuma.

Matsiste: Miks arvad, et tehnika kasutamine vähendab õpetaja inimlikkust? Vastiupidi, õpsi koormus väheneb tuima töö võrra mida arvuti ära teeb.


> > Aga sina, Matsiste, oled kinni kuskil haridusteo
> oriates. Teoorias oled sa kõva mees, aga tahaks nä
> ha sinu praktilist poolt. Sellised tuimad teoreet
> ikud ongi olnud meie koolielule õnnetuseks, sest j
> ust sellised on vastu võtnud otsused, mis on viinu
> d koolielu allakäigule.


Matsiste: Põhjenda oma arvamust. Enda arvates olen läbinisti praktik ja teooriad eriti ei huvita. Palju hädasid ongi põhjustanud totrad teooriad mida mõned õpsid liiga tõsiselt võtavad.


>
> Kui juba eelduses o
> n sees, et KÕIK õpetajad on halvad, ei õpeta, mõni
> tavad ja mida iganes nad ka ei tee, siis polegi mi
> dagi oodata. Peksa koera ja ühel päeval ta lööb ha
> mbad sisse. Ehk siis pekske aga õpetajaid ja tulem
> useks on üha vähem motiveeritud õpetaja, kes kaota
> b kiiresti oma esialgsed ideaalid ja muutubki just
> selliseks, nagu te eeldate ta olevat.


Matsiste: Väga vähenäen neid lolle kelle arvates KÕIK õpetajad on halvad. Pekstakse ikka ainult neid õpetajaid kes ei taha oma puudustest vabaneda, ei talu kriitikat ja probleemi arutamise ase,el hakkavad kisama, et neile tehakse liia.


>
> Arstide peksmine lõppes üsna ühemõtteliselt, suur osa
> neist lihtsalt lahkus lahe taha. Ja ära tule ütle
> ma, et need olid kehvad arstid, ei olnud.
>
Matsiste: Usun täiesti, et lahkusid paremad arstid, ega lolle välismaal tööle ei võeta.

> M
> iks peaks noor andekas inimene üldse minema tööle
> õpetajaks? Äkki suudab mulle keegi tuua ühegi põhj
> use. Jätame praegu kõrvale tema nooruse sinisilmsu
> se ja idealismi. Noor õpetajaks õppinud inimene ei
> lähe kooli tööle või ei jää sinna erinevatel põhj
> ustel püsima. Tänapäeva noor ei jää enam uskuma lu
> badusi palgatõusust või ameti väärtustamisest. Ta
> lähebki sinna, kus mitte ainult ei räägita, vaid k
> a tõeliselt hinnatakse.

Matsiste: Kas ongi uusi õpetajaid enam vaja? Selleks ajaks kui viimane õps pensile läheb on arvutid õpetaja töö üle võtnud.
 
kle 31. detsember 2011, kl 17.01
Head aastalõppu ja edu võitlustes ka uuel aastal, kulla Matsiste!

Remargiks siiski veel: oled sa kursis, milleks lapsed arvutit kasutavad?
 
Matsiste 31. detsember 2011, kl 17.43
kle Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Head aastalõppu ja edu võitlustes ka uuel aastal,
> kulla Matsiste!

M: Tänan

> Remargiks siiski veel: oled
> sa kursis, milleks lapsed arvutit kasutavad?

Matsiste: Lapsed on väga leidlikud, kõiki kasutusviise ei jõua üles lugeda. Üks laps tegi arvuti korpusest oma kutsale kuudi.
Aga lapsed on ka väga mõjutatavad, kui ikka pidevalt seletada, et lapsed ainult mängivad siis ei oskagi nad muud teha. Kui õpetaja või lapsevanem ei oska neile paremaid kasutusviise juhatada, siis on väga haruldane kui laps ise midagi paremat väljamõtleb.
Mida Jõuluvana seekord lastele rohkem tõi, arvuteid või mängukonsoole? (:-))
 
vanaema 02. jaanuar 2012, kl 10.42
Head uut aastat! jätkame uue hooga
neil arvuteil ja mängukonsoolidel tuleb hoolega silm peal hoida, arvutist veel annab üht-teist harivat leida aga normaalseid mänge on üliraske leida,paistab et maailmale on vaja uusi maffia sõdureid ja palgalisi sarimõrtsukaid-demokraatiaviijaid
koolidesse on tõesti kaameraid vaja mõlema poole distsipliini tagamiseks ja kindlasti ka koridoridesse ja garderoobi et tõestada kiusamist
ka parteid on vaja, seda on muidugi raskem teha sest vana ei taha loobuda võimust, oma salaagentide tõttu on põhja lastud nii Rohelised kui Rahvaliit, aga elu juba kord on võitlus
peab ka ütlema et praegune poliitika otseselt hävitab eesti haridust - lolle olevat kergem valiteda, see mõte on aga iseenesest väga rumal - kergem valitseda ju võib olla tõesti aga loll ei loo ka midagi rääkimata enda kaitsmisest.Õnneks pole veel terve maailm sellise mõtteviisi all kinni ja kui siin on tee haridusele püsti ees siis mujal toimub areng edasi ja kui nad tulevad siis esimesed kes seina äärde ritta seatakse on loomulikult lollikarja juhid
Võtsin omale lehitsemiseks raamatu "Šambala saladus"NKVD Himaalajas, osutus väga huvitavaks, näiteks vanemad inimesed - kas teatsite et Lunatšarski oli okultist!(üks juhtiv haridustegelinski aastatest 30 NSVLis)ja kõik need loožid tegelesid okultsismi ja musta maagiaga, ka Wallace(üks USa presidendikandidaat), nii et mis me räägime
ja kui oma lapsi üldse kaitsta tahame siis tuleb väga hoolega vaadata mida sisaldavad need mängud, ka taldriku keerutamise soovitust olen ise oma silmadega näinud pool aastat tagasi ühes ETV lastesaates(see siniste juustega mistandoligi)
nii et halvad pedagoogid on vaid nohu selle üldise suundumuse kõrval - hangud kätte ja parteid tegema ja kohe!
 
Matsiste 02. jaanuar 2012, kl 13.33
vanaema Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Head uut aastat! jätkame uue hooga
Matsiste Mis seal siis ikka, panemi siis uue hooga edasi.
> neil arvutei
> l ja mängukonsoolidel tuleb hoolega silm peal hoid
> a, arvutist veel annab üht-teist harivat leida aga
> normaalseid mänge on üliraske leida,paistab et ma
> ailmale on vaja uusi maffia sõdureid ja palgalisi
> sarimõrtsukaid-demokraatiaviijaid

Matsiste: Leiab ka normaalseid mänge. Tuleb lihtsalt rohkem otsida. Oleneb ikka tarbija soovist.


> koolidesse on tõesti kaameraid vaja mõlema poole distsipliini t
> agamiseks ja kindlasti ka koridoridesse ja gardero
> obi et tõestada kiusamist

Matsiste: Vastased! Tulge materdama, viidake isikuandmete kaitsele ja politseiriigile.


> ka parteid on vaja, s
> eda on muidugi raskem teha sest vana ei taha loobu
> da võimust, oma salaagentide tõttu on põhja lastud
> nii Rohelised kui Rahvaliit, aga elu juba kord on
> võitlus

Matsiste: Sõnades on paljud nõus, et uut parteid on vaja aga reaalselt ei on ainult vabandused miks mitte teha.
Kas oled nõus Asjalike Partei liikmeks tulema? Alustuseks subscribe ja teata oma soovist listi hobi.asjalikud@lists.ut.ee Kui oled listi liige siis räägime edasi. Loomulikult ei taandu vanad parteid lihtsalt viisakusest aga Rahvaliit ja Rohelised läksid küll põhja tänu iseenda jõupingutustele, pole neil teisi vaja süüdistada. (:-)) Nende vigadest peaks uus partei õppima.


> peab ka ütlema et praegune poliitika o
> tseselt hävitab eesti haridust - lolle olevat kerg
> em valiteda, see mõte on aga iseenesest väga rumal
> - kergem valitseda ju võib olla tõesti aga loll e
> i loo ka midagi rääkimata enda kaitsmisest.Õnneks
> pole veel terve maailm sellise mõtteviisi all kinn
> i ja kui siin on tee haridusele püsti ees siis muj
> al toimub areng edasi ja kui nad tulevad siis esim
> esed kes seina äärde ritta seatakse on loomulikult
> lollikarja juhid

Matsiste: Seina äärde tohib panna süüdlasi. Aga kui süüdi on valijad kes just need karja juhid valisid omale juhiks.



> Võtsin omale lehitsemiseks ra
> amatu "Šambala saladus"NKVD Himaalajas, osutus väg
> a huvitavaks, näiteks vanemad inimesed - kas teats
> ite et Lunatšarski oli okultist!(üks juhtiv haridu
> stegelinski aastatest 30 NSVLis)ja kõik need looži
> d tegelesid okultsismi ja musta maagiaga, ka Walla
> ce(üks USa presidendikandidaat), nii et mis me rää
> gime

Matsiste: Neid musta maagia, vandenõu teooriaid ja muud jama ostetakse ja usutakse. Reaalselt uue partei tegijaid ehk liikmeid pole kusagilt nõutud tuhandet võtta.


> ja kui oma lapsi üldse kaitsta tahame siis
> tuleb väga hoolega vaadata mida sisaldavad need
> mängud, ka taldriku keerutamise soovitust olen ise
> oma silmadega näinud pool aastat tagasi ühes ETV
> lastesaates(see siniste juustega mistandoligi)

Matsiste: Nõus!

> nii et halvad pedagoogid on vaid nohu selle üldise
> suundumuse kõrval - hangud kätte ja parteid tegem
> a ja kohe!

Matsiste: Kahjuks pedagoogid ei taha nagu enamik teisigi ennast kaitsta ega probleemide sisust rääkida vaid jääbki kõik suureks hädaldamiseks ha vastastikkudeks süüdistusteks. Milleks sellisele rahvale parem valitsus?
 
Matsiste 02. jaanuar 2012, kl 14.05
Rene Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> Matsistele.
> Kas ma e
> ksin, kui arvan, et teie puhul on tegemist meester
> ahvaga?
Matsiste : Jah.
> Partei loomine kellegi hakkaja ja meel
> ekindla eetiliste väärtuste kandjale oleks absoluu
> tselt soovitatav.

Matsiste: Kas Sina tuled hobi.asjalike listi liikmeks?
Nalja partei nimega "piraadid" tegid pulli ja
said tuhat liiget kokku aga ....???

> Keda olen valinud, eks ikka n
> eid, kelle jutt kuidagi aruka ja usutavana on TUND
> UNUD. Nagu öeldud, olen enamasti pettuma pidanud.
> Eriti õõvastav oli solidaarsuse jutt masu alguses.
> Lihtsalt labaselt irvitati oma valijatele näkku.
> Tõsiselt masendav oli vaadata haritud inimeste har
> imatust ja kitsarinnalisust.

Matsiste: Ehk need haritud inimesed püüdsid ennast kuulajate tasemele arusaadavalt väljendada?


Räägiti, ise enda jut
> tu kuulmata. Kuidas mindi lastega peredele mõeldud
> pisitoetuste kallale. Ootame haritud pealekasvava
> id noori, aga kui vanem ei saa oma andekat last hu
> viringi saata ja see on saanud privileegiks vaid t
> eatud peredesse sündinud lastele, siis see ei ole
> riik, kes mõtleks oma rahvale. Sellistel hetkede
> l olen tundnud minagi nagu sakkija, et läheks sinn
> a, kus on parem, aga kus? Samas sotsiaalabiga kõik
> sugu saamatuid lõputult toetada ei ole minu nägemu
> s. Igaüks peab ise parima nimel ka pingutama. Seda
> soovitan ka sakkija õp terrori?? alla sattunud la
> psele.
> Mina ei olegi see tark, kes ilmaasjad kõ
> ik õigeks oskaks sättida, aga nii palju nokib minu
> talupojamõistus küll, et need, kes riigikokku kan
> dideerides esmajoones sealseid privileege ja sealt
> lahkudeski päranduseks saadud hüvesid esmatähtsak
> s peavad, meie elu-olu paremaks muuta oma eesmärgi
> ks seadnud kunagi polegi. Ja nagu ütles äsja teles
> H. Valk, paljudele on rahva heaolust tähtsam vaid
> omavaheline poliitiline kähmlus. Ja selliseid on
> kahjuks sinna saanute seas liialt palju. Järelikul
> t on nad meiesugused suutnud päris hästi ära lolli
> tada.

Matsiste? Kas tahad sellega öelda, et ei olegi midagi teha, lollitagu "meiesuguseid" rahulikult edasi! Meile meeldib see lollitamine.



> Õnneks on siiski seal eesotsas ka arukaid
> inimesi nagu meie õpetajate seaski, muidu oleks k
> a meil võinud minna veel poole hullemini, täpselt
> nagu paljudel kodanikel, kes end eufoorias lõhki l
> aenasid, ma ei parasta neid sugugi, see on pigem p
> aras traagika.

Matsiste: kes ei laenanud ennast lõhki, sellel pole muret.

> Lõpetuseks küsin hoopis, mis on
> projektorite alternatiiv, plaanisime lastevanemate
> ga just väikest korjandust klassi hüvanguks ja jut
> tu oli videokahurist, vabandan oma sellealast võhi
> klikkust. Videokahurit olen näinud, projektorit sa
> muti, tunduvad suhteliselt sarnased, kas ongi põhi
> mõtteliselt samad?

Matsiste: Tõesti aktiivsed lapsevanemad teil. Kirjuta lähemalt nende sõnade tähendustest..
Projektor on mimu teada asi millega saab muidu arvuti ekraanilt vaadatavat pilti seinal olevale suuremale ekraanile lasta. Aga mõned mõtlevad selle all grafoprojektorit millega saab seinale lasta kilel olevaid pilte ja isegi filmidel olevaid pilte. Mis asi on videokahur? esimest korda kuulen sellist väljendit.
Mina uuriksin enne otsust kõigi lahenduste hindu ja kas neid ikka tõesti vaja on. Grafoprojektorid maksavad vist päris palju aga rohkem koguvad tolmu ja kasutatakse tegelikult harva. Kui klassis on suurt pilti tarvis näidata siis mina kaaluks eriti suure ekraaniga kuvari ostu. Kui aga igal laual oleks terminal siis saab kõik pildid nendesse saataja puudub vajadus phesuure järgi.

Igaks juhuks lisan, et terminal on oma ekraaniga, klaviatuuriga, USB auguga, kõrvaklappidega , mikrofoniga lihtne arvuti aga erinevalt päris arvutist ei ole kõvaketast, CD lugejat, odavam protsessor. Terminalid saavad oma tarkuse ühisest serverist mis asub eraldi kindla luku taga kuhu õpilased ei pääse koerust tegema.
 
vanaema 02. jaanuar 2012, kl 15.18
veel üks soovitus
kes tahab täpsemalt teada masu põhjustest ja kulgemisest siis selle kohta on de Civitates asjalik ja kokkuvõtlik lugu
aga uue partei tegemisega teeb tasapisi algust Eesti Klubi(Raig, Rüütlid jt) aga peab ütlema et igaks juhuks on neil ka juba ammu järelvaatajad sees,pole see ni lihtne ühtigi
kuid teisalt jälle kui me iseenda eest ei seisa siis pühitakse meie peal jalgu ja vanade jõudude globaalset nõrkust tuleb ära kasutada,seda on meil alati tehtud
äraminek on allaandmine,kuigi olen vahel ise ka mõelnud et selliste tingimuste juures ei jää küll keegi migrant püsima, kuid meie enda uus põlvkond - ausalt öelda veidi kõhe hakkab.Mõistusega korralikud noored pole õnneks veel kadunud kuid kohutavalt rumalate ja lausa sadistlike kalduvustega noorte hulk kasvab ka kohutavas tempos - kas lõpuks julgebki selliste hulgas elada
 
sama 02. jaanuar 2012, kl 16.44
...Videokahurit olen näinud, projektorit sa
muti, tunduvad suhteliselt sarnased, kas ongi põhimõtteliselt samad?...
Videoprojektor ongi rahvakeeli videokahur :)
 
Matsiste 02. jaanuar 2012, kl 17.27
vanaema Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> aga uue
> partei tegemisega teeb tasapisi algust Eesti Klubi
> (Raig, Rüütlid jt) aga peab ütlema et igaks juhuks
> on neil ka juba ammu järelvaatajad sees,pole see
> ni lihtne ühtigi

Matsiste: Neid "tegijaid" on tegelikult päris palju. Kahjuks sellised, et võta üks ja viska teist. Nende tegelaste jutu järgi otsustades õnneks üle paari tuhande hääle neist keegi saa. Olen huviga jälginud, et kui mõni tõsisem tekkib siis lööks kampa.

> kuid teisalt jälle kui me isee
> nda eest ei seisa siis pühitakse meie peal jalgu j
> a vanade jõudude globaalset nõrkust tuleb ära kasu
> tada,seda on meil alati tehtud

Matsiste, Seda on igal pool tehtud ja tehakse ka edaspidi. Loll saab isegi kirikus peksa ja uppuja päästmine on ikka uppuja enda probleem. Targemad oskasd ka NLiidus pisut paremini elada. Neil oli kõigil tuttav spekulant kes kaubaga varustas. Lollid lootsid riikliku poe peale.


> äraminek on alla andmine,kuigi olen vahel ise ka mõelnud et sellist

Matsiste: Ei ole alla andmine vaid reaalsete tingimustega arvestamine.


> e tingimuste juures ei jää küll keegi migrant püsi
> ma, kuid meie enda uus põlvkond - ausalt öelda vei
> di kõhe hakkab.Mõistusega korralikud noored pole õ
> nneks veel kadunud kuid kohutavalt rumalate ja lau
> sa sadistlike kalduvustega noorte hulk kasvab ka k
> ohutavas tempos - kas lõpuks julgebki selliste hul
> gas elada

Matsiste: Aga midagi ette võtta? Partei liikmeks ka ei hakka (:-))
 
vanaema 03. jaanuar 2012, kl 19.58
kui nüüd päris alguse teema juurde tagasi minna siis mina ikkagi ei saa aru miks ei või kaasõpilast peksnud õpilast panna terve kooli ees andeks paluma
meie koolis küll tehti nii ja mõjus
kas nüüd jooksevad lastekaitsjad kohale et miks kiusate õrna hingekest
kui mammad kohale jooksevad siis tuleb ka nemad panna andeks paluma lapse halva kasvatamise eest, vanasti nad küll häbenesid aga nüüdseks on häbi ja au üsna tundmatud sõnad
 
vahelehüüe 03. jaanuar 2012, kl 22.30
Matsiste, sinu tsiteeringutega pikitud teksti on jube tüütu lugeda. Saan aru küll, et püüad vastata kindlatele väidetele, kuid paraku su mõte kannatab. Ehk loobuksid ja kirjutaksid oma mõtted lihtsalt ritta, nagu teised seda teevad.
 
ah et miks? 04. jaanuar 2012, kl 00.12
vanaema 03. jaanuar 2012, kl 19.58
kui nüüd päris alguse teema juurde tagasi minna siis mina ikkagi ei saa aru miks ei või kaasõpilast peksnud õpilast panna terve kooli ees andeks paluma

Sest seda tõlgendatakse kohe lapsukese alandamisena! Näete ju isegi - ajakirjanduses ei tohi alaealise päti nimegi nimetada - seega ei tohi ka kogu kooli ees mainidagi,et Jüri peksis Karli läbi. Ja peksja vanemad juba ei häbene - nad ei saa arugi, et neil miskit valesti tehtud.
Ja kas tõesti keegi arvab, et see jõhkardist peksja seal teiste ees seistes andeks palub? Kui ta midagi sellisel puhul ka ütleb, siis ... parem, kui ta seda ei ütleks.
 
oinas 04. jaanuar 2012, kl 02.37
Seadused on puudulikud, pättide sõbralikud. unbes 1954 aastal juhtus nii, et üks poiss Ants laenas teise poisi käest palli aga tagasi ei andnud. Teine kaebas Antsu emale aga ema naeris, et ei tea midagi poiste omavahelistest asjadest. Teise poisi isa kaebas Antsu koolis ja Antsule anti ultimaatum, kui pall tagasi antud pole siis Ants visatakse koolist välja. Ants tõi sama päeva õhtul ise palli tagasi.
Küsige poliitikutelt aru miks koolis korda ei ole!
Kui kedagi koolis aga kiusatakse, kaevake politseile.
 
kaebame, kaebame! 05. jaanuar 2012, kl 00.09
Ja mida see politsei siis teeb? Politseinike kohta kehtivad ju needsamad seadused, mis pätte solvata ei luba! Eriti veel laps-pätte.
 
üks õps 05. jaanuar 2012, kl 15.18
Jah, lastekaitsetöötajad ka pigem nunnutavad ja "püüavad mõista" neid pätihakatisi ja terroriseerijaid, mitte ei kaitse teisi lapsi selliste eest. Olen sellega ise kokku puutunud. Selline asi nagu avalik häbistamine või hukkamõist on paha-paha ja käib andmekaitse jne vastu - ja pätihakatis ainult kogub ülbust.
 
Matsiste 05. jaanuar 2012, kl 22.11
üks õps Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Jah, lastekaitsetöötajad ka pigem nunnutavad ja "p
> üüavad mõista" neid pätihakatisi ja terroriseerij
> aid, mitte ei kaitse teisi lapsi selliste eest.
Aga miks siis lapsevanemad ja õpetajad ainult teineteist materdavad ja lastekaitsjate patud nuhtlemata jätate?
Kui neid keegi ei kritseeri siis seda rohkem on nad veendunud, et on õigel teel!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!