Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
õpetaja mure - sõbrakutsed fb-s
 
lihtsalt üks õpetaja 22. august 2014, kl 19.30
Ma saan veel mõningal määral aru lastest, kes saadavad õpetajale sõbrakutseid. Ja noh, teataval määral võtan seda komplimendina ka. Aga lapsevanemad?! Arusaamatu minu jaoks. Olen ise ka teismeliste ema, enda lapsed käivad teises koolis, kui ma õpetan - ja mul tõesti ei tuleks pähegi nende õpetajaid, olgugi väga toredaid, omale sõbraks lisada. See on ju siiski ametialane, mitte erasuhtlus...

(Ilmselt sama inimtüüp, kes arvab, et õpetajale kell 23 õhtul helistada on täiesti ok?)
 
Juhm 22. august 2014, kl 19.52
Appi!! Kui loll sa oled? Mida sa hädaldad? Sõbrakutsest keeldumisest ei ole kuulnud või???
 
lihtsalt üks õpetaja 22. august 2014, kl 20.03
Loomulikult ma keeldun, juhul, kui ma seda inimest väljaspool oma tööelu ei tunne. Mind lihtsalt huvitas, mis kaalutlustel neid sõbrakutseid saadetakse.
 
ehh 22. august 2014, kl 20.04
lapsed käivad teises koolis, kui ma õpetan

mis aine õpetaja sa oled ka?
 
juhmile 22. august 2014, kl 20.10
siin pole küsimus lihtsalt keeldumises, vaid dilemmas - keda võtta fb sõbraks ja keda mitte, sest õpetaja elukutse paraku on juba selline. Võid ju olla kas väga range (ja õpilaste poolt "vihatud" või ütleme ebapopulaarne), teisalt võid ju olla väga armastatud õpetaja, kellele saadetud sõbrakutsed justkui "kohustaksid" sõpru lisama. Delikaatne teema. Vähemalt minu arvates. Ja kahjuks ei oska teemategijale head nõu anda.
 
lihtsalt üks õpetaja 22. august 2014, kl 20.13
Ehh - püsime siiski teemas. Mis ainet ma õpetan, pole siinkohal oluline.
 
ilma saab ka 22. august 2014, kl 20.20
Minul on tutvusringkonnas 3 õpetajat ja mitte ühelgi pole facebooki?! Kui sellest facebookist tüli ja pahandust on, siis võiks ju likvideerida selle? Või pole see enam võimalik? Endal pole, sellepärast ei tea ka.
 
lihtsalt üks õpetaja 22. august 2014, kl 20.55
Ilma saab ka - ka õpetaja on tavaline inimene, mh oma sugulaste-sõprade-klassi- ja kursusekaaslastega väljaspool tööelu.
 
õpetaja 22. august 2014, kl 21.10
lihtne lahendus - mul ei ole fb kontot :) mehel on, nillin seal, kui miski huvitab. seda ei osata otsida :)
 
keeruline 22. august 2014, kl 21.58
vbl on lahenduseks, lihtsalt ignoreerida sõbrakutset. ausalt öeldes, ma ka ei mõista, miks lapsevanemad peaksid õpetaja sõbralistis olema. Liigne lähedus ametlikes suhetes ei ole kunagi kasuks tulnud. Lastest saan veel aru kui tegemist on põhikooli algastme lastega. aga lapsevanematega?!...Kujutan ette, et hiljem on üsna keeruline neid sõpru sealt kustutada ka nii, et eriti lastele haiget ei tee...
 
hmm 22. august 2014, kl 22.30
fb-s on võimalus sõbrakutsed kinni keerata. siis ei saa neid enam keegi saata. samas ise saad uutele sõpradele kutseid saata.
 
Ehh 22. august 2014, kl 22.44
lihtsalt üks õpetaja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ehh - püsime siiski teemas. Mis ainet ma õpetan, p
> ole siinkohal oluline.


no on oluline, kui õpetaja eesti keelt ei valda.
 
eheh 22. august 2014, kl 23.17
mõni inimene saadabki väga vabalt sõbrakutseid laiali ja mõnel on ka 1000 sõpra seal. sinu valik- piira mingi ühisnimetaja järgi, keda võtad keda jätad. nt kui võtad kõik, keda ka reaalselt sõbraks pead, siis on sul tõenäoliselt vähem sõpru seal nimekirjas. võtad lapsevanemad sõbraks, siis hakkavad veel fb-s suhtlema ka ja laste probleeme lahendama online.
 
njahh 23. august 2014, kl 11.03
lihtsalt ignoreerin nende kutseid. Sõbralistis on endisi õpilasi, kuid need on eraldi grupis, mille nähtavus on piiratud. Vanemaid ei ole ja ilmselt ei tule ka...

Küll aga on olnud juhus, kus õpilane solvus hingepõhjani ära, et ma tema kutset vastu ei võtnud. Kui enne vahtis noormees mulle nö suu sisse, siis pärast seda oli sõprus lõppenud. Õnneks lõpetas ta kohe kooli...

Nii et äraütlemise tulemused võivad väga äraarvamata olla. Ennetamiseks olen klassis avalikult deklareerinud, et ei võta õpilasi sõbraks ja siis ei tule ka kutseid.
 
kah õpetaja 23. august 2014, kl 12.09
Kui juba sellise lapsikusega nagu FB kaasa läksid, siis lepi sellega, et see ongi suur lapsikus. Ja seal käitutaksegi lapsikult.
Ei tea küll ühtki kolleegi, kes FB-s möllaks. Ja elavad kõik seni, pole üksindusse surnud!
 
kah õpetaja 23. august 2014, kl 12.58
Mina justnimelt võtan pigem lapsevanema sõbraks kui põhikoolis käiva lapse. Õpetan küll jah väikeses koolis, see tähendab, et tegelikult tunnen paljusid lapsevanemaid ka väljaspool kooli. Ilmselt on minu ja lapsevanemate suhted oluliselt soojemad, kui mõnel mammutkooli õpetajal-lapsevanematel.
 
njahh 23. august 2014, kl 15.25
kah õpetaja, kui sa teemat ei valda, siis palun hoia oma näpud paigal. See, et sa ei tea, oma kolleegide FB kasutust, ei tähenda, et neil seal kontot pole. Ilmselt oled juba pensieelik ja siis on tõepoolest mõningad asjad arusaamatud. Ja muidugi tunned sa ennast seejuures väga tähtsalt ja üleolevalt :)
 
lihtsalt üks õpetaja 23. august 2014, kl 15.30
Mõtlesin sama - kolleegidel on valdavalt fb olemas, v.a paar eakamat. See on ilmselgelt samasugune soovitus, et kui keegi kurdab muret koeraga, siis vastatakse talle, et minul pole koera ja pole muret ka ja pole ka üksindusse surnud!
 
veel üks õpetaja 23. august 2014, kl 20.15
õpetan maakohas, väikeses alla 100 õpilasega koolis.
koolil on oma FB grupp, kuhu lisatud nii õpilased, lapsevanemad kui õpetajad (loomulikult need, kes kontot omavad). tahame seda siis või mitte- info liigub selles keskkonnas ikka väga kiiresti.
võin vist väita kindlalt, et terve kooli peale pole ühtegi lapsevanemat, keda isiklikult ei tunne; niisiis pole mul probleemi ka nende sõbrakutseid vastu võtta.
eks asi ole ikka selles, kes milleks FB kasutab, ma ei tee seal midagi sellist, mida keegi kolmas näha ei tohiks :)
 
viimane kah õpetaja, ehk siis nüüd kah õps 23. august 2014, kl 21.20
Ma ei märganud, et enne mind postitas ka "kah õpetaja", lugesin siis vastust "mulle" ja ei saanud mõhkugi aru. Ehk tegelikult meil sama teema, nagu "veel üks õpetaja" koolis. Kool natuke suurem kui 100 õpilast, aga just see, et on nii koolil fb kui ka õpetajatel, kuid mina siiski õpilasi sõpradeks ei lisa, erandi teen vaid neile, kellele olen klassijuhataja ja sealtkaudu on küll jah teinekord mingi kiire info edasiandmine kõigile oluliselt kiirem, kui läbi meili või e-kooli. Lapsevanemad aga võtan nende soovil sõbraks.
 
üks õps veel 23. august 2014, kl 22.06
mul asi lihtne, FB konto on, aga varjunimega. ühtegi pilti endast üles ei riputa sinna. sõbrakutsed olen ka ära keelanud.
kui õpilastest keegi küsib, kas mul FBs konto on, vastan, et pole.
 
kah õpetaja 23. august 2014, kl 23.08
njahh
23. august 2014, kl 15.25
kah õpetaja, kui sa teemat ei valda, siis palun hoia oma näpud paigal. See, et sa ei tea, oma kolleegide FB kasutust, ei tähenda, et neil seal kontot pole. Ilmselt oled juba pensieelik ja siis on tõepoolest mõningad asjad arusaamatud. Ja muidugi tunned sa ennast seejuures väga tähtsalt ja üleolevalt :)

Mööda panid! Seda FB teemat "valdan" liigagi hästi ja ka minu kolleegid "valdavad" seda väga hästi. Sellepärast me seda ei kasutagi. Oleme nimelt IT-alase haridusega:):)
 
njahh 24. august 2014, kl 00.10
ahah, ja millises koolis on kõik õpetajad IT-alase haridusega? Kool, kus jagatakse IT alast haridust? Aga siis oleks võinud ju klähvimise asemel nii öeldagi.
 
pensionil õpetaja 24. august 2014, kl 11.00
Ka mul on FB konto ja sõbralist, aga kõiki soovijaid küll vastu pole võtnud. Paljud endised õpilased on sõbrakutse saatnud ja mis siis, lihtsalt ignoreerin. Sõbraks kinnitan ikka need, kellega ma pole lihtsalt n.ö. teretuttav. Mitmed mu endised õpilased õpivad välismaa ülikoolidas, hea on lugeda nende tegemistest, õppimisest. Ka sugulastest, kellega tihti kokku ei saa jne. jne.
 
möödakäija 24. august 2014, kl 11.31
Ainus klähvija siin oled sina, njahh! Veidi viisakust ei teeks halba! Aga eks igaüks väljendub nii, nagu suudab ja oskab!
 
njahh möödakäijale 24. august 2014, kl 16.07
kah õpetaja Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui juba sellise lapsikusega nagu FB kaasa läksid,
> siis lepi sellega, et see ongi suur lapsikus. Ja
> seal käitutaksegi lapsikult.
> Ei tea küll ühtki
> kolleegi, kes FB-s möllaks. Ja elavad kõik seni,
> pole üksindusse surnud!

Ahah, ja see siin on muidugi kohutavalt hariv ja viisakas postitus? Kui inimene on nii kompetentne, siis äkki võiks pigem teisi harida ja selgitada, mille poolest siis FB nii hirmus halb on. Lihtsalt nähvakast teiste aadressil on vähe abi.

Saan muidugi aru, et nii mõnelegi käivad mu otseütlemised pinda, aga ma pole inimene, kes peab vajalikuks ebameeldiva mängu juures teha head nägu ja kintsu kaapida. Diplomaadiks ma ei sobi ja tunnistan seda ega pürigi sellesse ametisse.
 
kurk 24. august 2014, kl 17.51
teemaalgatajale:

Sinu põhiprobleem ja küsimus oli, miks lapsevanemad sind küll FB sõbralisti lisavad.

Las ma ütlen sulle.

Nad tahavad su järgi nuhkida! Nii lihtne see ongi! Äkki leiab midagi, mida siis avalikkuse ette tuua või teiste lapsevanematega sosistada koosolekul.
 
mulle meeldis 24. august 2014, kl 18.44
see postitus, kus õpetaja on väga arukalt toiminud - avalikult klassis välja öelnud, et sõbrakutseid vastu ei võta. See paneb selged piirid paika ja kaitseb ka selle "valikutegemise" eest, et keda õpilastest "võtta" sõbraks ja keda mitte. Jäävad ära intriigid, solvumised, nuhkimised jne. Kel sama küsimus, siis võtke sellest eeskuju.
 
lapsevanem 25. august 2014, kl 12.23
Mis "info jagamine" ja muu säärane iba? Tänapäeval on e-Kool, kõik teated PEAVAD sinna minema! Õpsid lähevad ka jube mugavaks, arvavad, et kui JUBA facebooki mingi teate panevad, siis NAGUNII kõik näevad seda!? Minul pole fb ega kavatse seda ka kunagi teha. Veel vähem ma kujutan ette, et lapse KOOLIASJADE pärast peaksin selle tegema???
 
veel üks õpetaja 25. august 2014, kl 21.12
lapsevanemale teadmiseks: loomulikult on esmane infokanal e- kool ja kogu info sinna ka eelisjärjekorras üles läheb. FB ei ole mingi kohustuslik keskkond, nagu me kõik hästi teame. Ja topeltkanalite kaudu info jagamist ma küll eriliseks mugavuseks ei nimetaks...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!