Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
Määrus või seadus.
 
emme 18. aprill 2003, kl 11.40
OTSIN määrust või seadust, milles sätestatakse 1.esmaspäevaks
õppida anda ei tohi. 2. Kontrolltööde maht päevas(nädalas) ja millistel päevadel, kas ka esmaspäeval. 3.10 päevane kontrolltööde tegemise seadus(määrus) ja kui olemas,kas koos
igapäevaste kontrolltöödega tohib teha 8 kontrolltööd või ka
vähem kontrolltööd päevas, kas on olemas kokkuleppe vorm 10 päevast edasi? Haridusministeeriumi portaalist üles ei leia,ps. on seal ka suletud tingimused. Õpetajatele on vaja esitada
kirjalik määrus,sest kinni nad sellest nagunii ei pea ja teiseks väidavad,et sellist asja pole olemas.
 
kx - õpilane 18. aprill 2003, kl 16.15
olen seda ka ise otsinud, aga ei leia :(

tahaks ise ka õpetajatele näidata.
 
Milvi 18. aprill 2003, kl 16.54
Ehk leiad midagi sealt : http://www.hot.ee/k1k55lend/kroonika/11/tervisekaitsenouded.htm
 
kõrvaltvaataja 18. aprill 2003, kl 16.57
Oletame, et mingit ainetundi ongi ette nähtud üksainus nädalas ja siis see tund on esmaspäeval. Kas selles aines ei tohigi siis kontrolltöid teha? Kui pühapäeval ei taha õppida (kes küll tahaks?), võib ju õppida mõnel eelneval päeval.
 
krogius 19. aprill 2003, kl 10.25
no nii ikka targakas ei saa, kui kõiki neid määrusi hakata jälgima. Lapsed jäävad lolliks ja mis kasu seal on? Eestlasi niigi vähe ja kui veel hakata neid määrusi ja ettekirjutusi jälgima, siis oleks meid vähe ja me oleksime lollid. Ja pühapäeval õppida? Mida muud ikka teha on? Niisama magada? Õppimine mõjub hästi ja kui mina oleksin Sina, siis jätaks ma selle määrusega jamamise sinnapaika, kuna Su laps muutub loodriks ja jääb lolliks niimoodi ja veel, õpetaja võib sellise asja peale kiusama hakata, kui ta vastik on...
 
otsija 19. aprill 2003, kl 11.37
Jah,kui tunde on on ainult 1 ja esmaspäeval,olen nõus.Minu lapsed on juba piisavalt suured,et näha, kas nad on loodrid või mitte.Pühapäev on hingamise päev.Laste koormus koolis on suur,suurem kui täiskasvanutel riigitööd tehes.Täiskasvanu tuleb koju ja teeb lihtsaid koduseid töid,kohustusi enam pole.Laps hakkab õppima,tema 8 tunniga hakkama ei saa,sest see on juba koolis,kus suur osa ajast kuulub kontrolltöödele,mitte õppimisele.Õpib kodus. Lisaks peab laps saama temale meeldiva
aine arendamist koolivälisel ajal.Igal juhul on minu lapsed äärmiselt hõivatud ja loen absoluutselt loomulikuks,et lapsed
PEAVAD PUHATA SAAMA nädalavahetusel.Ja kontrolltööde arv piiratud,10 päevane tähtaeg on jama.Minu kooliskäimise ajal sellist lollust ei olnud ja ma ei pea ennast sugugi lolliks.
Otsin edasi.
 
imestunud 19. aprill 2003, kl 14.54
No aga kuidas siis õppeprogramm läbi võetakse?
Kas tahad, et kooliaastat pikendatakse?
 
hille 19. aprill 2003, kl 15.31
Õppimise vastu mul küll midagi pole.Niigi on ju kaks vaba päeva.Mina käisin ka laupäeviti koolis ja ikka anti õppida.
Kontrolltöödega võiks mingi piirang olla.
 
kõrvaltvaataja 19. aprill 2003, kl 16.14
Mis on 10-päevane tähtaeg, mille kohta see käib?
 
Otsija 19. aprill 2003, kl 17.11
Midagi leidsin NETI-st. Tervisekaitseseadus-põhikoolidele ja gümnaasiumidele.Samuti põhikooli ja gümnaasiumi haridusseadus.
Imestajale.Kõigepealt tuleks programm üleüldse läbi vaadata.Nagu kirjutas psühhiaater Jüri O.Ennet on programmides palju faktiprahti.Olen nõus.Kui õpetaja tegeleb oma tööga s.t. õpetamisega,jõuab programmi läbi võtta enne õppeaasta lõppu.
Hille.Ka lastel ei ole õppimise vastu midagi.Kas te teate kui palju on muutunud programmide maht sellest ajast,kui teie laupäeval koolis käisite?Oluliselt keerukamaks,selgusetumaks,ennist ütlesin võõraste sõnadega faktiprahisemaks.Kui palju oli teie ajal koolis prillidega lapsi?See ei ole mitte ainult TV ja arvuti.Kõrvaltvaataja:
Lapse puudumisel koolist, tuleb alates koolituleku päevast õiendada kõik tegemata tööd.Tegemata tööde kohal eksisteerib
klassipäevikus kaldkriips.Kui laps teeb selle 11-l päeval kas või 5-le, saab ta ikkagi kahe.Minu laps on teinud 8 kontrolltööd päevas.Praegu läheb ka haigena kooli,sest nii hirmsat koormust rohkem ei taha.Kuigi tervisekaitsest leidsin,
et päevas tohib olla 1 arvestuslik töö,seega kontrolltöö,
2 tunnikontrolli või testi.Seda ei täideta.Samuti ei tohi teha
kontrolltöid esmaspäeval või reedel v.a. kui tund on 1 x nädalas
ja just nendel päevadel.Ja kes ikkagi protesteerida tahavad,tutvugu praeguste programmidega ja proovige põhikooli programmiga kaasa minna kasvõi kuu lisaks huvialaringid,mis on
lapse tuleviku suhtes tähtsamgi,kui ülekoormatud programmidega
koolid.
 
Kristin 21. aprill 2003, kl 07.59
Mina oma kooliskäimise ajal nädalavahetusel absoluutselt logelesin, ainult laupäeval tegin oma toa korda ja aitasin emal maja koristada.Pühapäeval magasin poole päevani,pühapäev oli vastik päev,jälle pidi õppima hakkama.Täitsa elus, kobe ja kõrgharitud ja 2 lapse ema ja loodriks ennast küll ei pea.
 
K 22. aprill 2003, kl 13.33
Tervisekaitsenõuded kooli päevakavale ja õppelkorraldusele
Sotsiaalministri 27.03.2001 määrus nr 36 (RTL 2001,43,602)
 
as 22. aprill 2003, kl 13.49
äkki valisid lapsele vale kooli ? meil on ka abikoole,kus maht väiksem. ja kui ei jõua,siis tehku ainult pool(õpetaja laur).ka koolikott võiks kergem olla ja päike soojem ja rohi rohelisem....
 
emme 22. aprill 2003, kl 14.17
Õnneks mitte,lapsed on 5-lised,kuhu mõni 4 sisse kukub.Sellepärast nad usinalt ka haigena kooli kontrolltööd kirjutama kipuvad. Kuid nad on väsinud.Lastel muide ongi rohi rohelisem ja päike soojem kui meil ja 4,5 kg koolikoti kannavad ka ära.Päris raske,mis? Ja oma tulevane elusiht väljaspool kooli. Teevad rõõmuga,see on see, mis neid jalul hoiab. Mina nii vanalt küll nii eluküps ei olnud. Nemad valmistuvad juba praegu täie tõsidusega täiskasvanuks saamiseks ja siht olemas,mida mul ka selles vanuses üldse ei olnud. Seega abikooli meil siiski vaja ei lähe. Kuid kooliprogramm on ülitihe ja faktiprahine, olen võrrelnud ka skandinaaviamaade kooliprogramme,järgnev põlvkond on tulemas tervisekaitse pideva rikkumiste korral veidi haigevõitu,kes ka teile pensioni maksma hakkab.Mina küll olen laste tervise pärast mures,kui teie seda mitte ei ole.
Aitäh K-le.
 
Kah ema 24. aprill 2003, kl 11.01
Koolis käiakse ikka selleks, et midagi õppida!!!!!!!!!
Lapsed on ju loomult loodrid ja kui ei ole kohustust õppida, siis nad seda ka ei tee! Mida sa oma määrustega ikka saavutad?
Lapsed peavad koolis õppima, mitte kodus arvutis istuma. Nad nüristuvad täiesti ära sedasi.
 
Vastan kah emale. 24. aprill 2003, kl 14.40
Lugege eelmine kirjatükk läbi,võib olla saate aru.Määrusega saavutan tervema uue põlvkonna,selleks see tehtud ongi.Lapsed ei ole enamuses loodrid,võib-olla teie omad...Õigus, koolis käiakse selleks,et õppida,aga mitte pidevalt kontrolltöid teha ja kodus õppida.Minu arvates väga lihtne.Ja arvutist saavad nad väga palju teavet,vajalik asi.Ikkagi soovitan Teil emana oma
laste tegemisi ka koolis jälgida ja ka seda, kuidas on nende tervis ja väsimusaste. Ja võin Teile öelda,et koolis õpitakse ja
päevas võib teha 1 arvestusliku töö VÕI 2 tunnikontrolli VÕI 2 testi. Nädalas VÕIB teha 3 arvestuslikku tööd.Tuleb jälgida,et
arvestuslikud tööd ei kuhjuks veerandi lõppu. Õppida ei anta esmaspäevaks või riiklikeks pühadeks.Kontrolltöid ei tehta esmaspäeval ja reedel v.a. juhused,kui see tund esineb ainult nendel päevadel.Kontrolltöid ei tehta 1. ja viimasel tunnil.
Laste kodune koormus põhikoolis on 2,5 h. Kahte sama tundi järjest koolis ei tehta v.a. tööõpetus ja kehaline kasvatus.
Armastage oma lapsi ja kaitske neid,selleks te ju ema oletegi.
 
Õun 03. mai 2003, kl 22.54
Kui algataja peaks veel siia pilgu viskama, siis... saada e-mail Hridus- ja teadusministeeriumi pressiesindajale, ta oskab Sulle juhatada (riigiametnikuna on tal ka kohustus vastata)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!