Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
13-õnn või õnnetus?
 
Mari 16. mai 2003, kl 12.50
Enne 13 aastaseks saamist oli poeg nagu lapsed ikka,tegi vahest lollusi,vaatas telekat isegi õppis täitsa normaalselt.Kui aga kukkus 13 ,vahetati poiss nagu ära.Istub kodus ja loeb raamatuid.Õppimine on üldse allapoole igasugust arvestust.Minu küsimiste peale kehitab ainult õlgu.Kas tõesti tuleb oodata,kui saabub 14,et siis muutub jälle normaalseks tagasi?Muide,vanema pojaga sai kõik korda,kui ta 14 sai.Kas see ongi puberteet?
 
sirts 16. mai 2003, kl 13.05
Tubli poiss ju, kui raamatuid loeb. Minu oma ei taha kohustuslikku kirjandustki lugeda, päris häda. Põhikooli lõpueksamid tulemas, aga ma küll kahtlustan, et need tegemata temast jäävadki. Eriti emakeel.
 
Mari 16. mai 2003, kl 13.14
Mida siis teha?Peksa ju nii suurele poisile enam ei anna.Meil probleem vene keelega.
 
sirts 16. mai 2003, kl 13.34
Peksa loomulikult ei tohi anda ja tegelikult minu arvates üldse hinnete eest peks ei tohiks anda. Hinne ei pruugi alati näidata teadmisi. Pealegi, ega mingi hinde pärast elu seisama jää. Vist siis 6. kl poiss? Õpeta talle ise vene keelt ja kui ta ei taha, siis las jääb suvetööle. Üldiselt mu meelest suvetöö vägagi hea sellistele lastele, kes mingis aines maha jäävad, mul lausa kahju, et oma poiss eelmisel aastal emakeeles ei jäänud, tal sõber, kes oli varem veel rohkem hädas, saab nüüd sel aastal emakeelega tunduvalt paremini hakkama. Suvetöö ajal on õpetajad tunduvalt rahulikumad ja tõesti aitavad hättajäänud lapsi. See pole mingi häbiasi.
 
emme 16. mai 2003, kl 13.57
Äkki meeldib talle mõni tüdruk, kes teda tähele ei pane ja poiss on õnnetu...
 
virhiinia 16. mai 2003, kl 14.02
nii ja naa, mõtle positiivselt: 14-ni on vaid üx aasta.
mul ka kohe-kohe 13 saamas, kuni 5-ndani õppis väga edukalt, viiendas klassis täielik pööre ja kui ma räägin talle gümnaasiumist, vaatab ta mulle oma suurte silmadega otsa, et mammi see on ju teisel planeedil s.t. kaugel-kaugel. Psühholoog ütles,et see olla tüüpiline poiss ja säde võib tekkida alles 8-ndas klassis.ootame, senix edu sulle!:)
 
Mari 16. mai 2003, kl 14.43
Ei tea kui õpetajat ise paluda,kas siis võetakse jutule,et suvetööle jäetaks?Eelmine aasta jäi matemaatikas suvetööle,Kahe nädala materjali vastas ära kolme päevaga!Loll ta siis nagu pole,või kuidas.Mis rohi aga laiskuse vastu aitaks?Ta käib praegu 7.klassis.Ja ausõna,löönud ei ole ma oma lapsi mitte kunagi!See oli vastuseks sirtsule.
 
Lotte 17. mai 2003, kl 09.37
Kui õpetaja ikka tõesti tunneb huvi, et õpiased saaksid selgeks, mis vaja, küll ta siis võtab poisi suvetööle. Tal ei peaks ju erilist vahet olema, kas on üks rohkem või vähem õppimas.
Laiskus aga läheb üle ajapikku.
 
karikakar 17. mai 2003, kl 11.49
Ole parem röömus,et ta raamatuid loeb.Ta öpib siis ju kogu aeg.
Raamatutes on tohutu infopagas ning lugemus annab seletamatult palju.Koolis peaks end kuidagi kyll sel ajal vee peal hoidma,kui ta sellega hakkama saab,pole hullu.Vötab end varsti käsile ja teeb kaotatud aja tasa.
Kui minugi pubekas loeks,oleks päevad palju päikselisemad.
 
murelik 17. mai 2003, kl 13.56



oleks mull see mure,et poiss istub kodus ja loeb raamatuid,
arendav tegevus ju seegi
meil kestab puberteet juba mitu aastat,arvutimängud ja
sõbrad on peamised,rääkimine täiesti tulutu, eriti kui see
puudutab õppimist,pesemist,korda,kõik see mis suurtele
normaalne neile nagu nad ütlevad "pohhui"
 
hiireke 17. mai 2003, kl 18.45
..ma vist olen küll loll, aga ei saanud absoluutselt aru, mis mure sul on..see, et poeg ei tee lollusi ega vaata telekat või see, et raamatuid loeb?..õpib halvasti?
 
??? 18. mai 2003, kl 12.21
Täpselt nõus hiirekesega, kah ei saa aru...
 
Fa 18. mai 2003, kl 15.08
Mul ka teismeline kodus.Ma ei saa aru,kuidas te ei saa oma lapsest jagu!Mul ei ole karm kasvatus ja vahel ta jonnib,uksed pauguvad ,vaja firma riideid ,jne.Aga kooliasjad on korras (suvetöö ei tule köne allagi),Oma tuba ja omad asjad on korras.Noorema vennaga peab tegelema,vahel peab nöusid pesema jne.Oma arvamust on ta äge avaldama ja protestima ka ,aga seda teeb viisakalt.13a.on ju alles puberteedi alguses!!!!Mis saab siis hiljem?
 
To: Fa 19. mai 2003, kl 12.15
Noorema vennaga peab tegelema???
Kas sünnitasid lapse oma pojale või endale?

Sellised vanemad mulle ei meeldi.
Õega ei suhtle ka enam aastaid seepärast, kuna oma vanematest lastest on teinud oma noorimatele lastele "kasuvanemad"

Ei maksa keppida ja sünnitada kui oma kohustustega toime ei tule.
 
Emilia 20. mai 2003, kl 10.37
Küsimusele vastates ütleksin, et 13-aastane laps on õnn:) Ka minu laps on 13 :)
 
Teadsa, 21. juuli 2003, kl 23.10
Ta on nüüd isiksus. Punkt. Käitu temaga kui täiskasvanuga.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!