Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
Suured klassid!
 
päevik 19. mai 2003, kl 18.17
Lugesin just vanu postitusi ja sattusin ühe ema kirjale , kes kõik oma mured kooliskäivate lastega ajab suurte klasside süüks. Uuriks siis väheke, kui suured need megasuured klassid siis on( õpilaste arvu poolest) ja kas mõni lapsevanem ka vaatamata klassi suurusele oma laste kooliga rahul on?
Oma lapsed ka kirja: 12kl. - 27 õpilast -rahul
8kl. - 22 õpilast - mitte just ülemäära rahul
 
ise õpilane. 19. mai 2003, kl 18.59
Klassis on 37 õpilast.
Natuke liiga palju... Kuigi meie klass on koolis veel üks väiksemaid.

Ja väga paljud probleemid ajan ma ka ise suure klassi süüks. Näiteks selle, et õpetaja ei suuda õpilastega individuaalselt tegelda ja õppimise tempo kujuneb üksikute andekamate järgi... Millele need nn. vähemandekad siis järele ei jõua.

Teine osa probleemidest seisneb õpetajate suhtumises.

Üldkokkuvõttes olen enam-vähem rahul.
Paremat kooli nagunii vist ei leiaks.
 
leffagirl 19. mai 2003, kl 20.24
meie klassis vist miski 26...leianb,et õppida saab siiski igas klassis ja iga õpetajaga.
meil just oli siuke jura inka õpetajaga,et keegi teda ei kuuland ja lõpux sõid ta lissalt välla.poolel klassil oli see tunnistusel 2,a mul oli siiski 4.
aga kui ikka miski 40 last klassis,ehk siis tõesti liiga suur?
 
mannuke 19. mai 2003, kl 21.37
minu poja koolis on see "õppimistempo" probleem lahendatud tasemeõppena. kolme paralleelklassi peale on moodustatud kolm õpperühma: viielised, neljalised ja nõrgemad. võimete paranedes on võimalik liikuda edasi tugevamasse gruppi, samuti vastupidi.
 
triinu 19. mai 2003, kl 22.08
mu klassis on 35 õpilast e liiga palju
kui üle poolte haiged olid sain midagi selgeks
pealegi osadel pole üldse koolis käia mõtet
 
sisley 20. mai 2003, kl 09.43
36 õpilast- 10 kl.olen rahul,sest enamus on kõik väga toredad inimesed, aga kahjuks kukub 2-3 inimest välja
 
vastrik 20. mai 2003, kl 15.28
Kui ise koolis kaisin (17 a tagasi), oli meil klassis 31 opilast (valjaarvatud Ingliskeele klass - 10 opilast klassis, ingliskeele kallakuga oli kool). Ei usu, et oppeedukus kannatas selle all, et klassis oli 31 last. Pigem meil olid vaga head opetajad. Eriti matemaatika opetaja, seletas ikka nii kaua kui viimane "puupea" selgeks sai. Vaga palju oleneb ka sellest millised lapsed sattuvad klassi, kas oppimine on popp, kui palju opetaja viitsib seletada ja kas lastel on tema vastu ka mingit austust. Kui opetajat austatakse siis pole ka klassis tunniajal kaitumisega probleeme. See on ainult minu isiklik arvamus, mis pohineb isiklikel kogemustel.
 
tirts 20. mai 2003, kl 18.35
mina lopetasin eelmisel aastal 23 inimesega klassis kooli.... (pohikoolis oli u. 30 ja tglt ei mäleta, et see siis nii väga oleks häirinud) ja see oli enam-vähem... aga keeli niimoodi oppida ei saa (meil oli inglise ja vene terve klassiga koos ja saksa eraldi ja kohe oli vahe näha)
üldiselt arvan ma, et on ikka üsan oluline, kui palju lapsi klassis on ja kuskil 20-25 on vast normaalne (voi isegi veel vähem), aga see vist enamuses meie koolides on praegu küll veel väga kauge tulevik...
 
krisu 20. mai 2003, kl 20.34
6.klass ja 18 õpilast - ideaalne suurus
 
õpilane 20. mai 2003, kl 21.04
9.klass-33 õpilast..leian et liiga palju,tõesti ei saa osi asju selgeks kuna minnakse edasi nende targemate eestvõtul ja seepärast jääb osa arusaamatuks..oleks klassis 20-25 õpilast oleksid väga rahul
 
Eliise 22. mai 2003, kl 21.22
10.klass- aluguses oli 39 õpilast, kuid üks on nüüdseks välja langenud. Olen rahul, sest omavahel saadakse hästi läbi, keegi ei ole tõrjutud ja üksteist toetatakse. Õppeedukuselt on klass väga tugev ja vahel tunnen( kuigi olen peaaegu viieline), et õpetajad lähevad liiga kiresti edasi. Õpetajad ütlevad, et meie klassi on väga hea õpetada, kuna kõik saavad ruttu aru ja saab lisaks õppetada ka seda, mida programmis ette nähtud pole. Igatahes olen rahul ja mind üldse ei häiri, et nii palju õpilasi on.
 
Mai 23. mai 2003, kl 09.48
Enamik siinkirjutajaid onn juba günaasuimiastmes, kus isnimesel( ka varatäiskavanul) on aru enam-vähem peas- teab, et õppida on vaja.
Mul lapsed: lõpetab 2 klassi-35 last, lõpetab 6 klassi-28 või 29 ei taegi täpselt. vanema lapse klassis pole kunagi üle 30 lapse olnud aga neil on ka väga hea ja ühtlaselt kõrge õppetasemega klass olnud. Probleem on just algklasside suute klassidega- nad on veel väiksesed ja tähelepanu kipub seal hajuma. Arvan, et algklassidel ei tohiks üle 20-15 lapse klassis olla, keskastmes mitte üle 30, günaasiumides võib siis ka rohkem olla.
Võrdluseks: ise käisin maakoolis, kus minu klassis kõigi 11-aasta jooksul oli kõige rohkem 18 last, enamasti 15-16. keskkooliosas oli meid 10-11. Õpetaja küsis üle päeva ja kunagi ei saanud jätta õppimata.
 
ema 23. mai 2003, kl 15.24
4.kl-36 last ilmselgelt palju
õpetaja karjub "lollikari" jne.
õnneks läheb minu lapsel hästi 4-5'line aga temagi on mures sest neil minnakse teemadega liiga aeglaselt edasi(nõrgemate tempo) ja praegu enne lõppu on nii et "uus osa ja homme töö". vaesed lapsed on nii läbi nad lihtsalt ei omanda seda kõike nii kiiresti!
õnneks järgmisel aastal tulevad uued õpetajad.
 
Kerttu 26. mai 2003, kl 18.57
Hmm... Meil on klassis 21-23 õpilast... Ei ütleks, et nii palju, aga kui on vähem õpilasi on mõnusam klass minumeelest...
 
ave 11. juuni 2003, kl 22.14
meil klassis 32 õpilast ja arvan, et täiesti normaalne. Kui rohkem oleks, läheks raskeks.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!