Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
Merivälja Põhikool
 
murelik lapsevanem 16. juuni 2003, kl 20.40
Kas tõesti ei leidu lapsevanemaid, kes sooviksid Meriväljale 9.-klassilist kooli?
Põhikooli reorganiseerimine tuleb kõne alla siis, kui õpilaste arv langeb alla 300
Pirita linnaosavalitsus ei saa muuta oma suva järgi kooli 3.-klassiliseks.
Kas tõesti on inimesed nii ükskõiksed, et ei viitsi oma laste eest seista? Las lähevad kombinaatkoolidesse nagu nõukogude ajal?
Las aga Kaja Laanmäe ja Ülle Rajasalu teevad, mis tahavad, meie vaatame lihtsalt pealt?
Suve ajal on ju nii hea sigadusi teha, sest kõik on kooliteemast tüdinenud ja ei viitsi tegutseda?
Soovin kohtuda inimestega, kes on nõus midagi ettevõtma, et lastel oleks kena turvaline õpikeskkond.
Meilige mulle.
Maret.Allika@mail.ee
 
brita 18. juuni 2003, kl 10.49
olen selle vastu küll, et kool liidetaks Pirita kooliga ja jääks ainult esimesele neljale klassile.Pole mõtet head kooli suurega ära solkida, kuid põhikooli täielik pooldaja ka pole.On ju aastaid kool olnud 6 klassiline.Muidugi poleks mul midagi põhikooli vastu, kui kooli suuremaks ehitataks, iseasi, kas oma last sinna jätaks.Linna hiljem gümnaasiumisse oleks raskem sisse saada.Üks mu lastest lahkus peale kuuendat klassi koolist ja teine veel õpib, kuid arvan, et seitsmendasse ei jätaks.Aga see on minu arvamus.
Rajasalu on halb linnaosavanem.See ei puuduta ainult kooli.Soiku on jäänud Merivälja kanalisatsiooni ehitus jms.Liialt Pirita keskne, unustades muu linnaosas.
 
brita 18. juuni 2003, kl 10.49
olen selle vastu küll, et kool liidetaks Pirita kooliga ja jääks ainult esimesele neljale klassile.Pole mõtet head kooli suurega ära solkida, kuid põhikooli täielik pooldaja ka pole.On ju aastaid kool olnud 6 klassiline.Muidugi poleks mul midagi põhikooli vastu, kui kooli suuremaks ehitataks, iseasi, kas oma last sinna jätaks.Linna hiljem gümnaasiumisse oleks raskem sisse saada.Üks mu lastest lahkus peale kuuendat klassi koolist ja teine veel õpib, kuid arvan, et seitsmendasse ei jätaks.Aga see on minu arvamus.
Rajasalu on halb linnaosavanem.See ei puuduta ainult kooli.Soiku on jäänud Merivälja kanalisatsiooni ehitus jms.Liialt Pirita keskne, unustades muu linnaosas.
 
maret 18. juuni 2003, kl 16.39
britale
Kas on võimalik kuidagi kohtuda, et teemat koos edasi mõelda?
Kas koostaks mingi kirja linnavalitsusele ja leiaks vanemaid, kes oleks nõus toetama seda üritust?
Merivälja kauplus oli nõus allkirju vanematelt koguma , kui sinna mingi kiri jätta.
 
Kai 19. juuni 2003, kl 20.58
Poolt.Praegune projekt on absurd ja täiesti Pirita keskne.
Kaja Laanmäe pole sinna 9-klassilist kunagi tahtnud,kuigi asi juba edeneb ja haridustase ei ole halb,olen võrrelnud seda teiste koolide samavanuste lastega.Praegu olen kuulnud palub koolidirektor kõigil 6-klassi lõpetanutel paberid välja võtta,kuna kooli edasi ei tule.On see teave väljamõeldud või tõene?Rajasalu on kõik need aastad samuti äärmiselt Piritakeskne. Kuulujutud räägivad Pirita koolile antud rahadest,et osa neist olid mõeldud Meriväljale.Kui see tõele vastab,kuidas saab üks Rajasalu otsustada linnosa jaoks tähtsaid otsuseid,jälle üks eksperiment?
 
maret 20. juuni 2003, kl 12.51
Kaile!
Kool on 9.-klassiline, kuigi Kaja Laanmäe tahab lastest lahti saada. Kuues a klass visati täies koosseisus koolist välja ja b klassi vanematel kästi laste dokumendid koolist välja võtta. Lisaks ähvrdati seitsmes klass õhtusesse vahetusse panna, kui mõni vanem peaks tahtma last kooli jätta. Minu tütre dokumendid on jätkuvalt selles koolis ja ma ei kavatsegi neid välja võtta.Oleks ainult vanemaid, kes kaasa viitsiksid mõelda. Praegu sõltub kooli tulevik sellest kas kooli jääb 300 õpilast või mitte. Kui vanemad oma lapsi seitsmendasse ei pane, siis jääb õpilaste arv alla 300 ning kaks kooli ongi võimalik ühendada..Mis sellest, et tegelt visati kuuendad klassid ebaseaduslikult koolist välja.Sellest sügisest jääkski õpilaste arv alla 300 ja direktor laiutab käsi ja väidab,et pole õpilasi,kes tahaksid selles koolis õppida!Tegelt on direktor täiesti ebamoraalne tüüp, kes ei põe seaduserikkumiste pärast mitte üks raas. Kui keegi veel mäletab siis aasta tagasi oli pirita lehes lugu, kuidas Laanmäe endale ja oma mehele rahasid kantisid. Sellel aastal siis visati lapsi koolist välja ja mees sõitis purjuspäi tänaval lastele otsa.Terve mõistusega vanemad nõuaksid direktori ametist vabastamist, aga paistab et merkal ei lähe see kellegile korda. Miks peaksid lapsed kooli vahetama?
Kas on siis vanemaid, kes sooviksid pead kokku panna ja üheskoos midagi ette võtta, et lastele jääks nende koolimaja alles?HELP!
 
Kai 20. juuni 2003, kl 15.17
Arvan,et üks probleemidest on, et Laanmäel pole vastavat haridust põhikooli juhtimiseks.Keskerakonna valimistel ta väitis küll endal olevat kõrgharidust,kuid see on ainult kesk-eri.See on üks põhiprobleem,sest sel juhul peab ta tõesti ameti maha panema.Ja raha kantimine on ju teada nii ametlikes ringkondades,kust see siis lehte jõudis tagasihoidlikul moel.
Seega tuleb tõesti midagi ette võtta. Olen tähele pannud, et ajakirjandusel on kaunis tugev võim. Peale selle tuleb siiski koheselt pöörduda mitte Pirita linnaosa haridusametniku poole vaid linna haridusametisse.Rajasalu koos oma ametnikega meid küll ei aita.
 
maret 20. juuni 2003, kl 18.49
Kai
Olen pöördunud haridusametisse ja tulemuseks on see, et midagi pole muutunud.Käisin haridusameti juhataja Andres Pajula juures maikuus ja ühtlasi saatsin ka kirja ,milles kirjeldasin olukorda Merivälja koolis, kuid vastust pole siiani saanud, kuigi ametlik vastamise tähtaeg on läbi.Lisaks on kirja saanud ka abilinnapea Margus Allikmaa, kes kureerib haridusasutusi Tallinna linnas,kuid ka sealt pole ma vastust saanud.Vastamise tähtaeg peaks tegelt läbi saama juuli alguses.
Siit loogiline järeldus, et üksikisiku toimetamistest pole abi, vaid vaja oleks paljude inimeste poolt allkirjastatud pöördumist, mis ühtlasi tuleks saata ka ajakirjandusele.
Soovin jätkuvalt kohtuda vanematega, kes sooviksid aidata.
 
Kai 21. juuni 2003, kl 12.06
Ma proovin haridusametiga ise ühendust võtta, mul on kogemusi kirjadele vastamiste osas, eriti riigisektoris.Peale selle on mul üks võti,millega püüan asja kiirendada. Arvan ka,et siiski tuleks ajakirjandus appi võtta, ka selles küsimuses võin toimetustesse helistada. Ja lihtsaim võte on A4 suurused piisavalt suure tekstiga kuulutused välja panna.Kui inimesed ei valda informatsiooni, ei oska nad ka kusagile pöörduda.
 
Maret 24. juuni 2003, kl 23.02
Kuidas ikkagi saaks mõjutada linnaosavalitsust, et nad oma tobedat plaani ellu ei viiks?Pean silmas Merivälja kooli 3.-klassiliseks muutmist.Ja kuhu inimesed peaksid siis pöörduma, kui nad näiteks loevadki kuulutused läbi ja pole nõus selle tobeda plaaniga, mis Rajasalul sooviks on? Ja mis väega saaks ametist siis lahti lasta koolidirektorit, kes kogu aeg seadusi rikub? Kust saaks teada, kas Laanmäel on siis kõrgharidus või mitte?Ajakirjandus pole asjasse süvenenud ja ega nad ei tea ka koolidirektori tegudest suurt midagi. Kas peaks siis ajakirjanikke ka sellest teavitama?Kas nad üldse viitsivad suvel kooli teemadega tegeleda? Proovin siis uuesti ühendust võtta Kadri Paasiga, kes korra juba kirjutas artikli koolist, kuigi tundub,et ta teemasse ei süvenenud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!