Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
kui palju kulutate kooliasjadele?
 
reet 08. august 2003, kl 16.19
Keskmiselt, ma mõtlen.Kui kõik lapsed saaks kooli minnes 5000 krooni meil, siis mina arvutasin, et nii palju küll ära ei kulu korraga, selle eest saab nii mõndagi ka hiljem veel osta, sest talveriideid vms. ma ju nüüd valmis ei osta.
Kahju, et kõik lapsed muidugi seda toestust ei saa.Õige oleks, kui saaks iga laps, ükskõik, mis klassi ta läheb, ja oleks lihtsalt seda 450. veidi suurendanud ja olekski kõik mingi 1000 koolitoetust saanud ja kõik rahul.
 
Õnnelik 08. august 2003, kl 17.06
Jah, aga meie näiteks elame Tallinna linna piirist 9 km eemal ja kuigi 2 last läheb Tallinna kooli (1 neist 1.klassi ja teine 2.klassi), ehk siis kulutused samad kui Tallinna elanikel, ei saa meie lapsed mingit koolitoetust (v.a. see pisku, mis kõik esti koolilapsed saavad koos augustikuu lastetoetusega).
Tegelikult mingi 1000.- lapse kohta oleks super. Ise ju ka ometi peab kulutama oma lapse heaks, mitte omavalitsus või riik ei pea lapsele riideid selga ostma.
 
ema 08. august 2003, kl 21.20
Oh, varsti jälle kool.Mul lapsed küll suuremad üks läheb XI ja teine tehnikumi.Pensioniamet maksab ainult ühele 150,eks sügisel esitan paberi eks siis saab raha järgi.Täna läksin Tallinnas poodi ja ostsin ära ainult kaustikud,arve 250,õudne.Eks kui kool peale hakkab,tuleb neid veel juurde osta.+veel koolist töövihikud ja kõik muu.Nii ta on.Tegelikult võiksid kõik koolilapsed saad mingi raha enne kui kool algab,mitte sept,kui paberid pensioniametisse lähevad.Pisematel on küll tõesti raske nad ju kasvavad suvel pikemaks ja sept,on uusi riideid vaja.Kurb et ainult Tallinn ja I kl.
 
tartlane 10. august 2003, kl 21.54
Poiss läheb 4. klassi. Ostsin ära teksad Seppäla nädalasest soodukast - 200 krooni (muidu 500). Dressipüksid 130 krooni, arvatavasti ostan veel tavalised tennised kooli kehalise kasvatuse tunniks, need jätab talveks klassi, ei viitsi kodu-kooli vahet kogu aeg tarida. Vist läheb vaja veel sandaale vahetusjalatsiteks. Ülejäänud vajaminevad asjad on kontoritarvete laadi, mõni harilik, pastakad, kaustik igasse tundi, A3, A4 paber, päevik ning töövihikud. Rohkem asju pole vaja. Pensioniametist oli üle kantud 600 krooni vaatasin täna imestusega.
 
võrulane 11. august 2003, kl 12.06
esimese klassi omale ostsin :
kott 195.-
kaltsukast riideid klassis olemiseks,piduriided sõprade kingitud
sandaalid kevadel juba ostetud 140.-
koolitöövihikud 270.-
koolivihikud ostan septembris,ei tea milliseid täpselt vaja
kirjutustarbed olemas varem juba
botased tuleb osta nüüd,kuigi mingisugused olemas on
dressid ostan septembris.

5.klassi minevale
töö-ja koolivihikute hinda ei tea,mis kokku läheb
riided olemas,vaja vaid uusi botaseid

8.klassi minevale
riided-jalanõud juba varem olemas,
inka tv-d ostsime kevadel 300.-
teised tv-d tuleb osta,ka koolivihikud

Kindlasti läheb suur summa,kui korraga kõik osta,seepärast olemegi kevadel osa tv-id ära ostnud.Riideid-jalatseid on nagunii vaja,kunagi ei osta ekstra kooli jaoks
 
11klass 12. august 2003, kl 11.07
mina võtan sahtlist pastapliiatsi ja ostan tirsist kaustiku (ca 20 eek) ja minek:)
 
7.klass 12. august 2003, kl 14.19
koolivorm ca 1000.-
paar pliiatsit ja kaustikut ja järgmise sügiseni OK
 
chick 12. august 2003, kl 16.17
mida noorem laps, seda rohkem raha kulub. Ma ostan ka ühe kaustiku, pastaka näppan emalt...ongi kõik
 
Maksumaksja 12. august 2003, kl 18.31
Iga vanem on kohustatud oma lapsed ise kasvatama ja koolitama.
Riigi ülesanne, ei ole maksta riiete toetust. Makstaksegi 450.-
koolitarvete ostmiseks:vihikud, päevik, värvid, jne.
 
võrulane 12. august 2003, kl 18.54
Maksumaksja:see riigitoetus kulub tegelikult ainult töövihikutele,mõnes klassis tuleb summast isegi puudus.Mis kunstitarvetesse puutub,siis hakkajamad õpetajad on kooli algul kõigilt 100-150 krooni korjanud ning pole vanematel kogu õppeaasta jooksul muret,et milline see joonistusplokk ikka olema peab jne.
 
taavi 12. august 2003, kl 19.25
huvitav mis riigi toetusest te räägite - mul poiss 13 ja pole siiani küll mingit toetust saanud.
 
aili 13. august 2003, kl 10.19
see koolitoetus tuleb augustikuu lastetoetusega koos ja on 450.- kr.Iga koolilaps saab seda ja mitu aastat juba.Kord aastas.Kui laps on 16-18. siis ei saa tavaliselt seda raha augustikuuga, vaid tuleb koolist, kus laps õpib, tõend võtta ja see sots. amet. vii, siis saab selle toetuse veidi hiljem, kas sept. või okt.
 
Maksumaksja 14. august 2003, kl 16.42
Võrulane:Ära virise, ega need töövihikud nii kallid ka pole, 1 kord aastas maksad nende eest ja terve õppeaasta laps kasutab.
Pane iga kuu teatud summa kõrvale ja sügisel ei olegi kaotus nii suur. Mina arvestan sellega.
 
annaleena 15. august 2003, kl 09.46
to Maksumaksja: töövihikud maksavadki 300-450 krooni lapse kohta ja näiteks möödunud aastal tuli II poolaastaks osa veel juurde osta.
Mul käib 3 last koolis(II, VI, VIII klass)Olen arvestanud, et 3000 krooniga peavad nad omale kõik kooliasjad saama(õnneks osa möödunud aastal ostetud riideid-jalatseid lähevad veel selga-jalga ja kahel lapsel on koolikotid ka korras)
 
Maksumaksja 18. august 2003, kl 15.20
to annaleena:
Ega mina süüdi pole, et sul 3 last on. Ise muretsesid ja ise pead kasvatama. Lastel on isa ka. Riigilt ei maksa abi loota.
Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab. Minu teada saab töövihikute eest maksta ka veidi hiljem ja kõik õpetajad töövihikuid ei telligi.
 
annaleena 19. august 2003, kl 09.13
to Maksumaksja: Ma ei virisenud, vaid ütlesin välja faktid kuidas meie peres on. Muidugi on lastel isa ja riigilt ei saanud mingit abi (peale töötuabiraha 400 kr) kui mitu aastat töötu olin. Vahel teeb tuska(ja tõesti kadetaks ka) kui loen, Tallinna emmede kirjutisi arutust raiskamisest ja sellest et Tallinn seda soosib ka(5000 lapse kohta koolitoetuseks). Suurendatakse lõhet Tallinna ja ülejäänud wwsti laste võimaluste vahel.
 
Maksumaksja 19. august 2003, kl 10.28
to annaleena: Tallinnas ei saa ka kõik lapsed 5000.-.Esimene laps nagu polegi laps. Aga hakkama saab vähesega, firmakaupa polegi mõtet osta, laps kasvab sellest välja.
 
Triin 20. august 2003, kl 13.31
Kooli peale läheb jah palju raha.

Mul on kooli peale kulunud juba üle 3000.- krooni, kusjuures vihikud ja uued saapad ostmata.

:S
 
Miks nii palju ? 24. august 2003, kl 13.44
Kulla inimesed,riided peavad igal inimesel olema ja aastaringselt ju.Miks te seda siis koolimineku kulutuste sisse arvate.Koolikott (võiks korraliku osta,siis kestab mitu aastat) ja pliiatsid , vihikud ja ümbrispaberid.Koolialguse kulutustest veel kuukaart,töövihikud ja toiduraha.Isegi joonistusvahendid kestavad tihti rohkem kui ühe hooaja.Pole vaja igatsugu kirjut nänni ühekorraga kokku osta,siis ei ole ühekordne väljaminek ka nii ränk.
Ja veel - oma lapsed peate ikka ise riidesse panema ja toitma .Hea kui riik ka aitab,aga seda ei saa võtta kui riigi kohust.Muidu on nii nagu Rasva pere-täitis "riiklikku tellimust" ja pärast vingus igas võimalikus kohas,et keegi ei aita.Abi oli aga hiljaks jäänud,sest ainuke asi,mis õigel ajal oleks päästnud oleks olnud kummiabi.
Jõudu ja rõõmsat meelt teile kõigile
3 lapse ema ja 2 vanaema.
 
lapsevanem 26. august 2003, kl 10.00
to miks nii palju? - olen sinuga 100% nõus, täiendan vaid et kuigi riided peavad tõesti aastaringi seljas olema, on lastel omadus just eriti suvel kõvasti kasvada, seega praktika näitab et kooli alguseks on ikka vaja uusi jalatseid, rõivaid jne. Lihtsam on juba selles eas lastega kelle hüppeline ennaktempos sirgumine on möödas ning ka elukombed sellised mis riiet niipalju enam ei kuluta.
 
tydo 27. august 2003, kl 20.59
mina ostan oma kahele lapsele iga aasta uued firma dressid.,potased,koolikotid,plähvid,ujumisriided kuna nad käivad ujumas.muud pluusid ja teksad ostan ka.raha läheb küll väga palju aga lapsed on rahul.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!