Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
Lilled õpetajale
 
veel üks ema 26. august 2003, kl 21.14
Kas teie lapsed viivad õpetajale 1.sept., veerandilõppudel lilli? Minu vanem poiss (6.kl) keeldub. Kui vanalt nad häbenema hakkavad? Ma tahaksin, et poisid harjuksid lilli kinkima, aga nüüd ... Oleme alati ka lasteaeda 1.septembril lilled viinud - neil algab ju ka uus aasta. Väiksem läheb kohe rõõmuga, kui saab lilli kinkida.
 
lapsevanem 26. august 2003, kl 22.44
1. veerandilõpulilli ei ole iialgi olnud
2. koolialguse- ja aastalõpu lilled eksisteerisid vist kuni 4nda klassini, ei mäleta et nii poiss kui tüdruk oleks hiljem end ega õpetajat nendega enam vaevanud
3. asjakohaseid lilli õigel momendil ei ole kumbki kunagi tänase päevani häbenenud kinkida (ntx pensionilejäänud esimesele õpetajale teda aegajalt külastades, naabritüdruku sünnipäevale minnes nii sünnipäevalapsele kui tema emale jne), küllap ei ole nad pidanud vajalikuks õpetajatele enam lilli viia
4. kui südames ei ole tunnet et pedagoogile lilli viia, siis milleks neid kohustuslikke kombetäitmisbukette tassida???
 
eva 27. august 2003, kl 00.06
minu poeg keeldus juba 3-ndas, vägisi kaasa antud lille toppis kotti ja ei imesta, kui see poolel teel tänavale lendas, isegi algkooli lõpetamisel ei tahtnud lilli õpetajale viia (sellisele õpetajale ise ka ei viiks), aga nüüd 5-ndasse minnes mõtleb, et uuele klassijuhatajale võiks ju viia...
 
koduvana 27. august 2003, kl 08.02
Eks see sõltub ka õpetajast. Minu pojal oli 1.-4. klassis väga tore klassijuhataja. 5. klassis tuli pooltel tema õpilastest uude kooli minna ja siis poisid ise otsustasid, et viivad iga aasta esimesel koolipäeval ja kooli lõpetamisel vanasse kooli oma esimesele õpetajale lilli. Viisidki kuni kaheksandasse klassi jõudsid, siis lagunes üksmeel ära.
 
Hilja Üleval 27. august 2003, kl 08.22
Minu lapsed kõik viivad.Mitte vägisi vaid neile meeldib lilli kinkida.Ja siis viivad ka kui kooliaasta läbi on.
 
CC 27. august 2003, kl 10.38
Sinu lapsel on enesehinnanguga probleema ja tundub, et ka alaväärsuskompleks.
Minu laps ja tema klassikaaslsed- poisid, viivad kõik meeleldi lilli ja kingivad veel tüdrukutelegi.
 
tulehark 27. august 2003, kl 11.35
meil oli kevadel klassi lõppedes kogu 7.klass õpsile lilli kinkinud,kusjuures isegi need vanemad õpilased,kes varem selle õpetaja õpilased olid,tõid talle lilli.Sama ei saa ütelda 3-4 klasside puhul,siis on lastel vist mingid komleksid,mis hiljem üle lähevad,oleneb ikkagi klassikollektiivist
 
üks naine 27. august 2003, kl 13.10
kui ikka laps ei taha lilli viia, et teiste mitteviijate ees tolaks jääda, siis ärgu viigu ja sundida pole vaja, aga tuleks uurida klassi aurat (kiuslik, pahatahtlik, mõnitav?)
 
Lotte 27. august 2003, kl 15.16
Kooliaasta alguses, õpetajate päeval, osadele õpetajatele nende sünnipäeval ja kooliaasta lõpus on poeg alati lilled viinud. Nüüd tuleb uus klassijuhataja (10.kl) ja lubas ikka viia.
 
lilli 27. august 2003, kl 15.25
sõltub lapsest ja kodust( vt. eva).vägisi ei tasu küll lilli pihku suruda(ainult selleks ,et saada plusspunkt kirja).aga nii mõnigi kord mängib olulist rolli kodune neg. suhtumine kooli ja õpsidesse.oma lastele muretsen kindlalt lilled,sest nad TAHAVAD lilli alati kinkida.
 
pii 27. august 2003, kl 16.31
Olen põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja ja mulle tuuakse. Kui see lapsele vaev on, siis on põhjus olemas. Õpetajale pole see vaev, ikka rõõm - et tahetakse tuua. Kuidas hoolivust siis välja näidata?
 
Oliver 27. august 2003, kl 16.34
Õpetajale viin lilli, 1. septembril, klassi lõpetamisel ja õpetaja sünnipäeval. Poisid viige õpetajatele lilli, nii lihtsalt on viisakas.
 
lasteaiaõpetaja 28. august 2003, kl 23.42
Tubli poiss, Oliver. Lilli kinkida on ilus ja kindlasti rõõmustab ka kõige külmema hingega õpetaja, kui mõni rüblik talle lilled ulatab.
Ka lasteaialapsed kingivad sageli lilli - selles eas on see veel loomulik ja mingit häbenemist pole küll märgata. Ehk neist saavadki need lapsed, kes koolieas ka 10ndas klassis oma õpetajale lilli viivad.
 
Oliver 29. august 2003, kl 19.51
Hea lasteaiaõpetaja, tänan teid.
 
girl* 01. september 2003, kl 21.14
mul oli ka vahepeal selline periood kus ma lilli ei viinud...mitte et oleks häbenenud aga see tundus mõttetu ja ma ei viitsinud sellega jamada. nüüd läksin kümnendasse klassi ja viisin õpetajale lilled. see periood on mõnedel ka mööduv aga osad ei hakka kunagi lilli viima...
 
Õpetaja 02. september 2003, kl 20.44
7. klassist julges lilli tuua 1 poiss.
 
veel üks ema 03. september 2003, kl 18.36
Alguses nimetatud 6-klassi poiss viis lilled ja oli üks 3st poisist, kes julges.
 
eva 03. september 2003, kl 19.37
ja minu oma (5. kl) viis ka peale pikka selgitustööd pisikese kimbu (et eriti välja ei paistaks), mida oli teinud ka enamus poisse.
 
Pedagoog 03. september 2003, kl 23.22
Mulle meeldib vastu võtta lilli, mis tulevad kinkija südamest. Ma näen ju kohe ära, kui hoopis lapsevanem on need saatnud ja laps on vaid kulleriks, kes tundub ohakaid mulle andvat.
 
to pedagoog 04. september 2003, kl 08.43
Minu arust ei ole sul õigus - kui lilled sinuni jõudsid, on need ikka lapselt, mitte vanemalt. Paljud toovad lilli, sest see on kombeks, südamest tulemine jääb tihti meile teadmata. Tunne rõõmu nendest õitest ja ära suhtu nendesse kui ohakatesse, sest kes ei taha lilli tuua, oskab nendega ka muud teha (üks 6-kl poiss kinkis ema poolt kaasa pandud lilled hoopis tüdrukule, sest õps ei meeldi).
Ka pedadoog
 
oosik 04. september 2003, kl 12.33
Meie poeg (9kl) viis ka lilled, on alati viinud kooliaasta alguses ja lõpus. Kooliaasta lõpus viib tavaliselt isegi mitmele, kes sümpaatsemad. See on austus ja tänu õpetaja(te)le. Sama käib "viisakalt" riidesse panemise kohta, kuigi, selles osas oli vaja natuke selgitada, muidu oleks pandud pusa ja tossud, nagu tavalisel päeval.
 
ei saa aru 05. september 2003, kl 10.44
et miks peab õpetajale lilli viima.
ja veel ei saa aru, miks peab näiteks 9kl või 10kl või 7kl klassis ennast kuidagi pidulikult riidesse panema.
 
Milla 05. september 2003, kl 20.01
To:ei saa aru
Kui palju siis ikka pidulikult aasta jooksul riietutakse? 1.septemberi puhuks võiks paremad hilbud välja otsida.
 
makaak 10. september 2003, kl 16.24
Ma olen 15 ja läksin üheksandasse klassi. Mul poleks küll mingit probleemi lillede viimisega, kui klassijuhataja selline surm ei oleks.
Mõnele nooremale või meeldivamale õpetajale oleks võinud viia küll, aga jah... ei viitsinud.
Ega seal midagi häbeneda ju pole:P
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!