Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
töövihikute raha vol . 10
 
anu 02. september 2003, kl 23.42
1.kl 350.-
minu arust on see normaalne.
kui aasta peale ära jagada polegi nii kallis.Kõik lapsevanemad ju teavad et nende laps läheb kooli .Võibolla tuleks suvel siis raha kõrvale panna,kui üks kord liiga suur summa on välja anda.
Nad on ju meie kallis vara,(Lapsed ma mõtlen).
Minul on neli last ja ma arvan et see pole nii suur raha ,oma lapse jaoks .Mõelge kui palju me tegelikult kulutame ebaoluliste asjade peale.Tuleb teha omad valikud.Ei maksaks õpetajat süüdistada, nemad annavad oma parima et meie lapsed saaksid targaks.
 
kassy 03. september 2003, kl 00.13
to Mai Ma olengi Tartust ja laps tõi koju õpetaja poolt trükitud kirja kus kõik mustvalgel kirjas nagu ennist mainisin.Mis puutub söögirahasse siis eelmisel aastal tõesti sai tasuta süüa.Sel aastal nii päris pole ,seega küsiti meilt 42 krooni juurde.Ma ei hakka siin internetis mainima mis koolis minu laps käib kuid arusaaamu on kuidas nii kallid ikka need vihikud on ja vahed nii suured.Ja see kõik on mul paberi peal kirjas mille laps mulle koju tõi.Raha pidi juba kolmap. olemas olema.vot nii!
 
ema 03. september 2003, kl 08.22
siki,
kätte anti tõesti ainult esimesed osad. aga arvan, et see oli see tõttu, kuna lapsed olid ilma vanemateta ja muidu oleks olnud raske tassida.
I klassis oli meil 185.-, nii, et suurusjärk on sama. Ei usu, et õpetaja viitsiks mitu korda nende rahadega jamada. pead muidugi ei anna. sinu asemel läheks tõesti raamatupoodi ja vaataks hinnad üle. ajendatuna just sellest, et summad kooliti nii erinevad on.
Meie tutvusringis oli päris palju lapsi, kes läksid eelmisel aastal esimesse klassi. õpikud olid peaaegu kõigil ühesugused, summad vägagi erinevad. Sel aastal pole veel jõudnud muljeid vahetada.

anu,
See kas üks või teine summa on suur või väike on pereti väga erinev. Meie peres laste arendamise ja hariduse pealt kokku ei hoita. Arusaadav, et minu lapse jaoks neid töövihikuid just vaja ongi aga arusaamatu on see, et justkui samad asjad on mõnel pool 3x kallimad (3*165.- = 495)
Minu arvamus on siin üldse selline, et just siin on see koht kus riik saaks peresid aidata ja lapsi väärtustada. Õppevahendid peaksid- võiksid küll tasuta olla. nagu paljudes euroopa koolides.
 
ema 03. september 2003, kl 08.23
siki,
kätte anti tõesti ainult esimesed osad. aga arvan, et see oli see tõttu, kuna lapsed olid ilma vanemateta ja muidu oleks olnud raske tassida.
I klassis oli meil 185.-, nii, et suurusjärk on sama. Ei usu, et õpetaja viitsiks mitu korda nende rahadega jamada. pead muidugi ei anna. sinu asemel läheks tõesti raamatupoodi ja vaataks hinnad üle. ajendatuna just sellest, et summad kooliti nii erinevad on.
Meie tutvusringis oli päris palju lapsi, kes läksid eelmisel aastal esimesse klassi. õpikud olid peaaegu kõigil ühesugused, summad vägagi erinevad. Sel aastal pole veel jõudnud muljeid vahetada.

anu,
See kas üks või teine summa on suur või väike on pereti väga erinev. Meie peres laste arendamise ja hariduse pealt kokku ei hoita. Arusaadav, et minu lapse jaoks neid töövihikuid just vaja ongi aga arusaamatu on see, et justkui samad asjad on mõnel pool 3x kallimad (3*165.- = 495)
Minu arvamus on siin üldse selline, et just siin on see koht kus riik saaks peresid aidata ja lapsi väärtustada. Õppevahendid peaksid- võiksid küll tasuta olla. nagu paljudes euroopa koolides.
 
1 ema Tallinnast 03. september 2003, kl 12.26
3.ja 4.kl., mõlemad peavad kooli viima 300.- Töövihikud-päevikud on sellest 230~260.-, summa ümardamiseks on sees siis ka klassirahad. 3.kl. sai küll 2.osad ka juba kätte, vanema lapse pakki polegi nii hoolega uurinud. Tundub, et meil on rahalises mõttes seekord hästi läinud.
 
siku 03. september 2003, kl 13.56
muidugi laristan ma mõnikord raha rohkem kui 470 krooni eest.Küsimusi tekitab lihtsalt see kui samade vihikute hinnad kooliti erinevad onn -kusjuures vahe on lausa 200 krooni.
Arusaamatu!
 
Õpetaja 03. september 2003, kl 21.28
Mõned koolid tellivad töövihikuid aasta aega ette, siis saavad odavamalt, töövihik on näiteks siis 10 krooni odavam. Kasutatakase ka eri kirjastuste töövihikuid, mis kujundab teise hinna ja mõned õpetajad ei telli töövihikuid. Ära virise maksti ju koolitoetust, see ei olnud riiete toetus. Kui tõesti kuidagi välja ei tule, siis mine kohaliku sotsiaaltöötaja juurde ja kirjuta avaldus võibolla kompenseeritakse sulle osaliselt see raha, mida sa OMA LAPSE hariduse eest tahad kokku hoida. Kõik mida raha eest saab on odav!!!
 
riima 03. september 2003, kl 21.50
Oma laps läks Viimsi kooli esimesse klassi - töövihikud anti kõik tasuta. Vald maksab. Ja need anti veel pidulikult aktusel ilusa kohvri sees kätte, ning vanemad said ümbrikus 500.-EEK vallapoolset koolitoetust. Kuni 4 klassini on ka söök tasuta. Nii et siiani pole veel raha küsitud.
 
anu 03. september 2003, kl 22.13
to: ema
Ma ei vaidle vastu ja ei arvusta mis on ühele kallis ja teiese mitte, vaid ei saa aru miks see alati nii ootamatult tuleb.Lapsevanemad nagu ei teaks et nende laps peab kooli minema.Mul on tunne et mõnele lihtsalt meeldib viriseda.
Minu õel on 3 last ja nende sissetulek iga kuu on 4000.- ja ta tuleb ilusti välja ja pole kordagi kuulnud et ta kurdaks ,et kooli vihikud on kallid.Usun et asi on rohkem inimestes ja nende hoiakutes.
to: riima
olen ise viimsist pärit ja tean et see vald lihtsalt väärtustab lapsi rohkem kui teised.
Jõudu ja kannatliku meelt uuel õppeaastal.
 
siku 04. september 2003, kl 11.30
to õpetaja:
sinu tigedast suhtumisest loen välja ,et oled tõega staazikas õpetaja ( selline stagnaaegne tigedik).
Ma ei virise summa üle ,vaid küsin arusaamatuses ,miks summad sama kirjastuse vihikute eest kooliti nii erinevad tulevad. Sotsiaaltöötaja juurde ma ei lähe( ja pole kunagi kerjamas käinud) ,sest saan palka kõvasti üle eesti keskmise.Koolitoetust maksti jah tõesti 450 eeku ja riietele see ei kulunud,pliiatsid teadupärast ju töövihikute vahel pole ja eks needki tuleb osta.
Ma ei soovi ega taha oma lapse hariduse pealt kokku hoida,küll aga soovin ,et sinusugused "õpetajad" iial minu lapsi õpetama ei satuks ja jäädavalt koolidest kaoks.
ja su viimasest lausest: kõik mida raha eest saab...... selle teema kontekstis ei saanud ma üldse aru!
 
ema 04. september 2003, kl 13.29
siku,
kas said siis mingi selgituse ka miks teie koolis töövihikute hind nii kõrge on?

õpetaja,
huvitav palju sinu laste töövihiku raha oli?

10.- vihiku pealt teeb kõige optimistlikuma arvutuse kohaselt 100.- (10 tk). aga siku ja minu käest küsitud raha vahe on 470-165 = 305.-. kui kirjastustel on nii suur hinnavahe, siis õpetajad võiksid ja ka seda arvestada. mulle tunduvad 165.- eest saadud materjalid igati asjalikud olema.
 
Kati 04. september 2003, kl 14.12
Üheksas klass - töövihikud üle 500 krooni.
 
gerda 04. september 2003, kl 15.21
See aasta on tv rahad 390. + 150kr söögiraha ja 80 kr kapiraha (kuus). Endal on kaks last ühes klassis (kaksikud). Lähevad 8 klassi.Kokku said 28 tvihikut.1160 on ikka suur summa küll, aga alustasime mehega raha kõrvale panemist juba märtsi kuust. Lõpuks tuli kummalegi tüdrukutest 5000 kr. Sellest jätkus kohe küllalt ja saime mõlemale korraliku koolivarustuse. 1160kr nö tv raha maksime eraldi. Elame Pärnus.
 
Õpetaja 04. september 2003, kl 16.15
To siku, mööda panid ma ei olegi stagaaegne tigedik ja hoidku mind jumal selliste vanemate eest, kes oma lapse hariduse eest ei hooli. Sagnaaegsed õpetajad hoiavad arvutist miili kaugusele!!!
To ema, maksin töövihikute eest 390.- + toiduraha.
 
Õpetaja 04. september 2003, kl 16.19
Mis te arvate, et õpetajad ei tea oma laste töövihikute eest maksma või?
 
%% 04. september 2003, kl 23.17
3.kl-299.eek töövihikute raha
 
Hele 05. september 2003, kl 08.13
4. klass 285.- , söögirahast ei tea ma midagi - riik veel sel aastal algklasse toidab. Aga TV rahadest veel nii palju: elan Jõgeva vallas ja sellel sügisel tegi vald kõikidele lastele kingituse - maksis TV-de rahast 100.- ise kinni. Nii, et minul tuli maksta ainult 185.- See 285.- oli tegelikult terve õppeaasta eest ja kõik on ka juba kätte antud.
 
3 lapse ema 05. september 2003, kl 09.06
Kevadel oli meie koolis võimalus osa töövihikuid juba välja osta.
Sügisel lisandusid veel mõned .Kokku maksid 2.kl.tv.-d 6tk.-316.90
näiteks inimeseõpetuse tööraamat maksis 70 kr.Loodusõpetuse tööraamat on kooliraamatukogust ,aga sisse ei saa kirjutada,sest tuleb kevadel tagastada.Võibolla mõnes koolis ostetakse need välja ja sealt tulebki see suur hinnavahe.
6.kl.-231kr.,8kl.-200kr.
Ilmelt tulevad summade erinevused ka sellest ,et mõnedes koolides ei ole veel vihikute 2. osad välja ostetud.Võrrelda saab hindu tv.arvu teades.
 
kati 05. september 2003, kl 11.08
3.klass, maksin töövihikute eest 416EEK. Loodan, et selle hinna sees on ka 2.poolaasta töövihikud, sest kui nendel töövihikutel, mis koju toodi, kaanehinnad kokku lõin sain summaks umbes 200EEK.
 
Jessi 05. september 2003, kl 14.27
Kool sai hiljuti läbi ja lapsi veel omal pole, aga mina tean sellist asja rääkida, et enamus neist kallitest töövihikutest jääbki tühjaks. Või siis lastakse kaks rida kirjutada ka. Suht mõttetu!
 
Milla 05. september 2003, kl 19.57
Jessi sinu andmed on puudulikud. Minu laste töövihikutes on küll harjutused tehtud. See õpetaja, kes töövihikut ei kasuta, see seda ka ei telli.
 
ka 3 lapse ema 08. september 2003, kl 09.20
Ei, Milla, Jessil on õigus, nt minu lastel olid eelmisel aastal küll paljud töövihikud pooleldi täidetud. Kõige hullem oli, et emakeele kontrolltööde vihikus oli täidetud vaid 3 lehte(5kl). Niipalju siis õpetajate vihiku-valikust!
Aga 2. klassi töövihikud on tõesti kallid. Kes eelmise aastaga võrdleb, see teadku, et paljud tv-d on uued, esimest aastat. Tunduvad küll huvitavad ja ilusad, aga hind on soolane.
 
ema 09. september 2003, kl 09.31
2 kl. tv raha 182,-(TALLINN)
 
emme 09. september 2003, kl 12.51
minu 4.kl. lapse tv hinnad(õp saatis kirja koju):
töölehed raamatute lugemiseks 20.-
muusikaõpetuse tv 23.-
eesti keele tv I osa 25.- ja II osa 25.-
matemaatika tv 28.-
i love english 50.-
eesti keele kuulamisül. 25.-
matem . tk ja kt 36.-
matem .lisaül. 38.-
loodusõp tv I osa 20.- ja II osa 20.-
KOKKu 310.-
 
ema2 09. september 2003, kl 15.34
Meil oli eelmine aasta 1 kl. 240,-,
see aasta 2 kl. 140,-
ja mingit söögiraha.
 
ave 10. september 2003, kl 00.27
Kuidas küll nii palju? :S
Ise käin kümnendas ja meil läksid töövihikud kokku 85.-, mõned on isegi kolmeks aastaks ette nähtud.
 
viimsilane 10. september 2003, kl 13.32
Viimsis maksab vald 1 kl laste töövihikud kinni ja maksab vanemale toetust 500 kr. Enda laps 2 kl ja töövihikuraha küsiti 150 kr. Said küll kõigist 1 osa, ei oska väita järsku peame ka jaanuaris maksma, sest töövihikud lõppevad jõuludega. 1-4 kl lastel on söömine tasuta ja see peaks kõikdes koolides üle Eesti olema . Kool otsustab millised töövihikud ostab.
 
lapsevanem 10. september 2003, kl 14.54
copy:
minu 4.kl. lapse tv hinnad(õp saatis kirja koju):
töölehed raamatute lugemiseks 20.-
muusikaõpetuse tv 23.-
eesti keele tv I osa 25.- ja II osa 25.-
matemaatika tv 28.-
i love english 50.-
eesti keele kuulamisül. 25.-
matem . tk ja kt 36.-
matem .lisaül. 38.-
loodusõp tv I osa 20.- ja II osa 20.-
KOKKu 310.-

Mis kurat tasuta haridus, kui isegi kontrolltööde ja tunnikontrollide eest tuleb maksta. Rangelt nõuaks, et need mata lisaülesanded ka ära lahendataks (kas need on tõesti programmis?), töölehed raamatute lugemiseks, mis need veel on?Õpsid on laisad ja meie ullikesed muudkui maksame.
20+25+36+38= 119 krooni, õppeprogrammi läbimiseks mitte vajalikud väljaminekud.
 
Kriss 11. september 2003, kl 13.28
1 klass ja 143 krooni
 
tv-d 11. september 2003, kl 14.17
meil sai maksegraafiku koostada kui korraga ei tahtnud maksta(võ
i polnud võimalik).ise maksin korraga:5.kl-204eeku
see kapimaks 70 kuus on küll üle mõistuse,mingi5-10 oleks normaalne.milleks seda kapimaksust saadud raha kasutatakse?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!