Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
hindamine algklassides
 
siku 13. september 2003, kl 17.47
ei saa süsteemist aru.Kui on 2 klassi matemaatika kontrolltöö ja 15 ülesandest 15 on lahendatud õieti siis hindeks on neli-kuna tekstiülesande lahenduses( mis peab olema välja kirjutatud sõnade ja numbritega) on kirjavead( pigem lohakusest)! No mida ma ütlen lapsele-kes küsib ,et see pole ju eesti keele tunnikontroll.minu arusaamise järgi hinnatakse ju ikkagi matemaatikat.
 
leffagirl 13. september 2003, kl 18.40
ajuvabadus!!!missugune õpetaja nii teeb???idiootsus!!!
 
õps 13. september 2003, kl 19.32
Tekstülesannetes peab olema küsimus, lahendus ja vastus. Kirjavigade puhul küll hinnet alandada ei tohiks, sest tegemist ei ole etteütlusega. Soovita õpetajal tutvuda hindamisjuhendiga, mille täitmine on kohustuslik kõikidele õpetajatele!
 
siku 13. september 2003, kl 21.52
to õps:
kas nende juhendite järgi peab vastus olema tingimata välja kirjutatud sõnadega või piisab ka tehtest?
 
õps 13. september 2003, kl 22.28
Vastus peab olema eraldi välja kirjutatud. Tehtest üksi ei piisa.
 
Milla 14. september 2003, kl 14.42
Kui viis panna, siis ei õpigi õigesti tööd vormistama ja arvab, et saab niigi hinde kätte, milleks pingutada. Mina paneks ka nelja.
 
siku 14. september 2003, kl 23.28
to Milla: asi ei olnud ju vormistamises vaid kirjaveas kus kuus oli kirjutatud 1 u-ga ja kaheksast puudus h-täht.
 
karina 15. september 2003, kl 08.46
Aga kui laps ongi düsgraafik, mis siis teha?
 
L. 15. september 2003, kl 08.57
Kui ongi düsgraafik, siis ei saa saamagi paremaid hindeid. Kui ikka vead sees, siis hinne alla, see on ju alati nii olnud. Sest kuidas hinnata siis last, kellel kõik õige on?
 
Liisbeth 15. september 2003, kl 09.28
Paraku ei arvestata hindamisel seda, et laps on düsgraafik :(
Minu omal on suulise vastamise eest hinneteks neljad ja viied ning peaaegu kõik kirjalikud tööd kolmed. Eesti keele etteütlustest ei hakka parem rääkimagi.
 
. 15. september 2003, kl 09.45
Minu meelest on vahe ka selles, millised sõnad on kirjutatud valesti. Algklassilapse puhul ehk tõesti, kui kirjutab matemaatika töös "töline" või "labsed", parandaksin ära, hindamisel ei arvestaks. Aga matemaatika oskussõnade (arvude nimed!) tundmine kuulub minu arvates igal juhul 100% matemaatikasse ja on hinnatav.
 
Norija 15. september 2003, kl 13.02
Nõus. Kus ja kaeksa on teise klassi matemaatikatunnis hindepalli mahavõtmist väärt küll. Esiteks tõesti matemaatikaterminid, ja teiseks, ega eesti keelt siis etteütluste jaoks ei õpita.
 
õps 15. september 2003, kl 15.05
Armsad kaaskodanikud! Olete vist juba unustanud, kui raske on olla laps. Ei taha uskuda, et olete ise ilmeksimatud ja iga vea eest tööl teie palganumbri kallale minnakse.Andke lastele aega õppimiseks ja ärge tümitage neid nii väsimatult! Koolilastele palju jõudu!
 
L. 15. september 2003, kl 15.10
Meil ikka minnakse küll palga kallale. Kas sa, õps, pole ise koolis käinud ja ei mäleta hindamist või tõesti ise paned ainult viisi ka vigadega töö puhul?
 
irka 15. september 2003, kl 15.19
Jah, vahe peaks ikka sees olema sellel, kes terve töö perfektselt teeb ja sellel, kes mõne vea teeb. KUi viie saaks see, kes on mõne vea teinud, siis mis saab perfektselt teinud õpilane ?

Teiseks, ma mäletan oma kooli ajast, et matemaatikas pidi kõik perfektselt tehtud olema , et parimat hinnet saada. See on täppisteadus ja sinu töö (nii sisu kui vormistus) näitab kui täpselt ja õieti sa mõtled.
 
mari 15. september 2003, kl 15.38
See on ju lausa karjuv ebaõiglus lapse suhtes, ma leian. Iga aineõpetaja hinnaku ikka oma ainet. Mis tahtmine ja stiimul peaks olema lapsel õppida, kui ta näeb,et pingutagu palju tahab, ikka head himmet ei saa. See neli hindeks pole veel maailmalõpp, aga kui juhtuks nii nagu mu sõbranna last oli loodusõpetuses hinnatud (kirjavigade pärast oli kaks hindeks, kuigi kõik kysimused olid täisti õigesti vastatud,)siis ma küll läheks kibekiiresti kooli selle õpetaja jutule. Ma arvan,et minul kui lapsevanemal on õigus teada,milliste süsteemide järgi hinnatakse ja kas selline õpetaja on üleüldse sobiv oma ametikohale.
 
õps 15. september 2003, kl 15.42
Pange tähele, et küsimus oli esitatud kontrolltöö kohta, mis on arvestuslik . Praegu kehtiv (kohustuslik) hindamisjuhend näeb ette:
hindamisel võetakse aluseks järgmine protsaendiskaala:
90-100% punktide arvust-hinne"5"
70-89% "4"
50-69% "3"
25-49% "2"
0-24% "1"
5% üles- ja allapoole moodustab piiritsooni, mille puhul õpetaja võib panna kas madalama või kõrgema hinde, arvestades:
töö mahtu
ülesannete keerukust
vigade arvu ja liiki
Vaidlusküsimuse tekkimisel võib pöörduda hinde pannud õpetaja poole, kes on kohustatud selgitama hindamise põhimõtteid, korda ja hindekriteeriume ning põhjendama hinde õigsust ja nõuetele vastavust.
Nii et palun lõpetage tigetsemine ja vastake nendele küsimustele, kus olete tegijad.
 
emmeliina 16. september 2003, kl 09.00
teate,kui Goethe oleks hindeid saanud õigekirja järgi ja Bach noodikirja järgi oleks paljud head asjad olemata.Ise hindan siiski individuaalsust ja õpetaja püüdu läheneda igale lapsele individuaalselt.Protsentidega võib laiutada mujal......
 
dea 16. september 2003, kl 13.38
Väga hea vabandus.Nii, et kui müüja poes või ettekandja pubis teid pügab, siis ärge solvuge. Tema lähenes asjale/arvele loominguliselt.
*matemaatikas ei ole juhuslikke asju ja kui ülesandes nõutakse vastuse vormistamist, siis tuleb see vastus ka välja kirjutada
 
emmeliina 16. september 2003, kl 17.31
to dea: kui eksib numbrites siis ei andesta aga kui räägib aktsendiga siis saan aru mitte ei alanda ´hinnet ega hinda.
 
dea 16. september 2003, kl 18.42
Jutt käibki matemaatikast. Ja numbreid peab teise klassi laps küll oskama vigadeta kirjutada(õpitu piires)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!