Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
kivisaare ratsatalu...
 
miia 15. mai 2007, kl 07.55
...seikluslaager lastele vanuses 8-16 aastat? Kas keegi oskab kommenteerida - millised tingimused, on laps/ed rahule jäänud, on kasvatajad/järelevaatajad ikka tasemel, mitte lihtsalt keskkooliõpilased lisaraha teenimas... Palun infot!:)
 
mina 15. mai 2007, kl 09.50
jube koht. See on nn ratta-ratsalaager, kus 10 lapse kohta on 3-4 ülekoormatud hobust ja röökiv taluperenaine.
 
a 15. mai 2007, kl 11.58
minu lapsed käisid mõni aasta tagasi ja jäid rahule.ise samuti.
 
käinu 15. mai 2007, kl 14.41
Täitsa ok koht, paljud tuttavad ka kiidavad
 
. 15. mai 2007, kl 16.41
hobustel liiga suur koormus ja liiga palju jalgrattamatku
 
sissesassu 15. mai 2007, kl 16.49
Halvad,vanad hobused.Toad vanamoodsed ja kõledad.Koht ise tundus nagu natuke räpane ja lohakas.
 
nojaa 15. mai 2007, kl 18.42
röökiv perenaine on õige väljend küll.
Lapsed õpetas suvel ratastega valel pool teed sõitma.
Seda kohta on külastanud nii politsei kui loomakaitse, põhjuseks nimelt - hobuste näljutamine. Kui laagrid läbi sügisel, pani ise linna ära ja jättis hobused nälgima. Samuti juhtub see kõikide lemmikloomadega, keda sügise saabudes enam raha eest kellelegi näidata pole :(
Aegviidu on ilus koht! Armsad vanemad, võtke oma lapsed ja telk kaasa, tulge ja suvitage, kõik võimalused aktiivseks puhkuseks olemas! :)
 
siilike 17. mai 2007, kl 08.47
Ei soovita, laps käis korra suure raha eest, rohkem minna ei taha.
Must ja räpane elamine, kokk on kohutav.
Hobused vanad ja omadega läbi.
 
k. 21. mai 2007, kl 16.50
Kadedus räägib siin, nagu ka teada, oli asi politseis ja tegu oli vale süüdistusega ( hobused on täitsa korralikud), ei ole mõtet laimata
 
mina ise kah 23. mai 2007, kl 01.20
panin oma lapse kah sinna laagrisse kirja. Kui neid kommentaare oleksin varem lugenud, ei oleks ilmselt pannud. Kas keegi oskab öelda, kust võiks uurida, et kas neil ka laagri korraldamiseks üldse load jms. olemas on? Jube kõhe on!
 
lapsevanem 25. juuli 2017, kl 13.30
Lihtsalt rumal... ei oska varem googlet kasutada... Laps on hetkel seal.. eile rääksin ning ütleb, et kannatab ära olen juba suur tüdruk, aga mitte kunagi ma enam sinna ei lähe.. mingid karistused, röökiv vanaproa.. 12 last ja 4 hobust.. täna läksid jalgratastega metsa ratsutama :D
oleks pidanud juba alguses igasuguseid märke lugema.. alates arve esitamisest jne... KALLID VANEMAD ÄRGE VIIGE OMI LAPSI SINNA, kui just ei taha et lapsed kükke teevad või muud moodi rügavad.
 
Lapsevanem samast vahetusest 02. august 2017, kl 23.57
Laps oli eelköneleja lapsega ilmselt samas vahetuses laagris seal ja ei hakka kordama.et oleks vaid teadnud.kuhu oma lapse saadan sellise ulmeraha eest Raha osatakse seal töesti kūsida aga see nn.proua seal vòiks algatuseks suhtlemiskoolituse làbida.sest kohe esimesest pilgust oli selge.et selline laste ja loomadega kùll kokku ei peaks puutuma. Lapsel pòhimulje laagrist oli karjuv ja pahur perenaine kes muuhulgas ei lubanud lastel kasutada bukletis vàljareklaamitud duširuumi.pöhjendusega et boiler on vàike ja vett ei tohi raisata.pesemine oli asendatud jàrves ujumisega.Sauna lubati kord nádalas ja sedagi pool tundi.Niisiis terve nadal olid tūdrukud pm pesemata!!! Pole vaja erilist kujutlusvoimet kirjeldamaks aroomi, mis seda tulemust iseloomustaks. Loomad olid vásinud ja lapsed pidid neile pidevalt heina tegema. Vanem pidi kirjalikult andma loa et laps vöib hobusega hūpata aga mingit hùppamist ei toimunudki.sest proua ūtles.et see pole spordilaager vaid ratsalaager. Pigem oli see rattalaager. Algusest lopuni jài meelde Ūlle kuri ja pahur olemine.Vàga ebaviisakas oli kohe esimese asjana lastelt raha kūsimine.kellel oli osa maksmata. Ega vist ei oskagi see inimene muudmoodi kònelda.Abikaasa tundus olevat lastega sòbralik kuid tundus.et temagi sai oma osa ... Trenne oli lubatud iga paev 2 xpool tundi.seda juhul kui polnud rattamatka. Kuidagi vàhevöitu selle raha eest. Oma talu logoga sàrke .mis kodus edimeses pesus òmblustest àra lagunes ,mūùdi siis 10 euro eest.Arvestades laagri ùlemöistuse kallist hinda oleks seeju.vòinud hinna sees olla aga kui perenaisel suure raha teenimine ainus eesmárk.siis oleks seda liiast nöuda...
Edaspidiseks ja teadmiseks , kohe kindlasti ei soovita sellist kogemust kellelegi. See on kūll viimane koht kuhu oma laps saata ja raha kulutada.
 
kris.ko 09. november 2017, kl 10.05
Mina ka ei soovita.Tütar käis 2017.a. suvel.Laagri tasu ei olnud just kôige väiksem kui môelda,mida ta selle eest tegema pidi.Koristama kanade sitta,hommikul vara,hobuste järgi hooldama,mis muidu loogiline aga hommikul vara ja sellistes tingimustes kindlasti mitte.Laps pandi maja koristama,linu vahetama vooditel.Kurat,oleks ma seda teadnud,oleksin selle raha eest ta tuhat korda paremasse kohta organiseerinid. Ja tõesti,see perenaine oli väga julgelt ülbe.Õnneks mul tugev laps,kannatas ära aga üks laps oli nende laagri ajal ära läinud,sest tekkisid tülid perenaisega.Hobuseid oli 4,3 olid sõidukõlbulikud.Kunagi käisin ise ratsalaagrites ja sellist kohemust,mis Kivisaare Ratsatalus-ei soovita!!!
 
Lapsevanem 2018 15. juuli 2018, kl 17.45
Tundub, et Kivisaare ratsalaagris jätkub sama teema. Kahju, et ei lugenud varem selle laagri kohta, siis mõtleksin hoolega kas üldse oma last sinna saata ning maksta 250 eur nii kahtlase lõbu eest. Pidin oma last 2 päeva enne laagri ametlikku lõppemist ära võtma sest tal oli iga õhtu paanika ning kartus perenaise vastu. Pesemiseks oli ettenähtud 1 klaas vett 2 korda päevas. Samas, selles vahetuses hobused olid toredad, kuid veidi imelik oli see, et 4 hobuse kohta tuli 13 last pluss 2 vabatahtlikku kes tahtsid ka ratsutada. Enamik päevi algajad ratsutasid sammuga 30-40 min 1 kord päevas, traavi või galoppi ei õpetatud üldse. Paremini tundsid ennast edasijõudnud lapsed, kelle peale platsil erilist röökimist ei olnud. Lisaks sellele, minu peale ka jätkus perenaise röökimist. Ta oli kindel, et teavitas sellest, et 75 % maksumusest pidi tema arvele jõudma 10 päeva enne vahetuse algust, kuid midagi sellist mina või mõned teised vanemad kirjades ei märganud. Mõned pered jõudsidki kohale nii, et maksmine oli tehtud paar päeva enne laagri algust. Esimese asjana perenaine hakkas raha nõudma. Laste juuresolekul tundus selline raha väljapressimine ja pahandamine ebakorrapärane. Tean, et mõned lapsed käivad selles laagris mitu aastat järjest. Kuid lapsed on erinevad ning kui teie laps ei ole harjunud et tema peale pidevalt tõstetakse häält, ei soovita seda laagrit.
 
Kartuli moodi tegelane 28. juuli 2018, kl 02.35
Röökiv perenaine küll agaleegi siin kirjutas et vanad hobused eino kui keegi ütleb et 3 ja 8 vanad hobuse kohta siis ma ei tea. Ja räpane ja lohakas kas teist keegi suuresti talli on näinud
 
Mina kartul jälle 28. juuli 2018, kl 02.40
Lapsevanem 2018, laagri kavasse oligi kirjutatud et algajad õppivad sammu kõigepealt ja kui sinu laps oli ennem lahtiselt hobusega ratsutanud siis ta ei oleks algaja kuna seal oli ilmelt mõeldud et algaja on see kes pole kunagi varem ratsutanud
 
Mina kartul jälle 28. juuli 2018, kl 02.51
Mina olen 14 aastat hobusgega tegelenud ja mul on endal 2 hobust kellega ma olen palju võistluseid võitnud. Mina pidasin oma synnipäeva kivisaare ratsatalus ja mu sõbrad kõndisid hobusega poolteisttundi. Isegi mu pks sõber kes on väga palju ratsutanud sest plle ei uskunud et ta oskab traavi ja galoppi. Ainukesed sõnad mis ta suust tulid olid: Ära hoia hobuse lakast kinni (mida ma isegi ei teinud. Ainult siis kui ma selga läksin.) ja ära toksi kandadega hobust. No kamoon. Esiteks hobune ei tunne lakast mitte midagi kui sa tõmbad. Ja teiseks sa f**c ei saa hobust liikuma kui sa teda surud. Lihtsalt ei. Naq palun. Ma olem fking 14 aastat ratsutanud. Ma teankuidas hobusel hea on...
 
Arabella 25. märts 2021, kl 12.07
Soovitan minna vanaproua ülle oli küll range aga armastas väga lapsi see jutt mis siin on ei ole õige saime poes käia komme jne osta ostsin ka särgi ja jäin särgiga väga rahule hobused on toredad
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!