Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
rebendid
 
13 aastane tüdruk 18. september 2007, kl 12.07
Mul on rindadel, puusadel ja reitel (seespool 10cm ulatuses) umbes aasta aega juba rebendite taolised asjad. Ma pole emale rääkinud selles, kas peaks? Pole julgenud randa minna nende pärast, teatud valguses tunduvad tumelillad mõnes valguses heleroosad. Olen 164 pikk ja kaalun 64kg, mis tähendab ka ülekaalu?
 
sa 18. september 2007, kl 12.10
kasvad lihtsalt kiiresti, nahk ei kasva nii ruttu, sellepärast tulevadki rebendid. kaalu pärast küll need ei ole, sa pole ju nii hirmsas kaalus. mul tulid ka samas vanuses. ei olnud ülekaalu ega midagi. pole pääsu, aja jooksul lähevad lihtsalt heledamaks.
 
(A) 18. september 2007, kl 12.15
jah kullake, oled ju tõesti ülekaalus, peaksid 10 kg vähem kaaluma. Sa oled 13 aastane alles. Kle ma olen 32 ja 10 cm sinust pikem ja 6 kg sinust kergem ja kaks last olen ka sünnitanud. Palun vaata oma toitumine üle ja liikumist peaks ka ikka olema. Sinu kurvastuseks võin öelda, et isegi kui alla võtad rebendid ei kao ära, aga ajapikku muutuvad heledamaks.
Soovin sulle jaksu oma harjumuste purustamisel. Võta ikka midagi ette, sest kui sina seda ei tee, võib tulevik veel hullem olla. Sa ju ei taha seda. Ole tubli ja pea püsti. Algul on see raske, hiljem leiad, et see peabki nii olema.....
 
tt 18. september 2007, kl 12.16
niisuta nahka regulaarselt, see peaks veidi aitama. (oelmasolevaid muidugi ära ei võta enam, need lähevad aja jooksul lihtsalt märkamatumaks)
 
MIS KURADI ÜLEKAAL?? 18. september 2007, kl 12.35
KAMMOON!
Sina (A), võid ju olla oma alakaalus, kuid kui me arvutame kehamassiindeksit sellel noorel neiul, siis on ta NORMAALKAALUS!

KMI:
kaal: pikkuse ruuduga.
Seega: 1.64 ruudus on 2, 6896
64: 2, 6896 =23, 7

Normaalne inimese KMI on 18, 5- 25

Seega, 13- aastane tydruk, sa oled täiesti normaalkaalus :))

Rebendite kohta ei oska kahjuks nõu anda :(
 
tüdrukule 18. september 2007, kl 12.53
Sa oled normaalkaalus, kuid mahavõtmine ei teeks halba, sest tervislik on sul oma pikkuse juures olla 54 kg. lihtne arvutus: pikkus miinus 110, ehk 164-110=54, sinu ideaalkaal.

nendest venitusarmidest räägi ikka oma emale, see on normaalne kasvueas lastel, nii poistel kui tüdrukutel, tekib kiirest kasvamisest. minge ostke poest sulle kas venitusarmide kreemi või midagi niisutavat, kui kohe neid arme määrima hakkad, siis nad kaovad sul peaaegu märkamatuks ja juurde ei tule, aga kui hooletusse jätad, siis on eluaeg paha rannas käia!
 
ah 18. september 2007, kl 13.31
aja jooksul muutuvad heledamaks, päris ära ei kao. päevitamine varjab päris hästi, kreemitamine aitab ka (erilist vahet pole, kas spetsiaalne kreem või niisama niisutav).

ennetamine oleks muidugi pisut lihtsam olnud, aga üldiselt ära muretse: mul olid ka nooruses rindadel täiesti lillad nn päikesed, praegu pole suurt midagi näha enam.
 
(A) 18. september 2007, kl 13.34
to 12:35
mis iba sa ajad? see, et ka sina endale sularasva veeni süstid, ei tähenda see seda, et see normaalne oleks. Saa aru, et ta on alles 13 aastat vana! Mida sa õigustad, et see normaalne on. Idikas oled, vot nii! Pole mingi ime, et 26 aastaselt võib ta siis sinu arvates ka kaaluda 120kg. Ja see on ju nii normaalne.
Ja mina pole mingis alakaalus. ma näen väga normaalne välja, mul on nii puusa, tagumikku kui ka rinda.
 
tüdrukule veel 18. september 2007, kl 13.34
kui sa ei tahtnud emale rääkida selle pärast, et sa häbened(oma keha), siis sa ei pea talle neid arme ju näitama, lihtsalt räägi temaga.
 
k 18. september 2007, kl 14.07
Kuule (A), sinu vanuses võiks juba teada, et teismelised võivadki olla pontsakad, see ei tähenda seda, et nad hiljem paksud oleksid. 13aastasele täiskasvanute ideaalkaalu pakkuda on küll natuke tobe. Või natuke rohkem kui natuke tobe.
Armide vastu aitab kremitamine, päris ära ei võta, aga heledamaks muutuvad küll.
 
to (A) 18. september 2007, kl 14.08
Ma olen kaks aastat selles kaalus olnud, juurde pole võtnud, tegelen aktiivselt spordi jms. Ja ei mõtlegi tulevikus 120 kiloseks saada.
Aitäh eelnevatele vastajatele kes mõistlikud on ja olid:)
 
üks ema 18. september 2007, kl 14.56
minu tütrel tekkisid ka 15 aastaselt reite tagapooltele sellised lillad triibud.nii endokrinoloog kui kirurg vaatasid nagu imeasja,polevat sellist asja elus näinud ega osanud midagi soovitada.tänu delfile sain hiljem teada, et need on striiad ja kiirest naiselike vormide kasvamisest tingitud.sellest juba mitu aastat, enam pole peaaegu midagi näha.
 
MIS KURADI ÜLEKAAL? 18. september 2007, kl 15.15
EI VÕI KAALUDA 120 kilo, vaid võib kaaluda nii, et KMI oleks alla 25 või 25.
Vanus ei mängi mingit rolli!
164 juures oleks viimane normaalne kaal umbes 70, seda rahvusvaheliselt tunnustatud KMI ehk kehamassiindeksi arvutamise valmi järgi!
ps. Mina ise kaalus 55 kg, pikkus 170. Olen 17.
 
kah emme 18. september 2007, kl 15.22
Minu meelest ei tohiks ka 13 aastasele 64 kilo kaaluvale tüdrukule ütelda, et ta ülekaalus on, ei ole küll ja pubeka eas võib tüdruk väga tõsiselt seda võtta ning valesid otsuseid teha. Kõik ei pea ideaalsed olema ja alles 18 aastaselt võib ta otsustada, ka on nats ülekaalus või mitte. Armide ja rebendite jaoks saab küsida ka apteegist kreem-rohtu. Emaga peaksid ikkagi rääkima.
To A-le võiksin öelda, et väga palju sõltub ka kondi raskusest ja nii üheselt ei saaks küll võtta. Olen 39 aastane ema kes 1.64 pikk ja 64 kilo ja 4ei ole paks ega ülekaalus, ja vägagi imestatakse, kuidas see mu kaal saab selline olla, mis on. 54 kg-sena sama pikkuse juures olin ikka tõeline luu ja nahk, lausa halvasti öeldi.
 
(A) 18. september 2007, kl 15.36
Kuulge see 13 aastane tüdruk paistab tark tüdruk olevat. Aga kehakaal on ikka õige toitumise ja liikumise taga kinni! Vaadake tänavapilti, mida aeg edasi seda rohkem on neid ülekaalulisi teismelisi. ja nad kõik käivad oma madalate teksastega ja lühikeste toppidega,mille vahelt kahjuks võbiseb selline pekk, et halb hakkab. See mulli ajamine ei aita kahjuks seda tütarlast! Vsjo, me oleme kõik teismelised olnud ja ma peaks ütlema, et ei mina ega minu klassiõed 13-14 aastaselt ei olnud nii raske kondiga ja ega muidu pontsakad. Tüdrukute kehakaal tõusis veits keskkooli ajal.
to MIS KURADI ÜLEKAAL?
sa oled alles 17 aastat vana, oota mõni aasta! Või siis kui oled endale mõne lapse tulevikus sünnitanud, kas laulad ikka sama laulu?
 
40+ 18. september 2007, kl 16.27
mis te jaurate selle tüdruku kallal, et ülekaal.
Mäletan ennast selles eas, kasvav plika, naiselikud vormid alles arenesid, paras silinder olin, paar aastat hiljem ja kuni keskkooli lõpuni võtsin iga aastaga natuke alla, sügiseti kaaluti-mõõdeti ju koolis, kenad naiselikud vormid arenesid ja olin sale mis sale.

Mu enda tütar oli väiksena ka paras trulla, isa ka tahtis dieedi peale panna, olin vastu, ei olnud see mingi ülekaal, laps ei peagi kondikubu olema, kui kasvama hakkas, oli varsti pikk vibalik ja on seda senini.
 
n 18. september 2007, kl 19.06
(A) on ikka tõeline idioot...

vanus ei mängi siin mingit rolli, asi on pikkuse ja kaalu omavahelises seoses, ehk siis KMI
 
appikene 18. september 2007, kl 19.39
kui palju lollust ja valesid mõistete kasutamisi.... kehamassiindeks, issand.. tehke endale selgeks mis inimeste puhul see üldse kehtib. iga normaalne arst ütleks teile muidu, et see on täielik jama ja tänapäeval ei kasuta seda arvutust enam KEEGI! netist pole ka nyyd vaja igast "meditsiinilist" pahna kuskilt kodukootud kaalujälgjate käest leida.

ja kondi raskusest ei sõltu ka siin midagi, nagu üks siin kenasti arvas. vahe on lihas-ja rasvamassis. lihas kaalub rasvast 2x rohkem sama ruumala suhtes. see tähendab, et 60kg kaaluv rasvarull näeb 2x suurem välja kui 60kg trimmis ja enamjaolt lihaskaalu omav inimene. kondiga pole siin midagi tegemist, kõik on väga lihtne ja loogiline!
 
(A) 18. september 2007, kl 21.48
to n
sinusugune rasvamagu üritab praegu ennast kaitsta!Ja kui tahad teada, siis mängib ikka vanus ka mingit rolli! Mine ja arene edasi, sul ju tuul lausa ulub kõrvade vahel!!!
 
kessu 18. september 2007, kl 22.45
Päris armas omavahelise suhtlemise eeskuju, mida siin 13aastasele antakse. Ja pärast imestatakse, kust need noored tulevad, kes valimatute sõnadega sõimlevad. Kust nad siis mujalt snitti võtavad, ikka endast vanemate pealt. Siin jääb mulje, et teise inimese idioodiks ja rasvamaoks sõimamine ongi normaalne.
Ja eks neid neiukesi, kes söövad ja oksendavad, sest issand-jumal-ülekaal!, ja keda lõpuks haiglates ja psühhiaatrite juures elule tagasi turgutatakse - eks neid on meil ju vähe veel. Loomulikult peab võõras inimene, kes seda 13aastast eales näinud pole, hakkama talle ta kehakaalu nina alla hõõruma.
Mina olen täpselt sama pikk, 1.64. Keskkooli lõpetades kaalusin 66 kg - ei osanudki ennast mingiks rasvamaoks pidada. Pärast esimese lapse sündi jõudsin aastaga 54 kiloni. Praeguseks on mul kolm last, kaalun 60-62 kg ja olen iseendaga küll täiesti rahul, ehkki (A) hinnangute järgi pidanuks juba ammu 120kilone olema.
Ärge ajage nóort inimest hulluks - liigub, teeb sporti, järelikult kõik ok.
 
autorile 19. september 2007, kl 01.18

Mul sama jutt, mis eelmisel. Olen ka 164 pikk ja keskkoolis kaalusin 63 kilogrammi. No mitte keegi ei pidanud mind paksuks. Tegin sporti ja käisin võistlustel. Esimese lapse sünniga tuli väsitav aeg ja kaalusin lõpuks 49 kilogrammi. Nüüd olen 38 ja juba 10 aastat kaalunud vahemikus 51-54kg. Söön kõike ja igal ajal ja suvalises koguses.

Nii et unusta praegu oma kaal, tee sporti ja kui kunagi oma elu peale lähed, küll siis näed, mis kaal sulle määratud on.
 
h 19. september 2007, kl 01.19
Alla 18-aastaste inimeste puhul väga põhimõtteliselt ei kehti igasugused kehamassiindeksi ega ideaalkaalu valemid. Lastearstid on laste jaoks täiesti eraldi süsteemi välja töötanud.
 
Kats 19. september 2007, kl 08.57
13-aastaste laste kohta on tõesti raske öelda, kui palju nad peaksid kaaluma. Minu 12 a. poeg on 160 cm pikk ja kaalub 42 kg. Ja ta ei ole mingi eriline kleenuke. Nii et kõik on suhteline.
 
tiiu 19. september 2007, kl 09.26
Rasvkoerebendid tekivad ülekaalust! Me pole seda tütarlast näinud, aga (A) päris tühja mulli ei aja. Arvestades noorte toitumisharjumusi.Inimene võib ju sporti teha, aga kui ta ikka pärast krõpsu ja limpsi sisse ajab, pole sest kasu.
 
tiuks 19. september 2007, kl 09.45
Rasvkoerebenditest ma ei tea, täiskasvanul võivad need ülekaalust küll olla, aga lapsel on need kasvamisest - mu tütar (praegu 16) on peenike nagu pilbas, aga oli juba 14-aastaselt 1.74 pikk, kaalus 51 kg. Ehkki jääb mulje, et rasva tal naha all polegi, tekkisid ka temal puusadele ja reitele rebendid. Et põhjuseks siis ülekaal v? Ärge ajage naerma!
 
13 aastane tüdruk 19. september 2007, kl 10.22

Tegelen spordiga ning kartulikrõpsud jms. on välistatud, ma tean mida söön, olen üsna tervislik toituja, aasta aega tagasi olin anoreksia tagajärjel haiglas ning peale seda jälgin väga täpselt, sest isapoolses suguvõsas ka suhkruhaigus.
Vahel isegi kadestan inimesi kes on nahk ja luu ning söövad kõike sihitult ja palju ning midagi ei juhtu.
Ma lihtsalt tahtsin nõu küsida ja aitäh kõigile positiivsetele vastajatele, kes mu tuju igati parandasid ning kellelt ka kindlust juurde sain.
Aga tahaksin huvipärast küsida et mis vahe on rasvkoerebendtel ja tavalistel rebenditel, mis tekivad kiirest kasvust vms.(Sellest sain vist juba aru, et üks on tingitud ülekaalust ning teine kasvust, aga kas ka välimus on erinev või saabki ainult rasvaprotsendi järgi neid eristada?)
 
ei tea täpselt 19. september 2007, kl 13.04
kui laps on kasvu kiirelt visanud, võivad tekkida siis rebendid vast sellest, et nahk on pidanud venima üle füsioloogilise piiri?
 
paks kass 19. september 2007, kl 14.31
need ei ole mitte rasvkoerebendid vaid sidekoerebendid, kulla inimesed. rasvad on inimesel naha all, mitte naha sees. striiad on naha sees. inimene võib kiiresti paisuda või mitte paisuda, aga kuni ta sidekude on piisavalt elastne, siis striiasid ei teki. ja vastupidi, inime võib olla kõhn kui luukere, aga kui tema sidekoed on pärilikult vms põhjusel nõrgad, siis tekivad tal ka striiad.
 
votnii 19. september 2007, kl 16.26
nii tulevadki rebendid,võtad alla ja siis jälle juurde,proovi olla ühes kaalus ja käi trennis
 
n 19. september 2007, kl 17.54
(A), kus läks nüüd kurjaks :)Minul küll kaaluga probleeme pole. kaalun 52 kg ja see on 20 eluaasta juures piisav, ma usun.( sina ju arvestad kõike vanuse järgi). point on selles, et sa ei saa ju öelda, et 13-aastane inimene peab nii palju kaaluma ning 39-aastane niipalju. siin loeb ju pikkus ja kehakuju! kui 13-aastane neiu on sama pikk, kui sarnase kehaehitusega 30-aastane naine, ei leia ma, et noorem peab kindlasti vähem kaaluma, kui vanem, lihtsalt vanuse pärast. ning sinusugusele 2 last sünnitanud naisele peaks ju olema selge, et murdeeas, kui keha kiiresti areneb, ongi lapsed tihti natuke pontsakad, sest mõnes mõttes on nad alles lapsed, kuid sirgumas juba naiseks ( lapse- ja naisekehal on ju teadagi vahe)
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!