Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
Tartus - millisesse kooli laps panna - I klass
 
naine 28. juuni 2010, kl 11.12
Olin esimese klassi laps 1967 ja kannatasin terve aasta oma esimese õpetaja Mall Vooderi kiusamise all.Olin punap'ine ja vaesest perest ja hoolimata sellest,et õppisin väga hästi ,ta millegi pärast lihtsalt ei sallinud mind.Nüüd on mul endal lapsed ja lapselapsed ja mõtlen õudusega tagasi esimesele kolmele kooliaastale,kus nutsin peaaegu iga päev ja arvasin,et kool peabki selline olema...Õnneks tulid uued õpetajad ,aga seda jubedat naist meenutan veel praegugi!
 
to naine 28. juuni 2010, kl 18.13
tere paralleelikas. Püüan meeleheitlikult punapead meenutada, aga kuidagi ei õnnestu. Ja huvitav, et ei meenu mitte ükski! paralleelide klassijuhatajaist.

Ise õpetajana arvan, et ülim vanusepiir, mil õpetaja peaks koolist lahkuma, ongi 70. Vanem enam ei jaga noorte maailma mitte üldse ning avastab, et need võtted, mis seni toimisid, ei lähe enam mitte. Mis Voodrisse puutub, siis arvan, et ehk ta nüüd lahkub ka.
 
Forseliuse kaitseks 01. juuli 2010, kl 10.21
Nüüd on juba aeg seal maal ,et laps on sul kindlasti mingis koolis nimekirjas.Kuid eelpool mainitud Forsliuse kooli ma küll maha ei teeks.Tase on seal koolis tõusuteel.Ärge rääkige minevikust,siis kui tõesti koolil taset võibolla polnud.Pole ise selles koolis käinud.Kuid peale uue direktori tulekut on asi tublisti edasi arenenud.Lastel on võimalus õppida peale inglise keele,vene ja saksa keelt.Vanemates klassides lisandub veel.Seitsmes klass jaotub kaheks erineva suunitlusega klassiks. Selle valib õpilane koos vanemaga.Sellest aastast avatakse FC Santosega koostöös spordiklass.St.üks esimestest klassidest.On palju huviringe kus lapsed osaleda saavad.Probleemide korral on alati võimalus õpetajate poole pöörduda ja nad teevad heameelega koostööd ühise eesmärgiga probleem lahendada ja aidata.Ja kui mõni vanem leiabki, et tema lapsel läheb lihtsalt,siis on võimalus taotleda lapsele lisaülesandeid.Kui tase oleks sellel koolil nõrk,ei oleks need õpilased igasugustes riiklikes olümpiaadides konkurentsivõimelised.Kuid vastupidiselt üldsuse arvamusele toovad lapsed väga häid kohti.Ma pean silmas ikka esimest kolme kohta.Ei tule need hinded ka selles koolis kergelt.Töid on palju ning õppima ja pingutama peavad kõik ja kõvasti.Esimene laps õpib küll viitele,kuid suhteliselt raskelt on need viied tulnud.Kui on lapsel mingis aines raskeks läinud ja ma pole ise enam võimeline aitama,on laps alati õpetajatelt abi saanud.Samuti teine laps,kes õpib neljadele -viitele. Minu kolmas laps läheb samuti sinna kooli.Pole isegi piirkonnakool,kuid minu otsus oli kindel lapsed just sellesse kooli panna.Ja mis tähendab ,et lapsi on vähe.Mul oli raskusi viimane laps eelkooligi saada.Võeti tänu sellele ,et kinnitasin lapse hariduse jätkamist selles koolis ja mõjuvaks oli ka see ,et vanemad lapsed juba käivad Forseliuses.Minu õelaps jäi näiteks välja,sest tahtjaid oli niivõrd palju ja eelistatud olid piirkonnalapsed.Ning parallelklasse tuleb sel aastal kolm .Samuti iga aasta saab järjest rohkem lõpetanuid ülikooli sisse.Ning pole enam see aeg kus igaüks siia kooli sai.Tahtjaid on ja gümnaasiumisse saavad sisse lapsed ikka katsete alusel ja parimad.Mulle igatahes see kool koos personaliga meeldib.Lapsevanem peab ise lapse haridse omandamisel aktiivne olema,siis saab ta laps ka igal pool hakkama.Loomulikult ei saa võrrelda veel Miina Härma ja Mart Reiniku kooliga,kuid Forselius pole nüüd ka see kõige hullem,kust laps eemale hoida.Ja tarkpeadele,ega Forselius pole Tartus ainuke kool keda ähvardab gümnaasiumi sulgemine.Tartus tahetakse üldse ainult 5 gümnaasiumi jätta.See tähendab aga seda ,et keegi meist lastevanematest kel lapsed algklassides või põhikoollis käivad,ei saa kindlad olla ,et just nende lapsed saavad keskharidust omandada,sest tulevikus need viis kooli tahtjaid mitte mingi nipiga ära ei mahuta ja seda suurem on konkurents ,mida vähem gümnaasiume jääb.Haridusministeerium unustab ära ,et üheksakümnendate lõpust iive tõusis päris korralikult ja selle aja lapsed tahavad tulevikus ka kuhugi edasi õppima minna.Ja kutsekas on juba praegu kohtadega jama.Kuid Forselius personal võitleb gümnaasiumi eest edasi ja loodan ,et neil see õnnestub.
 
Forseliuse kaitseks 01. juuli 2010, kl 11.32
Vabandan teksti tulnud vigade pärast,kuna kiiresti sai trükitud!
 
ka vanem 03. juuli 2010, kl 00.08
Absoluutselt nõus eelkõnelejaga . Ja kes juhtus lugema 02,07 Tartu linnalehte seal ju selgelt kirjas - Tartu linnavalitsus saatis volikogule eelnõu Tartu MRG baasil uue koolina Jaan Poska gümnaasiumi loomiseks ja allesjääva põhikooli ümberkorraldamiseks ja Tartu Mart Reiniku kooliks ümbernimetamiseks.
 
õpilane 04. juuli 2010, kl 23.51
Tamme gümnaasium on tegelikult väga hea kool ja seda just väiksematele. Õpetajad on väga sõbralikud ja koolil on ka hea tase. Seega on kergem minna kuhugi gümnaasiumi edasi. Samuti on ka sealsed gümnaasiumi suunad huvitavad. Nt. meditsiin. Samas on ka MRG heal tasemel kool, kuid seda soovitaks alles gümnaasiumi osas.
 
lapsevanem 18. juuli 2010, kl 19.37
Minu laps lõpetas 1 klassi Tamme Gümnaasiumis ja me oleme mõlemad väga rahul kooli valikuga!
 
Hq 20. juuli 2010, kl 00.53
Veeriku gümnaasium ? :D .. Mis ajast see gümnaasium on ?

Aga ise käisin 9 aastat Veeriku koolis ja no minu arust see lihtsalt super kool . Koolimaja on ilus , söök on hea , õpetajad on lihtsalt suurepärased . Sealne füüsika õpetaja on isegi oma raamatu välja andnud ja eesti keele õpetajad on ka head . Ma sain sealt väga hea põhja alla . Koolil on veel staadion + 2 miniväljakut . Kuna sel puudub gümnaasium , siis see on lihtsalt nii hea vaikne rahulik kool . Ja algkooli õpilased on suurematega ka veel eraldatud . Soovitan kindlalt seda
 
... 27. juuli 2010, kl 11.05
Forseliuse kaitseks - väga tubli! Uus direktor on suurepärane ja vähemalt algklassides on väga tugevad noored õpetajad.
Aga mind ajas naerma su lause, et "Reinikuga ei anna muidugi võrrelda" ;) Minu laps on mõned aastad Reinikus õppinud ja see, mis ta ehk kunagi oli, see kool enam kindlasti ei ole. Kindlasti on seal tugevaid õpetajaid, kuid... nojah. Direktsioon-juhatus on allapoole igasugust arvestust. Ei suuda midagi head meenutada, teises koolis on hoopis teine tase, võrreldamatult parem (mtte Forselius, samuti mitte Härma).
 
mom 28. juuli 2010, kl 23.59
Minu kolmest lapsest kaks on Reinikus õppinud, üks esimesest viimase klassini, teine praegu põhikoolis. Väga rahul on nii nemad oma kooliga kui ka mina. Ja mis hästi vahva mu meelest - kui oma kooliajast mäletan, kuidas koolilõunat nagu väga sööma ei kippunud, siis Reiniku vanas (põhikooli)majas on sellised kokad, et lapsed lakuks taldrikud ka puhtaks, kui lubataks. Isegi gümnaasiumi kõpuklass kauples endale kooliga hüvastijätu ühe osana välja võimaluse veel korra vanas majas söömas käia ja kokkadele aitäh öelda.
Klassijuhatajatega on vedanud, tugevaid õpetajaid on palju, fakultatiivaineid igasuguseid - no tõesti, väga rahul.
 
suvaline 04. detsember 2010, kl 21.11
tartu karlova gümnaasium
 
keeltest 05. detsember 2010, kl 23.12
Minul piisas 1,5 aastast, et suuta vene keeles suhelda ja tööalaselt endale vajalik info vestluspartnerilt kätte saada, samas võõrkeelse teadusliku kirjanduse lugemine on hoopis teine teema ning enamik õppematerjalidest on ingliskeelsed, st nendega näevad kurja vaeva inimesed, kes pole inglise keelt A-keelena õppinud.
 
... 07. detsember 2010, kl 13.22
No ma ei saa aru mis jutt see Forseliuse ümber käib.See oli kunagi nii.Kas keegi teist teab aga tegelikku praegust taset?Minu 7 klassi tütre tase on nii kõrge ,et Mart Reiniku kool on kahel käel teda vastu võtmas.Kui laps tahab õppida ja on huvitatud sellest,siis saab ta läbi ka koolist olenemata.Minu noorem õde lõpetas Eesti kehvema kooli hõbedaga ja sai kohe ilma raskusteta sisse ülikooli.Mis teda sinnani viis,oli just tahe ise edasi jõuda.Ja rumalaid lapsi kes pole huvitatud õppimisest on igal pool(pean silmas põhikooli) .Täislollus on väita nagu Forselisesse saavad praegusel ajal need kes kuhugi mujale ei saa.Ega ikka ei saa küll.Olen seotud olnud selle kooliga vanemana 7aastat ja koostööd kooliga teinud tihedalt kuna minu lapsed kõik selles koolis õpivad.Olen väga rahul siiani olnud.Tempo ja programm on tihe.Kui minu väike sugulane teisest koolist üle Forseliusesse tuli,selgus et eelmise kooli tase oli niivõrd palju nõrk ,et lapsel annab järeltööd küllat veel teha .Ja kui eelmises koolis olid hinded ainult viied,siis nüüd on tema hinded kõvasti kehvemad.Tegemist algklassiga.Kuidas saab siis väita, et kooli tase on nõrk kui lastelt nõutakse rohkem kui mõnes teises koolis ja hindeid ei kingita ilusa naeratuse eest???Kui on piirkonnakool,siis soovitan soojalt.Eelpool mainitud õhkkond on tore ja pole see tase ka kehv.Ettekujutus praegusest koolist on ikka kohutav ja tõele mitte vastav.
 
kärbez 07. detsember 2010, kl 19.08
Huvitav, kuhu kooli teemaalgataja laps siis läks ja mis lapsevanema valikuid mõjutas? :)
 
Matsiste 09. detsember 2010, kl 22.11
Minu arvates peaks kasutama võimalust ja last vähemalt neli klassi kodus õpetada. See ei ole eriti keeruline. Kui päevas tund lapsele ohverdada siis piisab täiesti. Muidugi tuleb õpetada lapsele ka ise õppimist.
 
nb 28. jaanuar 2011, kl 09.14
see jube naine Mall Vooder ei ole üldse halb vaid üks parimaid õpetajaid
 
69 10. aprill 2011, kl 23.55
imelik, et need koolide kiitjad ei ole isegi kirjavahemärkide ja tühikute kasutamist suutnud omandada
 
baaba 27. aprill 2011, kl 18.31
Soovitan MRGd, sealt edasi eliitkoolidesse (Treffner, Härma) saamine on käkitegu, kui vähegi pea jagab :)
 
mii 28. aprill 2011, kl 07.36
Tartus pole ühtegi nii nigelat kooli, kust ei saaks "eliiti" minna, kui endal pea jagab.
 
yx ema 02. mai 2011, kl 18.17
minu laps õppis 1. võõrkeelena vene keelt, 2. keelena saksat ja 3. keelena gümna 2 viimast aastat inglist. ülikooli kavas oli samuti 1.kursusel võõrkeel, see nö. algajate oma (enamasti saksa, temal inglise). Nüüdseks inglise keel paremini käes kui saksa, sest seda on kõikjal meie ümber, hakkab kergesti külge. On samuti ütelnud, et inglist palju kergem õppida saksa põhja peale.
 
To 69 05. mai 2011, kl 09.55
Ma ei mäleta, et minu ajal koolis arvutiõpe oli. Polnud isegi arvuteid millega oleks saanud õppida klavaiatuuril trükkimist. Mis sinu tagumiku torgib näiteks tühiku kasutamine peale kirjavahemärki? Pole veel näinud, et kellegil oleks sõnad ilma tühikuteta. Või sul on silmanägemine niivõrd hägune, et ei suuda sõnu eristada ja näed kõike kokku liidetuna? Kirjavahemärkide puudumisest saan veel aru mille kallal nokkida. Kuid nokkida tühimiku kallal kirjavahemärgi taga, on jaburus. Kui sul on probleeme selliste pisiasjadega, siis tõstata uus teema, mittte ära kaldu antud teemast kõrvale oma targutamisega! Ja kus on Sinu kirjavahemärgid? Miks lause algab väikse tähega?
 
--- 07. oktoober 2011, kl 16.05
Räägiks omalt poolt ka Forseliuse kaitsjatega kaasa. Igal koolil on oma vigu ja Forseliuski neist ilma ei ole, aga peab ütlema, et mina olen sealt saadud haridusega väga rahul.

9 aastat, kool sai nii kalliks, et ei jõua oodata võimalust külla minna. Õpetajad on noored, tugevad(küll vahetuvad, aga see ei ole ka alati halb, pigem annab võimaluse asju erinevatest külgedest näha ja õppida). Õhkkond on õpilasesõbralik, igaüht väärtustatakse.

Ja ei ole nii, et lihtsalt läbi saab. Kui oled tugev ja soov on õppida, saab sealt väga hea baasi kuhutahes edasiminekuks. Ise lõpetasin põhikooli seal puhaste viitega, pika kiituskirjaga, kus muuhulgas kirjas ka paljud head tulemused olümpiaadidelt. Oma pingutus on oluline, Forseliuses on alati võimalik leida keegi, kes sind suunab või aitab.

Ollakse vastutulelikud ja heas meeles korraldatakse nii õpilaste kui õpetajate jaoks lõbusaid üritusi.
Just sellepärast on hea, et enamus õpetajaid on väga noored, õpetaja oskab nii väiksemate kui teismeikka jõudnud õpilastega samastuda, tekivad head ja soojad sidemed ja õppida on palju parem.

Ehk näib see mingi mageda TFG reklaamina, aga tunnen uues koolis sellest kõigest puudust.

Valisin peale põhikooli kahjuks halvasti ja olen nüüd sattunud kooli, mis kogu mu eelneva õpihimu imetillukeseks teeb - õpetajad näivad vaenulikud, levitavad õpilaste ja klasside kohta inetuid kuulujutte, muuhulgas räägivad klasse ja õpilasi taga nii õpetajate kui teiste klasside õpilastega.

Puudub igasugune oskus ja soov meie õppimist ja õpivõimalusi parandada. Pigem tehakse meid maha, kui esimene kontrolltöö(mis juba ka erinevate ootuste tõttu nii võib minna) kõigil hästi välja ei tule ja püütakse suruda maha õpilaste soovi rohkemat õppida - justkui humanitaarsuuna õpilane ei tohi tahta õppida laia matemaatikat, tema valikust eeldataksegi, et nüüd sünnib muus osas saamatu keeleteadlane. Räägin Tartu Tamme Gümnaasiumist.

Andestust, et siia nüüd Tamme kohta nii palju negatiivset sai, aga hetkel emotsioonid laes ja otsin endale paremat võimalust õppimiseks - koolivahetust tahaks. Kindlasti on ka Tammel oma head küljed, praegu olen neid kohanud aga vähe.
 
lapsevanem 14. oktoober 2011, kl 22.32
ei soovita tamme gümnaasiumi. kaks väga kohutavat algklassi õpetajat: Mall Vooder(üle 70.a) ja Tiina Kirss.
ja tõesti vene ajas!
 
Kägu 27. juuli 2014, kl 17.42
Vana teema, kuid olen täiesti kindel, et neid teemasid kammitakse läbi ka veel sellel aastal. Mina ütleks, et pange oma lapsed kodulähedasse kooli. On rohkem võimalust, et kooli satuvad naabri või tuttava lapsed, on parem koolis käia. Mina ei ajaks algkoolis (põhikoolis) taga seda eliitsust. Olles ise lõpetanud Kunstigümnaasiumis põhikooli ja lugedes, kui jube ja nõrk kool see ikka on, siis ei taha kohe üldse nõustuda. Sain gümnaasiumisse sisse nii Treffnerisse kui ka Härmasse, teistest koolidest rääkimata ja seda tegid ka mitmed mu paralleelid. Jah, otseloomulikult oli ka meil neid, kes gümnaasiumis üldse jätkata ei saa või hinded halvad, kuid samas näitab see, et on õpilasi, kes väga edukad, seda, et kõik ON enda teha. Kutsekoolis jätkajaid ja läbikukkunuid on ka Tammes, Härmas jne. Need siis ilmselt koolid, mida Tartu parimateks peetakse. Tean isegi paljusid, kes nendeski ennast kuidagi tõestada ei suutnud. Algkoolis ei ole tähtis mitte mingi eliitkool. Kes õpib halvasti, see teeb seda ka "eliitkoolis" ja kes õpib hästi, võib kaugemalegi jõuda, kui mõni "eliidilaps". Ausalt, ärge kartke neid "halva mainega" koole. Gümnaasiumi valiksin ma tõesti nii tugeva, kui saab, kuid põhikooli osas on palju alahinnatud koole. Laske lastel lapsed olla, ei pea neid õppimise ja eliitkoolidega piinama hakkama. Treffnerisse-Härmasse saab ikka ainult siis, kui ise tubli oled :)
 
Halllooo 25. oktoober 2014, kl 14.25
Sina, kes sa solvad Mart Reiniku kooli, võta õige sõnad suhu tagasi.Kui sinul seal negatiivsed hinded on, ei saa sa lihtsalt hakkama ja ma soovitan sulle Masingu kooli kus sa saad kõik omal tasrmel tehtud. Kool on edukas, sellest sügisest sai kool uue direktori, Enn Öpiku, kes on olnud juba varem koolis füüsika õpetaja, tal on hea huumorisoon ja üleüldse hea. Kõik õpetajad üldiselt head, aga see Ülle Mari Vengerfeldt tõsiselt halb. Muidu tartu parim kool juba ammusest ajast
 
olgu olgu 26. oktoober 2014, kl 00.05
aga Tartu parim ta nüüd kindlasti pole kunagi olnud ega ole. Võib olla kunagi on.
 
uskumatu! 26. oktoober 2014, kl 10.34
Milline lapsevanem küll lähtub lapsele koolim valides teiste (eriti veel anonüümsete kommenteerijate!) arvamusest? Keegi tema last ei tunne, ainult targutavad. Kui ise koolis hakkama ei saanud, siis oli see kool halb, õpetajad halvad jne..... edukatele õppuritele jälle loomulikult kool sobis. Selle peale nagu ei tuldagi, et töö koolis toimub tellija materjalist. Kui materjal kehv, siis ongi kõik õpetajad tema arust kehvad.
Milleks küll selliseid teemasid tehakse? Kas siis lapsevanem oma last üldse ei tunne ja temaga kooli valikul ei arvesta?
 
Tamme kooli õpilane 08. märts 2015, kl 15.31
Mul on sõpru, kes käivad Mart Reinikus ja ütlevad nagu ühest suust, et väga raske on. Ja tõesti, nad saavad ka poole rohkem hindeid kui mina. Siiski, kui eelmise õppeaasta lõpus oli riiklik tasemetöö, siis olid Tamme õpilaste tulemused palju paremad.
Mul pole olnud mitte ühegi õpetajaga mingeid probleeme, kõik on olnud hästi vastutulelikud ja mõistvad. Minu klass on ka väga jutukas ning õpetajad tulevad selle probleemiga enamasti hästi toime.
Enamuste ainete tase on tugev ja olümpiaadidel on saavutatud häid kohti, ent saksa keel on väga nõrk.
Suviti sõidame ratastega ringi, mängime Tamme staadionil jalgpalli ja käime aedades õunaraksul. :D Traditsiooniks on ka käia marti-ja katrijooksmas. Suhtleme nii poiste kui tüdrukutega. Ühesõnaga mingit kodus passimist vaheaegadel pole.
Selline on Tamme õpilase silmis.
 
vengermisiganes on hea õps 05. veebruar 2016, kl 22.41
''ARU POLE KUSKILT SAADA, ARU ON PIKA TÖÖ TULEMUS''
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!