Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
Mure kasvuga
 
hädasolija 28. mai 2010, kl 19.02
Olen 13aastat vana 156cm pikk ja 39kg. Menstruatsioon hakkas siis kui olin 12 ja 6kuud vana.Suvel kasvasin 2cm ja siis vist paar millimeetrit veel...nüüd ei kasva enam üldse!!! Mida teha mai taha nii lühikeseks jääda...ja mu vanemad pole ka niiii lühikesed. Eriti hull on see,et jalad on propotsioonides lühikesed ,pole nii pikad kui modellidel.Mida teha?...nii kaua juba jaman, looda et kasvan aga ei. Emps juba vihkab kui jälle virisema lähen et miks ei kasva, ütleb et kasvad küll ja kõik. Aga igal pool on kirjas et pärast menstruatsiooni enam pikemaks ei kasvata!!! Ma olen juba masekas...
 
n 28. mai 2010, kl 22.27
Kasv ei sõltu menstruatsioonist, kullake. Mina kasvasin peale menstruatsiooni algust peaaegu 20 cm, olles nüüd 171 cm pikk ;)Kui sul on mõlemad vanemad pikad, küll sa kasvad siis veel. Inimene kasvab ja areneb ka 18 aastaselt veel, sa oled noor, et selliste asjade üle põdeda.
Ilusat suve sulle!
 
emps 29. mai 2010, kl 19.31
ripu kangil või venita ennast uksel. On ka seljale hea. Modellide pikkadest jalgadest ära pidevalt unista. Neid pole enamusel. Aastatelt oled veel päris noor. Kasvamiseks aega ju on. Söö mitmekesiselt ja mine õigel ajal magama, (enne 23 soovitavalt) siis on kasvamiseks kõige parem esimene uneperiood. Mõõda ennast iga kuu. Kui näed, et üldse midagi pole muutunud, siis pöördu perearsti poole.
 
Shi 29. mai 2010, kl 20.05
Kui sa oled eelmistel aastatel rohkem kasvanud ning nüüd on kasv kinni jäänud, siis tõenäoliselt sa nii lühikeseks jäädki, võib-olla tuleb paar cm juurde, aga väga palju ära looda. Endal jäi ka selles vanuses kasv kinni, 162 cm olen ning vanemad on ikka kõvasti pikemad
 
hädasolija 30. mai 2010, kl 00.32
No aga mu ema 167cm ja isa 174cm...suurim kasvuspurt oli 10v11 aastaselt. Pärast kasvasin kah aga nüüd nagu viimasel ajal pole üldse kasvanud!!! Tahate öelda et jäängi nii pisikeseks? Njah ju pean siis ülejäänd elu edasi kuulma toredat nime "MINIPIFF" :S!!!! Mai taha olla selline kääbus, sedaenam et mu parim sõbrants kasvab arvatavasti 1.8meetri pikkuseks!
 
hädasolija 30. mai 2010, kl 00.52
A ja veel see: söön palju... vahel isegi piiramatutes kogustes, kaalus juurde ei võta(õnneks emasse selles mõttes:d),aga pikemaks ka ei kasva..Millest sihuke isu? No ja siis see kaa et mul jalanumber sama mis emal, kas selle järgi peaks umbes sama suureks kasvama? Ja keskmise pikkuse valemi (ema pikkus pluss 13 pluss isa pikkus jagatud kahega ,pluss-miinus 9cm)järgi peaks mu miinimumpikkus olema 1cm pikem kui ema ehk 168cm. Magamisega on lood nii: Magan ööpäevas umbes 6tundi. Tean seda on vähe...aga esiteks:teisiti ei saa,teiseks:varem lihtsalt und ei tule kui kell 1 öösel ja kolmandaks:enamasti puhkan end selle ajaga välja(juba titena ei vajanud und nii palju kui teised). Kas ma olen väärakas?
 
m. 30. mai 2010, kl 01.23
aga su omavanused sõbrad ja klassiõed, kas nad oma samasugused või oled neist palju lühem?
 
.. 30. mai 2010, kl 01.51
(ema pikkus pluss 13 pluss isa pikkus jagatud kahega ,pluss-miinus 9cm) <- see valem on pistele.

Tüdrukute valem on [ema pikkus + (isa pikkus -13)]/2 +-9. Isa on sul ju jupats (174 on mehe kohta ikka väga lühike); 164,5 ehk vahemik 155,5-173,5 ning selles vahemikus sa ka oled. Paar sentimeetrit tiksub arvatavasti veel juurde (ise olin 158 kui kiire kasvamine lõppes vanuses 11 ning tänaseks on sellest vaikselt-vaikselt saanud 164) aga midagi väga suurt ära oota.

Ahjaa, ema närvidel ei maksa ka trampida. Pigem naudi, et võid rahulikult 12cm tikkkontsa alla lükata ja oled ka veel suure tõenäosusega kõikidest oma meespartneritest lühem (ja konts teeb ka jala visuaalselt pikemaks ;) ). Sa pead õppima oma eripära enda kasuks pöörama.
 
H 30. mai 2010, kl 13.28
Olin 13 aastaselt 158, 14 aastaselt 172. Kasvuhüpe toimus aastaga, aga mäletan, et lasteaias olin üks pikimaid, siis jäi kasv nagu veidi seisma ja siis tuli 14 cm aastaga. Vanuses 14 - 18 tuli veel sentimeetreid juurde. Ema on mul sama pikk kui sinu oma, aga isa on küll kõvasti pikem. Muide, ega ainult vanematest lähtuda saa. Kuidas ülejäänud suguvõsaga lood on - vanaemad-vanaisad, onud-tädid ja nende lapsed? Meil selles generatsioonis kõik pikad - mehed vahemikus 185 - 210, naised 172 - 177, v.a üks neiu, kes on 162 cm. Eelmises põlvkonnas on naised kõik 160 - 168 vahel, aga mehi on nii 172 kui ka 202 (vennad, muide. Ja see 210 pikk olev noormees on kõige lühema venna poeg) Et enne, kui meelt heidad, vaata natuke suguvõsas ka ringi. Kasvada võid veel küll. Muide, pikk kasv ei tee just tingimata õnnelikuks. Igasugu liigesehädad on kerged tulema (põlved, selg) ja see teismeea kohmakus, uhh - tagantjärelegi on häbi.
 
hädasolija 30. mai 2010, kl 16.52
Nojah tore...ühesõnaga ma pean suurena oma põlvi vaevama mingite platvormkingadega ja kõik inimesed on must pikemad? TORE!!! Ja mu suguvõsas on inimesed jumala normaalpikkuses.Klassiõed on enamus pikemad..väljaarvatud need kellel pole puberteeti. Klassivennad...noh neist ei räägi, on väga pisikesed, mõni üksik pikk ka. Ma suht ei kasva üldse enam, eitea ehk suvel kasvan ...vaevalt:(!!! Koolis on nii palju pingeid et pole ime kui selle pärast kasv kinni on!
 
.. 30. mai 2010, kl 19.44
Ära hüppa! Delfilugeja pole küll midagi teinud su kasvu pidurdamiseks, seega ei pea sa siin turtsuma. Turtsumine ei tee sind anyway pikemaks, lihtsalt mõttetu närvikulu lisaks.
 
:D 30. mai 2010, kl 20.18
oijee, hädasolija emal võivad küll närvid läbi olla, kui me siin kulme kergitame sellise plärtsumise peale, mis siit loeme. Ema närve saeb neiu aga iga päev :)

156 cm võib olla täiesti normaalne kasv täiskasvanul naisel. Sina suhtumise põhjal eeldades täiskasvanud pole ja no oma 160 cm (ja vb veidigi peale) saad täis kindlasti.
 
m. 30. mai 2010, kl 20.48
seda tahaks veel öelda, et ma olin ka 13-14 a vanusena üsna väike, numbrit ei mäleta, aga klassi lühim. kui oli tantsukursus , siis tahtsid paljud poisid muga tantsida, sest teised olid kõik pikad kolged. praegu olen tavaline 170, paljud on pikemad, aga ma tean, et võin julgelt tikkontsad alla panna ja ikka olen normaalne. päris modellikasvu 180 oleks suht julm olla vist.

13 a on üsna mittemidagiütlev vanus veel, küll sa kasvad veel. ei jää muud üle kui oodata. kasvu ei saa ise muuta nagu kehakaalu.
 
! 30. mai 2010, kl 21.24
see küll kole kui jalad väga lühikesed
 
? 30. mai 2010, kl 22.26
Kuidas teha vahet õige ja vale naise vahel?
Valel on lühikesed jalad. :D
 
Maxwell 31. mai 2010, kl 10.08
Probleemi olemused muutuvad, aga mured jäävad. Mäletan, et kui olin Sinu vanuses narriti mind selle pärast, et ma nii pikk olin (176 olen praegu, siis ilmselt ka sinna kanti).Kraanajuhiks kutsuti.

On asju mida muuta saab. Kui asja muuta ei saa, tuleb muuta oma suhtumist sellesse.
 
hädasolija 31. mai 2010, kl 14.43
Ma ei torisenud. Ma lihtsalt väga õnnetu et selline jama on. Seda enam et kaal 39,5kg on sellise pikkuse juures päris palju :s!!!
 
ggg 31. mai 2010, kl 17.08
oota viis aastat ja kui selleks ajaks ei ole mõni cm lisaks tulnud, siis alles hakka nutma ja halama.
see praegune nutmine on sama absurdne, kui 13-aastane probleemitseks, et ta ei suuda veel rasestuda, sest päevad ei käi. iga asi tuleb ikka omal ajal. ja iga inimene on erinev.
eva longoria, kylie, renee zellweger - kõik lühikesed. aga ikka staarid. pikkus pole küll mingi näitaja
 
appike 01. juuni 2010, kl 13.38
olen 37 ja 158. Elu nagu lill. Kui olin kahekümnene oli parim sõbrants 184. nüüd lihtsalt elame liiga erinevat elu, mitte ei läinud pikkuse pärast kuidagi tülli. Vahel käin kontstega, vahel mitte. nagu tuju on ja stiil soosib. Mees 1.80. Ja kui hiljuti Kuala Lumpuris käisin tundsin ennast kohalike naistega võrreldes kohe pikana. Sa veel kasvad. Ja sinu kaal pole ka mitte suur. Su keha ju areneb praegu. Kõige hullem mida sa teha saad, on asja hulluks mõelda, mida sa vist juba teinud oled. Sul on kindlasti palju muud teha kui sellepärast paanitseda.
 
m 01. juuni 2010, kl 23.16
Isa on tegelikult sul suht lühike ja võibolla oled kasvu temalt pärinud.
Tunne rõõmu, et sa pole lühike poiss, vaid hoopis tüdruk.
Minu ammu ammu elanud vanaema ütles, et lühikesed naised on hinnas.
Nüüd 39-aastaselt 162cm pikkusena võin öelda, et olen oma elu nautinud just seetõttu, et pole liiga pikk. Lühike naine saab valida sellise mehe nagu soovib. Kas pika või lühikese (mina valisin pikema). Osad lühemad mehed endast pikemaid naisi iial ei vaatagi.
 
pikk 01. juuni 2010, kl 23.31
Ja kuidas veel vaatavad lühikesed mehed pikki naisi. Aga sina ära põe ja stressa vaid kasva rahus. Igal asjal on kaks poolt. Olen ise 180 ja mees 195 ja mul pole kunagi võimalik talle kaks kätt kaela ümber panna ja vaadata talle nagu väike armas naine alt üles otsa. Ja pikad mehed armastavad rohkem lühikesi naisi. Edu sulle!
 
hädasolija 02. juuni 2010, kl 11.19
Aga väga lühikesi(156cm on ikka väga pisike) ja tüsedaid ei vaata keegi...Ma olen küll kerge kondi emalt pärind aga taguots ikka on suurem, kui tahaks!!!ja 39kg selle pikkuse kohta on palju tahaks olla 37kg(aga siis jääks vist päevad ära)!!!Ja lühikese jama on veel see et rahva seas peab kogu aeg kikivarvul olema et sind nähtaks ja peale ei astutaks!:((((
 
k 02. juuni 2010, kl 16.11
ehk otsiks endale mõne tegevuse selle asemel, et sel teemal soiguda. muuta niikuinii midagi ei saa. loe raamatut, tegele hobidega. ainult oma välimusele mõtlevat naist/tüdrukut niikuinii ükski norm noormees ei taha
 
leida 03. juuni 2010, kl 11.54
minu tütar(12 a.) on 171 cm pikk ja hädaldab selle pärast.Kompleks nii tugev tal, et hoiab end küüru lausa.
No näed, ühel ühtpid häda, teisel teistpidi.Rahul pole kunagi...
 
aq 04. juuni 2010, kl 12.55
Ma olen sinust veel lühem, 151. Ei ole kunagi selle pärast põdenud. Kusjuures kontskingi ka ei armasta :P Olen pisike ja uhkusega. Mees on minust pea 40 cm pikem. Enamikele inimestele vaatan küll alt üles, aga ennast kasvu pärast kehtestama pole kunagi pidanud. Teatakse küll, et olen pisike, kuid seda ei märgata. Samuti tean palju endapikkuseid (isegi lühemat, tean naist, kes on 147 pikk) ning kellelegi pole "peale astutud". Kikivarvul ka olema ei ole pidanud.
Vingumisest kasu pole, sest see ei muuda midagi. Kooli ajal mõned 1.7 m pikad vingusid, et tahaksid 1.75 pikad olla, siis oleks ilusa modelli moodi. Samas need, kes olid 1.75 pikad, käisid küürakil, sest häbenesid, et nad nii pikad on. Inimene ei ole kunagi rahul sellega, mis neil on. Elus tuleb õppida rahul olema, mis neil olemas on, mitte nurisema, mida neil pole.
 
kuukulgur 04. juuni 2010, kl 14.39
Ära seda vanemate pikkuse valemit väga tõsiselt võta - ma kasvasin nii emast kui isast pikemaks. Ja sa oled praegu nii noor veel, et oma elu sellise põhjuse pärast muretsemisega varjutada, inimesed kasvavadki erineval ajal ja erineva tempoga;)
 
hädasolija 05. juuni 2010, kl 16.53
Noh perearst arvas et kasvan veel...et hakkan varsti kasvama, et praegu umbes aasta toimusid muud muutused...Ma loodan et arstil õigus:D.Siis oleks küll endaga igati rahul! Kõik lootused oon täitunud, lõpetasin 6.klassi puhta viielisena:p
 
e.s 16. veebruar 2020, kl 16.12
tere olen 164cm pikk tüdruk ja saan 9 päeva pärast 14.kas mul oleks võimalik 168-170 kasvada,päevad algasid paar kuud tagasi umbes.ÄITÄH kõigile kes vastavad:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!