Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
Verikaalne ja horisontaalne sirge - kuidas lapsele selgeks teha?
 
Mirjam 01. mai 2011, kl 16.02
Kas kellegil on head seost kuidas lapsele selgeks teha, millal on tegemist horisontaalse ja millal verikaalse sirgega. Talle ei jää see kohe üldse meelde, korra on meeles ja kui kooli läheb, siis jälle meelest pühitud.
Ropp-Raivo 01. mai 2011, kl 16.07
Horisontaalne nagu horisont (silmapiir)
 
mölakas 01. mai 2011, kl 16.18
vertikaalne I
horisontaalne _
ütle lapsele kui ta seisab sirgelt siis on ta vetrikaalset kui heidab põrandale pikali siis horisontaalselt
 
njahh 01. mai 2011, kl 17.23
mölakal on õigus - see on kõige lihtsam variant.
 
kkt 01. mai 2011, kl 17.50
mulle jäi meelde nii: kui kõht valutab siis oleme horisontaalasendis (vedeleme voodis)
 
Mirjam 01. mai 2011, kl 18.06
Tundub, et see mölaka näide jäi talle päris hästi meelde. Vähemalt praegu on tal meeles, milline on vertikaalne ja milline horisontaalne sirge. Püüame õhtu jooksul veel mitu korda seda seost korrata, ehk on siis homme ka meeles. Tänud.
 
Mia 01. mai 2011, kl 22.52
Mul isegi endal läheb alati sassi :) ja siis ma kasutan seda horisondi meenutamist. Aga enne seda peaks laps muidugi aduma, mida horisont tähendab, ma ei kujuta ette kui lai sõnavara neil tänapäeval on...
 
njahh 01. mai 2011, kl 22.59
horisont on juba ise lastele raskesti arusaadav ja abstraktne mõiste. Selle selgitamiseks peaks lapse kuskile lagedale kohale või kõrgele torni viima, et seda talle arusaadavaks teha, sest verbaalne selgitus ei jää täpselt samamoodi meelde kui vertikaalse ja horisontaalse puhul.
Aga õhtul võiks emme lapse horisontaali saata selle asemel, et magama käsutada. Jääb ilusasti meelde.
 
muig 02. mai 2011, kl 07.11
horisont on silmapiir ja pole selle nägemiseks kuhugi vaja ronida, vaata aknast välja. mis siin abstraktset on?

aga jah, kaks esimest soovitust ja edu!
 
yx 02. mai 2011, kl 09.58
Mina jätsin nii meelde, et päike läheb horisondi taha.
Vahel siiani mõtlen enne sellele, kui ütlen:)
 
Ülla-ülla 02. mai 2011, kl 15.18
Meil käis kodus ajakiri "Horisont" ja kuna see oli pehmete kaantega ajakiri, oli teda võimalik panna laua peale ainult lapiti, mitte püsti. Et kui on nagu ajakiri laua peal, siis on horisontaalne.
Käib siiamaani (ajakiri kodus).
 
njahh 02. mai 2011, kl 15.56
aknast välja vaatamisel on siis mõte, kui elad vähemalt viiendal korrusel. Mingist esimese-teise korra aknast ei näe miskit horisonti.
 
K 02. mai 2011, kl 17.38
Horisontaalne nagu horisont (silmapiir).

Meie tegime ka samamoodi lapsele selgeks.
 
simpel 02. mai 2011, kl 18.03
vot siis hakka igal juhul kui heidad pikali ütlema, et viskad horisontaali lapsele ka ütle, et magades on ta horisontaalis (asendis) nii ju öeldakse no ja see vertikal se jääb sisi juba ise meelde
 
mai 02. mai 2011, kl 20.45
Tahtsin just midagi sarnast soovitada, et kui lapse õhtul magama saadad, siis korrutagi igal õhtul, et nüüd lähed heidad horisontaali ja küll see vertikaal juba ise meelde jääb :).
 
tüüp 07. mai 2011, kl 15.35
Mina jätsin lapsepõlves sedasi meelde, et Vertikaalne - V-täht on nagu kaks püstist kriipsu. Seega püstine.
Horisontaalsel on H-täht, st. kahe kriipsu vahel horisontaalne kriips ka...
 
kiira 08. mai 2011, kl 20.50
viimasel iva ,tõesti kui H vaatad siis nagu voodi ja nagu külili tahaks kohe visata. Mina ise õppisin samuti horisondiga selgeks,
 
Len 12. mai 2011, kl 16.28
Meil oli küll lihtne - püsti või pikali... Mis seal segamini läheb?
 
päike. 13. mai 2011, kl 22.31
Kui mina laps olin ja sama asja õppisime, jäi meelde ühest raamatust loetu:... ja päike vajus horisondi taha.
 
halumasin 08. aprill 2015, kl 10.36
naise kiisuke on vertikaalselt
 
(-: 09. märts 2021, kl 18.38
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!