Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Koolilaps
kiituskiri
 
päikesekiir 03. juuni 2009, kl 14.06
Kui paljud lapsed täna kooli lõpetasid kiituskirjaga?

Minu tütar lõpetas kuuenda klassi kiituskirjaga!
 
piloot Pedro Arriba 03. juuni 2009, kl 14.13
No väga tubli on siis ju. Kuues klass on tõesti ka selline koht, kus kiituskiri mängib iseenesest palju suuremat rolli kui näiteks algklassides.
Minu 2.kl. poiss lõpetas kah teist aastat järjest. Ei taha ära sõnudagi. Eks elu näitab, palju neid kirju veel tuleb. Või siis mitte.
 
lee 03. juuni 2009, kl 14.25
Tublid jah. Meie peres on see II klassis käival tütrel esimene kiituskiri.
Aga mulle tundub, et praegusel ajal, kus enamus lastest püüab väga hästi õppida, paljudel kõik viied ning kiitusega lõpetajaid ka rohkem kui varem, ei olegi see kiituskiri nii eriline kui varem. Õppimine on nüüd ju pop.
 
2 last, 2 kooli 03. juuni 2009, kl 14.36
Plika, IV klass.

VI on muidugi juba raske kiituskirjaga lõpetada, õnnitlen!
 
poisi ema 03. juuni 2009, kl 15.33
Poiss, 3 klass, esimene kiituskiri ja selle üle üliõnnelik. Eelmisel aastal oli kirjatehnika ainuke 4, siis jäi kiituskiri selle taha.
 
mkm, 03. juuni 2009, kl 15.59
Kuuenda lõpetasin minagi kiituskirjaga:P nüüd üheksandas klassis tuleb lõputunnistusele üks neli kahjuks. ( seitsmendas klassis loodusõpetuse suutsin saada nelja..)
 
piloot Pedro Arriba 03. juuni 2009, kl 16.11
Ot, misasja? Kirjatehnika ainuke neli ja ei saand vä? No ma ei tea. Esiteks, meil ei hinnatud sellist asja üldse nagu eraldi, oli vaid eesti keel kui selline ja kogu moos. Teiseks oli veerandihinne loodusõpetuses 4, a ma ei tea...ikkagi anti kiituskiri.
 
Täpitriin 03. juuni 2009, kl 16.24
Piloot, kiituskirja puhul loeb aastahinne, kui see on "5", siis saab ka kiituskirja.
Loomulikult olen lapsevanemana oma lapse kiituskirja üle uhke (ja näitan seda ka välja), samas pean seda ka täiesti normaalseks ning saavutatavaks ja imelik tunduks pigem see, kui juba esimeses klassis on lapsel kolmepuru, mitte see, kui kiituskirja algklassis koju tuuakse.
Alates 5. klassist, kui kõiki aineid annavad erinevad õpetajad, on kiituskiri juba teise maigu ning kaaluga, näidates tõeliselt head taset püüdlikkuse kõrval.
 
piloot Pedro Arriba 03. juuni 2009, kl 16.26
Tõsi ka vä? Ma ei teandki seda. Ma mõtsin, et kui mingi neli kuskil trillerdab, et siis on jokk. A polndki. Loodusõpetus on aga tõesti talle millegipärast vastik. Urbaniseerumise tulemus küllap.
 
Täpitriin 03. juuni 2009, kl 16.37
Iga päevaga targemaks, Piloot ;)
 
piloot Pedro Arriba 03. juuni 2009, kl 16.41
Nojaanoh. Ongi nii.
 
liis 03. juuni 2009, kl 17.03
Hakkab pihta see eputamine!
 
Täpitriin 03. juuni 2009, kl 18.24
Miks ei või üks lapsevanem olla uhke oma lapse saavutuste üle, olgu selleks hea õppeedukus või head tulemused huvialaringides ning esinemistel? Pigem olla uhke millegi vaimse üle, eriti kui laps on veel viisakas (sest iga lapse edu taga on kodu toetus nii nagu iga eduka mehe taga on kuskil üks naine), kui uhkeldada millegi materiaalsega.
 
helen:) 03. juuni 2009, kl 18.43
No minu laps praegu isaga linnapea vastuvõtul (vähe ei ole uhke), poisi üle eriti (tüdrukul lipsas "4" sisse. Raamatud, need raamatud, mida õppimise asemel loetakse :) ) Mina haige ja ei saa kuhugi auuuuuu pisarad :( !
 
proua Kortspõhi 03. juuni 2009, kl 19.48
Helen, rõõm sind jälle meie seas kohata! :)
 
Täpitriin 03. juuni 2009, kl 19.57
Sama siin :)
Õnnitlused muidugi ka. Rohkem ma ei ütle (oletused linnapea isiku kohta muidugi :P)
 
helen:) 03. juuni 2009, kl 21.05
...ära oleta, väike linn :)!
 
Täpitriin 03. juuni 2009, kl 21.06
Jumal tänatud, ja seda täitsa tõsiselt.
Ei saa küsimata jätta, kas see on ajutine sissepõige ja külastus või näeb sind jälle tihedamini?
 
helen:) 03. juuni 2009, kl 21.08
... ja ainult haigena, tööd "tapavad", väheke asjad korda saan, siis loen ikka!:)
 
5 03. juuni 2009, kl 21.20
minu pojal veerandis inka 2 aga aastas 3 puru kuus 3 ja kõige lihtsamad ained 4 ja 5 neid on kokku neli.peaasi et edasi saab.
 
.,. 03. juuni 2009, kl 22.06
5, pole ka ime, et kolmepuru - kodu peegel ilmselt.
Sulle paneks õigekirja eest kahe.
 
.,. 03. juuni 2009, kl 22.06
5, pole ka ime, et kolmepuru - kodu peegel ilmselt.
Sulle paneks õigekirja eest kahe.
 
proua Kortspõhi 03. juuni 2009, kl 22.08
Oma arukaid mõtteid ära vaka all hoia, sest neist pole kasu, kui keegi ei loe ega kuule. ;)
 
mutt 04. juuni 2009, kl 09.18
Järgmise viisaastaku plaan: igale põhikooli õpilasele kiituskiri, igale abituriendile medal!
 
minu 04. juuni 2009, kl 10.22
pojal kõik viied, aga hoolsus ja käitumine hea- seetõttu ei saanud. Samas, küll on tore, et sellised Tootsi- tüüpi poisid koolidest ei ole kadunud. (Kooli)elu on kohe värvikam ja vanemad ning õpetajad saavad end proovile panna:)
 
kiska 04. juuni 2009, kl 11.53
viimasele - ma siiralt loodan, et sa nalja teed. Need Tootsi-tüüpi poisid on tihti selles süüdi, et ülejäänud õpilastel ka õppeedukus langeb: õpetaja peab kasvatama (ei saa õpetada), nad on halvaks eeskujuks ("miks MINA pean õppima, kui tema seda ei tee!?") ja häirivad teiste keskendumist.

Ja kelle lapsed kiituskirja said - te olete tublid vanemad ja teil on tublid lapsed :) Palju õnne! Kiituskiri pole küll eesmärk omaette, aga töökate ja intelligentsete laste eraldi väljatoomine aktusel on igati positiivne ja kiiduväärt :)
 
2 last, 2 kooli 04. juuni 2009, kl 11.56
minu - ei klapi! Kellel on KÕIK viied, sellel on automaatselt ka hoolsus ja käitumine eeskujulik, isegi siis, kui ta kooli nurga taga suitsu teeb või aknaid sisse loobib. Käitumise ja hoolsuse hinne on HINNETE järgi, mitte käitumise järgi.
Samuti on ka vastupidi: kui lapsel on kõik kolmed, aga ta on koolis ja väljaspool kooli niiiiiiii kukununnupai, siis ikkagi ta ei saa hoolsust ega käitumist eeskujulikku. Seda ütles meil VI klassis klassijuhataja, et hoolsus ja käitumine on HINNETE järgi.
 
Täpitriin 04. juuni 2009, kl 12.09
2 last, 2 kooli, päris nii see pole, et hoolsus ja käitumine VAID hinnete alusel pannakse. Hoolsuse alla käib KA see, kas õpilasel on asjad pidevalt kaasas või unustab tihti koju, päeviku korrektne täitmine alates käekirjast, soditusest, kõik õppimine ilusasti kirjas või väike joon tõmmatud, kui tõesti õppida ei jäänud, sinna alla käivad vahetusjalatsid jms.
Käitumine on nii vahetunnis toimuv, läbisaamine klassikaaslastega (kiusamine, kaklused) kui ka tunnisegamine või kaasatöötamine.
 
Täpitriin 04. juuni 2009, kl 12.15
Hinded mõjutavad hoolsuse hinnet niivõrd, et kas konkreetne number näitab õpilase tegelikku taset või suudaks ta saavutada end kätte võttes ka paremaid tulemusi.
 
kiska 04. juuni 2009, kl 12.17
2 last, 2 kooli - nii ei saa ikka olla. Ei tea, kust selline printsiip tuli sellel õpetajal, aga "käitumine" hindab ikka klassis (ja vahel ka väljaspool kooli) käitumist ja kaasatöötamist ning "hoolsus" hooikust oma koolitöö osas (kas on asjad kaasas, kodused tööd tehtud, asjad korras, jne).


Kui need hinnete järgi käiks, mis mõte neid üldse oleks panna? Siis oleks need lihtsalt "kaks lisahinnet üldise õppeedukuse põhjal".
Tavaliselt eeskujulik käitumine ja hoolsus on tublimatel õpilastel, kes õpivad hästi ja näevad vaeva (ja selle pärast on neil ülejäänud hinded ka head). Samuti on tihti kehvad hinded õpilastel, kes ei tööta kaasa ega hoia oma asju (ja kellel on vastavalt "hea" või "rahuldav" hinne).
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!