Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Autoabi
auto müük ja ARKis protseduurireeglid
 
rumal 22. oktoober 2010, kl 10.49
Tere!

Müün oma suhtleiselt odavat autot (ca 10000.-, seega ei mingit järelmaksu, liisngut vms). Pole seda kunagi teinud ja kardan petta saada...

Kuidas see protseduur ARKis välja näeb, kui ostjaga sinna lähme? Täidame mingi müügilepingu ja siis vormsitame asja tema nimele? Aga kuidas ja millal ta maksab mulle ja kuidas saan kindel olla, et ta ikka maksab? Kas pärast müügilepingu tegemist on vajalik minu olemasolu ARKis või võib ostja ainult selle lepinguga ise sinna minna? Ning ikkagi -- millal toimub raha ülekandmine minule?

Aitäh rumalat aitamast :)
 
..... 22. oktoober 2010, kl 11.08
Lase raha arvele kanda enne. Ja kui inimene ikka ei tundu usaldusväärne, miks sa siis peaksid talle oma auto müüma?? Viimase auto ostsin nii, et paberid ajasime korda arkis ja auto oli teises linna otsas. Siis viis vana omanik mind uuesti auto juurde ja alles siis maksin raha ära. Kui võtmed ja auto minu käes. Enne tegime paberid minu nimele. Aga sinu puhul soovitan tõesti kui inimene ei tundu usaldusväärne siis küsi enne raha. Samas ta võib ju kohe Arkis enne allkirjade kirjutamist raha sulle anda.
 
kelluke 23. oktoober 2010, kl 15.47
mina olen täitnud ostu-müügi lepingu,andnud dokumendid ja võtmed ja teine on raha andnud,olen ka hoiatanud,et lähen nädala-kahe pärast ARK-i ja võtan arvelt maha ,kui veel minu nimel on.Mõnikord on ka vastupidi,st.,et mina annan raha ja teine võtmed ja dokumendid.
 
boy 23. oktoober 2010, kl 16.36
Kas arvelt maha võtmine miskit maksab kah? Mis edasi saab, miskit utiliseerimise paberit pole vaja? Aga kui auto juba ära antud, siis ei saa ju mina teda lasta utiliseerida? Mis saab numbrimärkidest mis autoga kaasa läinud?
 
kelluke 25. oktoober 2010, kl 20.19
iseenesest arvelt maha võtmine ei maksa midagi,selleks on vaja utiliseerimis tõendit metalli kokkuostuga tegelevast firmast.Kui on ostu-müügi leping ,siis piisab ka selle ettenäitamisest.Kui auto antud ,kuid dokumendid alles,siis pead rääkima jupikaupa metallikokkuostu viimisest,arvutist nad näevad ju ,et autoga pole aastaid tegeletud,samas pead ise olema kah kindel ,et sellega kusagil ringi ei kimata,muidu oled ju valeütlusi andnud.numbrid käivad koos masinaga.
 
vot 27. oktoober 2010, kl 08.00
jama võib ka nii tulla, et neid numbreid pahatahtlikult teise masina küljes kasutatakse
 
tommy 27. oktoober 2010, kl 09.57
tavaliselt ma arki ei lähegi, see kuramuse järjekord ajab närvi. kirjalik leping ja raha kätte (kui väike summa). või teeme seda pangas ja kannab üle. siis annan võtmed ja reglehe.
kui ostja tahab, siis muidugi olen nõus ka arki minema. aga raha enne kindlasti kätte! pärast arki on asi juba tema oma ja mul pole midagi kobiseda!
üks naljamees tuli kord kokkusaamisele ja kilekotiga oli 330 000 kaasas. aga läksime koos panka, lasin sulli oma kontole ja pangal üle lugeda ja siis arki.
 
ekantaa 06. november 2018, kl 06.32
http://tonzes.com/sellcaree.htm on Eestis ainulaadne teenus autorahaks parima hinnaga.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!