Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Autoabi
leppetrahv
 
cityparki "ohver" 12. veebruar 2014, kl 09.09
mida teie teete nende leppetrahvidega? maksate ära või viskate minema?
sain ühe just, suvalises kaubanduskeskuse parklas kus kellaga paar tundi võib parkida tasuta. ma ei arvagi et omal üldse mingit süüd poleks, sest kui tuleb kell panna siis tuleb panna. lihtsalt vaba kohta otsides unustasin, aga tuli meelde kui olin just poodi sisse läinud, tulin tagasi ja oligi juba olemas. arvatavasti luuras seal kuskil,et nii kiiresti reageeris. ilmselt võis näha ka mind auto juurest lahkumas, sest jõudsin ära olla max paar minutit. oleks ju võinud siis kratist kinni võtta ja meelde tuletada lihtsalt.
olen igasugused muud trahvid (palju neid polegi ja nende omi pole varem olnud) alati tõrkumata ära maksnud aga seekord tundub see nii nõme, summa pole suur aga vot ei taha maksta.
olen kuulnud justkui ei peakski neid maksma, et neil polegi õigust mingeid trahve sisse nõuda. teab keegi, kuidas sellega täpselt on? kui ei maksa siis kas võib see hiljem mingeid probleeme tekitada? mis nad peale paberiga vehkimise veel teha saavad?
 
kindel. 12. veebruar 2014, kl 12.31
viskan ära!
mutike 13. veebruar 2014, kl 09.15
minu autol oli ka kunagi parklatrahv, lugesin hoolega seadusandlust ja nende väljapandud eeskirja, seal selgelt kirjas, et leppetrahv tuleb määrata autojuhile, mina tõlgendasin seda nii, et nendepoolne dok peaks olema nimeline ja nõudsin seadusele vastavalt vormistatud doku esitamist, seda pole siiani tulnud (trahv tehti juuni 2013)...mu meelest ei ole võimalik edasi anda inakssole dokumenti, kus puudub reaalselt inimese nimi...neil on võimalik tuvastada sõiduki omanik, aga ega alati ei ole sõidukiomanik roolis ja ma ei tea, kuidas nad tuvastavad sõidukijuhi...mõtle ja uuri ise edasi, kuidas käitud
 
k 17. veebruar 2014, kl 23.26
Citypark saab andmetele ligi. Kõigi teiste puhul jah ei saa nad hakata trahvi sisse nõudma. Samas tean juhtumeid, kus selliste isikute autod, kes trahvi ei tasu, on uuesti vahelejäämisel võla äratasumiseni ära pukseeritud või liikumisvõimetuks tehtud.
 
ära maxa 18. veebruar 2014, kl 14.09
kindlasti puudub neil juriidiline õigus seda raha sisse nõuda.
 
Carita 22. veebruar 2014, kl 11.28
Sellised eraparklad ei pääse alates 2013. aastast ligi autoomanike andmetele. Need poeparklates tehtavad leppetrahvid jms paberid võid rahulikult minema visata. See igasugune teisaldamine ja rattaklambrite paigaldamine mida Europark vahepeal tegi ei ole seaduslik.
Linna maal tehtavad trahvid (viivistasuotsus), mida vormistab Ühisteenused tuleb maksta, nende puhul saab Tallinna linn auto omaniku, kasutaja teada.
 
ohver 23. veebruar 2014, kl 22.13
varem pole põhjust olnud sellist trahvi saada aga ühisteenuseid vm seaduslikku aktsepteeriksin ja maksaksin. olen nüüd guugeldanud ja otsinud teemasid jms infot ja jõudsin järeldusele ka et see city jm parkid kerigu õige... . ega muidu torisekski vist aga nende poolt nii pahatahtlik suhtumine ajas harja punaseks küll.
paar päeva on veel aega ära maksta aga jätan ikkagi vahele:)
 
jama 24. veebruar 2014, kl 09.33
Mina sain inkasso kaela ja siis maksin juba topelt.
 
eelmisele 24. veebruar 2014, kl 19.22
mille kohta inkasso sulle kirja saatis? inkasso nõudeid saab vabalt vaidlustada ja vahel nad ise ka aru ei saa millega tegu.
 
trahvisaaja 25. veebruar 2014, kl 11.22
Cytipark ega Europark ei saa andmetel ligi. Kui just pole ise kunagi varem sama autoga trahvi saanud nende käest ja selle kenasti ära maksunud. Siis on neil kodaniku nimi olemas.Ühisteenustega on teine asi.
 
TEEME ASJA SELGEKS 05. märts 2014, kl 21.27
Mitte mingisugust põhjust maksta ära Citypark ja Europark poolt tehtud leppetrahve pole olemas.Leppetrahvi saab määrata lepingupoolele,see on parklaoperaatorite peavalu tõestada,et justnimelt ARK-i andmetel auto omanik või volitatud kasutaja on olnud tol hetkel roolis ja nendega sõlminud nn.lepingu auto parkimiseks.Ainukene asi TE EI TOHI MINGILGI MOEL REAGEERIDA sellele leppetrahvilipikule - ei tohi vaidlustada ega midagi.
Lihtsalt istute vagusi ja EI MAKSA ega REAGEERI KUIDAGIVIISI.Veel oluline point on 3 kuu deadline väidetavast rikkumisest,pärast seda ei pea auto omanik(olgu siis eraisik või liisingfirma) mäletama kes oli auto roolis 3 kuud tagasi.Kohtusse nad ei kaeba sest riigilõiv on suurem kui saadav leppetrahv ja kuidas nad kavatsevad tõestada kes oli roolis ehk kellega nad sõlmisid väidetava parkimise lepingu.
 
... 06. märts 2014, kl 09.38
Kindel, et 3 kuud? ma kuuslin kusagilt et 6 kuud pidi see meeles olema.
 
mutikene 07. märts 2014, kl 09.02
minu mõte oli sama, mis TEEME ASJA SELGEKS, kribasin 13.02.
 
vahtraleht1 12. märts 2014, kl 09.51
Kuigi nad ei saa tõestada, kes oli roolis, siis seaduse järgi on alati autoga seonduva eest vastutav omanik! St kui keegi võtab võtmed ja teeb avarii siis omanik vastutab, kui sõber saab trahvi kiiruse ületamise eest sinu autoga ja oma süüd ei tunnista, läheb see rikkumine kirja sinu kui omaniku nimele. Iga pahandus, mis autoga seondub on autoomaniku vastutada! Kui on liisingu auto, siis lepingus kirjas et vastutavakasutajana on kõik kulud liisingu ajal sinu kanda st ka trahvid. Ise ju kirjutasid sellele lepingule alla.
 
to vahtraleht 12. märts 2014, kl 22.17
Sinu seisukoht antud küsimuses on õhkõrnal jääl kõndimine ja näitab üksnes sinu "vahtralehelikku" elik sinisilmsust.Eesti Vabariigis kehtib süütuse presumptsioon ehk kui keegi midagi väidab,siis tuleb tal ka seda kohtus tõestada.Kui ta sellega hakkama ei saa siis maksab ta enda kohtukuludele lisaks ka vastaspoole kohtukulud.Kuna enamus inimesi juba ehmatab sõna KOHUS peale siis tavaliselt seda "keissi" keegi ka sinna viia ei viitsi-ei oska-ei taha jne.Ja antakse juba eos alla...
Ega Eestis elamine on tugevatele mitte nõrkadele !!!
 
njah123 12. märts 2014, kl 22.31
Eks cityparki töötajad loevad ka seda foorumit ja üritavad siin "tõde" levitada. Aga tegelikult on asi nii, et igasugused cityparki kviitungid võid kohe prügikasti visata. Auto omaniku ja kasutaja andmeid ei saa nad seaduslikult mitte kusagilt kätte. Pea meeles, et kui hakkad asja vaidlustama siis tunnistad automaatselt enda süüd ja neil on olemas ka sinu andmed.
PS: Vahtralehe jutt on jama, küllap on tegu mõne asjast huvitatud osapoolega.
 
jürto ninaauk 12. märts 2014, kl 23.10
citipark paberil ei ole juriidiliselt midagi korrektset, et peaks seda tasuma. tegu on lihtsa paberiga mis "palub" seda maksta.
 
teankamidagi 13. märts 2014, kl 09.15
vahtraleht1 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kuigi nad ei saa tõestada, kes oli roolis, siis se
> aduse järgi on alati autoga seonduva eest vastutav
> omanik! St kui keegi võtab võtmed ja teeb avarii
> siis omanik vastutab, kui sõber saab trahvi kiirus
> e ületamise eest sinu autoga ja oma süüd ei tunnis
> ta, läheb see rikkumine kirja sinu kui omaniku nim
> ele. Iga pahandus, mis autoga seondub on autooman
> iku vastutada! Kui on liisingu auto, siis lepingus
> kirjas et vastutavakasutajana on kõik kulud liisi
> ngu ajal sinu kanda st ka trahvid. Ise ju kirjutas
> id sellele lepingule alla.

ei ole kokkupuudet muude pahandustega peale leppetrahvi, aga mis puutub parkimistrahvi, siis see jutt on tõesti jama
 
Ühesõnaga 19. märts 2014, kl 09.54
Käib siin mõtetu arutelu ja jura, kas peab või ei pea maksma. EI PEA MAKSMA ja asi JOKK. Kui ei usu siis küsi juristide või advokaatide käest järele.
 
hea nali:( 30. märts 2014, kl 10.56
mina sain täna hommikul sõnumi, et mul on leppetrahv maksmata - ma pole ei citypargi-parklates parkinud ega ka trahvi saanud...
 
nali 02. aprill 2014, kl 15.48
Pole vaja asjale üldse reageerida, kuna neil pole autoomaniku andmeid. Samas võid mobiiliga saata neile sõnumi, et kus, mis ajal ja millisele autole on trahv väljastatud ja väita, et sul polegi sellist autot olnud.
 
juss 03. aprill 2014, kl 12.42
oleneb - kui tunnen, ei olen rikkunud maksan ära, aga seda juhul kui trahv on mõistlik. kui tunnen, et ei ole rikkunud siis meeleldi vaidlen ja kohtus edasi. ükskord sain 3 min parkimise eest ca 35€ leppetrahvi - mis te arvate kas maksin ära? ei!
 
jussile 04. aprill 2014, kl 20.41
Kui korra oled maksnud siis jäädki maksma, sest neil on sinu auto ja sinu nimi olemas. muidugi kui just autot ei vaheta.
 
jajah 26. september 2014, kl 11.56
sain cityparklas trahvi selle eest, et saatsin mobiiliga parkimissõnumit tahvli tahvli juures.Peale sõnumi saatmist arvestati mulle tunni aja eest parkimistasu 2.60 ning paari minuti eest, mille jooksul sõnumit saatsin, 35 eurot.Kontrolör küll ei teinud mulle ei märkust ega andnud ka trahvikviitungit vaid sain maksmata parkimistrahvi kohta sõnumi 20 päeva hiljem mobiilile, millega maksin parkimise eest.
 
jajah 26. september 2014, kl 11.59
kuna tasuta parkijaid ei saa karistada, siis teenitakse lisa ausate parkijate trahvimisega? Kuidas saavad Eesti riigis eksisteerida sellised sullerfirmad?
 
Parkija 01. oktoober 2015, kl 19.34
Aga kui olen juba vaide esitanud ja trahvi on väiksemaks kärbitud, siis ei jää enam muud üle, kui maksta? Siis on neil võimalus anda mu andmed inkassofirmale ja nõuda aja jooksul raha veel viivisena juurde?
 
Parkija2 07. oktoober 2015, kl 00.00
Sain samuti EuroPargi 30€ nõude - muidu muret ei olekski, aga paar päeva hiljem panin kogemata ühes nende teises parklas telefoniga parkima. On neil sellest viimasest tulenevalt mingeid enamaid võimalusi?
Ette tänades.
 
trahvi saaja 22. mai 2017, kl 23.07
Väga usin citypargi Mustamäe Haigla parkla töötaja Veiko Ilves paneb trahvi lipikuid isegi nendele, kellel on parkimine mobiiltelefoni kaudu maksutd. Väga hea äri, saad raha parkimise eest ja veel samuti esitada trahvinõudeid!!!
eid_155224cd05974a 11. juuli 2017, kl 01.04
Tuleb peale passida ja mehele koslep anda.
 
Fezer 20. juuli 2017, kl 21.51
söö seda hommikusöögiks
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!