Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Autoabi
Suur mure auto registris olemas,aga tegelikult ei ole füüsiliselt olemas
 
Minni 01. oktoober 2014, kl 02.51
Ma ei tea aga loodan et kellelgi on kogemus ,kui 2 autot on minu nimel arvel,Tegelikult lasi mu kadund abikaasa nad romulasse viia oma9 aastat tagasi.seoses maamaja laenuga läks maja sundmüüki,mehe poolne solidaarvõlg kustutsti.ka subarust ja fordist teavitasin kohtutäiturit.Nüüd on aga lugu selline et kui läksin ark-i lehele,on 2 autot minu nimel,arestitud ja mul pole ei tehn.passe,ega ka infi,kuhu romulasse abikaasa nad saatis.Äkki oskab keegi anda puntra lõngajupi algus kätte,et saaksin hakata lahendama.milvikallaste5@gmail .com.ette tänades .
 
Mees 01. oktoober 2014, kl 06.29
No mina sinu asemel küsiks ikka ARK-ist, mida edasi teha ja kuidas need registrist kustutada.
Maaks 01. oktoober 2014, kl 09.24
Lähed lähimasse MNT liiklusregistri büroosse (endine ARK) ja räägid neile oma mure ära. Ilmselt oskavad nad sind aidata/juhendada mida edasi teha.
http://www.mnt.ee/index.php?id=10881
Samas need registris olevad sõidukid ju mingit raha ei küsi, mina jätaks nad sinna ripnema.
 
** 01. oktoober 2014, kl 10.21
Uue liikluskindlustuse seadusega, mis just täna kehtima hakkas, võivad hakata raha küsima küll:

Kindlustamata sõidukid kindlustatakse automaatselt.
Kui isik, kes on sõiduki omanikuna liiklusregistrisse kantud, aasta jooksul liikluskindlustuse lepingut ei sõlmi, rakendub edaspidi tema sõidukile automaatne kindlustus. See tähendab, et liikluskindlustuse fondi poolt esitatud makseteatise alusel tuleb kindlustusmakse ära maksta. Kui seda tähtaja jooksul ei tehta, on liikluskindlustuse fondil õigus anda nõue sundtäitmiseks kohtutäiturile.
Automaatne kindlustuskaitse rakendub, kui viimase kindlustuslepingu lõppemisest on möödunud aasta. Kui isik põhjustab automaatse kindlustuskaitse kehtimise ajal õnnetuse, siis tuleb tal lisaks tasuda 640 euro suurune omavastutuse summa. Automaatse kindlustuse saab igal ajal lõpetada - selleks tuleb kas sõlmida liikluskindlustuse leping või sõiduk ajutiselt või alaliselt liiklusregistrist kustutada.

Praegu peaks minema nii, et masinad, mida pole 2 aasta jooksul kindlustatud ega neile ülevaatust tehtud, kustutatakse automaatselt registrist (st. neile tehakse kaardile registreeringu peatumise märge).

(82) Maanteeamet peatab mootorsõiduki või selle haagise registrikande, kui on möödunud kaks aastat:
1) käesoleva seaduse § 73 lõike 3 kohaselt sõiduki tehnonõuetele vastavuse kehtivusest ja
2) sõiduki suhtes sõlmitud viimasest kindlustuslepingu poliisi kehtivusest.

Kui su masinad viidi romulasse 10,5 aastat tagasi, on lihtne:
Liiklusseaduse muudatus:
(6) Mootorsõiduk või selle haagis kustutatakse registrist:
2) nõuetekohase lammutustõendi alusel, kui tegemist on kolmerattalise mootorratta või kerge neliratta, sõiduauto või kuni 3500-kilogrammise täismassiga veoautoga. Käesolevas punktis nimetatud mootorsõiduki, mis on lammutatud või hävinud enne 2004. aasta 1. maid, registrist kustutamiseks ei pea lammutustõendit esitama;
Maaks 01. oktoober 2014, kl 11.43
Mul kah üks motikas ripub registris niisama, ilma et sellega keegi sõidaks. Vaatasin just sinna MNT iseteenindusse ja nad olid selle tänase seisuga ise reguistrist maha võtnud :-)
Selline info sii sõiduki juures:
Sõiduk kantakse registrisse peale tehnoülevaatuse läbimist ja kindlustuslepingu sõlmimist
Sõidukil puudub kehtiv tehnoülevaatus »
Liikluskindlustus puudub »
Ehk siis ise ei pea midagi tegema ja ei ole vaja ka kindlustuse peale mõelda.
 
** 01. oktoober 2014, kl 12.03
Jah, praegu kanti automaatselt maha need, mis tänaseks 2 aastat kindlustamata ja ülevaatus tegemata.
Kel aga täna on arvel masin, mis hetkel alla aasta kindlustamata, saab aasta täitudes teate sundkindlustamise kohta, peab selle summa ka tasuma või ise registritoiminguid tegema (nt teada andma auto müügist või lammutamisest).

Registrikande peatamine ei tähenda, et neid peatatud registrikandega masinaid ei arvestataks olukorras, kus mingi nõue pööratakse kogu vara vastu, nt kohtutäituril on õigus neid müüa ikka, kui sa ei tõesta, et neid pole enam olemas.
Maaks 01. oktoober 2014, kl 13.20
Maha kandmine ja registrist eemaldamine on erinevad asjad!
Pigem on see ikka müüja probleem, kuidas tõestada, et asi mida ta müüb olemas on :-)
Aga arvan, et algne küsija sai nüüd juba küll ja küll infot.
 
:) 01. oktoober 2014, kl 13.40
Maha kandmine ja registrist eemaldamine on erinevad asjad!
---------------
Jah, vale sõnakasutus, ei muud. Ega neid praegu ka registrist lõplikult eemaldatud, toimus registrikande ajutine peatamine.

Pigem on see ikka müüja probleem, kuidas tõestada, et asi mida ta müüb olemas on :-)
--------------
Ei, kui kohtutäitur on vara arestinud ja märge ka masinatel registris juures, on see omaniku probleem, et kohtutäiturile tõestada, et neid enam pole ja et registriga saaks üldse toiminguid teha.

Teemaalgataja võiks järele vaadata, mis sai ta arestitud masinatest täna registris - oleks ka huvitav teada.
 
riina 08. oktoober 2014, kl 13.03
sundkindlustamine on antud kohtutäituritele, kes lisavad kindlustuse hinnale veel omapoolsed nõuded.
alles sain ettevõtte sõidukite kohta sellise kirja, kus 14 eurone kindlustus läheb nüüd inkasso arveldusarvele 38-sena
 
** 09. oktoober 2014, kl 22.09
Jah, Riina, seadus on selline. Pead ise hoolitsema, et kõik oleks õigeaegselt tehtud ja asi kohtutäiturini ei jõuaks. Su oma auto ju...
 
Maha ja lännu 01. juuni 2023, kl 13.05
Auto põles ära kokkupõrkel kontrrevolutsiooniga ja allesjäänud metall varastati ära
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!