Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Autoabi
Tervisetõend aegunud
 
tvtnd 18. september 2018, kl 13.58
Jaanipäeval pidiasid inspektorid kinni ja väitsid, et mul tervisetõend aegunud ja selle eest võib trahvi teha. Suvel ma ei ole eriti sõitnud, väga vähe ja seetõttu ei ole tegelenud sellega. Nüüd vaatan lubade pealt, et alla aasta jäänud ja siis nagunii aeguvad ka need, samas nüüd tuleb sõite pea igapäevaselt ette. Tol korral lasti minema aga nõuti kohe ära tegemist nagu ikka nad nõuavad ilmselt. Mõtlengi siin, et hea oleks sama aja peale need ajastada, ilmselt kehtivad sama kaua kui load siis ja oleks hästi teada ning korraga tegemine(omal ajal sõjas CE kategooria tegemisel läks see graafik sassi ilmselt kuidagi). Kas oleks mõistlik nn üle lasta see tervisetõend veel pea aasta ja loota et ehk ei torgita? Palju trahvi teha võidakse selle eest üldse? Olen kuulnud et tegelikult naljalt selle eest ei väänata, kui tõenäosus väike, siis ma läheksin riski peale välja. Siin linnavahel keegi nagunii kunagi kinni ka ei pea, harva pannakse puhuma ja see ka kõik, lube pole kontrollitud, jaanipäeviti lihtsalt aktiviseeruvad. Niisiis rääkige kel kogemust kas oleks mõtet nüüd kohe jooksma hakata või risk nii väike et pole pointi ja oodata lubade aegumine ära?
 
mhhh 18. september 2018, kl 17.08
Liiklusseadus

§ 124. Mootorsõiduki juhtimisõiguse peatamine ja peatumine
(3) Mootorsõiduki juhtimisõigus peatub, kui:
1) juhiloa kehtivusaeg on lõppenud;
2) saabub mootorsõidukijuhi järgmise tervisekontrolli läbimise tähtpäev.

(6) Käesoleva paragrahvi lõikes 3 nimetatud juhtudel peatub mootorsõiduki juhtimisõigus juhiloa või tervisetõendi kehtivuse lõpupäevale või järgmise tervisekontrolli läbimise tähtpäevale järgneval päeval.

Seega on sul juba ilmselt juhtimisõigus juba peatunud ja järgmine korda saad juba üsna kindlalt trahvi loata sõidu eest.

Isiklikult nägin hiljuti tuttavale aegunud lubadega sõitmise eest tehtud trahvi 400 euri. Seega eks arvuta ise, mis sul kasulikum on. Ei viitsi hakata otsima neid trahvimäärasid, küsi politseist järele :D
 
tvtnd 18. september 2018, kl 19.40
Üks asi on see mis seadustes kirjas ja maksimaalselt teha võivad, teine asi on reaalsus, noorel inimesel nagu mina tegelikult suht lollus see tervisetõendi jant, soomes pole üldse sellist jama ollagi, teed load ära ja siis kusagil pensieas vist pead uuesti kontrollima hakkama. Kui keegi selle eest trahvi saanud siis võiks märku anda kui palju sai(või kui ei saanud siis võiks ka märku anda) ja kas lubadel oli sel ajal kehtivus veel olemas või mitte. Nii saan enamvähem teada riski.
Maaks 03. oktoober 2018, kl 08.50
Tee oma tõend kohe ära ja lisa eesti.ee kaudu endale tevitus mailile, siis ei unusta ära.
Kui sul on C ja CE, siis kehtub su tervisetõendi C ja CE osa 5a, B osa 10a. Load väljastatakse 10-ks aastaks ja märgitakse peale et C ja CE osa kehtivad 5a, ehk siis kui reaalselt kasutad C-d või CE-d, siis pead hakkama iga 5a tagant uuendama mõlemaid.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!