Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Autoabi
radar autokool
 
kix 30. märts 2007, kl 13.11
keegi oskab kommenteerida?
 
j 30. märts 2007, kl 15.38
ikka oskab
 
radari autokool on jama! 01. veebruar 2013, kl 15.42
Mitte mingil juhul ärge Radari autokooli õppima minge!

Toimub metsik rahalüps ja õpetamisoskustega sõiduõpetajad ei hiilga. Rääkimata sellest, et kõik õpetajad on sisuliselt umbkeelsed ning eestlasel, kes ei oska (eriti) vene keelt, on ilmselt raske saada head ja süstematiseeritud liiklusalast väljaõpet antud valdkonnas (kuna ka õpetajad ei oska hästi eesti keeles seletada).

Alustame sellest, et olen Viimsi valla elanik. Kuidas ma selle autokooli peale üldse sattusin, oli see tõik, et tahtsin käia siinsamas (Viimsis) autokoolis. Surfasin Internetis ja leidsingi autokooli nimega Radar, kes väga varsti pidi Viimsis uue grupi moodustama. Niisiss võtsin kooliga ühendust ning mul paluti tulla nende Endla tänava kontorisse dokumente tooma. Läksin kohale ja öeldi, et niipea, kui grupp saab umbes 3-5 inimest täis, alustatakse teooriatundidega seal, seni võimaldati käia teooriatundides sealsamas (Endla kontoris). Möödus nädal, kaks. Mõistagi mingit gruppi kokku ei saadud ja mingeid teooriatunde seal tegema ei hakatud. Hea küll, võib-olla tõesti seekord ei saadudki rahvast kokku, aga kui kuulsin oma sõbra käest (nädal-kaks tagasi), kes sisuliselt langes sama püünise sisse, et Viimsis ei tehta (jälle) mingeid gruppe (kuigi nii on nende kodulehel kirjas), oli mu imestus suur. Siin ilmneb esimene ja peamine asi, mis RADARi autokoolis domineerib- valskus.

Järgmine asi, mis mind selles koolis häiris, on see, et teoorieksameid tehti mingisuguste omaprinditud küsimuste järgi, mis on kordades raskemad kui ametlikult teistes autokoolides olevad. Hea küll, see selleks, eks ta mõnes mõttes ole ju kasulik, aga see, et iga (järel)teooriaeksam maksab 15 eurot (samuti ka lisa-sõidutunnid), on minu meelest absurdne. Lisa-sõidueksam maksab 25 (või oli isegi 35?) eurot!! AGA ALGUSES ÖELDI, ET ESIMESED EKSAMID ON HINNA SEES- järelikult aeti jälle mingit jama.

Mida veel kirjutada korraldusliku poole pealt.. Ükskõik milliseid makseid te selles koolis soovite sooritada (maksta eksamite eest, õpikute jms), siis peaaegu alati eelistatakse ainult sularaha ja isiklikult mulle ei väljastatud KORDAGI adekvaatset, seaduslikult sätestatud kviitungit, et mul on see makse tehtud. Anti mingi suvaline paberilipakas RADARi templiga, aga kuhu ma sellisega lähen? Sellistega igatahes mingeid tulumaksuvabastusi teha ei saa. Kas RADAR autokool põikleb maksude maksmise eest? Täitsa võimalik..

Lisan veel, et kui alguses oli öeldud, et koguhind oli 330 eurot, siis ei mainitud MIDAGI selle kohta, et 80 euri on veel libedasõit ja pimedasõit 50 euri!!! Rääkimata veel järeleksamitest ja lisasõidutundidest. Ehk, kui kõik kokku arvutada, siis läks mul AINULT autokool maksma ca 550 eurot, hiljem veel ARKi lõivud. Jube! Teisisõnu- igaüks, kes läheb RADARi autokooli võiks vabalt arvestada umbes 600 eurose väljaminekuga. Mõnes Nõmme või teises Tallinna autokoolis saab oma asjad tehtud vabalt 380ga.

Minu naine käis näiteks Viktoria autokoolis ja seal sellist jama polnud- kõik on väga korralikult paigas ja õpetajad/kooli juhatus on äärmiselt vastutulelik ning sõbralik ja võimaldab oma õpilastele palju mööndusi nt maksmise või kas või libedasõitude ja muu säärase jama tegemises. Ei ole sellist jalaga-pe*se suhtumist nagu Radari koolis, et nüüd on nii ning peab tegema ja kõik. Isiklikult minus tekitas see palju tülgastust, sest puudub elementaarne seltsimehelik ja sõbralik suhtumine oma õpilaste vastu- pidevalt oli säärane tunne, et meie õpetamisega teevad nad meile suure teene. Ise kannatasin selle kogu jama ära, sest arvasin, et autokooli vahetamisega tuleb ilmselt rohkem jagelemist kui sellest jagelemisest tulevat kasu. Aga jumal teab, ehk olekski pidanud vahetama.

Vaatamata kõigele on nüüd siis, jumalale tänu, load käes ja loodetavasti ei pea ma seda Kolgata teed enam kunagi läbima. Ja samuti soovitan ka kõigil teistel, enne autokooli valikut, väga hoolikalt uurida hindu võrreldes teiste autokoolidega, soovitatavalt kuulata oma sõprade/tuttavate soovitusi ja arvamusi. See kujuneb hiljem väga määravaks faktoriks! Edu kõigile!
 
viimasele 02. veebruar 2013, kl 00.50
Ei ole olnud kokkupuudet sinu poolt maha tehtud autokooliga. Ja ise tegin oma load teises autokoolis. Aga küsimus tekkis siiski. Kas sa siis uudiseid ei ole lugenud või eelnevalt ennast kurssi viinud, mis muudatused uus liiklus seadus endaga kaasa tõi. Autokoolidele tehti kohustuseks libedasõit, pimedasõit jne. Otseloomulikult maksab see kõik.Ja see info on neil ka kodulehel olemas. Ja nii on igas autokoolis, et iga lisasõidu tund maksab.
Meil tehti ka autokooli teooria nende enda väljaprinditud küsimuste järgi. Ja mida sa sokid, et maksudest kõrvale hiilimine. Mina ei saanud ka mingit paberit maksete kohta. Muidugi tasusin ülekandega. Kui mõtled, kas saad deklaratsioonis tulumaksu tagasi, siis minul kanti need andmed automaatselt juba sinna. Ja kui ei ole neid andmeid seal, siis saad need ise sinna lisada. Kohati tundub, et oled nii eluvõõras.
 
T2 21. august 2019, kl 19.41
Kui teil on palju vaba raha ja aega, siis kindlasti soovitan seda autokooli!
Neil on enda koostatud teooriaeksami testid, ehk ärimudel on iga testi tegemise eest 15 euri küsida. Üks noormees ütles, et tema on üle kümne korra proovimas käinud (sic!)
Meie pere kaks last käisid Autokoolis Radar, üks A1 ja teine AM katekooriat õppimas. Kodulehel olev info, et kus kursused toimuvad on kergelt öeldes eksitav, tegelikult toimus teooria hoopis teises autokoolis. Õppesõidud saime tänu mõistlikule õpetajale sujuvalt tehtud. Probleemid hakkasid siis kui oli vaja kooli teooriaeksamit teha. Vanem poiss, kes oli pool aastat tagasi teinud AM katekooria load (ehk siis käis lühikese aja jooksul uuesti teooria kursustel ja kooli kui ka riiklikul eksamil), käis Radaris teooria testi tegemas kaks korda ja ütles, et pooled küsimused olid uued ja arusaamatud...
Noorem poiss käis 6 korda ja viimasel korral oli 7 viga 30 küsimusest. Viisin mõlemad poisid üle teise autokooli (Odium), kus siis noorem on jõudnud kahe nädalaga nii kaugele, et on ARK'i teooriaeksami sooritanud 0 veaga ja ootab riikliku sõidueksami aega ning vanem poiss on kooli eksami samuti sooritanud.
Kokkuvõttes kaotasime Radaris "veidi" raha kuid väga palju väärtuslikku aega. Kuna kursus algas 2018 septembris, siis nii teooria kui ka õppesõidud oli aprilli lõpuks tehtud. Radari venitas õpingud juuli lõpuni, alles siis hammustasime nende ärimudeli lahti ja pöördusime teise autokooli. Kui keegi soovib väiksema aja, raha ja närvikuluga load saada, siis mingen kohe Odium või JustDrive autokooli.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!