Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Autoabi
tagurdamine ja parkimine
 
ohmuu 06. jaanuar 2014, kl 16.20
Appi, ma olen vist loll või midagi, aga kirjutage mulle palun kahe auto vahele parkimisest. Ma teen hetkel sõidutunde ja üritasin kõigest väest ilusi parkida ja tagurdada, aga olin ikka nii ohmu. Ma ei teadnud, kuhupoole rooligi pöörata, kui ma paremale poole autode vahele tagurdama hakkasin, et sinna parkida ja nüüd ka meelest läinud. Üleüldse, palun, äkki oskate selgitada, kuidas need tagurdamised ja rooli pöörded ja värgid on.
 
vastus 06. jaanuar 2014, kl 16.23
jah sa oled loll.
 
vastus :) 06. jaanuar 2014, kl 16.39
Aitäh :) Kuid ma ei küsinud, kas ma olen loll :) ma arvasin seda niigi, aga tundub, et on raske lihtsalt mõnel seletada korraga ära, kui ma panen tagumise käigu sisse ja tahan paremale poole autode vahele parkida, kas pean pöörama rooli paremale või vasakule. Nii lihtne ongi vastata mu küsimusele ja kui TEID häirib, et ma nii loll olen, siis palun ärge jätke oma kommentaari üldse siia :) mul pole vaja enda kohta infot :)
 
--- 06. jaanuar 2014, kl 16.44
muidu kahte moodi saab parkida: vertikaalselt ja horisontaalselt
 
ohmu 06. jaanuar 2014, kl 16.45
parkisin horisontaalselt
 
mnja 06. jaanuar 2014, kl 17.47
aga proovi tühjal parklas rooli keerata ja vaata kuhu auto liigub :) Rooli keerad paremale et saaksid nende autode vahele. umbes 10 aastat tagasi õpetati nii et kui kõrvalvaatepeeglist näed tagumise auto mingit osa siis hakkad rooli teisele poole keerama, tuli vist diagonaalis siseneda. Selle tagurdamise teooria meelest läinud. Ise keeran pea ja vaatan taha :) Kui autokoolis käid siis küsi õpetajalt
 
sinisilm 06. jaanuar 2014, kl 19.02
kui teed sõidutunde, siis sõidadki ju koos õpetajaga. Kõige mõistlikum oleks siis ju kohe temalt täpset juhendamist küsida. Häbeneda pole siin midagi. Teegi loll nägu pähe ja küsi :).

Võin lohutuseks öelda, et kuigi sõidan juba üle 20 aasta, olen ikka veel hädas kahe auto vahele tänava äärde parkimisega, kuna ei ela tallinnas ja seda on harva tarvis teha. Õnneks on mul lühike auto :D
 
Nora 06. jaanuar 2014, kl 20.02
juutuubis on kõigi asjade tegemise õpetused olemas, tihti ei pea ka keelest aru saama, vaid piisab pildist:

http://www.youtube.com/results?search_query=parking+tutorial
Maaks 07. jaanuar 2014, kl 09.27
Ostke endale see puldist juhitav mänguauto ja manööverdage sellega toas, siis saate selgeks kuhu poole tuleb rooli keerata :-) See on kokkuvõttes väga palju odavam, kui parklas teiste autode vahel plekki kolistada!
Aga asjast kah - autoga on nii (ja see ei sõltu sellest kas liigud ederpidi või tagurpidi), et kui soovid paremale, siis keerad rooli paremale (kellaosutite liikumise suunas) ja kui soovid vasakule, siis keerad rooli vasakule (vastu kellaosutite liikumise suunda).
 
ohmu 07. jaanuar 2014, kl 21.50
AITÄH kõigile ! :) hea vähemalt lugeda, et ma ainuke pole, kes sellega jännis on, aga jah, aitäh ! :)
 
hahahaa 08. jaanuar 2014, kl 14.15
ei olegi ainuke, tagurdamine ja parkimine on naistele alati mitte meeltmööda tegevus. Mul on load juba üle 20a ja sõidan igapäevaselt ja alati kui parkida või tagurpidi sõita on vaja, lähen veitsa närvi:D, pigem teen pikema ringi, otsin parema koha või käin pikema tee jala, kui hullult manööverdama hakkaksin:D Eks sa ikka pead ise seda proovima, nii juhendada ei saa. Edaspidiseks kui load tehtud, auto soeta kindlasti parkimisanduritega :D teeb lihtsamaks asja :D
 
omg 11. jaanuar 2014, kl 19.45
Liiga palju näiteid päriselust, et ARK sõidueksam on liiga kerge. Teiesugused ei tohiks lube omada.
 
mitte enam ohmu 16. jaanuar 2014, kl 17.51
load ammu ja kogemust piisavalt, mingitpidi parkimine ei valmista vähimatki probleemi. aga vot vertikaalselt veel parkida küll ei oska:)
 
vb 24. jaanuar 2014, kl 19.56
noh esimesel korral ei saagi aru, kuhu see auto tüürib, küll harjud. paralleliga on nii: peatad auto u. 50-60 cm teise auto kõrval ja hakkad tagurdama pöörama hakkad siis kui saad ümber teise auto tagumiku (oma auto tagumikuga). Keerad rooli ( vist lõpuni) ja lased seni kuni tagumise auto kõnnitee poolsed tuled paistavad siis keerad 2 pöördu rooli tagasi ja lased otse seni kuni saada auto nina sisse nihverdada. Enam ei oskagi seletada, teen juba tunde järgi.
 
vb 24. jaanuar 2014, kl 19.57
tuled peavad sinu küljepeeglist paistma
 
Mussu 14. aprill 2021, kl 22.05
Jav ilus tüdruk küsis nõu ja abi .Aga mitte haukumist .Teadmiseks et auto pöörab sinna kuhu keerad rooli nii edasbidi kui tagurbidi sõites see tunub küll kummaline aga nii see on.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!