Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Autoabi
Odium autokool, viimase aja kogemusi?
 
Linnas 10. aprill 2013, kl 11.18
On ehk viimase aja kogemusi kellelgi? Kõik toimib jätkuvalt? :) Kas on keegi nende nn kiirendatud kursuse ka läbinud (eriti huvitab sõiduaegade saamise võimalikkus iga päev, automaatkastiga)?
 
Vedaja 24. aprill 2013, kl 16.56
Ära jumala eest astu sita sisse, päris tõsiselt kohe. Ei ole õel kommenteerija vaid oman reaalset kogemust.
 
Kadi 29. aprill 2013, kl 23.28
Kiiresti tehakse teooria läbi, aga sõidutundidega nii päris pole. Minul hakkas eelmine aasta seal üks õpetaja endale mustalt raha tegema. Ühesõnaga mõte on seal see, et võimalikult palju sult raha välja pumbata! Võtsin sealt oma paberid välja ja läksin teise autokooli ja see raha, mis õpetaja mult ebaausalt endale tegi, selle ma nõudsin kontoris tagasi. Eks tal probleeme sellest tuli, aga see pole minu asi enam.
 
Carita 04. mai 2013, kl 18.55
Hoia eemale!!! Jube koht. Reklaamivad igasugu soodushindu ning ei tea mis pakette, kuid tegelikult lüpsavad raha jultunult. Too prillidega vene mees, kes eksameid vastu võtab, teeb mustalt lisatunde ning kui oled piisavalt maksnud siis saad ka eksami tehtud, kui sellega ei nõustu saad eksamil kuskil Pääsküla tänavatel niikaua tiirutada ja kukutab läbi.
 
Kadi 04. mai 2013, kl 22.40
Täpselt sellest mehest ma siin kirjutasingi. Tundub, et kõik läheb seal vanaviisi edasi. Minult võttis ta platsieksami eest mustalt raha. Nõudis selle raha oma kätte. Mina hakkasin kontorist selle raha maksmise kohta kviitungit küsima, et mul platsieksam tehtud ja kas õpetaja maksis selle raha kontorisse. Seal ei teatud asjast midagi ja lõpuks sain selle raha õpetajalt tagasi. Jube rahavälja pumpamine käib seal ikka.
 
kadriann 05. mai 2013, kl 16.55
Mina jällegist ei vingu Odiui peale. Asjad sain tehtud ja kellelegi midagi mustalt ei maksnud. Loll on see kes annab lihtsalt raha käest ja jätab uurimata raha nõudmise põhjuse. Ja pealegi kohe alguses räägiti autokoolis, et kõik rahad, mis tuleb maksta, käivad ainult läbi autokooli kontori või läbi interneti.
 
J 04. juuni 2013, kl 12.53
Mina väga ei vingu Odiumi üle. Vahepeal tundus küll, et lihtsalt ei lasta sõidueksamist läbi, aga tegelikult niimoodi sõites ma ei oleks ka ARKist kindlasti läbi saanud. Võib-olla mul vedas ka sõiduõpetajaga, et selliseid jamasid ei olnud. Ja kooli sõidueksami tegin ka enda valitud sõiduõpetajaga nädala sees, mitte laupäeval. ARKist sain ka esimese korraga läbi, nii et üldiselt jään rahule Odiumiga.
 
kai 15. märts 2014, kl 11.21
Odiumi autokoolil tuleks tegevusluba ära võtta, minul tekkisid esimesed kahtlused, kui sõidutundi minnes avastasin mitmel korral, et peale minu on veel üks osaleja. Ehk maksime mõlemad sõidutunni eest, aga üks istus taga "jälgimispraktika"ideel ja teine sai sõita. Seejärel hakkasin tuttavatelt küsima, kes samas autokoolis olid, neil oli tehtud 90 sõidutundi, aga eksamile ikka ei lastud. Võtsin paberid välja, maksin peale, et teise autokooli saada kokkuvõte, alustasin Odiumis koos sõbrannaga, tema jäi sinna, mina läksin üle Autosõitu, mina sain load juunis, tema novembris ja maksis peaaegu poole rohkem kui mina. Ühe positiivse asja siiski sõbranna tõi välja, sõiduõpetaja tuli tal kodu juurde ja sealt hakkasid sõitma, õpetaja ise pakkus lahkelt sellist varianti, pärast paari korda sõbranna muidugi avastas, et tema juurde sõitmiseks kulunud aeg läks ikka sõidutunni aja sisse ja maksis selle eest. Lisaks lasi õpetaja tal kord poe juurde sõita, käis ostis poest suitsu (sõidutunni aeg muidugi tiksus) ja kord käisid Mustamäel korterelamu juures ja õpetaja kadus ühte majja 20 minutiks. Kokkuvõte, ei soovita seda oma vihavaenlasele ka mitte.
 
Z. 10. veebruar 2015, kl 12.00
Tegu on küll vana teemaga, aga leian, et võiksin ka oma kogemuse lisada, sest see on siin teistest tunduvalt positiivsem. Raha pumbatakse välja neilt lollidelt, kes ei kuula kohe esimest korda autokooli minnes, kui rõhutatakse, et raha liigub vaid läbi interneti maksete ja kontori ning õpetajatega ei lepita eraldi mitte midagi kokku ning ei maksta neile samuti mitte midagi. Ise sõitsin õpetaja Gunnariga, kes oli sõidutundide korralduse ja kõige osas väga mõistlik, kogu sõidutunni aeg kuluski puhtalt sõitma õppimisele. Sõidutunde tegin vist umbes 50 ringis ja seda puhtalt enda kartusest sõidueksamit sooritada (sain ka küllaltki harva käia sõitmas), õpetaja soovitas küll juba varakult sõidueksamile mõelda. Esimese autokooli sõidueksami põrusin ja seda puhtalt enda närvide pärast, häbi mõelda sellistele vigadele. Teine kord läks kenasti ja kool sai lõpetatud. Eksami tegingi oma õpetajaga nädala sees, mitte laupäevasel päeval, mille kohta internetis hirmujutud liiguvad. ARKis sain esimese korraga nii teooria kui ka sõidu läbi ja kiita, et tugev põhi on all. Kui teil on õpetajaga probleeme, siis autokool rõhutas vähemalt minu ajal küll pidevalt, et siis tuleb KOHE õpetajat vahetada, kuna muidu jäätegi ebameeldivas seltskonnas mööda linna tiirutama ja maksma! Kõik inimesed ei klapi omavahel ja valik sõiduõpetajatest on Odiumis lai, keegi kindlasti suudab asjad paremini selgeks teha ja kiiremini. Ise puutusin veel kokku Juha ja Toomasega (vanemad mehed) seoses oma õpetaja puhkuse ja libedasõiduga ning ka nemad olid head õpetajad. Seega ajage ise asju nii nagu ette nähtud ja tehke vajadusel suu lahti, siis sujuvad ka asjad paremini.
 
tyyp 02. märts 2015, kl 12.02
Tundub natuke imelik,kui kohustuslike tundide lõpus õpetaja ütleb,järsku,et sa ei oska ikka üldse korralikult sõita.Tekkis küsimus,et mida me seniajani tegime siis?Enne kusjuures oskasin sõita ja nüüd järsku enam ei oska?Miks ei õppinud ma midagi siis ?Terve 19 tundi sõitsin lihtsalt maha, kordagi ei parkimist ega midagi ei õpetatud.Küsimise peale korra sain kuskil tänava vahel proovida aga ülidselt hakkas see asi kummaline tunduma.Et nüüd pean sama palju lisatunde võtma, et parkimist ja muid asju õpetatakse ?No ei, see peaks kuuluma ikka kohustuslike sõidutundide hulka.. Nüüdseks kõik see jama läbi juba oma pool aastat.Igastahes hoiatan selle eest, et kui tundub et sõiutundide väga midagi ei õpi,kohe küsige ise ja pressige peale.Kuigi no kuidas alagaja seda üldse teadma peaks eksole..
 
Andra 14. märts 2015, kl 12.36
Alati ei pea maksma. Mingi vene aktsendiga mees oli minul õpetaja ja tema pakkus, et käime metsavahel. Algul ütlesin ei, aga pärast ei läinud sõit ka nii hästi ja olin nõus.
Sõitu harjutasin kodus isaga ja sain ARKist ka kenasti läbi. Kogu närvitsemine ja rahakulu jäi ära.
 
Plika 29. juuli 2015, kl 22.44
Kirjutan ka paar sõna Odiumi kohta. Kui ise alustasin selle kooliga, siis lugesin ka netist igasuguseid kommentaare, nii häid kui halbu. Nüüdseks kui load käes on, ütleksin, et sellel koolil ei ole otseselt midagi viga ja minule küll ei tundunud, et seal oleks imelikke asju toimunud. Ainus asi, mis närvidele käis oli sõidutundide broneerimine. Seal on mingisugune süsteem, et iga nädala alguses avanevad järgmise nädala ajad ja kui kohe esmaspäeva hommikul kiiresti järgmiseks nädalaks aegu ära ei pane, siis võib juhtuda see, et ei saagi enam oma õpetaja juurde. Ühesõnaga siis jääb jälle nädalakene vahele. See pidavatki suurte autokoolide probleem olema, palju õpilasi jne. Veel häirisid Tulika tnv. teooriatunnid, kus samaaegselt kui õpetaja klassi ees teooriat luges, lobises samas ruumis istuv sekretär telefoniga ja absoluutselt ei lasknud keskenduda.

Sain kogeda ka erinevaid õpetajaid, kuid minu vaieldamatuks lemmikuks oli Andres Tammaa. Tema on küll selline inimene, kes mitte kunagi ei lähe närvi ja kuidagi nii hästi oskab inimese maha rahustada, lisaks õpetab hästi ja on muidu muhe inimene. Igaljuhul tänu temale sain oma põhiteadmised autosõidus. :) Veel oli kogemusi Gunnariga libedasõidul, kes tundus lihtsalt väga tõsine, hirmutav ja kohati ülbe, Toomas Roosiga, kes hakkas mu peale täiesti valimatult karjuma tühise vea pärast, sest sõitsin ringristmikul valest väljasõidust välja (absoluutselt ei meeldinud see inimene, kuigi paljud teda kiidavad) ja Toomas Undiga, kes käis pidevalt keset tundi (minu ajast) suitsupausil ja pissil ning ta üritas pidevalt oma süsteeme peale suruda (nt. tal mingi oma parkimise meetod, mis minuarust oli palju ebamugavam kui see, mida üldiselt õpetatakse). Ahjaa ja Ennoga sõitsin ka mõned korrad, tema on ka väga rahulik ja tore, aga kipub väga palju jutustama selle asemel, et õpetada.

Lõpetuseks ütlen, et Odiumist jäi täiesti normaalse ja viisaka autokooli mulje. Autod on head, õpetajate valik on suur ja eks igaüks leiab sealt enda jaoks parima õpetaja. :)
 
Helen 04. juuli 2016, kl 17.32
Õppisin Odiumis ja olin väga rahul. Enne seda 10 a varem proovisin teises autokoolis, läbisin ka kõik tunnid, eksamid jne ja olin valmis ARK-i minema, aga tegelikuses oli enesekindlusest puudu ja koolieksami tahtis sõiduõpetaja väikese sulli eest kirja panna.

Siis hiljem tekkis vajadus lubade järele, läksin Odiumi, kuna tahtsin teooriat e-õppes teha ja võimalust erinevate õpetajatega sõita. Super otsus! Kooliga kokkupuudet väga polnud, kuna teooria sai ruttu ise ära õpitud ja kõrvale võtsin ka Johannes Pirita raamatu, mis palju abiks oli. Sõitmist alustasin Andres T. ja Toomas R-ga. Hea kombo alustamiseks! Andres oli väga rahulik ja Toomas utsitas rohkem julge olema. Peale 20-30 tundi hakkasin ka Plekkliisust üle tulnud kahte õpetajat Juhani vmt ja Toomas 2 proovima, kes olid lihtsalt super lihvimine! Neilt sai juba järgmine level kätte, hea parkimine, julgus liikluses ja enesekindlus. Odiumis meeldis ka see, et sai ruttu teha kõik lisakoolitused (toona oli see siis paar aastat tagasi maantee, pimedassõit, libesõit, meditsiiniline koolitus) ja sain endale broneerida nädalasse palju sõidutunde. Sõitsingi reeglina ca 2 h järjest ja nii üle päeva, vahel iga päev.

Koolieksami sain teisel korral läbi ja ARK-is esimesel korral, kiideti.

Ma ei arvanud, et kunagi end autoroolis enesekindlalt tundma hakkan, ent need erinevad õpetajad ja ca 60 h sõidupraktikat nendega, andis mulle enesekindluse. Seejärel ostsin odava auto ja hakkasin sõitma ja armastan autoga sõitmist nüüd väga. See on minu puhkus ja relax! Olen alati valmis olema kaine autojuht ja pikemaid sõite ette võtma.

Ca 60 tundi võtsin kokku enda otsusel. Tundsin ca 35-40 h läbinuna, et äkki hakkasid vead tekkima ja tegin väikese pausi paar nädalat. Peale seda tegin viimased 20 h otsa (erinevate õpetajatega) ja tundsin end enesekindlalt.

Olen igatahes Odiumile väga tänulik ja kindlasti oleks ka muus autokoolis sama hästi läinud, ent lihtsalt toona paljud autokoolid ei pakkunud võimalust nii tihedalt tunde endale bronnida (graafikud olid liialt täis ja polnud õpetajaid) ning paljudes ei lastud ka mitme õpetajaga nii vahetada ja sõita vastavalt oma soovile. Mina tunnen, et see aga andiski mulle enim!
 
Helen 04. juuli 2016, kl 17.33
Täpsustuseks: load sain kätte sügis 2013.
 
Anonymous 16. märts 2022, kl 16.46
On küll vana teema, kuid kui keegi veel siin loeb siis, mina ei soovita üldse Odiumisse minna, pigem minge mujale. Mingit infot seal ei liigu, millal tuleks sõidutunde võtma hakata, ja kuidas seda teha saab. Lisaks teooriaeksami läbid eriti noored neiud niimoodi, et õpetaja laseb sul maha kirjutada kui oled ühe korra juba läbikukkunud, ning peale seda ütleb, et oled kohtingu talle võlgu.
Sõiduopetajad venitavad su tunde pea pool aastat ja siis võib-olla lasevad su eksamile. Näiteks mina alustasin sõidutundidega Novembris 2020 ja lõpetas Mais 2021, lisaks minu sõidueksam seal koolis oleksin pidanud läbikukkuma, kuid see õpetaja ütles mulle, et tulen sulle vastu ja lasen su läbi. Mulle üldse ei meeldinud, see, et nad mu edasi lasid petetuna, kuna nüüd olen ma ARKi läbikukkunud 3 korda ja lisaks veel käinud kahes erinevas autokoolis, kus olen õppinud rohkem paari tunniga kui õppisin 7 kuuga Odiumis. Rääkimata sellest, et mõni sõiduõpetaja seal teeb pea 10-20 minutilisi peatumist Rocca Al Mares, et käia Tommy Hilfigeris ja toidupoes või siis oma kodus. Maantee sõite seal ei toimu üldse! Mitte kordagi ei viida sind maanteele sõitma, ainuke kord kus maanteel sõita saad on siis kui lähed tegema libedasõitu mis tehakse Laitse rallipargis. Ei soovita üldse minna Odiumisse!
 
Ülar Tõkke 23. märts 2022, kl 01.03
Odium ise oli päris okei autokool. Ainuke hull oli seal Ülar Tõkke.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!