Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Autoabi
sõitma õppimine
 
mannu 20. aprill 2008, kl 16.54
Tere Kõigile!
Minul oli täna mehega tõsine sõnavahetus autoga sõitma õppimise teemal. Olukord ise siis järgmine: mina soovisin natukene harjutada, kuidas autoga koha pealt minema saada, soovides seda teha manuaalkastiga autoga, sest autokooli minna ju plaan ikka sellega lube tegema. Tema aga vaidles mulle väga veendunult vastu, et ma peaksin kõige pealt automaatkastiga autoga autotunnetust õppima. Kas mina olen siis tõesti loll, et tahan õppimist ikka manuaaliga ja algusest alustada? :( Ta väitis, et see tuleb pärast iseenesest ja üleüldsegi see on täpselt sama, mis automaadigagi.
 
S 20. aprill 2008, kl 17.00
lähedasega on võimatu sõitu õppida, pärast lähete lahku ka veel :D
 
mannu 20. aprill 2008, kl 17.09
njaa, tundub, et nii ta ongi ...
 
killi 20. aprill 2008, kl 17.17
sama siin /tahtsin ka mehe k]rval kohalt minekut harjutada /k[ll oli kahju lubada ja muudkui virises k]rval ,loobusin ja ootan n[[d ]ppes]itu
 
k 20. aprill 2008, kl 17.17
Ise arvan,et õigem oleks ikka manuaaliga alustada. Milleks minna kergema vastupanu teed ja sõita nagu mõni möku automaadiga. Pole see siduri lahutamine midagi nii raske ja sõidumõnu on ka palju parem :)
 
n 20. aprill 2008, kl 19.06
möga,nüüd kui olen autokoolis 20 tundi manuaaliga jännanud tean,miks paljud,eriti naised, vöötrajal kunagi jalakäiatele teed ei anna-nad ei saa pärast ju enam sujuvalt minema.lõpuks muidugi tuleb ka see kätte,aga esimene aasta on asi ikka koba.püütakse kaamel läbi nõelasilma pressida sest mingi kummaline arusaam on ,et automaadiga sõidab koba. tegelikult aga on tihtipeale manuaalmasin juhist üle mitte vastupidi.
 
ehh 20. aprill 2008, kl 19.19
selleks et automaadiga sõita pole küll mingeid oskuseid vaja,vajuta vaid gaasi ja läheb. Manuaaliga auto ikka tunduvalt parem,kiirendus on kiirem,kütust võtab vähem,auto tunnetus on parem-oled autos JUHT mitte niisama iluasi.
 
tegija 20. aprill 2008, kl 19.20
kobakäpad, ma olen küll mitu tuttavat õpetanud autoga sõitma.
 
naisautojuht 20. aprill 2008, kl 20.26
juhiload juba 10 aastat, naine. Õppisin autokoolis manuaaliga, millel käsipidur ei töötanud ja see on ainult kasuks tulnud. Olen õppinud sidurit nii hästi tunnetama, et ei mingeid jõnkse paigaltvõtmisel ega käiguvahetamisel ja ei mingit tagasivajumist Tondi ülesõidul rongi oodates ja kässarit ei tõmba seal kunagi peale.Isegi mehed kiidavad, et väga hea autojuht. Õppida tasuks ikka manuaaliga, kui oled automaadiga sõitnud, siis manuaaliga ikka täitsa hädas vastupidi küll mitte
 
ka naisautojuht 21. aprill 2008, kl 11.52
viimasele, et ISEGI mehed kiidavad...
 
kah naine 21. aprill 2008, kl 12.19
Eelistan ka manuaaliga õppimist. Hiljem võid neid vahetada kuidas tahad, aga oluline on ka manuaaliga osata sõita.
Võibolla su mees mõtles üldse seda, et sa õpiksid tajuma auto kabariite ja keskenduksid vaid rooli keeramisele. Muud mõistlikku seletust sellele anda ei oska.
 
õpilane 21. aprill 2008, kl 12.40
käin autokoolis ja elukaaslane on mu juhendaja...alguses olid meie sõidutunnid ikka õudsed, tema karjus mu peale (olin ju roheline tegin lollusi), eks ta kartis oma elu pärast...palju oli pisaraid ja tüli selle tõttu. Siiski mida rohkem paranesid minu oskused, seda vähem oli meil tüli. Nüüd juba pool aastat olen harjutanud ja elukaaslane istub rahulikult kõrval ei sõima, julgeb isegi silma looja lasta kohati:)

juhendaja olla on väga väga raske, kui elukaaslane ei ole nõus otsi keegi teine või loobu sellest mõttest. Sundida ju ei saa. Mulle öeldi ka kodus, et enne käi natuke harjutamas ja siis lähme koos sõitma st platsile...sest algul ei tohigi ju sõita ringi.

Manuaal on ikka mõistlikum alguses.
 
MH 21. aprill 2008, kl 12.43
Käige ikka autokoolis õppimas.
Vanad sõitjad teevad ka vigu, mida nad ehk ise vigadeks ei pea. Eksamil see ei vabanda.
Ps Alustasin ise nullist ja ilma igasuguse välise abita, vaid autokool.
 
õpilane 21. aprill 2008, kl 12.55
eks ta õige ole ainult autokoolis käia, ainult juhendajaga sõites või sõiduõpetajaid vahetades, näed inimeste erinevaid arusaamu asjadest ja õpib paremini. Autokoolis käia ja juhendaja mitte sõites...huuh hirmus kallis on nii teha ju:S
 
MH 21. aprill 2008, kl 14.09
Milliseid erinevaid arusaamu? Liiklus käib ikka liiklusreeglite, mitte arusaamade järgi.
 
. 21. aprill 2008, kl 15.33
no mina käisin küll mehega enne autokooli tartu vanal lennuväljal rallimas. õppisin seal kohaltvõttu ja kummidevahel keerutamist. ka kiirust, sest seal sai kihutada natuke. liiklusesse ta alguses minuga ei julgenud minna. selleks pidin jupp aega koolis käima.
see siduri tunnetus tuleb tegelikult kuidagi märkamatult.. no nii poole peal.. see on siis 20 tunni paiku.
ma pean ikka jummala äpudeks neid kellele sidurdamine "kõrvade vahele ei jõua"
 
Liisi 23. aprill 2008, kl 17.09
Siinkohal olen õnnelik, et ükski meesterahvas, peale minu sõiduõpetaja, pole mind sõitma õpetanud. Ma umbes kujutan ette seda räuskamist ja sõimamist, tüli ja pisaraid. Ma oleksin arvatavasti sellest nii ära kohkunud ja oleks tekkinud autosõitmise kompleks kogu eluks. Õppisin ise kõigepealt autokoolis ja siis juba enda autoga sõitma, nii et juba "isegi mehed" kiidavad, et sõidan nagu ralliäss. Ja mis kõige tähtsam - ei pea muretsema, et rikun kellegi teise auto ära.
 
algaja 24. aprill 2008, kl 14.48
Mina ka sõidan ainult koolis.Nii palju õpetas oma mees enne kooli,et mida teha üldse kui rooli istud:) ja siis tundus kõik nii raske,et üldse meelde jätta järjekord mis enne sõitu kõik tegema peab.HArjutasime mõned üksikud korrad külavahe teel ja uskumatu kui rahulikuks ta jäi ja isegi kiitis mind:)
Sõiduõpetajaks ma teda omale ei tahtnud,sest lihtsalt ei julgenud oma autoga suuremasse liiklusesse minna.Õppesõidu autoga võrreldes on meie auto ikka väga suur.
Siiani linnas sõites (käin veel koolis ja võtan lisa sõidutunde)
on mul hirm,et kuskilt sõidab mõni auto ette või hüppab mõni jalakäija ootamatult teele.Ei tea kas saangi sellest hirmust üldse kunagi üle.Sõiduõpetaja on ka selline,et kui inimest ülekäiguraja läheduses juba näeb siis vajutab pidurit ja hakkab karjuma.Ma saan aru,et näen,et inimene ootab raja ääres ja tahab teed ületada siis jään seisma või vahest isegi näen et jõuan enne jalakäijat raja ületada.Tobedad on tõesti need ülekäigurajad:D
sven sinisula 01. august 2020, kl 12.03
Ise olen meesterahvas, aga... Naised, ikka julgelt mehe käest auto ära ja sõitma...
Olgu see siis mis iganes kastiga :-)
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!