Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Autoabi
Kas vastab tõele?
 
anu 02. oktoober 2008, kl 15.04
Kui teen vahtralehe ajal mõne rikkumise, näiteks ületan kiirust, ei kanna vahtralehte või ei lase jalakäijat üle tee ning politsei märkab ja teeb trahvi...


...kas vastab tõele, et siis uute lubade saamiseks ma pean arki eksamid uuesti tegema?


Ma kuulsin sellist juttu aga ma väga ei usu seda ja internetist ega isegi arkist ei leidnud ma selle kohta kinnitust ega mittekinnitust, selle kohta info puudub.

Ma saan aru, et selline asi on õigustatud siis kui saan hakkama mõne suure rikkumisega, näiteks jään täispeaga kihutamisega vahele või tõesti kihutan igalpool teadlikult aga kui lihtsalt kusagil 70 alas lihtsalt jalg vajub kogemata ära või on tagaklaasilt vahtraleht lihtsalt ära kukkunud, et selliste väikeste asjade puhul tundub see karm karistus.


Teab keegi kindlalt, kas see vastab tõele, et kui rikud midagi oma vahtralehtede ajastul, siis on uued arki eksamid?
 
. 02. oktoober 2008, kl 15.40
70 alas jalg vajub LIHTSALT ära... oimaivõi.
 
kuule, Anu! 02. oktoober 2008, kl 16.29
Jälgi rohkem liiklust ja tee nii, et jalg ei saaks ära vajuda, siis politsei vähemalt näeb, et sa püüad, kuigi alati ei tule kõik nii välja kui peaks.
vahtraleht kinnita kindlalt teibiga!
Jalakäijad sa pead lihtsalt üle tee laskma, see on alguses raske, sest äkki sa kardad kohalt minekut või, siis harjuta seda ilma rahvata kohas!
Pole mingit õigustust halvale sõidustiilile, kui sa harjud juba nüüd nii sõitma, siis väga halb.
ja lõpetuseks, treeni jalga, eriti paremat, et see ei vajuks!Mis sa nalja teed või!Kui sul jalad nii haiged, et ei jõua neid kasutada, siis võidakse üldse juhiloa õigus ära võtta.
kui sa purjus sõidad või pidevalt liiklust rikud, siis võetakse autojuhtimisõigus lõpuks ära ja tulevadki uued eksamid. Kas sa ootad siis , et keegi su auto alla jääks kui sa jalakäijat üle ei lase.Võid vangi ka veel minna, liiklus pole naljaasi, et mul vajus lihtsalt jalg ära.Siin on mängus inimeste elu ja tervis, kui sa seda ohustama kipud juba alguses, siis on halvasti.
Miks sa neid eksameid nii kardad, karda parem seda , et keegi su auto alla ei jääks ja looda, et sa ikka õigesti liiklema hakkad!
Ega eksamid ega load ei sõida, sina sõidad ja kui sa omaõigusi kurjasti kasutad, siis on kuri karjas, naljatilk!
 
Kummipiilu 02. oktoober 2008, kl 16.35
See olekski lollidele jumala hea karistus.Teatan kohe Songissepale küll tema juba korraldada mõistab.
 
ja veel 02. oktoober 2008, kl 16.53
Ära liigita liikluses suuri rikkumisi ja väikseid, jalakäija mittelubamine on raske rikkumine,see on kõik su oma teha, kui sa seisma jääda ei saa, siis ei saa sõita ka. kiiruse ületamine on ka ränk rikkumine, kui 70 ala, siis sa lihtsalt sõidad seal 70- ga.
vahtraleht, kui see ära vajub, oled lihtsalt laisk, lohakas ja hoolimatu.
ja jumal hoidku, et sinusugune leht end veel purju ka joob, siis tuleb kohe raske avarii. Nii, et vaata ette!
Ma ei saa aru, milleks sa neid lubasid siis taotlesid kui sa sõita kuidagi õieti ei taha ja nüüd eksameid kardad.
 
kiira 02. oktoober 2008, kl 17.40
70 alad selleks ongi, et seal 70-ga sõita, need on kas enne linna, asulat, enne kurvi jpm. kohtades, milleks sul seal jalg ära vajub, oled hoolimatu, muud midagi, vahtralehega peab olema eriti hoolas ja kõike vaatama ja jälgima, kiirusest kinni pidama, muidu oled üks suur oht teistele.
 
anu 02. oktoober 2008, kl 18.43
aaaaahh, tegelikult tahan ma lihtsalt teada, et kas kellelgi on kindlat infot, et kas see vastab tõele, et kui saad trahvi, pead arki eksamid (sõit kui ka teooria) uuesti tegema. Olen juba aasta sõitnud vahtralehtedega ja siiani pole õnneks midagi juhtunud (ptüi,ptüi,ptüi). Loomulikult püüan ma olla hoolas ja kõike jälgida. Samas ikka on hirm, et äkki ikkagi kunagi juhtub midagi, et olen väsinud aga pean sõitma või hajameelne kogemata, täiesti võõras kohas jääb mingi märk tähelepanemata, mida iganes või siis jätan load või autodokumendid koju aga see seadus, et eksamid uuesti, et mina lihtsalt ei usu seda, et see nii on, et ükskõik mis rikkumisepärast on uued eksamid. Seepärast küsingi, et kas on siin keegi kes teab kindlalt, et kas on nii või ei ole?
 
niht 02. oktoober 2008, kl 19.52
See on jama jutt, et eksamid uuesti pead tegema. Kui sa oled hoolas ja teed kogemata mõne pisivea, siis ei pea sa mingit eksamit tegema. Kui load koju jäävad, siis küll midagi eijuhtu, nagunii kontrollitakse üldjuhul kõik arvutist ära. Kaasas peavad nad ikka olema aga me kõik ju oleme inimesed.Mind pole näiteks keegi veel peatanud ja midagi kontrollinud, sõidan neljandat aastat.
 
Midagi nii. 03. oktoober 2008, kl 09.13
Kui esmase juhiloa omanikult on juhtimisõigus ära võetud kokku vähemalt 6 kuuks, siis ei saa juhiloa kehtivuse lõppedes vahetada seda esmast juhiluba "päris" juhiloa vastu, vaid saab võtta uuesti esmase loa nii pikaks ajaks kui juhtimisõigust polnud. Kui esmase juhiloa lõpukuupäevast aasta jooksul pole luba vahetatud, siis tuleb uuesti eksamitele minna.
 
*/* 03. oktoober 2008, kl 11.58
Sellise suhtumisega liiklusesse ei ole sul küll juhiluba vaja ja tuleks se sult hoopis kiiremas korras ära võtta.Jäävad teised tervemaks.
 
krista 03. oktoober 2008, kl 16.13
ehk ei ole asi nii hull, ehk anu väljendas end veidi valesti ja ei mõelnud seda kõike päris nii, ta ju ütles, et tal rikkumisi ei ole 1. aastal.Vahepeal ju on nii, et kirjutad teema ära aga sõnastus ei kuku nii päris välja nagu vaja oleks ja teised saavad valesti aru
 
praktikant 03. oktoober 2008, kl 16.20
proovi jalanõusid vahetada,vali kergemad siis vajub vähem.said load ja muretsed juba keelatud asjade pärast.muretse ,et sa kunagi kedagi surnuks või vigaseks ei sõida.süüdi jäämisel võid aastakümneid inaliitsust või mingit muud toetust maksta(kui kannatanul oli elukindlustus)
 
juss 08. oktoober 2008, kl 16.05
igaüks hakkab kohe hagu andma ja teemaalgataja küsimus ise on juba unustatud.
tegemist oli põhimõttelise küsimusega, et mis juhtub, kui rikud LEd ja sul on esmased load.
 
puumetsasees 28. juuli 2019, kl 21.42
LS § 106 lg 5 (4):
"Kui esmase juhiloa omaja on omandanud vajaliku vilumuse ja läbinud lõppastme koolituse ning teda ei ole viimase 12 kuu jooksul karistatud liiklusnõuete rikkumise eest, väljastatakse talle juhiluba ilma eksamite sooritamiseta."

Kiiruskaamerasse sõites saadakse üldiselt hoiatustrahv.
Hoiatustrahv ei ole karistus ning seda ei kanta karistusregistrisse. Juhtimisõiguse saamist, samuti esmaste juhilubade vahetamist mõjutab üksnes karistusregistrisse kantud karistus. Seega hoiatustrahv esmase juhiloa vahetamist juhiloa vastu ei mõjuta.
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!