Oh mis vajalik teema siin! Ka asjatundjaid näib koos olevat! Ehk mõistab keegi mulle ka nõu anda. Samuti 50-60 aastat vana maja. Kihid teada, seestpoolt välja tapeet-makulatuur (rohkem kui üks kiht), papp (vblt ka tõrvapapp lisaks, aga selles pole kindel, ühe koha peal igatahes on), laud, saepurutäidis, laud, TEP-plaat (usun, et see ongi see "mingitest laastudest paks plaat", mida pilleriin oma lapsepõlvekodust teab) ja krohv. Saepurutäidis ära vajunud, väljaehitamata mansardkorruselt näha, allpool talvel hiired sibasid seina vahel, järelikult sealt laiali tassitud vähemalt käikude jagu. Annab tunda ka, maja üsna hõre ikka, aina küta. Tuleval kevadel alustaksime remonti. Aga pole meiegi ühele nõule saanud - kuidas selle saepurutäidisega käituda? Või lihtsalt seestpoolt välimise lauani kõik maha? Mis siis asemele?
Ja väljast - kas krohv (nn pritskrohv) maha taguda? TEP-plaat maha võtta v alles jätta? Kust targem soojustada?
Välja oleme meiegi mõelnud panna voodrilaua muidu.
Ja veel: kui tahaks soojustada, katuse vahetada ja vintskapid teha, et üles ruumi lisada, jupi juurde ehitada ühte otsa, siis millest oleks kõige mõistlikum alustada? Juurdeehitis-soojustus-vooder- katus?
Praegune katus (eterniit) muidu vett peab ja midagi eriti hullu pole, et miski sunniks just sellest alustama. Ja juurdeehitise jupp tuleb katuseta, maja otsa 1korruse kõrgusele, üles mansardkorruse rõdu.
Pikk jutt sai, aga nii huvitama hakkas, mis siin targad arvavad.